Αποτελέσματα DELF-DALF

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι ωριμότητα έχει ένας νεαρός για αναπτύξει θέματα οπως το commerce equitable, developpement durable, legendes urbaines, politique de l'autruche, commerce de l'art.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι ωριμότητα έχει ένας νεαρός για αναπτύξει θέματα οπως το commerce equitable, developpement durable, legendes urbaines, politique de l'autruche, commerce de l'art.
και γιατί αυτά να εξετάζονται;;;μόνο αυτά πιστοποιούν την άριστη γνώση μιας γλώσσας;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι ωριμότητα έχει ένας νεαρός για αναπτύξει θέματα οπως το commerce equitable, developpement durable, legendes urbaines, politique de l'autruche, commerce de l'art.

Κι όμως μερικοί την έχουν αυτή την ωριμότητα.
Κι εγώ στα προφορικά του c2 χρειάστηκε να αναπτύξω την άποψή μου μέχρι και για την κλωνοποίηση κάποια στιγμή. Και οι βαθμοί που μου έβαλε η examinateur δείχνουν ότι είχα την ωριμότητα να ανταπεξέλθω.
Δεν μπορούν όλα τα 14χρονα. Προφανώς. Είναι άδικο όμως όσα μπορούν να μην έχουν το δικαίωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
εγω δε θεωρω τον εαυτο μου ωρομο για τα παραπανω θεματα.πρωτα πρωτα δεν καταλαβαινω τι σημαινουν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Δεν πας να δώσεις άιντε έτσι. Κάνεις την κατάλληλη προετοιμασία. Μελετάς κείμενα, διαβάζεις άρθρα. Ενημερώνεσαι γενικώς. Δεν είναι τόσο τραγικά όσο θέλετε να τα παρουσιάζετε τα πράγματα. Είπαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
τι λετε ρρ παιδια και εγω δλδ που εδωσα proficiency τωρα στα 14 μου?μονο με 13 μηνες προετοιμασια και πιστευω θα το παρω???τι δεν επρεπε να δωσω λογω ηλικιας?και αν ο αλλος εχει κλιση σε καποια γλωσσα και μπορει νωρις γιατι να μην το κανει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Σωστά. πρέπει να έχει κανείς κλίση. Και αν έχεις γιατί να σου στερούν το δικαίωμα.

παιδιά βοήθεια!!! είμαι τελείως άσχετη!ο κωδικός candidat έχει ανάμεσα στους αριθμούς μία παύλα.Εγώ τώρα τι βάζω στο σύνδεσμο που έδωσες?ολοκληρο τον κωδικό μαζί με την παύλα,μόνο το πρώτο κομμάτι ή μόνο το δεύτερο??

Όλο τον κωδικό χωρίς παύλα. Στη Θεσσαλονίκη δε χρειάζεται κωδικός. Έχει λίστα επιτυχόντων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
δεχομαι συγχαρητηρια!!!περασα το sorbonne c2!!!!ειμαι πλεον πτυχιουχος γαλλικων!!!οποιος θελει ας μου πει να του κανω μαθηματα!!!χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Συγχαρητήρια!!!!!
Με πόσο το πέρασες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
felicitations!!!!!!με ποσο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
δεν εχει σημασια ο βαθμος!:Pσε σχεση με την προετοιμασια που ειχα κανει,η οποια ηταν λιγοτερη κι απο ενα χρονο και το διαβασμα που ειχα κανει,το οποιο ηταν λιγοτερο κι απο 2 μηνες ο βαθμος ηταν μια χαρα!60/100...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
είχες δώσει και το sorbonne c1????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
δεν εχει σημασια ο βαθμος!:Pσε σχεση με την προετοιμασια που ειχα κανει,η οποια ηταν λιγοτερη κι απο ενα χρονο και το διαβασμα που ειχα κανει,το οποιο ηταν λιγοτερο κι απο 2 μηνες ο βαθμος ηταν μια χαρα!60/100...

Congratulations!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
δεν εχει σημασια ο βαθμος!:Pσε σχεση με την προετοιμασια που ειχα κανει,η οποια ηταν λιγοτερη κι απο ενα χρονο και το διαβασμα που ειχα κανει,το οποιο ηταν λιγοτερο κι απο 2 μηνες ο βαθμος ηταν μια χαρα!60/100...

Διάβασμα λιγότερο από 2 μήνες! :jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
δεν εχει σημασια ο βαθμος!:Pσε σχεση με την προετοιμασια που ειχα κανει,η οποια ηταν λιγοτερη κι απο ενα χρονο και το διαβασμα που ειχα κανει,το οποιο ηταν λιγοτερο κι απο 2 μηνες ο βαθμος ηταν μια χαρα!60/100...

πόσο διάβασμα έκανες τους 2 αυτούς μήνες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
ναι εχω δωσει και το sorbonne c1 και το πηρα με πολυ καλο βαθμο.ειχα διαβασει πολυ γι αυτο ομως.αντιθετα για το sorbonne c2 δεν ειχα την πολυτελεια του χρονου.διαβασα τα 2 βιβλια στα ελληνικα,Camus και Beaumarchais.μετα η καθηγητρια μας ειχε δωσει σημειωσεις δικες της οι οποιες βοηθησαν παρα πολυ χαρη σε αυτες εγραψα στις εξετασεις.το βιβλιο αναλυσης ηταν πολυ καλο αλλλα δεν προλαβαιναμε να τα μαθουμε γιατι ηταν πολλα και δυσκολα.ενω στις δικες μας σημειωσεις ειχαμε τα πιο σημαντικα.οποτε 2 μηνες πριν τις εκανα επαναληψη,εμαθα τα βασικα και εγραψα.ειχαν βαλει δυσκολα θεματα παντως και ημουν τελειως απροετοιμαστη.πρωτη φορα που παω ετσι σε διπλωμα αλλα τωρα το πηρα οποτε δε με πολυνοιαζει.ειναι και το ταλεντο μου στη λογοτεχνια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
ναι εχω δωσει και το sorbonne c1 και το πηρα με πολυ καλο βαθμο.ειχα διαβασει πολυ γι αυτο ομως.αντιθετα για το sorbonne c2 δεν ειχα την πολυτελεια του χρονου.διαβασα τα 2 βιβλια στα ελληνικα,Camus και Beaumarchais.μετα η καθηγητρια μας ειχε δωσει σημειωσεις δικες της οι οποιες βοηθησαν παρα πολυ χαρη σε αυτες εγραψα στις εξετασεις.το βιβλιο αναλυσης ηταν πολυ καλο αλλλα δεν προλαβαιναμε να τα μαθουμε γιατι ηταν πολλα και δυσκολα.ενω στις δικες μας σημειωσεις ειχαμε τα πιο σημαντικα.οποτε 2 μηνες πριν τις εκανα επαναληψη,εμαθα τα βασικα και εγραψα.ειχαν βαλει δυσκολα θεματα παντως και ημουν τελειως απροετοιμαστη.πρωτη φορα που παω ετσι σε διπλωμα αλλα τωρα το πηρα οποτε δε με πολυνοιαζει.ειναι και το ταλεντο μου στη λογοτεχνια:P
όταν λες στα ελληνικά;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
βαριοταν να τα διαβασει στα γαλλικα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
To καλύτερο είναι να διαβάσεις το βιβλίο στο πρωτότυπο. Είναι πιο δύσκολο αλλά μαθαίνεις περισσότερα. Θέλει όμως περισσότερο διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Tα αγαθά κόποις κτώνται:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top