Αποτελέσματα εξετάσεων

Πόσο υπολογίζετε ότι βγάλατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 19-20.000+

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 18-19.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 17-18.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 16-17.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 15-16.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 14-15.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 13-14.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 12-13.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 11-12.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-11.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 9-10.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κάτω από 9.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξετάστηκα

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Gladiator

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ταλέντα είναι αυτά φίλε μου...δυστυχώς εμείς είμαστε κοινοί θνητοί (εγώ τουλάχιστον) ...:fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Ταλέντα είναι αυτά φίλε μου...δυστυχώς εμείς είμαστε κοινοί θνητοί (εγώ τουλάχιστον) ...:fss:

Σιγά μην ξεχωρίζουν τα ταλέντα και οι πραγματικά καλοί στις πανελλήνιες. Περισσότερο ξεχωρίζουν οι τυχεροί και οι άτυχοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lolek

Νεοφερμένος

Ο lolek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Δυστυχώς θα συμφωνήσω μαζί σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annmary

Νεοφερμένος

Η annmary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Σιγά μην ξεχωρίζουν τα ταλέντα και οι πραγματικά καλοί στις πανελλήνιες. Περισσότερο ξεχωρίζουν οι τυχεροί και οι άτυχοι.
θα συμφωνησω κι εγω με τη σειρα μου....σωστος..:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koyote

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Παιδια εδω στα τρικαλα εγινε χαμος με τις βαθμολογιες.Το βαθμολογικο κεντρο οπου στελναμε τα γραπτα,ειχε δυο κατηγοριες βαθμολογητων στην εκθεση.Η μια εβαζε βαθμαρες(ξερω τουλαχιστον 3-4 περιπτωσεις 98 στην εκθεση και πολλους πανω απο 18) και η αλλη πιο φυσιολογικα..Οι δευτεροι αδικηθηκαν...Εγω τα ειχα ολα 20 και εκθεση 93 ο ενας και 85 ο αλλος..Αν ημουν στην αλλη περιπτωση και μου βαζαν κανενα 19 εκθεση θα περνουσα τα 19900,αλλα ειμαι σιγουρος οτι δε θα το αξιζα,ελεος!Σημασια εχει ομως αυτο που πιστευα απ'την αρχη των πανελληνιων,ο λαικισμος του υπουργειου ενοψη εκλογων ειχε ως αποτελεσμα πολλους αριστουχους,με αποτελεσμα πολλα παιδια να χασουν ισως τη σχολη τους απο αλους πιο τυχερους.Ισως το γεγονος να μη με αφορα αμεσα γιατι εχω 19760 και θελω φυσικο,αλλα αισθανομαι οτι αδικειται η μεγαλη προσπαθεια ορισμενων παιδιων που κουραστηκαν παρα πολυ και ενδχομενως βρεθουν προ εκπληξεως.Μακαρι να διαψευστω!Το ονειρο των πανελληνιων εξετασεων που θα εχουν σωστες και ουσιαστικες απαιτησεις και θα αναδεικνυουν τους αξιους και οχι τους παπαγαλους απεχει δυστυχως πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gladiator

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Άμα όμως βλέπεις ότι το άτομο γράφει κοντά 100 σε όλα τα μαθήματα, για μένα δεν έχεις παρά να υποκλιθείς... :thanks:
Εντάξει παίζει πολύ και η τύχη...
Λένε επίσης και ότι η τύχη πάει με τους δυνατούς...;)

Αυτά που γράφω αναφέρονται στις απαντήσεις πριν το koyote...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koyote

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Η εκθεση ειναι ασταθμητος παραγοντας,το ξερουμε καλα...
Ποσες φορες εχω δει στο παρελθον παιδια με 5 20αρια και 13 στην εκθεση!!!!!

Sorry,gladiator νομιζα οτι απαντησες σε εμενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gladiator

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Βεβαίως η έκθεση είναι αστάθμητος παράγοντας όπως λες.

Εγώ στην έκθεση είμαι μέτριος. Πέρσι που έδωσα με βάλαν 12,3 που με έστειλε ΗΜΜΥ Ξάνθης και φέτος με βάλαν 17,6:jumpy: που με ανέβασε στα 19502-19485.
Είναι ψιλοέλεος η κατάσταση με αυτό το μάθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heili scott

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βραχναίικα (Αχαΐα). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Σιγά μην ξεχωρίζουν τα ταλέντα και οι πραγματικά καλοί στις πανελλήνιες. Περισσότερο ξεχωρίζουν οι τυχεροί και οι άτυχοι.

θα διαφωνισω εγω πιστευω το ακριβως αντιθετο.κ στη τελικη ενας καλος μαθητης αντε να πατωσει απο ατυχια σε 1-2 μαθηματα.αν τη παθει σε ολα τοτε μαλλον δεν ηταν τοσο ταλεντο οσο νομιζε.βεβαια αυτο ισχυει περισσοτερο για τους θετικους-τεχνολογικους.στη θεωρητικη τα πραγματα ειναι λιγο πιο φλου αλλα κ παλι το ταλεντο ξεχωριζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koyote

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Ε ναι...Υπηρχαν παιδια που ειχαν απο τον ενα βαμολογητη 17 και απο τον αλλον 13.Φανταστειτε λοιπον η ιδια εκθεση στα χερια διαφορων βαθμολογητων του ιδιου κεντρου πως αλλαζε εικονα,εκτοξευοντας ετσι ή ριχνοντας το βαθμο του εκαστοτε υποψηφιου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gladiator

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Πάλι καλά που σκέφτηκαν να μετρούν μόνο οι δυο καλύτερες βαθμολογίες...
Αλλιώς :!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ε ναι...Υπηρχαν παιδια που ειχαν απο τον ενα βαμολογητη 17 και απο τον αλλον 13.Φανταστειτε λοιπον η ιδια εκθεση στα χερια διαφορων βαθμολογητων του ιδιου κεντρου πως αλλαζε εικονα,εκτοξευοντας ετσι ή ριχνοντας το βαθμο του εκαστοτε υποψηφιου.....
Ρε παιδια, εμενα στην εκθεση ο ενας μου εβαλε 18,6 (93%) και ο αλλος 15,4 (77%)... Τωρα τι να πω?? Τελικα πηγα σε τριτο και μου βαλε 16,4 (82%) και οπως καταλαβαινετε το 18,6 εκανε φτερα!! Τελικα εγραψα 17,5... Στα δε αρχαια χειροτερα!! Ο πρωτος 17 (85%) και ο δευτερος, προφανως ηταν αχρηστος η ξεχασε να μου μετρησει κατι, 14,4 (72%)... Ευτυχως πηγα σε τριτο και μου βαλε 16 (80%) και ολα πηγαν καλα!! Βεβαια και στα αλλα ειχα αρκετη διαφορα, στα κειμενα λογου χαρη 6 μορια (85-91), στη βιολογια 3 (89-92) και σε κανενα απολυτως ομοφωνια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Σιγά μην ξεχωρίζουν τα ταλέντα και οι πραγματικά καλοί στις πανελλήνιες. Περισσότερο ξεχωρίζουν οι τυχεροί και οι άτυχοι.
Εγω παλι θα συμφωνησω. Εναν απ' τους μεγαλυτερους βαθμους μου (19,4) τον εγραψα απο κωλοφαρδια και εναν απ' τους χαμηλοτερους (17,4) απο ατυχια. Δεν θεωρω πχ οτι εγινα ταλεντο στα μαθηματικα επειδη εγραψα 19,4 (που τετοια βαθμαρα σ' αυτο το μαθημα εχω να δω απο το Γυμνασιο :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Στις πανελλήνιες παίζει πάρα πολύ μεγάλο ρόλο ο παράγοντας "τύχη" και ο παράγοντας "φροντιστήριο"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heili scott

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βραχναίικα (Αχαΐα). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Εγω παλι θα συμφωνησω. Εναν απ' τους μεγαλυτερους βαθμους μου (19,4) τον εγραψα απο κωλοφαρδια και εναν απ' τους χαμηλοτερους (17,4) απο ατυχια. Δεν θεωρω πχ οτι εγινα ταλεντο στα μαθηματικα επειδη εγραψα 19,4 (που τετοια βαθμαρα σ' αυτο το μαθημα εχω να δω απο το Γυμνασιο :P).

κοιτα αν δε το ειχες λιγο με τα μαθηματικα δε θα εγραφες τοσο με τιποτα.δεν ειπα οτι δε παιζει ρολο η τυχη κι εγω τη πατησα απο γκαντεμια στα μαθηματικα, αλλα μονο εκει.εγω μιλαω για παιδια που ενω ολοι τα εχουν για 20αρια πανε κ γραφουνε 11 σε πολλα απ τα μαθηματα τους, δηλαδη τα ψευτοταλεντα.γι αυτο λεω οτι τα πραγματικα ταλεντα λιγο πολυ ξεχωριζουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
κοιτα αν δε το ειχες λιγο με τα μαθηματικα δε θα εγραφες τοσο με τιποτα.δεν ειπα οτι δε παιζει ρολο η τυχη κι εγω τη πατησα απο γκαντεμια στα μαθηματικα, αλλα μονο εκει.εγω μιλαω για παιδια που ενω ολοι τα εχουν για 20αρια πανε κ γραφουνε 11 σε πολλα απ τα μαθηματα τους, δηλαδη τα ψευτοταλεντα.γι αυτο λεω οτι τα πραγματικα ταλεντα λιγο πολυ ξεχωριζουν...
Ειχα 2 χρονια να γραψω πανω απο 12 στα Μαθηματικα, ειτε το πιστευεις, ειτε οχι. :xixi: Αλλα παντως αν εκανα γερη προετοιμασια σε ενα μαθημα φετος, ηταν αυτο.

Κι εγω ημουν παντα μαθητης του 18, δηλαδη οχι κανενας μαθηταρας, απλα πολυ καλος. Στις περσινες πανελληνιες εβγαλα 16,6 επειδη πηγα με τρελο αγχος. Φετος ξαναεδωσα και εβγαλα 18,6. Θελω να πω οτι πολλα παιζουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Στις πανελλήνιες παίζει πάρα πολύ μεγάλο ρόλο ο παράγοντας "τύχη" και ο παράγοντας "φροντιστήριο"

Συμφωνώ σε μεγάλο βαθμο! Για παράδειγμα, δείτε την φετινή έκθεση. Έγραψα 17,2 χωρίς φροντιστήριο και με τις 6-7 εκθέσεις που γράψαμε φέτος στο σχολείο. Πως; Με τη βοήθεια της τύχης: το θέμα ήταν γενικού ενδιαφέροντος και δεν χρειαζόταν κάποιες ειδικές γνώσεις ή έτοιμη επιχειρηματολογία. Αντίθετα, πολλοί συμμαθητές μου, με πολλές ώρες φροντιστήρια και ιδιαίτερα στην έκθεση, την πάτησαν γιατί προσπάθησαν να στηριχτούν στις σημειώσεις των φροντιστηρίων τους, που όμως δεν ασχολούνταν πουθενά με το σχετικό θέμα. Όμως, αν το θέμα ήταν π.χ. παγκοσμιοποίηση, τότε τα πράγματα θα ήταν τελείως ανάποδα! Αν πάμε όμως στα μαθηματικά, εγώ την πάτησα με το τελευταίο θέμα, γιατί μέσω του σχολείου ήταν πολύ δύσκολο να είχα κάνει κάτι αντίστοιχο, με αποτέλεσμα να γράψω 14,7. Αντίθετα, οι υπόλοιποι είχαν αντιμετωπίσει αντίστοιχα ερωτήματα και συνδυαστικές ασκήσεις και με την παραπάνω εμπειρία τους ανταποκρίθηκαν πολύ καλύτερα. Στη φυσική τέλος, έγραψα 18,8, ενώ πολλοί φίλοι μου λόγω ατυχιών στις πράξεις βρέθηκαν χαμηλότερα. Καθαρή τύχη λοιπόν , ή μάλλον καθαρή ατυχία για τους άλλους. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Στις πανελλήνιες παίζει πάρα πολύ μεγάλο ρόλο ο παράγοντας "τύχη" και ο παράγοντας "φροντιστήριο"
Το φροντιστηριο γιατι τοσο πολυ??Το προσωπικο διαβασμα δεν μετραει πιο πολυ??Και τελος μου ειπαν πως πρεπει να εχεις ενα προγραμμα στη διαρκεια των παννεληνιων που παιζει μεγαλο ρολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Παίζει και το "φροντιστήριο" αλλά όχι τόσο πολύ. Μπορεί κάποιος που δεν πηγαίνει φροντιστήριο να γράψει 20 αλλά θα δυσκολευτεί παραπάνω από κάποιον που πηγαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top