Απορίες σχετικά με τη συμπλήρωση του μηχανογραφικού

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Οι βάσεις του 2000 όμως αποτελούν ένα καλό άνω φράγμα πιστευω. Δηλαδή, αν κάποιος περνάει στη Χ σχολή σύμφωνα με αυτές, τότε περνάει σίγουρα.
Εννοείται βρε Λία. ;)

Γιατί τόσο ψηλά δεν ξαναπάνε. Πρέπει να κάνουν χοντρή ####### και να ξαναβάλουν γελοία θέματα ξανά.
Αφού σου λέω.... Σωστό-Λάθος στην έκθεση. :confused:


Γι' αυτό η Ιατρική έφτασε 19.800. :|
Και γι' αυτό πρέπει τα θέματα να είναι δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Το 2000 τα θέματα ήταν γελοία, (να φανταστείς έβαλαν Σωστό-Λάθος στην έκθεση :hypno:) με αποτέλεσμα να έχουμε κάτι τρελές βάσεις. :eek:



Με 19 δεν πέρναγες Ιατρική. :ermm:

ψιλοάσχετα όλα αυτά με το ότι οι βάσεις ήταν στα 200 και όχι στα 20000 όμως ε. έκθεση θυμάμαι πάντως πως είχα δώσει κανονικά (και είχα πάει και σκ@τά :p). εύκολα, ξε εύκολα τα θέματα, εύχομαι να μη δώσει ποτέ κανείς 28 μαθήματα στις πανελλήνιες, και ειδικά θρησκευτικά :| (πότε θα τους κόψει να ξεχωρίσουν τις απολυτήριες απ τις εισαγωγικές εξετάσεις άραγες...:ermm:).

ψ. αυτό για τα θέματα σηκώνει συζήτηση... μετά το συκωτάκι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ψιλοάσχετα όλα αυτά με το ότι οι βάσεις ήταν στα 200 και όχι στα 20000 όμως ε. έκθεση θυμάμαι πάντως πως είχα δώσει κανονικά (και είχα πάει και σκ@τά :p). εύκολα, ξε εύκολα τα θέματα, εύχομαι να μη δώσει ποτέ κανείς 28 μαθήματα στις πανελλήνιες, και ειδικά θρησκευτικά :| (πότε θα τους κόψει να ξεχωρίσουν τις απολυτήριες απ τις εισαγωγικές εξετάσεις άραγες...:ermm:).

ψ. αυτό για τα θέματα σηκώνει συζήτηση... μετά το συκωτάκι :P
28?? 14 δεν ήταν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ψιλοάσχετα όλα αυτά με το ότι οι βάσεις ήταν στα 200 και όχι στα 20000 όμως ε. έκθεση θυμάμαι πάντως πως είχα δώσει κανονικά (και είχα πάει και σκ@τά :p). εύκολα, ξε εύκολα τα θέματα, εύχομαι να μη δώσει ποτέ κανείς 28 μαθήματα στις πανελλήνιες, και ειδικά θρησκευτικά :| (πότε θα τους κόψει να ξεχωρίσουν τις απολυτήριες απ τις εισαγωγικές εξετάσεις άραγες...:ermm:).

ψ. αυτό για τα θέματα σηκώνει συζήτηση... μετά το συκωτάκι :P
Ναι, φαίνεται ότι δεν έβαζαν τα.... ψιλά γράμματα στις βάσεις.


Όλα τα συστήματα που βάζουν είναι ένα ποτπουρί ξένων συστημάτων. Δεν μπορούν να φτιάξουν ένα δικό τους ή τέλως πάντως να πάρουν ατόφιο ένα; (Πχ. το Γαλλικό, το Γερμανικό....)

Εμένα τα 6 με πέθαναν, πόσο μάλλον τα 28 σε σένα, γουίσκι. :|



//Λία: συν της Β' Λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και γι' αυτό πρέπει τα θέματα να είναι δύσκολα.

Και όχι μόνο γιαυτό. Στα εύκολα θέματα πάνε καλά οι πιο προσεκτικοί (κι ας μην είναι τοοσο καλά διαβασμένοι ή ικανοί) και όχι τόσο αυτοί που όντως αξίζουν (είτε λόγω διαβάσματος είτε λόγω μυαλού).
Πχ εγώ το 2004 που τα θέματα ήταν πολύ δυσκολότερα των φετινών είχα βγάλει 19000 μόρια. Φέτος 18000, παρ'οτι τα θέματα ήταν πολύ πιο εύκολα. Εκτός του προφανούς λόγου οτι ήμουν εκτός σχολείου 3 χρόνια, εγώ πιστευω οτι έφταιξε πολύ το οτι είμαι απρόσεκτη και αγχώνομαι πολύ εύκολα. Το περι απροσεξίας συνέβη σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό και σε φίλο μου, που έβγαλε πολύυυυ χαμηλότερα μόρια απ'οσο άξιζε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
τα θέματα είναι τραγικά κάθε χρόνο. εύκολα στην πλειοψηφία τους (αυτό το βατά κι αναμενόμενα πόσες φορές το χω ακούσει...), πετάνε σε 1-2 μαθήματα ένα δύσκολο τέταρτο θέμα και νομίζουν πως έτσι ξεχώρισαν οι άντρες από τα αγόρια ξέρω γω :whatever:. ειδικά τώρα που τα μαθήματα είναι και πάλι λίγα, υπάρχει ακόμα μεγαλύτερη ανάγκη για θέματα κλιμακούμενης δυσκολίας και στα 6, αλλιώς δεν ξεχωρίζουν οι διαφορετικής ποιότητας μαθητές. δηλαδή ντάξει, στατιστική (και) φέτος έγραφε 20 ο άριστος, ο απλά καλός, ο μέτριος και το νοεγνό στην αίθουσα 712 του μητέρα.

επίσης, η αιτία για τους πολύ ψηλούς βαθμούς του 2000 κατ' εμέ δεν είναι απλά και μόνο η υποτιθέμενη σχετική ευκολία των θεμάτων σε σύγκριση με τις άλλες χρονιές, αλλά κυρίως η έκθεση :D. το γιατί γίνεται πολύ εύκολα κατανοητό αν ρίξετε μια ματιά στην κλιμάκωση των βαθμών των εξεταζόμενων μαθημάτων. η νεοελληνική γλώσσα έχει κάτω του 1% στο διάστημα από 18 ως 20 και είναι το μόνο μάθημα και με διαφορά από τα υπόλοιπα στο οποίο μπορείς να γράψεις πολύ δύσκολα άριστα. τι βαρύτητα έχει αυτό το μάθημα όταν δίνεις 6 μαθήματα και τι βαρύτητα έχει όταν δίνεις 14, just think... κι εγώ με τους βαθμούς που είχα τότε, το μακρινό 1821, αν έβγαζα εκτός τα υπόλοιπα 8 μαθήματα από >195 μορίων πέφτω κάτω από τα 190...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nanaki

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κανείς πότε βγαίνουν οι βάσεις???:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κανείς πότε βγαίνουν οι βάσεις???:)
Πιστεύω στις 23/08, χωρίς να το ξέρω από κάποια επίσημη πηγή. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Και όχι μόνο γιαυτό. Στα εύκολα θέματα πάνε καλά οι πιο προσεκτικοί (κι ας μην είναι τοοσο καλά διαβασμένοι ή ικανοί) και όχι τόσο αυτοί που όντως αξίζουν (είτε λόγω διαβάσματος είτε λόγω μυαλού).
Πχ εγώ το 2004 που τα θέματα ήταν πολύ δυσκολότερα των φετινών είχα βγάλει 19000 μόρια. Φέτος 18000, παρ'οτι τα θέματα ήταν πολύ πιο εύκολα. Εκτός του προφανούς λόγου οτι ήμουν εκτός σχολείου 3 χρόνια, εγώ πιστευω οτι έφταιξε πολύ το οτι είμαι απρόσεκτη και αγχώνομαι πολύ εύκολα. Το περι απροσεξίας συνέβη σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό και σε φίλο μου, που έβγαλε πολύυυυ χαμηλότερα μόρια απ'οσο άξιζε.

+100000 Πολύ σημαντικό αυτό που είπες ;) !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πιστεύω στις 23/08, χωρίς να το ξέρω από κάποια επίσημη πηγή. :)
Δεν νομίζω, λογικά θα καθυστερήσουν λόγω των επεισοδίων με τα ειδικά μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεν νομίζω, λογικά θα καθυστερήσουν λόγω των επεισοδίων με τα ειδικά μαθήματα.
Το 'χα ξεχάσει τούτο. :(


Ούτως ή άλλως οι περισσότερες σχολές αρχίζουν αργά φέτος.
Βέβαια είναι κι οι στρατιωτικές μέσα. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δλδ τι? σεπτεμβρη παει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sepsis

Νεοφερμένος

Ο sepsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
οι βασεις δεν θα καθυστερησουν να βγουν!
οσοι νομιζουν οτι ισως δικαιωθουν με τις προσφυγες τους ειναι νομιζω γελασμενοι...κανεις δεν θα τολμουσε να θιξει το 'αδιαβλητο των εξετασεων'
αυτο τουλαχιστον ακουσα στις ειδησεις και αυτο πιστευω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δλδ ποτε περιπου βγαινουν,ξερει κανεις? ουσιαστικα οταν βγαινουν οι βασεις βγαινουν και τα αποτελεσματα ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
δλδ ποτε περιπου βγαινουν,ξερει κανεις? ουσιαστικα οταν βγαινουν οι βασεις βγαινουν και τα αποτελεσματα ετσι?
Ναι βρε. :P



Αν ξέρεις τα μόριά σου και τα μόρια του τελευταίου, ξέρεις αν έχεις μπει η όχι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
οκεικ, θενξ! οταν μαθετε εξακτ ημερομηνια πειτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alkis1983

Νεοφερμένος

Ο alkis1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
γεια χαρα παιδια...
μια ερωτηση θελω να κανω...
μπορει καποιος υποψηφιος θεωρητικης κατευθυνσης με επιλεγομενο την βιολογια να δηλωσει στο μηχανογραφικο σχολη απο το τεταρτο επιστημονικο πεδιο?και αν ναι ποσα μορια θα χασει???
ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Όχι, δεν μπορεί. Μόνο 1ου και 3ου πεδίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alkis1983

Νεοφερμένος

Ο alkis1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Όχι, δεν μπορεί. Μόνο 1ου και 3ου πεδίου.
για να δηλωσω τεταρτο τι επιλεγομενο πρεπει να παρω?
ευχαριστω για την απαντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Φυσική ή Μαθηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top