Απορίες και πληροφορίες για τα ΙΕΚ

Kiki mat

Νεοφερμένος

Η Kiki mat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
O λόγος που παίρνω απαλλαγή. Εγώ η ίδια έκανα δύο φορές την Α juniοr , είμαι μητέρα δύο παιδιών , άλλες δύο φορές Α juniοr. Και εκτός αυτού να αφιερώνουν στην παράδοση ένα πεντάλεπτο στο σύνηθες λάθος του ei gh t ή ei hg t . Kαι ότι ο συμμαθητής δεν καταλαβαίνει ότι στο ei gh t άμα βάλεις μία τελεία μέσα στο g και μία τελεία μέσα στο h και τραβηξεις δύο γραμμές από πάνω και κάνεις έναν όμορφο κύκλο έχεις μία φάτσούλα και να μην της βγαίνει η ζωγραφιά και δώστου ξανά . Απλά το είχε μπερδεψει με την φάτσούλα e gg s αυτακια , ματάκια
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
O λόγος που παίρνω απαλλαγή. Εγώ η ίδια έκανα δύο φορές την Α juniοr , είμαι μητέρα δύο παιδιών , άλλες δύο φορές Α juniοr. Και εκτός αυτού να αφιερώνουν στην παράδοση ένα πεντάλεπτο στο σύνηθες λάθος του ei gh t ή ei hg t . Kαι ότι ο συμμαθητής δεν καταλαβαίνει ότι στο ei gh t άμα βάλεις μία τελεία μέσα στο g και μία τελεία μέσα στο h και τραβηξεις δύο γραμμές από πάνω και κάνεις έναν όμορφο κύκλο έχεις μία φάτσούλα και να μην της βγαίνει η ζωγραφιά και δώστου ξανά . Απλά το είχε μπερδεψει με την φάτσούλα e gg s αυτακια , ματάκια
Κ πάλι δεν ξέρω
 

Kiki mat

Νεοφερμένος

Η Kiki mat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 82 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.

Kiki mat

Νεοφερμένος

Η Kiki mat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Εγώ αρχικά σκέφτηκα να πάω μία φωτοτυπία του πτυχίου αλλά αυτό με την πιστοποίηση γνησιότητας μου έσπειρε αμφιβολίες για την ορθότητα της πράξης μου
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Διάβασα τον νόμο περί πιστοποίηση γνησιότητας και αναφερε διάφορα πράγματα,εγω αντιλήφθηκα ότι είναι ενέργεια που γίνεται από το υπουργείο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Eμενα προσωπικά με εξυπηρετεί ο τρόπος των δομών για τον εγκέφαλο μου . Πρώτο γραφείο κάνε εκείνο δεύτερο γραφείο κάνε το άλλο . Και μαζεμένα να ναι να κάνω πράγματα. Το τάδε χαρτί και το τάδε το χαρτί. Το βρήκα θα πάω στο ΚΕΠ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το ΚΕΠ πιστοποιεί την γνησιότητα του πτυχίου lower που χρειαζόμαστε για την απαλλαγή από το μάθημα των αγγλικών στο ΙΕΚ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Εγώ αρχικά σκέφτηκα να πάω μία φωτοτυπία του πτυχίου αλλά αυτό με την πιστοποίηση γνησιότητας μου έσπειρε αμφιβολίες για την ορθότητα της πράξης μου
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Διάβασα τον νόμο περί πιστοποίηση γνησιότητας και αναφερε διάφορα πράγματα,εγω αντιλήφθηκα ότι είναι ενέργεια που γίνεται από το υπουργείο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Eμενα προσωπικά με εξυπηρετεί ο τρόπος των δομών για τον εγκέφαλο μου . Πρώτο γραφείο κάνε εκείνο δεύτερο γραφείο κάνε το άλλο . Και μαζεμένα να ναι να κάνω πράγματα. Το τάδε χαρτί και το τάδε το χαρτί. Το βρήκα θα πάω στο ΚΕΠ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το ΚΕΠ πιστοποιεί την γνησιότητα του πτυχίου lower που χρειαζόμαστε για την απαλλαγή από το μάθημα των αγγλικών στο ΙΕΚ;
Ρωτήστε το ΚΕΠ της περιοχής σας
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,385 μηνύματα.
Εγώ αρχικά σκέφτηκα να πάω μία φωτοτυπία του πτυχίου αλλά αυτό με την πιστοποίηση γνησιότητας μου έσπειρε αμφιβολίες για την ορθότητα της πράξης μου
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Διάβασα τον νόμο περί πιστοποίηση γνησιότητας και αναφερε διάφορα πράγματα,εγω αντιλήφθηκα ότι είναι ενέργεια που γίνεται από το υπουργείο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Eμενα προσωπικά με εξυπηρετεί ο τρόπος των δομών για τον εγκέφαλο μου . Πρώτο γραφείο κάνε εκείνο δεύτερο γραφείο κάνε το άλλο . Και μαζεμένα να ναι να κάνω πράγματα. Το τάδε χαρτί και το τάδε το χαρτί. Το βρήκα θα πάω στο ΚΕΠ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το ΚΕΠ πιστοποιεί την γνησιότητα του πτυχίου lower που χρειαζόμαστε για την απαλλαγή από το μάθημα των αγγλικών στο ΙΕΚ;
Τα κεπ ασχολουνται μονο με τα εγραφα του δημοσιου και οχι για πιστοποιηση γνησιοτητας. Το χαρτι του lower δεν ειναι του ελληνικού δημοσιου. Ορισμενοι δηκιηγοροι ασχολουνται με αυτα και συγκεκριμενα με την μεταφραση τους στα ελληνικα οταν αυτη χρειαζόταν , τωρα το καταργησαν και αυτο. Την γνησιοτητα την δινει μονο ο οικος που το εξεδωσε. Εσυ ομως γιατι ασχολεισαι με αυτο αφου δεν ειναι μαιμου το χαρτι σου.
Ασε τον δντη να παρει τον οικο ( που δεν θα περει) να ρωτησει αν εχει εκδοσει πιστοποιηση για σενα.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Εγώ αρχικά σκέφτηκα να πάω μία φωτοτυπία του πτυχίου αλλά αυτό με την πιστοποίηση γνησιότητας μου έσπειρε αμφιβολίες για την ορθότητα της πράξης μου
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Διάβασα τον νόμο περί πιστοποίηση γνησιότητας και αναφερε διάφορα πράγματα,εγω αντιλήφθηκα ότι είναι ενέργεια που γίνεται από το υπουργείο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Eμενα προσωπικά με εξυπηρετεί ο τρόπος των δομών για τον εγκέφαλο μου . Πρώτο γραφείο κάνε εκείνο δεύτερο γραφείο κάνε το άλλο . Και μαζεμένα να ναι να κάνω πράγματα. Το τάδε χαρτί και το τάδε το χαρτί. Το βρήκα θα πάω στο ΚΕΠ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το ΚΕΠ πιστοποιεί την γνησιότητα του πτυχίου lower που χρειαζόμαστε για την απαλλαγή από το μάθημα των αγγλικών στο ΙΕΚ;
Τόσο δύσπιστοι είναι ; Δεν μπορείτε απλά να τους πατε το χαρτί ?
 

Kiki mat

Νεοφερμένος

Η Kiki mat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Τόσο δύσπιστοι είναι ; Δεν μπορείτε απλά να τους πατε το χαρτί ?
Eμενα μου είπε ο διευθυντής έλα στην γραμματεία κάνε αίτηση , αυτό μου είναι εξυπερητικο τα άλλα θα τα απωθήσω γιατί τα άλλα έτσι με βραχυκλώνουν . Μας ξεκαθάρισε ότι ότι mail για πληροφορίες,αιτηματα και θέματα λάβει δεν πρόκειται να απαντήσει.
Δεν έχω κάποια πιέση χρόνου στην παρούσα φάση ας πάρω και 12 του μηνός την απαλλαγή μιας και με διαβεβαίωσε ο διευθυντής ότι μέσα σε αστραπιαίο χρόνο γίνεται η απαλλαγή, εάν πήγαινα να κάνω την αίτηση στην γραμματεία στις 4/11 έως της 10-11/11 που ναι το επόμενο μάθημα θα έχω την απαλλαγή. Βήμα - βήμα δεν είναι κάτι που έχει προθεσμία έτσι δεν είναι;
 

!georgitsa!

Νεοφερμένος

Η !georgitsa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα άλλη γλώσσα πέραν της Αγγλικής δεν θα μας διδάξουν;
Τα Αγγλικά κανονικά είναι τουριστική ορολογία, αλλά αν το επίπεδο των φοιτητών είναι χαμηλό, τότε μάλλον και ο καθηγητής προσαρμόζει το μάθημα ανάλογα. Σε εμάς από γλώσσες έχει Αγγλικά, Γερμανικά και Γαλλικά.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Τα Αγγλικά κανονικά είναι τουριστική ορολογία, αλλά αν το επίπεδο των φοιτητών είναι χαμηλό, τότε μάλλον και ο καθηγητής προσαρμόζει το μάθημα ανάλογα. Σε εμάς από γλώσσες έχει Αγγλικά, Γερμανικά και Γαλλικά.
Εσείς σε τι επίπεδο γνωρίζετε γερμανικά? Είναι πολύ δύσκολα ? Δεν ξέρω τίποτα
 

!georgitsa!

Νεοφερμένος

Η !georgitsa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Εσείς σε τι επίπεδο γνωρίζετε γερμανικά? Είναι πολύ δύσκολα ? Δεν ξέρω τίποτα
Γερμανικά ξέρω αρκετά καλά, έχω το b1, αλλά για το ιεκ σίγουρα θα είναι αρκετό. Εξάλλου το επίπεδο είναι πολύ χαμηλό.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Γερμανικά ξέρω αρκετά καλά, έχω το b1, αλλά για το ιεκ σίγουρα θα είναι αρκετό. Εξάλλου το επίπεδο είναι πολύ χαμηλό.
Δεν με νοιάζει αυτό. Εγώ θέλω να μάθω καλά τη γλώσσα σε επίπεδο β2 και η καθηγήτρια μου είπε ότι θα πάρει 3 χρόνια θα δούμε όμως πως θα πάει μπορεί κ πιο γρήγορα γτ θα είμαι μόνη μου ... Θα δείξει
 

Kiki mat

Νεοφερμένος

Η Kiki mat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Τα Αγγλικά κανονικά είναι τουριστική ορολογία, αλλά αν το επίπεδο των φοιτητών είναι χαμηλό, τότε μάλλον και ο καθηγητής προσαρμόζει το μάθημα ανάλογα. Σε εμάς από γλώσσες έχει Αγγλικά, Γερμανικά και Γαλλικά.
Εμας μας είπε ο διευθυντής μας ότι τουριστική ορολογία Αγγλικής θα διδαχθουμε το δεύτερο έτος
Και ότι δεν μπορούσε να πάρει καθηγήτρια για δεύτερη γλώσσα γιατί του χε βγάλει λέει μόνο θέση για καθηγήτρια αγγλικών και δεν μπορούσε να περιμένει ένα μήνα για να πάρει άλλην.
Εγώ νιωθω μία αδιαθεσία και έναν πονοκέφαλο
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Καλησπερα. Μια απορία σχετικά με την επιδότηση της πρακτικής. Λογικά επιδοτείται από το ΕΣΠΑ. Το ΕΣΠΑ όμως ακόμα δεν έχει βγάλει κάποια σχετική ανακοίνωση. Αυτό σημαίνει ότι αυτοί που έχουν ξεκινήσει ήδη την πρακτική τους δεν θα είναι δικαιούχοι;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,385 μηνύματα.
Καλησπερα. Μια απορία σχετικά με την επιδότηση της πρακτικής. Λογικά επιδοτείται από το ΕΣΠΑ. Το ΕΣΠΑ όμως ακόμα δεν έχει βγάλει κάποια σχετική ανακοίνωση. Αυτό σημαίνει ότι αυτοί που έχουν ξεκινήσει ήδη την πρακτική τους δεν θα είναι δικαιούχοι;
Αναφερεσαι σε πρακτικη πανεπιστημιου?
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,385 μηνύματα.
Οχι, σε πρακτική των ΙΕΚ
Α αυτο ειναι καινουργιο , τωρα εκανε τον νομο.
Προφανως το υπουργειο θα ειναι υπεύθυνο να παρει τα λευτα απο το εσπα και να τα δωσει στα παιδια.
Κατι αναλογο που κανουν τα πανεπιστημια και στα δινουν μετα απο 8 μηνες.
Οποτε αυτο ειναι αρμοδιο να τα βρει με το εσπα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top