Απορίες και πληροφορίες για τα ΙΕΚ

Kiki mat

Νεοφερμένος

Η Kiki mat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
δεν μπορώ να βάζω πηγή σε καθετί που γράφω εδώ μέσα, θα με περάσουν για τρελό..
είμαι πλέον 'Δραστήριο μέλος' πρέπει να με εμπιστεύεστε! :lol2:


πηγή: κάθε ΙΕΚ που υπάρχει, στην ενότητα πληροφοριών.
πχ Νέας Σμύρνης. https://iek-n-smyrn.att.sch.gr/ins/?page_id=1734
Μου φαίνεσαι εντάξει.

Ένα ακόμα πρόβλημα που προκυπτει στο ΙΕΚ του ΟΑΕΔ είναι ότι στα μαθήματα τα εργαστήριακα οργανωνουμε και πάμε εκδρομές με ιδιωτικά αυτοκίνητά ή και με λεωφορεία με υψηλό κόστος και σήμερα συμμαθήτρια μου πε ότι θέλουν να κάνουν με την διεύθυνση προσφορά μία δημιουργία τουριστικου οδηγού στο δήμο και συζητούσε με την καθηγήτρια για να κάνουμε 2εκδρομες την βδομάδα. Πληρώνω 24 ευρώ τα εισητηρία με πάσο τον μήνα , 10 ευρώ το μήνα το νέρακι ,δεν έχουνε βρύση με πόσιμο νερό και θέλουν να πληρώνω και 40- 80 ευρώ για τα δωρεάν εργαστηριακά μαθήματα. Να φτανω το1000 το χρόνο;. Εγώ τους είπα δεν έχω αυτη την δυνατότητα και εάν θέλουν η ιδέα είναι φανταστικια να το κάνουν αιτημα στο δήμο για την πρακτική εξάσκηση.
Με έχουν σαλτάρει τελείως

Ένα ακόμα πρόβλημα που προκυπτει στο ΙΕΚ του ΟΑΕΔ είναι ότι στα μαθήματα τα εργαστήριακα οργανωνουμε και πάμε εκδρομές με ιδιωτικά αυτοκίνητά ή και με λεωφορεία με υψηλό κόστος και σήμερα συμμαθήτρια μου πε ότι θέλουν να κάνουν με την διεύθυνση προσφορά μία δημιουργία τουριστικου οδηγού στο δήμο και συζητούσε με την καθηγήτρια για να κάνουμε 2εκδρομες την βδομάδα. Πληρώνω 24 ευρώ τα εισητηρία με πάσο τον μήνα , 10 ευρώ το μήνα το νέρακι ,δεν έχουνε βρύση με πόσιμο νερό και θέλουν να πληρώνω και 40- 80 ευρώ για τα δωρεάν εργαστηριακά μαθήματα. Να φτανω το1000 το χρόνο;. Εγώ τους είπα δεν έχω αυτη την δυνατότητα και εάν θέλουν η ιδέα είναι φανταστικια να το κάνουν αιτημα στο δήμο για την πρακτική εξάσκηση ...
Με έχουν σαλτάρει τελείως.
Και σε περίπτωση που φωτογραφίζονται πρόσωπα ή θίγονται να σβηστούν τα συγκεκριμένα σχολια που το κάνουν απο τον συντονιστή . Είμαι ταραγμένη η άλλη ελεγε ότι η ΠΡΟΣΦΟΡΑ θα διαφημίσει το ΙΕΚ,ακουσα ακόμα μία φωνή λογικής ( άνεργη και αυτή) ότι δεν είναι υποχρεωμένη να διαφημίσει τοΙΕΚ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σίγουρα δεν μιλούσαν για εικονική εκδρομή εγώ το εξεφρασα την αδυναμία μου για τα χρήματα και μου είπαν θα το κάνεις για την καρδιά σου .
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Νομίζω έχει να κάνει με την περιοχή . Εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει θέμα
 

Kiki mat

Νεοφερμένος

Η Kiki mat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Νομίζω έχει να κάνει με την περιοχή . Εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει θέμα
Nα έρθω στην περιοχή σου; Εντωμεταξυ τώρα διαβαζα σαραντακο και καναμε κάτι ηλιοθητητες με αριθμούς έχει γενέθλία.. Άλλο περιοχή άλλο υπεροχή για να μην αντιλαμβάνομαστε ότι θέλουμε
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kiki mat

Νεοφερμένος

Η Kiki mat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Κορίτσι . Ναι στείλτε
Μμμ λές να βγάλω την φωτό μου Εεεε;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μμμ λές να βγάλω την φωτό μου Εεεε;
Κορίτσι . Ναι στείλτε
Η σθεναρή σου αντίσταση στα ιδιωτικά μυνήματα είναι εμβληματική ,είμαι έχω πόσα K και δεν έχω πρόσβαση στο mesenger μου γιατί έχω κινητό από εποχή Νωε και δεν σήκωνει το mesenger ή με έχουν πάρει χαμπαρι ότι είμαι χαζή , λαμβάνω τελευταία ενημερώσεις στην αρχική οθόνη ξέρεις κουτάκια ,στη φάση μου δεν μου έρχονται ενημερώσεις . Κοπανιεται η συμμαθήτρια κάθε μέρα να βάλεις viper ,το κινητό μου τα χει κωλοπαιγμενα , ένα , κορίτσι είμαι και εγώ και ανησυχω ότι τα 100 ημερήσια μυνήματα θα πάρουν οπτικοακουστική μορφή και ίσως δουλέψει το viper και δεν σκαλιζω το κινητό μην και γίνει . Tα εισαγωγικά μόνο που βλέπω στις ενημερώσεις της οθόνης.
Καλό μου κορίτσι
Καλημέρα και
Καλημέρα μ
Καλημέρα άρα
Καλημέρα μιτσα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Τι;;
Μμμ λές να βγάλω την φωτό μου Εεεε;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Η σθεναρή σου αντίσταση στα ιδιωτικά μυνήματα είναι εμβληματική ,είμαι έχω πόσα K και δεν έχω πρόσβαση στο mesenger μου γιατί έχω κινητό από εποχή Νωε και δεν σήκωνει το mesenger ή με έχουν πάρει χαμπαρι ότι είμαι χαζή , λαμβάνω τελευταία ενημερώσεις στην αρχική οθόνη ξέρεις κουτάκια ,στη φάση μου δεν μου έρχονται ενημερώσεις . Κοπανιεται η συμμαθήτρια κάθε μέρα να βάλεις viper ,το κινητό μου τα χει κωλοπαιγμενα , ένα , κορίτσι είμαι και εγώ και ανησυχω ότι τα 100 ημερήσια μυνήματα θα πάρουν οπτικοακουστική μορφή και ίσως δουλέψει το viper και δεν σκαλιζω το κινητό μην και γίνει . Tα εισαγωγικά μόνο που βλέπω στις ενημερώσεις της οθόνης.
Καλό μου κορίτσι
Καλημέρα και
Καλημέρα μ
Καλημέρα άρα
Καλημέρα μιτσα
Τι;; Συγγνώμη αλλά δεν σας καταλαβαίνω κάποιες φορές
 

Kiki mat

Νεοφερμένος

Η Kiki mat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Τι;;
Τι;; Συγγνώμη αλλά δεν σας καταλαβαίνω κάποιες φορές
Λετε κορίτσι. Σκέφτομαι είμαι και εγώ κορίτσι . Έπειτα σκέφτομαι εσείς κυρία ioannidou δεν έχετε φωτογραφία στο προφίλ σας. Μου λέτε να στείλω την περιοχή και μετά σκέφτομαι ίσως προσβάλω επώνυμα και ανθρώπους με τον προβληματισμό που προκυπτει και οι λύσεις που δίνονται από τον κάθε αρμόδιο γιατί έχω και φωτογραφία μου σε άλλο μέσο και ότι ίσως είναι σαν να είπα ποια είμαι μετά σκέφτομαι ότι εκεί δηλώνω κατοικία το Νέο Μεξικο . Μετά γεμιζω κομπλέξ μήπως και καλά εγώ προκαλώ . Μετά σκέφτομαι πόσο δουλεψα με τον εαυτό μου για να μην νιώθω ενοχές για πράγματα που δεν πρέπει να νιώθω .
Όταν λέει απαιτείται ψυχική και σωματική υγεία στην ειδικότητα δεν σημαίνει ότι έχουν δικαίωμα συλλογικά να προβαίνουν σε κακοποιητικες ενέργειες με σκοπό την εκμαιευση προσωπικών πληροφοριών . Το εισόδημα μου ,τον ιατρικο μου φάκελο και δεν έχω καμία έπαρση εγώ . Είναι οι συμμαθητές συνταξιούχοι του δημοσίου μιλάνε με απαξίωση για θεσμούς και κράτος . Ή άλλη συμμαθήτρια μου λεγε ότι όποιος έχει παλιές εικόνες πρέπει να τις πηγαίνει στην εκκλησία ή στην μητρόπολη για να καίγονται και της λέω αυτό εγκιτεται στους νόμους περί αρχαιολογίας και άκουγε και η καθηγήτρια και δηλωνε ότι την βοηθάει πολύ η συμμαθήτρια στο μάθημα και ότι είναι χρήσιμες οι γνώσεις που έχει ως οργανωτρια του προσκυνήματος της (χ) ενορίας και την είπα δεν μπορούμε να πηγαίνουμε παλιές εικόνες για καταστροφή υπάρχει νόμος περί της αρχαιολογίας.Μου πε να διαβάσω το πηδάλιο για να καταλάβω ότι η εκκλησία έχει ανεξάρτητους νόμους . Και λεω στην καθηγήτρια εάν έρθει ένα γκρουπ τουριστών από την αγγλια με ενδιαφέρον τα θρησκευτικά μνήμεια και πας και τους πεις Πρέπει να μου φέρεται τις παλιές εικόνες να τις κάψω δεν θα χεις πρόβλημα με τον νόμο . Μου είπε ο συμμαθητής μετά να πάς κατηχητικό , μετά μου είπε η συμμαθήτρια που ένα λογιρδιο περί ιερότητας των αντικειμένων και πώς το μαντήλι που σκουπίζουμε το καντήλι πρέπει να το καίμε. Για χωανες που έχουν οι εκκλησίες για να φεύγουν τα απόβλητα. Είχαμε Εντωμεταξυ μάθημα τεχνικές οργανώσης ταξιδιού . Ρωτούσα την καθηγήτρια με ποιο τρόπο θα κάνουμε την οργάνωση ταξιδιού. Μου έλεγε δεν ξέρει ακόμα . Και συνέχισε η συμμαθήτρια περί της φύσεως της εκκλησίας και την μορφή της χωρίζοντας σε διοικητική και Πνευματική φύση ( το τελευταίο δεν θυμάμαι επακριβώς τον ορισμό )
Και ρωτησα με τον εξής τρόπο ,Ασχέτο ,γνωρίζεται εάν δέχονται στικακι οι υπολογιστές της αίθουσας. Και έλεγε έλεγε η συμμαθήτρια και της είπα ότι δεν ξέρω τι λες είναι παράνομο η καταστροφή εικόνων . Και μου λέει στο λεπτό πριν σχολασουμε ότι δεν " Κική δεν κατάλαβες καλά " τονίζοντας με νοήμα το όνομά μου" πες έχεις μία εικόνα στο σπίτι χαλάει φθείρεται δεν την πεταμε στα σκουπίδια"
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν νιώθω καλά νομίζω κάτι έχει πάθει η ακοή μου ..
Έχω τώρα αυτη την στιγμή μία ενόχληση στα αυτιά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μα έτσι κι αλλιώς η πλατφόρμα είναι ανώνυμη κ το ότι κάποιος επιλέγει να το διατηρήσει αυτό δεν σημαίνει ότι είναι επικίνδυνο. Εν πάσει περιπτώσει αν δεν θέλετε ή φοβάστε μην στείλετε
 

Kiki mat

Νεοφερμένος

Η Kiki mat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Μα έτσι κι αλλιώς η πλατφόρμα είναι ανώνυμη κ το ότι κάποιος επιλέγει να το διατηρήσει αυτό δεν σημαίνει ότι είναι επικίνδυνο. Εν πάσει περιπτώσει αν δεν θέλετε ή φοβάστε μην στείλετε
Θα αλλάξω το ψευδώνυμο γιατί παραπέμπει σε πληροφορίες για αληθινό όνομα μου
 

Kiki mat

Νεοφερμένος

Η Kiki mat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Απάντηση : δεν μπορώ έχει περιορισμό . Λέει ότι θα γίνει δεκτό το αίτημα μου γύρω την άνοιξη,ξέχασα την ημερομηνία που διάβασα .. Τελοσπάντων λέει η αίτηση για αλλαγή ψευδώνυμο θα γίνει δεκτη ( Μαρτιο- απριλιο τέλη κατά προσέγγιση δεν θυμάμαι)
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Απάντηση : δεν μπορώ έχει περιορισμό . Λέει ότι θα γίνει δεκτό το αίτημα μου γύρω την άνοιξη,ξέχασα την ημερομηνία που διάβασα .. Τελοσπάντων λέει η αίτηση για αλλαγή ψευδώνυμο θα γίνει δεκτη ( Μαρτιο- απριλιο τέλη κατά προσέγγιση δεν θυμάμαι)
Α
 

Kiki mat

Νεοφερμένος

Η Kiki mat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 82 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Kiki mat

Νεοφερμένος

Η Kiki mat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Πιστοποίηση γνησιότητας πτυχίου αγγλικών B2 για απαλλαγή από το μάθημα των αγγλικών είναι κάτι που ειπώθηκε και δεν μπορώ να καταλάβω εάν πρόκειται για χιούμορ.
Ήρθε τελικά ο διευθυντής μας ενημέρωσε ότι δικαιούμαστε απαλλαγη από τα αγγλικά όσοι αναφέρε το κομμάτι των κανονισμών που μου πε του δραστηριο μέλος και μου λέει κάνε την αίτηση στην γραμματεία και σε σύντομο διάστημα θα παρεις την απαλλαγή. Και επενέβη συμμαθήτρια και εξέφρασε την εξής απορία και συμβουλή " Δεν θα σου προσκομίσει το πτυχίο; Να σου φέρει και το πτυχίο" Και ο διευθυντής είπε βεβαίως και θα κάνουμε εξακρίβωση της γνησιότητας του πτυχίου. Είναι κάτι που κάνουμε με όλα τα πτυχία. Εγώ έπειτα από αυτό μπερδεύτηκα , θα πρέπει να κάνω εγώ κάποια ενέργεια για να αποδείξω την γνησιότητα του πτυχίου
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Πιστοποίηση γνησιότητας πτυχίου αγγλικών B2 για απαλλαγή από το μάθημα των αγγλικών είναι κάτι που ειπώθηκε και δεν μπορώ να καταλάβω εάν πρόκειται για χιούμορ.
Ήρθε τελικά ο διευθυντής μας ενημέρωσε ότι δικαιούμαστε απαλλαγη από τα αγγλικά όσοι αναφέρε το κομμάτι των κανονισμών που μου πε του δραστηριο μέλος και μου λέει κάνε την αίτηση στην γραμματεία και σε σύντομο διάστημα θα παρεις την απαλλαγή. Και επενέβη συμμαθήτρια και εξέφρασε την εξής απορία και συμβουλή " Δεν θα σου προσκομίσει το πτυχίο; Να σου φέρει και το πτυχίο" Και ο διευθυντής είπε βεβαίως και θα κάνουμε εξακρίβωση της γνησιότητας του πτυχίου. Είναι κάτι που κάνουμε με όλα τα πτυχία. Εγώ έπειτα από αυτό μπερδεύτηκα , θα πρέπει να κάνω εγώ κάποια ενέργεια για να αποδείξω την γνησιότητα του πτυχίου
Εγώ θα επιμείνω να μην πάρετε απαλλαγή
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top