Απορίες και πληροφορίες για τα ΙΕΚ

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Κοιτα εγω κοιτω οτι μου δειχνουν, εσωτερικα μου δειχνουν εσωτερικα κοιτω, εξωτερικα με δειχνουν αυτα κοιτω, δικαια πραγματα . Ε τωρα περι λιγουρεματος , αμα σ'αρεσει ετσι πες το και ετσι δεν παρεξηγούμε
Μπράβο σου. Σπανιζετε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στα έλεγα;.. οχι πες!..

να φανταστείς στα έλεγα και για χαβαλέ, πόσο δίκιο έχω τέλος πάντων ακόμα και στο χαβαλέ... :vroum:
τι
έλεγες καλέ δεν θυμάμαι
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.

Kiki mat

Νεοφερμένος

Η Kiki mat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Εγώ πήγα τις προάλλες με ζιβάγκο και ένα τριπλό κολιέ χρυσό τρομερό σετ με σκουλαρίκια κ μου λέει μια στην ηλικία μου γιατί φτιάχνεσαι τόσο ; Για μένα της λέω . Μην δίνεις σημασία πάντα κάτι θα πουν
Περπατώ στο διάδρομο της σχολής με ένα συμμαθητή μου , οι δυο πιο μικροί στο τμήμα και εκεί που μιλάμε κάνω λάθος το όνομα του και αναρωτιέμαι δυνατά : "Ωχ πως μου ρθε αυτο το όνομα;" Σύμπτωση μου λέει " Σύμπτωση με τι του λέω" " με τον άγιο μου λέει"
Απίστευτο χιούμορ

Περπατώ στο διάδρομο της σχολής με ένα συμμαθητή μου , οι δυο πιο μικροί στο τμήμα και εκεί που μιλάμε κάνω λάθος το όνομα του και αναρωτιέμαι δυνατά : "Ωχ πως μου ρθε αυτο το όνομα;" Σύμπτωση μου λέει " Σύμπτωση με τι του λέω" " με τον άγιο μου λέει"
Απίστευτο χιούμορ
Ioannidou πες καλή φάση η πλαστική επέμβαση που έκανα στο μέτωπο;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Kiki mat

Νεοφερμένος

Η Kiki mat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Και τα δύο είχα ένα ογκιδιο που οι γιατροί είπαν να μην ασχοληθώ καθόλου παρά μόνο εάν μεγαλώσει, μεγάλωσε και ιατρικά μπορούσε να γίνει και από απλό χειρουργο ή χειρουργό ορθοπεδικό αλλά το αποτέλεσμα θα ήταν αντιαισθητικό και με παρεπεμψαν σε πλαστικό
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μια χαρά! Για αισθητικούς ή ιατρικούς λόγους υποβλήθηκατε σε αυτήν επέμβαση αν επιτρέπεται;
Τραύμα ξέχασα quote
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Και τα δύο είχα ένα ογκιδιο που οι γιατροί είπαν να μην ασχοληθώ καθόλου παρά μόνο εάν μεγαλώσει, μεγάλωσε και ιατρικά μπορούσε να γίνει και από απλό χειρουργο ή χειρουργό ορθοπεδικό αλλά το αποτέλεσμα θα ήταν αντιαισθητικό και με παρεπεμψαν σε πλαστικό
Ααα οκ !
 

Kiki mat

Νεοφερμένος

Η Kiki mat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί στα στρουμφάκια εκείνο το στρουμφάκι με το καθρεφτάκι το λένε Μελενιο;Λιχου δης ο λιχουδης ,υπναρας ο υπναρας . Τελοσπάντων θα κάνω μία εργασία για την μόνη του Γενεθλιού της Παναγιάς .
Μάθημα τα σαββάτα κάνετε ;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί στα στρουμφάκια εκείνο το στρουμφάκι με το καθρεφτάκι το λένε Μελενιο;Λιχου δης ο λιχουδης ,υπναρας ο υπναρας . Τελοσπάντων θα κάνω μία εργασία για την μόνη του Γενεθλιού της Παναγιάς .
Μάθημα τα σαββάτα κάνετε ;
Οχι
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
α τι ιεκ δεν ειναι σχολειο ? τι ειναι εσπερινος?

δεν είναι σχολείο (δημοτικό, γυμνάσιο, λύκειο) είναι μεταδευτεροβάθμια εκπαίδευση,
σχολή (οργανισμός που παρέχει ανώτερες σπουδές). Αλλιώς αντί για ΕΠΑΛ που είναι
(επαγγελματικό λύκειο) θα πήγαινε κάποιος κατευθείαν ΙΕΚ. :yes:
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
δεν είναι σχολείο (δημοτικό, γυμνάσιο, λύκειο) είναι μεταδευτεροβάθμια εκπαίδευση,
σχολή (οργανισμός που παρέχει ανώτερες σπουδές). Αλλιώς αντί για ΕΠΑΛ που είναι
(επαγγελματικό λύκειο) θα πήγαινε κάποιος κατευθείαν ΙΕΚ. :yes:
Δεν νομίζω ότι το αντικαθιστά. Έχουμε παιδιά που πήγαν επαλ και ήρθαν και εδώ . Είναι διαφορετικό κυρίως επειδή σου γίνεται η δυνατότητα να δώσεις την πιστοποίηση που ΕΟΠΠΕΠ
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι το αντικαθιστά. Έχουμε παιδιά που πήγαν επαλ και ήρθαν και εδώ . Είναι διαφορετικό κυρίως επειδή σου γίνεται η δυνατότητα να δώσεις την πιστοποίηση που ΕΟΠΠΕΠ

τι εννοείς; δεν είπα οτι αντικαθιστά τα ΕΠΑΛ.. δεν μπορείς να πας ΙΕΚ αν δεν έχεις τελειώσει λύκειο,
πρέπει να είσαι απόφοιτος είτε ΓΕΛ είτε ΕΠΑΛ. (δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι για τα ΙΙΕΚ, δεν νομίζω)
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
τι εννοείς; δεν είπα οτι αντικαθιστά τα ΕΠΑΛ.. δεν μπορείς να πας ΙΕΚ αν δεν έχεις τελειώσει λύκειο,
πρέπει να είσαι απόφοιτος είτε ΓΕΛ είτε ΕΠΑΛ. (δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι για τα ΙΙΕΚ, δεν νομίζω)
Α τοτε ναι έχεις δίκιο .
Καλά για τα ιδιωτικά άστο. Καταρχάς εκεί κάνεις όσες απουσίες θες και δεύτερον όχι δεν απαιτείται πχ απολυτηρίο λυκείου . Πήγε ένας γείτονας μας που μόνο δημοτικό τελείωσε και αυτό το 1800 και το δέχτηκαν. Στο ακμή. Ίσως από τα χειρότερα. Γενικά δεν υπάρχει ιδιωτικό ΙΕΚ που να έχω ακούσει καλά λόγια ... Όλοι λένε ότι σε κοροϊδεύουν. Γι αυτό πήγα σε δημόσιο . Ειδάλλως τα δίδακτρα είναι αρκετά προσιτά
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Α τοτε ναι έχεις δίκιο .
Καλά για τα ιδιωτικά άστο. Καταρχάς εκεί κάνεις όσες απουσίες θες και δεύτερον όχι δεν απαιτείται πχ απολυτηρίο λυκείου . Πήγε ένας γείτονας μας που μόνο δημοτικό τελείωσε και αυτό το 1800 και το δέχτηκαν. Στο ακμή. Ίσως από τα χειρότερα. Γενικά δεν υπάρχει ιδιωτικό ΙΕΚ που να έχω ακούσει καλά λόγια ... Όλοι λένε ότι σε κοροϊδεύουν. Γι αυτό πήγα σε δημόσιο . Ειδάλλως τα δίδακτρα είναι αρκετά προσιτά

ε ναι...όπου υπάρχει χρήμα ξεχνάνε κανόνες.

και στα πανεπιστήμια τι νομίζεις; αν υπάρχει χρήμα και εργασίες γίνονται και εξάμηνα βγαίνουν
ανέκαθεν όλα αυτά, από φίλους μου έχω μάθει που έχουν τελειώσει πανεπιστήμιο οτι τα πληρωμένα
πτυχία δεν είναι και λίγα και οτι τι έσκαγα να κάνω τις εργασίες του ΙΕΚ όταν στα πανεπιστήμια
με ενα 20αρικακι στις κάνει άλλος.


και εδώ στο φόρουμ τα έλεγαν κάποια μέλη:

 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Παιδια δεν γινεται αυτο . δεν μπορουν να δωσουν πτυχιο ιεκ χωρις λυκειο.
μπορει ο τυπος να ηταν παρατηρητης.
Όχι μία χαρά γίνεται. Κι εγώ πέρσι τους ρώτησα αν μπορώ να πάω από τώρα(πήγαινα γ λυκείου ακόμα) αλλά δεν έχω το απολυτήριο ακόμα και μου λένε ναι μπορείτε δεν είναι υποχρεωτικό . Επιχειρήσεις είναι ο,τι θέλουν κάνουν
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Παιδια δεν γινεται αυτο . δεν μπορουν να δωσουν πτυχιο ιεκ χωρις λυκειο.
μπορει ο τυπος να ηταν παρατηρητης.

εε πάλι καλά.. αλλιως θα πήγαινε κάποιος κατευθείαν απο το νηπιαγωγείο.

Όχι μία χαρά γίνεται. Κι εγώ πέρσι τους ρώτησα αν μπορώ να πάω από τώρα(πήγαινα γ λυκείου ακόμα) αλλά δεν έχω το απολυτήριο ακόμα και μου λένε ναι μπορείτε δεν είναι υποχρεωτικό . Επιχειρήσεις είναι ο,τι θέλουν κάνουν

μήπως εννοούσαν να παρακολουθήσεις τα μαθήματα κάτι σαν φροντιστήριο, αλλά να μην
έχεις την δυνατότητα για δίπλωμα;; που δεν δίνεις σε αυτούς εξετάσεις..είναι κρατικές
εοππεπ που είπες και εσύ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top