Απορίες για κατατακτήριες

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Και εγώ μπερδεύτηκα για το τι θέλει..για οργανική και γενική χημεία ή για βιοχημεία? Για βιοχημεία εννοείται Stryer
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Μαλλον βιοχημεια θελει αφου μιλαει για κατατακτηριες σε ιατρικη.
Εμεις παντως ανοργανη δεν κανουμε καθολου ως τμημα μονο βιοχημεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,098 μηνύματα.
Στην Πατρα στην ύλη της της βιοχημείας 1 έχουμε και ανόργανη και οργανικη (για αυτό λεω ότι εναι ταιράστια η ύλη) οπότε αυτό που ζήτησα είναι να προτείνετε ένα βιβλίο οργανικής και ένα ανόργανης

Οργανική κάνουμε αντιδράσεις, κετοενολοισομέρεια, σάκχαρα (αντιδράσεις), atp... ισομερεια, ταυτομέρεια.

Στην Πάτρα κάνουν από το taylor οργανικη το οποίο δε διαβάζεται.

Οπότε πείτε και ένα ανόργανης (κάνουν ηλεκτροχημείες και διαλύματα και τέτοια)
στην Πάτρα κάνανε ένα κόκκινο αλλα δε το αγόρασα και δε ξέρω καν ποιο είναι.


Γενικά δε ρωτάνε πολύ οργανική και ανόργανη (εμας π.χ. έπεσε ένα θέμα οργανική και ανόργανη τπτ) αλλά εδώ ανταγωνίζεσαι χημικούς, φυσικούς και πρέπει να τα ξέρεις ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Για ανόργανη χημεία είναι καλό αυτό:
και αυτό:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,098 μηνύματα.
https://www.papasotiriou.gr/product/organiki-ximeia-gia-iatrikes-kai-viologi

αυτα τα 3 είναι που ζητάνε στην Πάτρα

λέει αγοράζοντια συχνά μαζί :D o λόγος είναι για να δώσουν κατατακτηριες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hadas

Νεοφερμένος

Η hadas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα,

Θα ήθελα να δώσω κατατακτήριες εξετάσεις για το τμήμα νηπιαγωγών.
Στο πανεπιστήμιο της Φλώρινας εξετάζεται 1.Νεοελληνική Γλωσ. 2.Νεότερη Ελλην. Ιστορ. 3. Ιστορ. Νεοελλην. Εκπαίδευσης.
Στο πανεπιστήμιο των Ιωαννίνων εξετάζεται το μάθημα 1. Εισαγωγή στην Παιδαγωγική 2. Εκπαιδευτική ψυχολογία 3. Οργάνωση & Διοίκηση της Εκπαίδευσης.
Τα μαθήματα αυτά αλλάζουν ή παραμένουν τα ίδια κάθε χρόνο στο κάθε τμήμα?
Κατά τη γνώμη σας..... ποια θεωρείται "εύκολα" μαθήματα από τα παραπάνω τμήματα?
Πόσα άτομα δέχονται ''περίπου'' από κατατακτήριες εξετάσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marizoula22

Νεοφερμένος

Η marizoula22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπερα, θα ηθελα να δωσω κατατακτηριες εξετασεις για το τμημα Λογοθεραπειας στην Πατρα. Ειναι καποιος φοιτητης απο εκει για να με διαφωτισει με καποια ερωτηματα που εχω? Τελειωνω φετος το παιδαγωγικο δημοτικης εκπαιδευσης Αθηνων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Labros1985

Νεοφερμένος

Ο Labros1985 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τις κατατακτήριες για το τμήμα Ψυχολογίας της Παντείου. Ξέρω ύλη κλπ. Αν γνωρίζει κάποιος μπορεί να μου προτείνει τα καταλληλότερα συγγράμματα από τα προτεινόμενα; Επίσης, που θα μπορούσα να βρω παλαιότερα θέματα των κατατακτηρίων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellista

Νεοφερμένος

Η stellista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πού μπορώ να βρω παλαιότερα θέματα για κατατακτήριες Ιατρικής Πάτρας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loonie7

Νεοφερμένος

Ο loonie7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα ,θα ήθελα τη γνωμη σας .
έχω περασει με κατατακτηριες κ οι αναγνωρισεις μ εχουν περασει απο συμβουλειο τμηματος κ εχουν εγκριθει .
η γραμματεια μ ομως δεν εχει δεησει να μ περασει τις αναγνωρισεις στην αναλυτικη βαθμολογια .υπαρχει καποιος τροπος να την πιεσω ωστε να τις περασει καθοτι εχει περασει ενας χρονος κ απο την εργοδοσια μ μ εχουν ζητησει αντιγραφο αναλυτικης ?]
ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
Γεια σας! Θα ηθελα να σας ρωτησω αν καποιος εχει δωσει κατατακτηριες στο τμημα θεατρικών σπουδών;
Αν ναι πως σας φανηκε;Ποσο διαβασατε; Και πιστευετε αξιζει τον κοπο να προσπαθησει κανεις;
:):):):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

κατεριναnew

Νεοφερμένος

Η κατεριναnew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. Ενδιαφέρομαι να δώσω κατατακτήριες στη Νοσηλευτική Αθήνας (ΠΕ).
Δυστηχώς δεν έχω χρήματα για να γραφτώ σε κάποιο φροντιστήριο. Έχει κανένας σημειώσεις; Ακόμα ξέρει κανείς που μπορώ να βρω περασμένα θέματα; Είμαι εντελώς χαμένη. Οποιαδήποτε βοήθεια μου είναι πολύτιμη.
Ευχαριστώ, Κατερίνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,934 μηνύματα.
Κατερίνα γεια σου. Γιατί δεν κοιτάζεις κάποιο μεταπτυχιακό πρόγραμμα; Νομίζω ότι θα σε γλυτώσει και σε χρήμα αλλά και σε χρόνο σπουδών, συν ότι θα λάβεις μια προχωρημένη γνώση αφού θα κάνεις και επιστημονική μεθοδολογία (βλ. διπλωματική εργασία μεταπτυχιακού). Δεν ξέρω, απλά μια άποψη εξέφρασα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,422 μηνύματα.
Το πρώτο πτυχίο σου ποιο είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Θα ρωτησεις τον focko,αυτος θα ξερει fockos

Στειλτου pm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,098 μηνύματα.
Έχω τελειώσει το τμήμα το 2008 και δυστυχώς δε μπορώ να βοηθήσω καθώς έχει αλλάξει η έδρα σε πολλά μαθήματα καθώς και τα προτεινόμενα συγγραμματα αλλα βεβαίως μπορεί να σε βοηθήσουν οι ήδη φοιτητές της σχολής.
Το επίπεδο των μαθημάτων είναι υψηλό και θέλεις καλή προετοιμασία.

Εφόσον μένεις Αθήνα δε χρειάζεσαι φροντιστήριο απλά να παρακολουθείς τα μαθήματα της σχολής.
Σημειώσεις μπορείς να βρεις από ένα βιβλιοπωλείο δίπλα από την σχολή.

Η δυσκολία να περάσεις και ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος και ίσως είναι πιο δύσκολο από να μπεις σε ιατρική.

Δυστυχως έχω κόψει τα pm γιατί κάποιοι προσπαθούν να με τρολάρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατεριναnew

Νεοφερμένος

Η κατεριναnew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα κοιτάξω στο βιβλιοπ. για σημεώσεις.
Έχω πτυχίο Νοσηλευτικής απο τει αλλά δουλεύω σε έναν όμιλο που μου ζητάνε πτυχίο πε. Το πρόβλημα είναι ότι έχω τελειώσει εδώ και αρκετά χρόνια και δεν θυμάμαι τίποτα απο ανατομία κ.λ.π....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,098 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα κοιτάξω στο βιβλιοπ. για σημεώσεις.
Έχω πτυχίο Νοσηλευτικής απο τει αλλά δουλεύω σε έναν όμιλο που μου ζητάνε πτυχίο πε. Το πρόβλημα είναι ότι έχω τελειώσει εδώ και αρκετά χρόνια και δεν θυμάμαι τίποτα απο ανατομία κ.λ.π....
η δουλειά σου σε περιορίζει ώστε να παρακολουθήσεις τα μαθήματα.

από ανατομία ζητάνε αρκετά νεύρα και κεφάλι αλλά πλέον έχει αλλάξει η έδρα και δε γνωρίζω.. πάντως το επίπεδο όταν την κάναμε εμείς ήταν ένα κλικ πάνω από την ιατρική

ο ALBERTS είναι ωραίο βιβλίο διαβάζεται και χωρίς φροντιστήριο αλλά είναι μεγάλο

ο netter δε χρειάζεται αλλά χρειάζεται μια τυπική ιστολογία

η βασική νοσηλευτική είναι βατή και την γνωρίζεις ήδη

https://www.nurs.uoa.gr/fileadmin/nu...seis/2013/Katataktiries_AEI_TEI_2013-2014.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατεριναnew

Νεοφερμένος

Η κατεριναnew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellitsa1983

Νεοφερμένος

Η stellitsa1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδιά καλησπέρα!!!! ενδιαφέρομαι να δωσω κατατακτήριες για το παιδαγωγικό δημοτ.εκπαίδευσης στην Αλεξανδρούπολη. να ρωτήσω στο μάθημα της παιδαγωγικής σαν εισαγωγικό έχει καθόλου στάνταρ θέματα? εχει δύο βιβλία και η ύλη είναι αρκετά μεγάλη;;;; συνήθως τί πέφτει στο εξάμηνο;; γνωρίζει κανείς;;; μόνο μία βοήθεια θέλω..να έχω καμμία κατευθυντήρια γραμμή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top