Απιστίες

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Δεν έχεις λόγο να απιστήσεις όταν οι υπόλοιποι άνθρωποι είναι... απλοί άνθρωποι σε σύγκριση μ' αυτήν που 'χεις δίπλα σου.

αχ, έτσι είναι....:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
οι απαντήσεις του Anarki είναι και δικές μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
οι απαντήσεις του Anarki είναι και δικές μου :P
Δεν σε θέλει καμία κοπελιά, ε; :P





Εγώ επιμένω παρεμπιπτώντως ότι δεν έχει νόημα να μιλάμε για απιστίες αν είμαστε σε μία υγιής σχέση. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Έχει, ακόμα κι αν βρίσκεσαι σε υγιή σχέση. Μπορεί εσύ να τη θεωρείς υγιή τη σχέση σου, αλλά το άλλο μισό να έχει ελαφρώς διαφορετική γνώμη χωρίς να σου την αποκαλύπτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Έχει, ακόμα κι αν βρίσκεσαι σε υγιή σχέση. Μπορεί εσύ να τη θεωρείς υγιή τη σχέση σου, αλλά το άλλο μισό να έχει ελαφρώς διαφορετική γνώμη χωρίς να σου την αποκαλύπτει.
Εννοώ κι από τις δύο μεριές. ;)




Σπανίζει, αλλά το πιστεύουμε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

conn-a

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Θα απατούσατε ποτέ άτομο με το οποίο έχετε σχέση?
Για ποιο λόγο? Θεωρείτε ότι είναι σωστό?
Πως θα αντιδρούσατε αν σας απατούσε το αγόρι/η κοπέλα σας?
οχι αν ηθελα να κανω κατι με αλλον θα χωριζα το ατομο με το οποιο ειμαι αν και οταν δενεσαι συναισθηματικα εχεις και μια αλφα αντισταση σαυτο το θεμα παντως κατι δεν πηγαινει καλα τις περισσοτερες φορες και φτανει το ατομο να απατα!!Αν με απατουσε το ατομο σημαινει λοιπον πως κι εγω κατι δεν κανω καλα επισης συγχωρω ευκολα και αυτο δεν πιστευω οτι ειναι αδυναμια του χαρακτηρα μου οταν αγαπας καποιον ξερεις να τον συγχωρεις.Θυμωνεισ ζηλευεις του κανεις ναζια αλλα τον συγχωρεις τον αφηνεις για λιγο να δει πως ειναι χωρις εσενα!!Επιπλεον αν το ατομο το κανει συνεχεια τοτε ειναι εκτοσ για χωρισμο και για βρισιμο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά, είμαι αντίθετος με την απιστία.Έχουμε παρεξηγήσει πολύ το θέμα και δίνουμε τόπο στην οργή πολύ εύκολα.Λέμε πολλές φορές ...''ε ξέρεις τα έχω με το/τη χ,ψ,ω''.Καλά ως εδώ αλλά τρέφουμε αληθινά αισθήματα για το συγκεκριμένο άτομο ή απλώς τα έχουμε για να λέμε πως τα έχουμε??....Όταν αγαπάς κάποιον/κάποια πραγματικά, δηλαδή όταν έχεις δεθεί μαζί του πραγματικά, τότε δεν γίνεται να διαπράξεις απιστία.Δεν έχει σημασία τι ''πειρασμούς'' αντιμετωπίζεις.Και το ωραιότερο μοντέλο να έχεις μπροστά σου δε πρόκειται να ''προδώσεις'' τη/το σύντροφό σου απλά επειδή την/τον αγαπάς στ'αλήθεια.Τώρα, αν υποπέσεις στο ''αμάρτημα'', σημαίνει πως κάτι δε πάει καλά.Σημαίνει πως δεν ολοκληρώνεσαι στη σχέση που έχεις.Στο πρόσωπο του άλλου δε βλέπεις το έτερον ήμισυ.
Εγώ δε θα το έκανα ποτέ.Όχι γιατί θεωρώ τον εαυτό μου πολύ ισχυρό απέναντι σε πειρασμούς, αλλά γιατί θεωρώ τη συντροφό μου άνθρωπο.Γιατί θεωρώ πως αν διαπράξεις απιστία, όχι μόνο δεν υπολογίζεις τον άλλο ως το έτερον σου ήμισυ, αλλά και ως άνθρωπο επίσης.Ακόμα θα έλεγα πως δεν εκτιμάς και τον ίδιο σου τον εαυτό καταπατώντας την αξιοπρέπειά σου με πράξεις όπως αυτή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απο τι στιγμη που εισαι ερωτευμενος με καποιον-α δεν εχεις ματια για αλλους
Και αφου διατηρεις μια σταθερη σχεση σημαινει οτι θες να κανεις πραγματα μονο με τον-την συντροφο σου
Αμα ειναι να κανεις απιστια σημαινει οτι δεν θες να εισαι πια με το ατομο που εισαι
so....χωριστε και κανε οτι θες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
γενικα ειστε πιστοι στις σχεσεις σας?
θεωρειται απιστια ενω εισαι με καποιον/αμα κοιμηθεις(μονο οχι τιποτα παραπανω)στο ιδιο κρεβατι με τον κολλητο/η σου?αλλα επαναλαμβανω:μονο υπνος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Φυσικα και δεν θεωρειται αυτο απιστια.


Μαλλον καλυτερα να μη μιλησω για το θεμα αυτο....:fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Ναι. (στην πρώτη ερώτηση).

Το τί θεωρείται 'απιστία' σε μια σχέση εξαρτάται από τα όρια που θέτουν τα μέλη της.
Για μια σχέση το όριο της απιστίας μπορεί να είναι το σεξ, για μια άλλη το φλερτ, για μια τρίτη μόνο το συναισθηματικό δέσιμο με άλλο άτομο κλπ.

Στην περίπτωση που λες, εγώ μπορεί να μη το βλέπω σαν απιστία -μπορεί να με ενοχλούσε λίγο ανάλογα με την εμπιστοσύνη που έχω στον άλλον-, αλλά δεν νομίζω ότι έχει πολλή σημασία το πώς φαίνεται σε μένα. :P

Επίσης υπάρχει 'κοιμάμαι με κάποιον' όπου απλά έχετε ξεραθεί στον ύπνο, και 'κοιμάμαι' σε μια ατμόσφαιρα που μπορεί δικαίως να έκανε κάποιον να ζηλέψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paparounas

Νεοφερμένος

Ο paparounas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Γιατι να θεωρειτε απιστια? (αν ειναι μονο υπνος)
Κοιτα εγω προσωπικα αν εχω σχεση με καποια που εινια μακρυα (μακρυα εννοω απο 40 λεπτα με 2 ωρες μακρυα με λεωφορειο,αμαξι κλπ.) και δεν μπορω να τη βλεπω πολυ συχνα, τοτε μαλλον αν μου δοθει η ευκαιρια μπορει να πρωχωρησω και σε κατι αλλο. Αλλα αν μπορω να τη βλεπω συχνα τοτε αποκλειεται. Αυτα βεβαια ισχυουν μονο αν οι σχεσεις ειναι περιστασιακες και δεν ειναι σοβαρες.
Αν ειμαι σε μια σοβαρη σχεση (ερωτες, αγαπες και τετοια...) τοτε ειμαι αφοσιωμενος μονο σε αυτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
γενικα ειστε πιστοι στις σχεσεις σας?
θεωρειται απιστια ενω εισαι με καποιον/αμα κοιμηθεις(μονο οχι τιποτα παραπανω)στο ιδιο κρεβατι με τον κολλητο/η σου?αλλα επαναλαμβανω:μονο υπνος!


Γενικα ναι, ειμαι πιστη:xixi:
Οσο για το αλλο, σιγουρα δεν θεωρειται απιστια, αλλα παλι δεν μπορεις να ξερεις πως θα το παρει ο αλλος. Αν ημουν εγω στη θεση του "αλλου" σιγουρα θα τα επαιρνα, αφου φημιζομαι κιολας για την ζηλεια μου:jumpy:, κι αμα δεν ειχε και καμια καλη εξηγηση θα μου εμπαιναν ιδεες. Αλλα γενικα σαν εικονα δεν ειναι και σουπερ ουάου, δεν ξες τι προθεσεις θα εχει "ο κολλητος". :P
Τεσπα, θα το ξεχναγα ευκολα παντως, νομιζω.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
γενικα ειστε πιστοι στις σχεσεις σας?
θεωρειται απιστια ενω εισαι με καποιον/αμα κοιμηθεις(μονο οχι τιποτα παραπανω)στο ιδιο κρεβατι με τον κολλητο/η σου?αλλα επαναλαμβανω:μονο υπνος!



+αμα ησασασταν ο αλλος/η θα πιστευατε οτι δεν εχει γινει τιποτα αλλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
το σεξ ειναι απιστια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
ναι?συγνμη εσυ τι θεωρεις οτι ειναι απιστια?^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
συγγνωμη δεν το διατυπωσα σωστα. Κοιτα, η σαρκα ειναι δυσκολο να αντισταθει σε πειρασμους. Το οτι μια φορα βγηκες εκτος ελεγχου δεν σημαινει οτι δεν εισαι ψυχικα αφοσιωμενος στον συντροφο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
η απιστία για εμένα ποτέ δεν είναι μόνο αυτό που φαίνεται. πιστεύω ότι ο κάθε άνθρωπος που απατάει το κάνει για διαφορετικούς λόγους και όχι απαραίτητα γιατί θέλει να ''παραστρατήσει''. θέλω να συγχωρώ και να δίνω δεύτερες ευκαιρίες στους άλλους, καθώς όλοι τις δικαιούνται. δεν έχω απατήσει ποτέ και ούτε είχα καμία σχέση της προκοπής για να πω ότι ενδέχεται να έχω απατηθεί. για όλους αυτούς τους λόγους προτιμώ να μην έχω κάποια απόλυτη αντίληψη όσον αφορά την απιστία. παρ' όλα αυτά πιστεύω ότι θα πληγωνόμουν πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top