Αξιολογείστε παρακαλώ το τέστ (τι τραβάμε εμείς οι καθηγητές!)

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Πάλι ρε παιδιά; Το 80% των τσακωμών εδώ μέσα περιλαμβάνει τον miv, δεν νομίζω να φταίνε πάντα οι άλλοι, τί διάολο γίνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
ένα τελευταίο θα πω χωρίς να κουράζομαι, ο καθένας πίσω από μια οθόνη λέει πολλά εγώ τα κάνω κ πράξει έλα να με βρεις Θεσσαλονίκη στον εύοσμο στείλε μου mail άμα έρθεις....
να ξέρω.

Καληνύχτα σου :):)

Εγώ απειλές δεν δέχομαι. Ανάρκι, δεν τσακόνωμαι, όπως βλέπεις. Αυτα τα "έλα να τα πουμε απο κοντα" δεν είναι του στυλ μου, ούτε της διαγωγής μου, πολύ δε περισσότερο δεν είναι κατάλληλος ο τόπος. Δεν θέλω κουβέντα για δήθεν δικιά μου ευθύνη γιατί το πρόβλημα δεν το έχω εγώ, γιαυτό και δεν συνεχίζω να ασχολούμαι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Το πρόβλημά σου είναι οτι ασχολείσαι και παίρνεις στα σοβαρά τέτοιες μπούρδες συχνά, αγνόησέ τις απλά, μην είσαι τόσο macho :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parantop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο parantop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Ας σηκώσουμε λευκή σημαία!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosrob

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
και μόνο ο τρόπος γραφής είναι απαράδεκτος και δεν αποδίδει κανένα σεβασμό στον καθηγητή του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirini

Νεοφερμένος

Η Ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
εγω προσωπικα θα εγραφα πολυ χειροτερα παντως...δεν καταλαβα ούτε την εκφώνηση...Οσο για τον τροπο του/της θα του/της χαριζα μια 2ήμερη να με θυμαται...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Είστε λάθος σε δυο μέρη...Αντι για 0 επρεπε να του βαλετε μονάδα επειδή έγραψε το όνομα του (:P). Επίσης στο 20 στο πρωτο τετραμηνο...Δηλαδη οι πραγματικα καλοι πρεπει να παρουν 40?
Τι ξεφτιλισμενα παιδακια υπαρχουνε...Αν εγώ ημουν τωρα καθηγητής και αυθαδίαζε έτσι θα του εσκαγα μια μπουφλα να το βουλώσει...Να του μεταφέρετε απο μένα πως οταν παρει το πτυχιο του και το μαστερ του κι αυτός ας έρθει να σας το τρίψει στη μούρη. Προς το παρόν οφείλει να το βουλώνει και να σέβεται...Έχουμε ξεφτιλιστεί τελείως δηλαδή...
σωστό σε βρίσκω!
έχουν αποθρασυνθεί τελίως τα σημερινά παιδιά
.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Τουλάχιστον 1 βρε και εσύ,έτσι για το όνομα...
Δεν λέω ότι είναι κρίμα το παιδί σε καμία περίπτωση,δεν διάβασε καλά να πάθει...
Αλλά όχι και 0...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
εγώ να θέσω ένα άλλο ερώτημα ??? Αφού δεν βρήκε τον ακριβή αριθμό ν πως έβγαλε τα συντακτικά ισομερή??? Καλά κάνατε γιατί βαριόταν 100000 %%%%%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel123456

Νεοφερμένος

Η Μαριέλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
εεεε...αρχικα το ν βγηκε αρνητικο...ομως στη συνεχεια βγηκε και δεκαδικο..συμπερασμα!οχι 0 επρεπε να του βαλεις αλλα -36,5/14;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theol10

Νεοφερμένος

Ο theol10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
miv... διαφωνω απολυτως μαζι σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Εγώ που είμαι φοιτητής και μπορώ να κρίνω "εκ του ασφαλους", έχω τρείς παρατηρήσεις:
1. Το testάκι δεν είναι σε latex ( πλάκα κάνω :P)
2. Θα έπρεπε να τον βαθμολογήσετε αρνητικά. Στην σχολή που είμαι, κάπιοι καθηγητές έχουν το συνήθειο να βάζουν ασκήσεις που με κάθε σωστή απάντηση βαθμολογείσαι θετικά, και με κάθε λάθος αρνητικά, αφαιρώντας τόσο, όσο μετράει η άσκηση. (και εδώ κάνω πλάκα,ε!)
3. Το testάκι είναι χάλια απαντημένο. Τι είναι αυτό το πράγμα, πράξεις στο περιθώριο; Για όνομα...

Πάντως πολύς λόγος για ένα testάκι. Καλύτερα να γράψει στο testάκι τις μπούρδες του, παρά στο τέλος που πραγματικά,εκεί είναι βαθμός που...μετράει.

Edit: Κρίνοντας απο τον τρόπο που βλέπω κάποιοι συμφοιτητές μου να μιλάνε σε καθηγητές, μάλλον πως δεν μου φάνηκε τόσο άσχημη η συμπεριφορά του. Πάντως στη θέση σου θα του υπενθύμιζα σαφώς την θέση του και τα χρόνια εμπειριας που (θα) με βαραίνουν σε σχέση με το κουτσούβελο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
miv... διαφωνω απολυτως μαζι σου

Κάνε τον κόπο να μου το αναλύσεις λίγο...

Η αρνητική κλίμακα έχει καθιερωθεί εδώ και πολλά χρόνια σε χώρες με σοβαρά συστήματα εκπαίδευσης. Αρνητικούς βαθμούς παίρνεις όταν, όχι μόνο δεν γνωρίζεις την απάντηση, αλλά έχεις και το θράσος να δίνεις απάντηση που είναι λανθασμένη. Καλύτερα να το αφήσεις κενό. Η αναιδέστατη διαμαρτυρία όμως για μία κρίση του καθηγητή που για μένα είναι απολύτως σωστή νομίζω οτι θα έπρεπε να λαμβάνεται σοβαρά υπ'οψιν. Έχεις άδικο και διαμαρτύρεσαι και με τέτοιο τρόπο? Αυτό είναι κωλοπαιδισμός και πρέπει να τιμωρείται. Υποτίθεται οτι εκείνος ο τύπος σε ένα χρόνο θα ψηφίζει κιόλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Έχεις άδικο και διαμαρτύρεσαι και με τέτοιο τρόπο? Αυτό είναι κωλοπαιδισμός και πρέπει να τιμωρείται. Υποτίθεται οτι εκείνος ο τύπος σε ένα χρόνο θα ψηφίζει κιόλας...

Γι αυτό κύριος ρόλος του σχολείου είναι να προετοιμάζει υπεύθυνους πολίτες. Προσωπικά, χωρίς να είμαι ψυχολόγος ή κάτι τέτοιο, νομίζω οτι η τιμωρία, μόνο αρνητικές επιπτώσεις φέρνει στην ψυχολογία ενός εφήβου. Τα άτομα που καταπιέζονται έτσι δεν ξέρεις πως θα ξεσπάσουν όταν θα "ελευθερωθούν" απο το σχολείο.

Σωστή διαπαιδαγώγιση (και όχι χειραγώγηση) των νέων δεν νομίζω οτι εφαρμόζεται ικανοποιητικά σε κάποιο σχολείο στην ελλάδα. Αλλα πως να περιμένουμε αλλιώς όταν το παν είναι να γράψουμε εκείνο το βαθμό που χρειαζόμαστε για να περάσουμε σε ιατρική/νομική/σχολή μηχανικών κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν δεν έγινε αυτό στο Δημοτικό και το Γυμνάσιο δε μπορεί να γίνει μετά. Το Λύκειο είναι εκπαίδευση επιλογής και οφείλεις να είσαι ήδη διαπαιδαγωγημένος σε βασικά πράγματα όπως ο σεβασμός του ανώτερου και η αποδοχή του προσωπικού σφάλματος χωρίς κενές διαμαρτυρίες. Φυσικά, η αξιοπρέπεια και η ευγένεια είναι πράγματα που πρέπει να κατακτώνται από πολύ νωρίς. Καληνύχτα αν περιμέναμε το Λύκειο. Όταν λοιπόν αυτά δεν έχουν γίνει, πρέπει να πέσει τιμωρία. Ο 17χρονος είναι σχεδόν ενήλικας. Πρέπει να γίνει κατανοητό οτι η κοινωνία δεν διαπαιδαγωγεί, αλλά τιμωρεί. Δεν υπάρχουν ατέλειωτες ευκαιρίες να γίνεις καλύτερος. Δεν έγινες με το καλό οταν έπρεπε, θα συμμορφωθείς τώρα με το στανιό.
Δεν θεωρώ ότι οι συνέπειες της δικής μας άσχημης συμπεριφοράς και αναίδειας είναι καταπίεση. Πόσο μάλλον, είναι συνειδητοποίηση οτι ως κοινωνικά όντα πρέπει να φερόμαστε με συγκεκριμένο τρόπο. Αλλιώς υπάρχουν και τα βουνά...

Και δεν θα τα έλεγα αυτά αν δεν έλεγε ο καθηγητής οτι προσπάθησε να ξεκαθαρίσει το θέμα με διάλογο, όταν πλέον τα πνεύματα ηρέμησαν, αλλά αντιμετώπισε την ίδια ακριβώς αναίδεια. Δέχομαι οτι εν βρασμώ ψυχής κάνεις ένα σφάλμα. Όταν όμως το επαναλαμβάνεις πλήρει συνειδήσει, μάλλον υπάρχει πρόβλημα που αν δεν λύθηκε όταν έπρεπε, πρέπει οι συνέπειές του να καταστέλλονται με την τιμωρία, τη μόνη μέθοδο που χρησιμοποιείται κατα κόρον από την κοινωνία στην οποία καλούμαστε να βγούμε ως ενήλικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Εγώ που είμαι φοιτητής και μπορώ να κρίνω "εκ του ασφαλους", έχω τρείς παρατηρήσεις:
1. Το testάκι δεν είναι σε latex ( πλάκα κάνω :P)
2. Θα έπρεπε να τον βαθμολογήσετε αρνητικά. Στην σχολή που είμαι, κάπιοι καθηγητές έχουν το συνήθειο να βάζουν ασκήσεις που με κάθε σωστή απάντηση βαθμολογείσαι θετικά, και με κάθε λάθος αρνητικά, αφαιρώντας τόσο, όσο μετράει η άσκηση. (και εδώ κάνω πλάκα,ε!)
3. Το testάκι είναι χάλια απαντημένο. Τι είναι αυτό το πράγμα, πράξεις στο περιθώριο; Για όνομα...

Πάντως πολύς λόγος για ένα testάκι. Καλύτερα να γράψει στο testάκι τις μπούρδες του, παρά στο τέλος που πραγματικά,εκεί είναι βαθμός που...μετράει.

Edit: Κρίνοντας απο τον τρόπο που βλέπω κάποιοι συμφοιτητές μου να μιλάνε σε καθηγητές, μάλλον πως δεν μου φάνηκε τόσο άσχημη η συμπεριφορά του. Πάντως στη θέση σου θα του υπενθύμιζα σαφώς την θέση του και τα χρόνια εμπειριας που (θα) με βαραίνουν σε σχέση με το κουτσούβελο.

Δηλαδή αν ήταν σωστή η άσκηση και ήταν και πάλι τσαπατσούλικη να του κόβε βαθμούς για την <<ακαταστασία>>; ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μη σε παραξενευει, στις πανελληνιες αν ειναι τσαπατσουλικο σου κοβουν, επομενως καλο ειναι να μαθαινουν οι μαθητες να γραφουν καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εννοείται. Καλή η σκέψη, αλλά χρειάζεται πάντα και τάξη. Βέβαια το παιδί δεν είχε ούτε σκέψη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Συσκεκριμένα στο Λύκειο δεν χρειάζεται καν η σκέψη. Γνώση και τάξη είναι που απαιτούνται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Καλά του έβαλες ένα κουλαράκι να φάει κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top