Αν ο φίλος σας ήταν ομοφυλόφιλος, τι θα κάνατε;

john_doe

Δραστήριο μέλος

Ο john_doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Τόσο οι ομοφυλόφιλοι όσο και οι ετεροφυλόφιλοι είναι μειονότητα. Οι περισσότεροι είμαστε αμφισεξουαλικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Τόσο οι ομοφυλόφιλοι όσο και οι ετεροφυλόφιλοι είναι μειονότητα. Οι περισσότεροι είμαστε αμφισεξουαλικοί.

Δε με ενδιαφέρει αν trollάρεις ή όχι, πάντως οπωσδήποτε δεν είστε πλειονότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john_doe

Δραστήριο μέλος

Ο john_doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Καλά, διάβασε και λίγο Kinsey.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Καλά, διάβασε και λίγο Kinsey.

Μιας και δε θα διαβάσω, θέλεις να μου εξηγήσεις εσύ για ποιο λόγο ισχυρίζεσαι πως είναι έτσι; Ακόμα καλύτεροα, μπορείς να το αποδείξεις με κάποια στατιστικά; Άπειρα λέγονται, το θέμα είναι τι λένε τα ποσοστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.

Εδώ βλέπουμε πως υπάρχουν αρκετά επίπεδα ερωτικών προτιμήσεων μεταξύ του αποκλειστικά ετεροφυλόφιλου και του αποκλειστικά ομοφυλόφιλου, δε βλέπουμε πως οι αμφιφυλόφιλοι αποτελούν πλειονότητα. Δε λέω πως δε μπορεί να είναι ένα σεβαστό ποσοστό, λέω πως δεν είναι πάνω από το 50% του πληθυσμού όπως υποστήριξες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john_doe

Δραστήριο μέλος

Ο john_doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Η σεξουαλικότητα είναι ένα φάσμα εκφράσεων. Στα δύο άκρα είναι η ομοφυλοφιλία και η ετεροφυλοφιλία. Οι περισσότεροι είμαστε στο ενδιάμεσο, αυτό ήθελα να καταδείξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Η σεξουαλικότητα είναι ένα φάσμα εκφράσεων. Στα δύο άκρα είναι η ομοφυλοφιλία και η ετεροφυλοφιλία. Οι περισσότεροι είμαστε στο ενδιάμεσο, αυτό ήθελα να καταδείξω.

Κατάλαβα τι λες αλλά δεν υπάρχει απόδειξη πως οι περισσότεροι είμαστε στο ενδιάμεσο, το υπόλοιπο μπορεί να στέκει ως έχει.

Τέλος πάντων, για να είμαι ειλικρινής δε με απασχολεί τόσο πολύ το συγκεκριμένο θέμα αρκετά για να το μελετήσω εις βάθος, ο καθένας κάνει ό,τι θέλει και αυτό φτάνει. :P Απλώς η προσωπική μου εκτίμηση είναι πως οι περισσότεροι άνθρωποι είναι ετεροφυλόφιλοι, χωρίς να σημαίνει ότι δεν υπάρχουν αρκετοί ομοφυλόφιλοι και αμφιφυλόφιλοι (αν και θα υπέθετα πως θα υπάρχει έστω μικρή προτίμηση σε κάποιο φύλο). Το αν η εκτίμησή μου είναι ακριβής ή όχι δεν έχει μεγάλη σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thestral

Νεοφερμένος

Η Thestral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εχω δυο φιλες που ειναι bisexual και δεν εχω κανενα προβλημα.Μου μιλανε και για κοπελες που τους αρεσουν και συζηταμε κανονικα.Βεβαια με την μια κοπελα καποιες φορες νιωθω σαν να κανω παρεα με αγορι γιατι περναει καμια ωραια κοπελα και καρφωνεται αλλα απλα γελαω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john_doe

Δραστήριο μέλος

Ο john_doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Βιολογικά, η αμφιφυλοφιλία μάς είναι ενδιάθετη. Αν η επικράτηση της χριστιανικής ηθικής έχει καταστήσει την ετεροφυλοφιλία κυρίαρχη, αυτό δε λέει κάτι για τις προδιαγραφές του είδους μας. Δείτε τι γινόταν στην Αρχαία Ελλάδα ή τι γίνεται στις φυλακές ή στα σχολεία αποκλειστικά αρρένων ή θηλέων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τιγρογατο

Νεοφερμένος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
πιστευω πολλοι που θεωρουν οτι ειναι straight θα αλλαζαν γνωμη αν δεν ηταν τοσο ομοφοβικοι και δεν ειχαν μεγαλωσει με την αποψη οτι ετεροφυλοφιλια = κανονικοτητα

πειραματιστειτε και λιγο ανοιξτε το μυαλο σας δεν κανει κακο


οσοι λενε οτι θα σουταραν τον φιλο τους αν ηταν ομοφυλοφιλος, μαλλον καλυτερα για εκεινον μπορει να βρει καλυτερους φιλους που τον δεχονται οπως ειναι :)

και οσοι φοβουνται οτι θα τους την πεσει ο gay/bisexual φιλος τους, εχετε σκεφτει οτι μπορει να μην ειστε ο τυπος τους; οι ομοφυλοφιλοι δεν ειναι πεφτουλες να κυνηγανε ο,τι βρουν μπροστα τους ουτε προκειται να σας βιασουν αν μεινετε μονοι στο ιδιο δωματιο ελεος :confused: ισα ισα θα ελεγα πολλοι προσεχουν ιδιαιτερα τις κινησεις τους γιατι μπορει να παρεξηγηθουν πολυ πιο ευκολα λογω των στερεοτυπων. αν τωρα οντως σας την πεσει ο φιλος σας και ειστε straight ή τελος παντων δεν ενδιαφερεστε μπορειτε ωραιοτατα να τον απορριψετε ευγενικα... δε χρειαζεται να αλλαξετε αριθμο και να μετακομισετε στη Βραζιλια για τον αποφυγετε

ξεκολλατεε, μην καταπινετε αμασητα τα στερεοτυπα που σας ταιζουν, πιστευω ολοι εχουμε πιο σοβαρα θεματα να ασχοληθουμε απο το τι φυλο ερωτευεται ο καθενας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
η μόνη απάντηση που αξίζει στα «επιχειρήματα» που προηγήθηκαν:

αν τωρα οντως σας την πεσει ο φιλος σας και ειστε straight ή τελος παντων δεν ενδιαφερεστε μπορειτε ωραιοτατα να τον απορριψετε ευγενικα...

εσείς χάνετε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τιγρογατο

Νεοφερμένος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
η μόνη απάντηση που αξίζει στα «επιχειρήματα» που προηγήθηκαν:


δε σου αρεσαν; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Για να είμαι ακριβοδίκαιος, οφείλω να παραδεχθώ ότι ήταν ανώτερα από πολλά που έχω ακούσει εδώ μέσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 863023

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όλοι εσείς που λέτε ότι προσωπικά δεν θα είχατε κανένα πρόβλημα...κτλπ,δεν είστε μοναδικοί και σούπερ αντιρατσιστές. Είναι νομίζω κοινή λογική ότι δεν έχεις θέμα μέχρι να σου την πέσει...(εκτός αν είσαι ζώο-πέτσακας-φατσέας).Δεν γίνεται κανένας πιο συμπαθητικός όταν αποδέχεται την ομοφυλοφιλία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Δεν γίνεται κανένας πιο συμπαθητικός όταν αποδέχεται την ομοφυλοφιλία :)

Ναι, γιατί αυτή η συζήτηση γίνεται ακριβώς για αυτούς που είναι συμπαθείς στην πλειοψηφία ή έχουν κριτήριο το τι θα πει ο κόσμος ....Έλεος .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KotCoC100

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KotCoC100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Όλοι εσείς που λέτε ότι προσωπικά δεν θα είχατε κανένα πρόβλημα...κτλπ,δεν είστε μοναδικοί και σούπερ αντιρατσιστές. Είναι νομίζω κοινή λογική ότι δεν έχεις θέμα μέχρι να σου την πέσει...(εκτός αν είσαι ζώο-πέτσακας-φατσέας).Δεν γίνεται κανένας πιο συμπαθητικός όταν αποδέχεται την ομοφυλοφιλία :)
Δεν χρειάζεται να λέμε αποδέχομαι την ομοφυλοφιλία. Με την ίδια “κοινή" λογική που... αποδεχόμαστε την ετεροφυλοφιλία, έτσι... αποδεχόμαστε και την ομοφυλοφιλία.
Δεν είναι κατόρθωμα, ούτε μας κάνει μοναδικούς.
(Πρέπει να) Είναι προϊόν απλής ανθρώπινης λογικής.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Όλοι εσείς που λέτε ότι προσωπικά δεν θα είχατε κανένα πρόβλημα...κτλπ,δεν είστε μοναδικοί και σούπερ αντιρατσιστές. Είναι νομίζω κοινή λογική ότι δεν έχεις θέμα μέχρι να σου την πέσει...(εκτός αν είσαι ζώο-πέτσακας-φατσέας).Δεν γίνεται κανένας πιο συμπαθητικός όταν αποδέχεται την ομοφυλοφιλία :)

Όπως θα έχω θέμα με ένα φίλο αν μου την πέσει (επειδή πιθανότατα μετά θα είμαστε αρκετά αμήχανα για ένα διάστημα), έτσι θα είμαι αμήχανα και με μια φίλη μου αν μου την πέσει.
Εκτός και αν έχεις ταυτίσει στο μυαλό σου ότι το ομοφυλοφιλικό πέσιμο είναι τόσο εξώλης και προώλης που δεν έχεις έξοδο διαφυγής αν σε καθίσει κάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Όλοι εσείς που λέτε ότι προσωπικά δεν θα είχατε κανένα πρόβλημα...κτλπ,δεν είστε μοναδικοί και σούπερ αντιρατσιστές. Είναι νομίζω κοινή λογική ότι δεν έχεις θέμα μέχρι να σου την πέσει...(εκτός αν είσαι ζώο-πέτσακας-φατσέας).Δεν γίνεται κανένας πιο συμπαθητικός όταν αποδέχεται την ομοφυλοφιλία :)

Και να μου την πέσει ε και?
Απλά θα του απαντήσω ότι δεν έλκομαι σεξουαλικά από αγόρια και εκει θα λήξει.
Αν συνεχιστεί τότε είναι πρόβλημα του ατόμου και όχι επειδή είναι ομοφυλόφιλος.
Άνθρωποι είμαστε όλοι μας παιδιά. Καταλάβετέ το.
Δηλαδή εσένα μια κοπέλα πως πρέπει να σου συμπεριφερθεί αν της την πεσεις και δεν της αρέσεις? LOL
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τιγρογατο

Νεοφερμένος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
να σας πω κατι, ενας φιλος σου μπορει να σου την πεσει ανεξαρτητα απο φυλο ή σεξουαλικοτητα επειδη δεν εχει την ιδιοτητα να αντιληφθει (κυριολεκτικα) αν ο αλλος ενδιαφερεται ή οχι. ειναι απολυτα θεμα διαισθησης δηλαδη, ειτε την εχεις ή οχι. ομως επειδη συνηθως οι ομοφυλοφιλοι προβαλλονται αρνητικα απο παντου (μμε, κοινη γνωμη κλπ) ειναι αυτοι που στιγματιζονται και χειροτερα σ'αυτες τις περιπτωσεις

δεν καταλαβαινω γιατι τα αγορια που κλαινε συνεχεια για το "friendzone" και δεν μπορουν να χωνεψουν οτι μερικες κοπελες δεν προκειται να τους κατσουν απλως και μονο επειδη τους συμπεριφερονται ευγενικα ειναι οκ αλλα αν στην πεσει ενας ομοφυλοφιλος πρεπει να τον καψουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top