Αν ο φίλος σας ήταν ομοφυλόφιλος, τι θα κάνατε;

nikos kaladas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 253 μηνύματα.
εγω φιλοι μου χρονια στη δουλεια που κανω εχω συναντησει πολλα περιστατικα τετοια.και να σας πω και κατι που ισως δεν το ξερετε.ολοι οι ανθρωποι εχουν ενα κομματι του εαυτου τους γκει και ισως το εκδηλωνουν καποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nyctophilia

Νεοφερμένος

Ο Nyctophilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Θα του υπενθύμιζα ότι σκοπός του κάθε είδους αποτελεί η διαιώνισή του, κάτι που επιτυγχάνεται μόνο μέσω της αναπαραγωγής, η οποία , με τη σειρά της, είναι δυνατή μόνο μέσω της συνεύρεσης άνδρων-γυναίκων. Συνεπώς, η προτίμηση του δεν είναι φυσιολογική και θα τον συμβούλευα να επισκεφθεί ψυχολόγο, ώστε να βρεί τη γενεσιουργό αιτία της μη έλξης του για το άλλο φίλο. Προφανώς παρερμηνεύθηκε το Πατρικό πρότυπο κατα την παιδική του ηλικία. Σε κάθε περίπτωση, επειδή ομοφυλοφιλικές τάσεις παρατηρούνται βραχύχρονα και σε άλλα θηλαστικά (π.χ. χιμπατζής) θα του έλεγα ότι τίποτα δεν είναι βέβαιο, ίσως περνάει και αυτός τη "φάση" του και ότι θα παρέμενα φίλος του οποιαδήποτε και αν ήταν τα αποτελέσματα των συνεδριών του.
ΥΓ: Αν δεν πήγαινε σε ψυχολόγο για τόσο σοβαρό ζήτημα, άντε bye!

Με την άποψή σου αυτή υποτιμάς τη νοημοσύνη του ανθρώπινου είδους . Αν σκοπός μας ήταν απλά και μόνο η διαιώνιση, τότε είμαστε ενα και το αυτό με τα ζώα, τίποτα παραπάνω ... Άλογα όντα χωρίς κάποιον απότερο σκοπό της ύπαρξής τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokara4ever

Νεοφερμένος

Ο paokara4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Τυχερό (Έβρος). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Οι ομοφυλόφιλοι αποτελούν ένα εξωγήινο είδος που έχει δημιουργηθεί με αυτοσκοπό την ανατροπή της ανθρώπινης φύσης και την εξαφάνιση του ανθρώπινου είδους. #not #fail

Αυτός που χρειάζεται να πάει σε ψυχολόγο, μάλλον είσαι εσύ.
Η μήπως έχεις και ρόλο επιστήμονα και μπορείς να δώσεις και λογική εξήγηση της ύπαρξης της ομοφυλοφιλίας, που άλλοι δεκαετίες ψάχνουν και βρίσκουν ψύγματα και πιθανά μόνο αίτια.
Άδειασε μας τώρα τη γωνιά!
Κατα πρώτον, αν έχεις πρόβλημα με την παρουσία μου στο θέμα τότε λυπάμαι, αλλά βρισκόμαστε σε φόρουμ το οποίο διέπεται από δημοκρατικές διαδικασίες. Αν σου αρέσουν πιο δογματικές αντιλήψεις, δημιούργησε το δικό σου φόρουμ και από εκεί, μη μου δίνεις άδεια να δημοσιοποιώ.
Από κει και πέρα, γιατί προβληματίζεσαι με την επίσκεψη στον ψυχολόγο; Μήπως αναπαράγεις και εσύ, μηχανικά και ασυναίσθητα, την άποψη της αμπελοφιλοσοφικής ελληνικής οικογένειας για τον ψυχολόγο περί τρελού ψευδο-επιστήμονα;
Εγώ θεωρώ ότι καλό θα του έκανε να διευθετήσει τα όποια ψυχολογικά ζητήματά του και να ανοιχτεί σε κάποιον ελεύθερα.
Το γεγονός ότι οι ομοφυλόφιλοι δεν είναι φυσιολογικοί, αποδεικνύεται από την ύπαρξη μας ως είδος. Αν η πλειοψηφία των ανθρώπων ήταν ομοφυλόφιλοι γίνεται εύκολα αντιληπτό το πρόβλημα υπογεννητικότητας που θα αντιμετωπίζαμε και τη σταδιακή, κατα συνέπεια, έκλειψη μας. Όσα είδη θηλαστικών επιβιώνουν, επιβιώνουν ακριβώς λόγω της προσαρμοστικότητας και της αμφιγονικής αναπαραγωγής τους, που ισχύουν για τη μεγάλη πλειονότητα του πληθυσμού τους.
Οι λόγοι που κάποιος γίνεται ή γεννιέται ομοφυλόφιλος, παρότι δεν ξέρω ποσοστά, είναι σίγουρα και γενετικοί και κοινωνικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

paokara4ever

Νεοφερμένος

Ο paokara4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Τυχερό (Έβρος). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Με την άποψή σου αυτή υποτιμάς τη νοημοσύνη του ανθρώπινου είδους . Αν σκοπός μας ήταν απλά και μόνο η διαιώνιση, τότε είμαστε ενα και το αυτό με τα ζώα, τίποτα παραπάνω ... Άλογα όντα χωρίς κάποιον απότερο σκοπό της ύπαρξής τους.
Η διαιώνιση όμως αποτελεί ικανή και αναγκαία συνθήκη για επιβίωση (του είδους) και δίνει περισσότερο χρόνο, ώστε να γίνουν οι απαραίτητες (τεχνολογικές) ανακαλύψεις, τις οποίες κληρονομεί η επόμενη γενιά κτλ.
Μάλλον αν δεν υπήρχε η δυνατότητα αναπαραγωγής, θα ήμασταν αναγκασμένοι να ζούμε μία αναίτια, αλλοτριωμένη ζωή, χωρίς όραμα, και με μόνη ευχαρίστηση τη στασιμότητα (=σταθερότητα) του παρόντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Το γεγονός ότι οι ομοφυλόφιλοι δεν είναι φυσιολογικοί, αποδεικνύεται από την ύπαρξη μας ως είδος. Αν η πλειοψηφία των ανθρώπων ήταν ομοφυλόφιλοι γίνεται εύκολα αντιληπτό το πρόβλημα υπογεννητικότητας που θα αντιμετωπίζαμε και τη σταδιακή, κατα συνέπεια, έκλειψη μας. Όσα είδη θηλαστικών επιβιώνουν, επιβιώνουν ακριβώς λόγω της προσαρμοστικότητας και της αμφιγονικής αναπαραγωγής τους, που ισχύουν για τη μεγάλη πλειονότητα του πληθυσμού τους.
Οι λόγοι που κάποιος γίνεται ή γεννιέται ομοφυλόφιλος, παρότι δεν ξέρω ποσοστά, είναι σίγουρα και γενετικοί και κοινωνικοί.
Ε ρε μια στενοχώρια που σας έχει πιάσει όλους με τη φύση! Μην ανησυχείς καλό μου, δεν θα εισβάλουν οι... ντιντήδες το βράδυ στο κρεβάτι σου να ασελγήσουν πάνω σου (
)
Με την ίδια λογική σταμάτα να αυνανίζεσαι γιατί δεν είναι "φυσιολογικό" (!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Εκπλησσομαι αρκετα να βλεπω σχολια τυπου "θα απομακρυνομουν, θα τον σουταρα". Καποια απο αυτα τα σχολια ηταν παλια ωστοσο, ακομα και μεσα σε 3-4 χρονια ο κοσμος και οι αποψεις του εχουν αλλαξει παρα πολυ. Αλλα ειναι ντροπη θεωρω μεσα στον 21ο αιωνα ακομα και να κανουμε αυτην τη συζητηση. Ισως ειναι νωρις ακομα.
Αλλα πιστευω πως η πλειοψηφεια εδω ειναι νεα ατομα (οπως κι εγω), που θα πρεπε να εχουν τα μυαλα τους ανοιχτα και να δεχονται το καινουριο και το επαναστατικο, οπως και κανουν αλλα επιλεκτικα. Δεν ειναι κακο να σκεφτεσαι κατι πριν το δεχτεις.
Αλλα ειναι ανθρωποι και αυτοι και το να συζηταμε και μονο για αυτους, ακομα και να συζηταμε για ισοτητα μεταξυ των, σημαινει οτι κατι τετοιο δεν υπαρχει.
Και για να παραθεσω τη γνωμη μου στο θεμα, αν ο φιλος σας ηταν ομοφυλοφιλος, τοσο καλος φιλος ωστε να το εκμυστηρευτει σε εσας, δεν θα το ειχατε καταλαβει μονοι σας; Οσο να 'ναι καποια υποψια θα την ειχατε.
Και τελος παντων, γιατι στο καλο θα τον διωξετε; Ο χαρακτηρας του ηταν αυτος που ηταν και οταν τον γνωρισατε, οταν βγαινατε μαζι του. Νομιζετε οτι επειδη σας το ειπε θα σας την πεσει μετα;
Ειναι ντροπη να σκεφτεστε ετσι. Αυριο μπορει να ειναι το παιδι σας.
Και αν τον διωχνατε, δεν θα ηταν αυτος που θα ειχε τη λεπρα αλλα εσεις. Επειδη φοβομαστε να αποδεχτουμε το διαφορετικο, που στο κατω κατω δεν ειναι και τοσο πολυ διαφορετικο. Ανθρωποι ειναι, που αγαπανε, γελανε και εχουν ονειρα σαν ολους μας. Οταν ετσι γεννηθηκε ο αλλος δεν μπορεις να κανεις κατι για να τον φτιαξεις. Και αλλωστε τι ειναι φυσιολογικο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εγω στενοχωριεμαι επειδη τους δημιουργειται και λογικο βεβαια κομπλεξ και δε το λενε,και αισθανονται τυψεις!Εχω μια φιλη που μου λεει ΝΑΙ εχω κανει κατι με κοπελα,μαρεσουν οι κοπελες,εχω φιλησει κοπελα και της λεω καλα κανεις και το λες και δεν σε απασχολει!!Μου λεει στα @@ μου(οχι δεν εχει :P ). Καλα αυτη straight ειναι αλλα της αρεσει κι αυτο...εμενα αυτα μαρεσουν να το αποδεχονται,να το λενε και να μην τους απασχολει!! Και εχω και φιλο που το χουμε συζητησει και πραγματικα οπως και μενα ΔΕ τον απασχολει ρε φιλε..Αυτο πρεπει.Και στο κατω κατω τι;; Για τη φιλια του τον θες τον αλλον..λες και της γκομενες τις παιρνετε 2-2..Οπως ο καθενας εχει τη δικη του προσωπικη ζωη ,εχει και δικαιωμα να μην εχει τις ιδιες προτιμησεις με σενα..ποια η διαφορα;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokara4ever

Νεοφερμένος

Ο paokara4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Τυχερό (Έβρος). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Με την ίδια λογική σταμάτα να αυνανίζεσαι γιατί δεν είναι "φυσιολογικό" (!!)
Άλλο να αυνανίζεσαι επειδή δεν έχεις γυναίκα και άλλο επειδή είσαι νάρκισσος (δικαίωμά σου).
Αντίστοιχα, άλλο να είσαι ομοφυλόφιλος επειδή σου αρέσουν οι άνδρες (δικαίωμά σου, και πάλι) και άλλο να νομίζεις ότι είσαι, επειδή δεν προσεγγίζεις γυναίκες υπό το φόβο της χυλόπιτας (περίπτωση ψυχολόγου).
Εκπλησσομαι αρκετα να βλεπω σχολια τυπου "θα απομακρυνομουν, θα τον σουταρα". Καποια απο αυτα τα σχολια ηταν παλια ωστοσο, ακομα και μεσα σε 3-4 χρονια ο κοσμος και οι αποψεις του εχουν αλλαξει παρα πολυ. Αλλα ειναι ντροπη θεωρω μεσα στον 21ο αιωνα ακομα και να κανουμε αυτην τη συζητηση. Ισως ειναι νωρις ακομα.
Αλλα πιστευω πως η πλειοψηφεια εδω ειναι νεα ατομα (οπως κι εγω), που θα πρεπε να εχουν τα μυαλα τους ανοιχτα και να δεχονται το καινουριο και το επαναστατικο, οπως και κανουν αλλα επιλεκτικα. Δεν ειναι κακο να σκεφτεσαι κατι πριν το δεχτεις.
Αλλα ειναι ανθρωποι και αυτοι και το να συζηταμε και μονο για αυτους, ακομα και να συζηταμε για ισοτητα μεταξυ των, σημαινει οτι κατι τετοιο δεν υπαρχει.
Και για να παραθεσω τη γνωμη μου στο θεμα, αν ο φιλος σας ηταν ομοφυλοφιλος, τοσο καλος φιλος ωστε να το εκμυστηρευτει σε εσας, δεν θα το ειχατε καταλαβει μονοι σας; Οσο να 'ναι καποια υποψια θα την ειχατε.
Και τελος παντων, γιατι στο καλο θα τον διωξετε; Ο χαρακτηρας του ηταν αυτος που ηταν και οταν τον γνωρισατε, οταν βγαινατε μαζι του. Νομιζετε οτι επειδη σας το ειπε θα σας την πεσει μετα;
Ειναι ντροπη να σκεφτεστε ετσι. Αυριο μπορει να ειναι το παιδι σας.
Και αν τον διωχνατε, δεν θα ηταν αυτος που θα ειχε τη λεπρα αλλα εσεις. Επειδη φοβομαστε να αποδεχτουμε το διαφορετικο, που στο κατω κατω δεν ειναι και τοσο πολυ διαφορετικο. Ανθρωποι ειναι, που αγαπανε, γελανε και εχουν ονειρα σαν ολους μας. Οταν ετσι γεννηθηκε ο αλλος δεν μπορεις να κανεις κατι για να τον φτιαξεις. Και αλλωστε τι ειναι φυσιολογικο;
Με τον όρο "φυσιολογικός" εννοούσα κυρίαρχο ή αρκετά σύνηθες φαινόμενο. Ίσως φταίει και η κατάχρηση της λέξης, με το πέρασμα του χρόνου, για οποιαδήποτε άλλη παρερμηνεία. Σίγουρα ποτέ δε θα τη χρησιμοποιούσα με τον κυριολεκτικό χαρακτήρα της για να προσβάλλω έναν συνάνθρωπό μου. Για να το κάνω πιο κατανοητό, για εμένα και τα μουλάρια δεν είναι "φυσιολογικά", επειδή προέρχονται από διασταύρωση φοράδας και γαϊδάρου και είναι στείρα (προσοχή: δεν αντιστοιχίζω ομοφυλόφιλους με μουλάρια παρα μόνο κάνω μία αφελής σύγκριση). Αυτό δε σημαίνει ότι δεν πρέπει να φροντίζουμε τα μουλάρια ή ότι διαχρονικά δεν υπήρχαν. Απλά, αν ψάξουμε στατιστικά στοιχεία για μουλάρια, σε οποιαδήποτε περιοχή, θα συναντήσουμε αναλογικά τον ίδιο μικρό αριθμό, ακριβώς επειδή η ίδια η φυσική επιλογή έχει "αποφασίσει" ποια χαρακτηριστικά ισχυροποιούν/σταθεροποιούν/εξαφανίζουν ένα είδος και, δυστυχώς, μέσα σε αυτά είναι και η δυνατότητα αναπαραγωγής. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nyctophilia

Νεοφερμένος

Ο Nyctophilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Η διαιώνιση όμως αποτελεί ικανή και αναγκαία συνθήκη για επιβίωση (του είδους) και δίνει περισσότερο χρόνο, ώστε να γίνουν οι απαραίτητες (τεχνολογικές) ανακαλύψεις, τις οποίες κληρονομεί η επόμενη γενιά κτλ.
Μάλλον αν δεν υπήρχε η δυνατότητα αναπαραγωγής, θα ήμασταν αναγκασμένοι να ζούμε μία αναίτια, αλλοτριωμένη ζωή, χωρίς όραμα, και με μόνη ευχαρίστηση τη στασιμότητα (=σταθερότητα) του παρόντος.

Θα συμφωνούσε απόλυτα μαζί σου, εάν βρισκόμασταν σε μια πρώιμη μορφή κοινωνίας, όπου η σωτηρία μας εξαρτάται απο τη διαιώνιση. Στη σύγχρονη κοινωνία, όμως, ( επειδή παρατήρησα ότι, αναφέρεσαι συχνά στο τι ειναι φυσικό και τι όχι) η αναπαραγωγή έχει οδηγήσει στην ραγδαία αύξηση του πληθυσμού σε τέτοια κλίμακα, που η ίδια η φύση δεν μπορεί να συντηρήσει το ποσοστό αυτο. Άρα μήπως αυτο ειναι " αφύσικο " ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Το γεγονός ότι οι ομοφυλόφιλοι δεν είναι φυσιολογικοί, αποδεικνύεται από την ύπαρξη μας ως είδος.
«Φυσιολογικό» είναι το οποιοδήποτε εγγενές (ενστικτώδες) χαρακτηριστικό.
Η ομοφυλοφιλία είναι εγγενές χαρακτηριστικό,(όχι μόνο του ανθρώπου, πολλών οργανισμών) όπως είναι η ομιλία, η τροφή, η περιέργεια, ο ύπνος κτλ.
Εγώ θα ρωτήσω κάτι άλλο, αντί να απαντήσω ευθέως στο επιχείρημα περί φυσιολογικότητας. Η ζωή μακριά από την φύση (πχ στις πόλεις) είναι φυσιολογική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
αν ο φιλος μου ηταν γκει θα το καταλαβαινα πριν γινει φιλος μου και δεν θα τον ειχα για φιλο μου

Είμαι περίεργη να μάθω πώς ακριβώς θα το καταλάβαινες. Κρεμάνε κουδούνια οι γκέι ορ σάμθινγκ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Είμαι περίεργη να μάθω πώς ακριβώς θα το καταλάβαινες. Κρεμάνε κουδούνια οι γκέι ορ σάμθινγκ?

Κοιταξε δε θα σχολιασω το δευτερο σκελος του μηνυματος του απλουστατα στην πραγματικοτητα οταν εχεις εναν καλο φιλο συμβαινει αρκετες φορες επειδη ειστε κοντα να καταλαβαινεις καποια πραγματα..φυσικα οταν υπαρχει μια καλη φιλια ,υπαρχει και κατανοηση,ενδιαφερον,αγαπη και οπως παραβλεπεις πραγματα που ισως σε ενοχλουν ποσο μαλλον παραβλεπεις συνηθειες,πεποιθησεις,που δε σε επηρεαζουν και ειναι καθαρα προσωπικα ζητηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κοιταξε δε θα σχολιασω το δευτερο σκελος του μηνυματος του απλουστατα στην πραγματικοτητα οταν εχεις εναν καλο φιλο συμβαινει αρκετες φορες επειδη ειστε κοντα να καταλαβαινεις καποια πραγματα..φυσικα οταν υπαρχει μια καλη φιλια ,υπαρχει και κατανοηση,ενδιαφερον,αγαπη και οπως παραβλεπεις πραγματα που ισως σε ενοχλουν ποσο μαλλον παραβλεπεις συνηθειες,πεποιθησεις,που δε σε επηρεαζουν και ειναι καθαρα προσωπικα ζητηματα.

Μα λέει ότι θα το καταλάβαινε πριν τον κάνει φίλο ώστε να μην τον κάνει φίλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Μα λέει ότι θα το καταλάβαινε πριν τον κάνει φίλο ώστε να μην τον κάνει φίλο.

Ααααα τωρα το ειδα:sly: Ναι υπαρχουν οι ομοφυλοφιλοι που ειναι εκδηλωμενοι και υπαρχουν και οι κρυφοι..Επισης αν και πιστευω οτι καποιοι εχουν το αποκαλουμενο gaydar..δεν ειμαι και τοσο πεπεισμενος!! Μερικοι ειναι metrosexuan(φαινονται gay),μερικοι το κρυβουν καλα(ενταξει λογω κοινωνιας)οποτε ποτε δε μπορεις να ξερεις..Εχω πολλους φιλους που τους εχω πει οτι νταξει μπορει καμια φορα απο ενθουσιασμο να φαινομαι καπως περιεργος αλλα νταξει δε πειραζει και μου λενε με ειλικρινεια οτι δε τους φαινομαι με τη καμια ετσι..Και πολλα ατομα που με γνωριζουν επειδη καμια φορα μαλακιζομαι και εγω..μπορει να το ρωτησουν!! Επομενως ειναι υποκειμενικο αν θα βαλεις ταμπελα σε καποιον με τη μια:whistle::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnpa

Νεοφερμένος

Ο johnpa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Οταν ετσι γεννηθηκε ο αλλος δεν μπορεις να κανεις κατι για να τον φτιαξεις. Και αλλωστε τι ειναι φυσιολογικο;

Οι τελευταίες επιστημονικές έρευνες δείχνουν ότι ΔΕΝ γενιέται κάποιος ομοφυλόφιλος. Γενιέται άσπρος, μάυρος, ασιάτης κ.λ.π. Η ομοφυλοφιλία όμως είναι μια επιλογή. ΨΑΞΤΕ έρευνες στο google. Οι επιστήμονες ΔΕΝ μπόρεσαν να βρουν το "γκεϊ" γονίδιο. Τι λένε οι έρευνες. Αν το 0.1% του πληθυσμού, γενιέται με κάποιες περιβαλοντολογικά προερχόμενες ορμονικές ανωμαλίες (π.χ. η μάνα στην εγκυμοσύνη καταναλώνει φαγητά και υγρά συνεχώς από πλαστικές συσκευασίες, που έχουν μια τοξίνη BPA, και Pthalates, που έχουν οιστρογονική δράση, το έμβρυο, ΟΧΙ ΑΠΟ ΦΥΣΗ, αλλά από την χαζομάρα των ανθρώπων και των εφευρέσεών του, ίσως γενηθεί με διαταραγμένη ορμονική δράση, και συνεπώς να δείξει χαρακτηριστικά και διαθέσεις του άλλου φύλλου), αυτό ΔΕΝ σημαίνει ότι το υπόλοιπο 99,9% των ανθρώπων που εκδηλώνουν ομοφυλοφιλικές τάσεις, ανήκουν σε αυτήν την κατηγορία και συνεπώς "καλύπτονται" από αυτήν. Η ομοφυλοφιλία είναι μια επιλογή.

Φυσικά, όλοι άνθρωποι είμαστε και ίσα δικαιώματα έχουμε. Αλλά φτάνει με το παραμύθι με το ότι "έτσι γενιέται κάποιος". Μέχρι και επιστημονικές ερευνες των τελευταίων ετών δείχνουν οτι κάποιος ΔΕΝ γενιέται έτσι και ότι η επιλογή είναι ο κύριος παράγοντας που στρέφεται κάποιος στην ομοφυλοφιλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Οι τελευταίες επιστημονικές έρευνες δείχνουν ότι ΔΕΝ γενιέται κάποιος ομοφυλόφιλος. Γενιέται άσπρος, μάυρος, ασιάτης κ.λ.π. Η ομοφυλοφιλία όμως είναι μια επιλογή. ΨΑΞΤΕ έρευνες στο google. Οι επιστήμονες ΔΕΝ μπόρεσαν να βρουν το "γκεϊ" γονίδιο. Τι λένε οι έρευνες. Αν το 0.1% του πληθυσμού, γενιέται με κάποιες περιβαλοντολογικά προερχόμενες ορμονικές ανωμαλίες (π.χ. η μάνα στην εγκυμοσύνη καταναλώνει φαγητά και υγρά συνεχώς από πλαστικές συσκευασίες, που έχουν μια τοξίνη BPA, και Pthalates, που έχουν οιστρογονική δράση, το έμβρυο, ΟΧΙ ΑΠΟ ΦΥΣΗ, αλλά από την χαζομάρα των ανθρώπων και των εφευρέσεών του, ίσως γενηθεί με διαταραγμένη ορμονική δράση, και συνεπώς να δείξει χαρακτηριστικά και διαθέσεις του άλλου φύλλου), αυτό ΔΕΝ σημαίνει ότι το υπόλοιπο 99,9% των ανθρώπων που εκδηλώνουν ομοφυλοφιλικές τάσεις, ανήκουν σε αυτήν την κατηγορία και συνεπώς "καλύπτονται" από αυτήν. Η ομοφυλοφιλία είναι μια επιλογή.

Φυσικά, όλοι άνθρωποι είμαστε και ίσα δικαιώματα έχουμε. Αλλά φτάνει με το παραμύθι με το ότι "έτσι γενιέται κάποιος". Μέχρι και επιστημονικές ερευνες των τελευταίων ετών δείχνουν οτι κάποιος ΔΕΝ γενιέται έτσι και ότι η επιλογή είναι ο κύριος παράγοντας που στρέφεται κάποιος στην ομοφυλοφιλία.

Θα μπορούσες μήπως να παραθέσεις μερικές τέτοιες έρευνες? Γιατί ο οργανισμός Royal College of Psychiatrists διαφωνεί κάθετα μαζί σου.

"The Royal College of Psychiatrists considers that sexual orientation is determined by a combination of biological and postnatal environmental factors. There is no evidence to go beyond this and impute any kind of choice into the origins of sexual orientation."

https://www.rcpsych.ac.uk/pdf/PS02_2014.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KotCoC100

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KotCoC100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Οι τελευταίες επιστημονικές έρευνες δείχνουν ότι ΔΕΝ γενιέται κάποιος ομοφυλόφιλος. Γενιέται άσπρος, μάυρος, ασιάτης κ.λ.π. Η ομοφυλοφιλία όμως είναι μια επιλογή. ΨΑΞΤΕ έρευνες στο google. Οι επιστήμονες ΔΕΝ μπόρεσαν να βρουν το "γκεϊ" γονίδιο. Τι λένε οι έρευνες. Αν το 0.1% του πληθυσμού, γενιέται με κάποιες περιβαλοντολογικά προερχόμενες ορμονικές ανωμαλίες (π.χ. η μάνα στην εγκυμοσύνη καταναλώνει φαγητά και υγρά συνεχώς από πλαστικές συσκευασίες, που έχουν μια τοξίνη BPA, και Pthalates, που έχουν οιστρογονική δράση, το έμβρυο, ΟΧΙ ΑΠΟ ΦΥΣΗ, αλλά από την χαζομάρα των ανθρώπων και των εφευρέσεών του, ίσως γενηθεί με διαταραγμένη ορμονική δράση, και συνεπώς να δείξει χαρακτηριστικά και διαθέσεις του άλλου φύλλου), αυτό ΔΕΝ σημαίνει ότι το υπόλοιπο 99,9% των ανθρώπων που εκδηλώνουν ομοφυλοφιλικές τάσεις, ανήκουν σε αυτήν την κατηγορία και συνεπώς "καλύπτονται" από αυτήν. Η ομοφυλοφιλία είναι μια επιλογή.

Φυσικά, όλοι άνθρωποι είμαστε και ίσα δικαιώματα έχουμε. Αλλά φτάνει με το παραμύθι με το ότι "έτσι γενιέται κάποιος". Μέχρι και επιστημονικές ερευνες των τελευταίων ετών δείχνουν οτι κάποιος ΔΕΝ γενιέται έτσι και ότι η επιλογή είναι ο κύριος παράγοντας που στρέφεται κάποιος στην ομοφυλοφιλία.
Και για ποιο λόγο να το ΕΠΙΛΕΞΕΙ κάποιος;
Από αντίδραση προς το σύνολο; Λόγω μόδας; Γιατί;
Απαντήσεις σε αυτά δίνουν οι "έρευνες" που συμβουλεύεσαι ή όχι;

https://www.youtube.com/watch?v=DOUsbBocnM4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Οι τελευταίες επιστημονικές έρευνες δείχνουν ότι ΔΕΝ γενιέται κάποιος ομοφυλόφιλος. Γενιέται άσπρος, μάυρος, ασιάτης κ.λ.π. Η ομοφυλοφιλία όμως είναι μια επιλογή. ΨΑΞΤΕ έρευνες στο google. Οι επιστήμονες ΔΕΝ μπόρεσαν να βρουν το "γκεϊ" γονίδιο. Τι λένε οι έρευνες. Αν το 0.1% του πληθυσμού, γενιέται με κάποιες περιβαλοντολογικά προερχόμενες ορμονικές ανωμαλίες (π.χ. η μάνα στην εγκυμοσύνη καταναλώνει φαγητά και υγρά συνεχώς από πλαστικές συσκευασίες, που έχουν μια τοξίνη BPA, και Pthalates, που έχουν οιστρογονική δράση, το έμβρυο, ΟΧΙ ΑΠΟ ΦΥΣΗ, αλλά από την χαζομάρα των ανθρώπων και των εφευρέσεών του, ίσως γενηθεί με διαταραγμένη ορμονική δράση, και συνεπώς να δείξει χαρακτηριστικά και διαθέσεις του άλλου φύλλου), αυτό ΔΕΝ σημαίνει ότι το υπόλοιπο 99,9% των ανθρώπων που εκδηλώνουν ομοφυλοφιλικές τάσεις, ανήκουν σε αυτήν την κατηγορία και συνεπώς "καλύπτονται" από αυτήν. Η ομοφυλοφιλία είναι μια επιλογή.

Φυσικά, όλοι άνθρωποι είμαστε και ίσα δικαιώματα έχουμε. Αλλά φτάνει με το παραμύθι με το ότι "έτσι γενιέται κάποιος". Μέχρι και επιστημονικές ερευνες των τελευταίων ετών δείχνουν οτι κάποιος ΔΕΝ γενιέται έτσι και ότι η επιλογή είναι ο κύριος παράγοντας που στρέφεται κάποιος στην ομοφυλοφιλία.

Chillαρε τύπε, και επειδή οι επιστήμονες δεν μπόρεσαν να βρουν ακόμη το τι οδήγησε στο inflation λίγο μετά το big bang δεν είναι απόδειξη του ότι υπάρχει Θεός.
Και καθαρά επιστημονικά να το δεις το όλο θέμα, με βάση τη Δαρβινική θεωρία, εάν κάτι ήταν "άχρηστο", η εξέλιξη θα το άφηνε πίσω. Όμως είναι κάτι που παρατηρείται συνεχώς σε πάμπολλα είδη του ζωικού βασιλείου. Η πιο κοντινή προσέγγιση που έχουμε στο να εξηγήσουμε το θέμα, είναι να το λάβουμε υπόψην ως μέτρο της φύσης κατά του υπερπληθυσμού ενός είδους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
δείτε εδώ, τα συμπεράσματα δικά σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
αν και πιστευω οτι καποιοι εχουν το αποκαλουμενο gaydar..δεν ειμαι και τοσο πεπεισμενος!!
Κι εγώ νομίζω ότι όντως υφίσταται αυτή η διαίσθηση. Κάποιες φορές νομίζω μάλιστα είναι αρκετά έντονη

Nομίζω όμως, ότι κάποιος που έχει μια τέτοια δυνατότητα, είναι μάλλον απίθανο να είναι ταυτόχρονα και ομοφοβικός ούτε ώστε να συντρέχουν όλες οι προϋποθέσεις να συμβαίνει το παρακάτω:
αν ο φιλος μου ηταν γκει θα το καταλαβαινα πριν γινει φιλος μου και δεν θα τον ειχα για φιλο μου
Μερικοι ειναι metrosexuan(φαινονται gay)

Δεν κρατήθηκα
https://www.youtube.com/watch?v=BGpcRlJM5JM

Οι τελευταίες επιστημονικές έρευνες δείχνουν ότι ΔΕΝ γενιέται κάποιος ομοφυλόφιλος. Γενιέται άσπρος, μάυρος, ασιάτης κ.λ.π. Η ομοφυλοφιλία όμως είναι μια επιλογή. ΨΑΞΤΕ έρευνες στο google. Οι επιστήμονες ΔΕΝ μπόρεσαν να βρουν το "γκεϊ" γονίδιο...
Υπό αυτή την άποψη, ναι. Δεν γεννιέται. Αλλά νομίζω ότι ψυχολογικά, ο σεξουαλικός προσανατολισμός είναι σαν τις επιλογές στο φαγητό ή την μουσική. Δεν έχουν άμεση σχέση ούτε με τα γονίδια, ούτε με τον περίγυρό σου...


Και για ποιο λόγο να το ΕΠΙΛΕΞΕΙ κάποιος;
Από αντίδραση προς το σύνολο; Λόγω μόδας; Γιατί;
Για ποιο λόγο να σου αρέσει η μακαρονάδα και ο Rory Gallagher; ε; ε; ΕΕΕ;;;

(Πρόσεξε τι θα απαντήσεις, ΕΙΔΙΚΑ αν ο Gallagher δεν σου αρέσει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top