Αν ο φίλος σας ήταν ομοφυλόφιλος, τι θα κάνατε;

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Βασια μου δεν αναφερομαι στο αν τελικα στην πραξη θα την πεσει ή οχι, αλλα στον αν μεσα του θα νιωσει ερωτικα ή οχι. Εσυ εχεις αντρες φιλους?

Εγώ πάντως έχω γυναίκες φίλες, και αν και δεν γνωρίζω κάποιον που να είναι ανοιχτά ομοφυλόφιλος, είμαι σίγουρος ότι δεν θα άλλαζε τίποτα. Η φιλία δεν κοιτάει φύλο ή σεξουαλικό προσανατολισμό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Απόσπασμα από το βιβλίο:
Ο ΠΑΤΗΡ ΠΑΪΣΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ
Αθανασίου Ρακοβαλή

— Γέροντα, τι συμβαίνει με τους ομοφυλόφιλους; Μερικοί γιατροί λένε ότι γεννιούνται έτσι, ότι είναι δηλαδή θέμα χρωμοσωμάτων, θέμα της φύσης, άρα είναι αδύνατο αυτοί οι άνθρωποι να αλλάξουν και επομένως άδικα τους ταλαιπωρούν, και ότι δεν έχουν ευθύνη αυτοί.
— Πα! Πα! Όχι, βρε παιδί μου, δεν είναι έτσι. Είναι ένα πάθος και αυτό όπως και τα άλλα πάθη.
— Δηλαδή, μπορεί να διορθωθεί ένας τέτοιος άνθρωπος;
— Πως δεν μπορεί! Μπορεί!… Αν θέλει και προσπαθήσει μπορεί να κόψει την κακιά συνήθεια… Πολύ βοηθάει να έχει κανείς έναν πραγματικό και καλό φίλο.
— Πως γίνεται κανείς ομοφυλόφιλος; Φταίει η οικογένεια;
— Αν είναι μικρό παιδάκι πιο αδύνατο, πιο συνεσταλμένο και δεν προσέξουν τις παρέες του, τότε κανένας αλήτης μπορεί να το στριμώξει με το ζόρι… έλκεται και αυτό μετά από την ηδονή και σιγά-σιγά συνηθίζει.

Από το istologio.org

"Κλείνοντας με αγάπη αυτό το άρθρο θα θέλαμε να μεταφέρουμε το διάλογο του αγίου Γέροντα Παΐσιου (1924-1994) με ένα νεαρό ομοφυλόφιλο, που αγωνιζόταν ενάντια στην ομοφυλοφιλία αλλά ένιωθε αδύναμος γι’ αυτό τον αγώνα (φυσικά ένας άθεος θα θεωρήσει πως ένας τέτοιος αγώνας ισοδυναμεί με ακρωτηριασμό του εαυτού μας, αλλά τώρα δεν απευθυνόμαστε σε άθεους, αλλά σε ορθόδοξους χριστιανούς αδελφούς μας). Ο νέος είπε στο Γέροντα ότι δε μπορούσε να σταματήσει να ζει ως ομοφυλόφιλος. Και ο Γέροντας, αφού του είπε να εξομολογηθεί, τον ρώτησε:
«Μπορείς να διαβάζεις ένα κεφάλαιο από την Αγ. Γραφή;».
«Μπορώ».
«Μπορείς να πηγαίνεις κάθε Κυριακή στήν Εκκλησία;».«
Μπορώ».
«Μπορείς να νηστεύεις Τετάρτη και Παρασκευή;».
«Μπορώ».
«Μπορείς ένα μικρό ποσό να το δίνεις ελεημοσύνη;».
«Μπορώ».
«Μπορείς…».
«Μπορώ…» (πολλά ακόμα).
Στο τέλος του λέει: «Βλέπεις ότι μπορείς να κάνεις χίλια πράγματα και δε μπορείς ένα. Κάνε εσύ τα χίλια και άφησε στο Θεό το ένα!!!».
Με εκτίμηση και θερμές προσευχές για κάθε «συναθλητή» αγωνιζόμενο χριστιανό.

Χριστέ μου αναγούλιασα μεσημεριάτικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Ας μου θυμίσει κάποιος πότε ο Χριστός αναφέρθηκε είτε σε ερωτικές σχέσεις μεταξύ ανθρώπων και «καταδίκασε» τις «κακές» σχέσεις... :hmm:

*(Ο Χριστός είπαμε, όχι ο Απόστολος Παύλος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Τα λόγια του "Χριστού" τα ξέρουμε μόνο μέσα από τα διάφορα βιβλία που γράψανε οι απόστολοι (ευαγγέλια και επιστολές) και διασκεύασαν και συνέθεσαν σε ένα οι παπάδες τον 4ο αιώνα μ.Χ.
Εάν θες να ακούσεις τις απόψεις του όπως τις εξέφραζε ο ίδιος, μάλλον θα χρειαστείς χρονομηχανή, αν και πάλι αμφιβάλλω ότι θα βρεις αυτό που ψάχνεις.
Γενικά, μπορείς είτε να συμφωνήσεις με την Αγία Γραφή είτε όχι, αλλά η απάρνησή της είναι ουσιαστικά απάρνηση της θρησκείας που αυτή πρεσβεύει. Το αν είσαι Χριστιανός είναι δικό σου θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.
Κολλητέ, θα σε αγαπώ για πάντα για αυτό που είσαι. Και ας μην γουστάρουμε τα ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Απόσπασμα από το βιβλίο:
Ο ΠΑΤΗΡ ΠΑΪΣΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ
Αθανασίου Ρακοβαλή

— Γέροντα, τι συμβαίνει με τους ομοφυλόφιλους; Μερικοί γιατροί λένε ότι γεννιούνται έτσι, ότι είναι δηλαδή θέμα χρωμοσωμάτων, θέμα της φύσης, άρα είναι αδύνατο αυτοί οι άνθρωποι να αλλάξουν και επομένως άδικα τους ταλαιπωρούν, και ότι δεν έχουν ευθύνη αυτοί.
— Πα! Πα! Όχι, βρε παιδί μου, δεν είναι έτσι. Είναι ένα πάθος και αυτό όπως και τα άλλα πάθη.
— Δηλαδή, μπορεί να διορθωθεί ένας τέτοιος άνθρωπος;
— Πως δεν μπορεί! Μπορεί!… Αν θέλει και προσπαθήσει μπορεί να κόψει την κακιά συνήθεια… Πολύ βοηθάει να έχει κανείς έναν πραγματικό και καλό φίλο.
— Πως γίνεται κανείς ομοφυλόφιλος; Φταίει η οικογένεια;
— Αν είναι μικρό παιδάκι πιο αδύνατο, πιο συνεσταλμένο και δεν προσέξουν τις παρέες του, τότε κανένας αλήτης μπορεί να το στριμώξει με το ζόρι… έλκεται και αυτό μετά από την ηδονή και σιγά-σιγά συνηθίζει.

Από το istologio.org

"Κλείνοντας με αγάπη αυτό το άρθρο θα θέλαμε να μεταφέρουμε το διάλογο του αγίου Γέροντα Παΐσιου (1924-1994) με ένα νεαρό ομοφυλόφιλο, που αγωνιζόταν ενάντια στην ομοφυλοφιλία αλλά ένιωθε αδύναμος γι’ αυτό τον αγώνα (φυσικά ένας άθεος θα θεωρήσει πως ένας τέτοιος αγώνας ισοδυναμεί με ακρωτηριασμό του εαυτού μας, αλλά τώρα δεν απευθυνόμαστε σε άθεους, αλλά σε ορθόδοξους χριστιανούς αδελφούς μας). Ο νέος είπε στο Γέροντα ότι δε μπορούσε να σταματήσει να ζει ως ομοφυλόφιλος. Και ο Γέροντας, αφού του είπε να εξομολογηθεί, τον ρώτησε:
«Μπορείς να διαβάζεις ένα κεφάλαιο από την Αγ. Γραφή;».
«Μπορώ».
«Μπορείς να πηγαίνεις κάθε Κυριακή στήν Εκκλησία;».«
Μπορώ».
«Μπορείς να νηστεύεις Τετάρτη και Παρασκευή;».
«Μπορώ».
«Μπορείς ένα μικρό ποσό να το δίνεις ελεημοσύνη;».
«Μπορώ».
«Μπορείς…».
«Μπορώ…» (πολλά ακόμα).
Στο τέλος του λέει: «Βλέπεις ότι μπορείς να κάνεις χίλια πράγματα και δε μπορείς ένα. Κάνε εσύ τα χίλια και άφησε στο Θεό το ένα!!!».
Με εκτίμηση και θερμές προσευχές για κάθε «συναθλητή» αγωνιζόμενο χριστιανό.

Ευλόγησον γέροντα χαχα


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Τι το ήθελες και ξέθαψες αυτό το θέμα ρε μπλου, τώρα αισθάνομαι καθυστερημένος διαβάζοντας τα παλιά μου μηνύματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Ευλόγησον γέροντα χαχα



Τουλάχιστον αυτό το έλεγε ο Παίσιος! Πριν λίγο κοίταζα τηλεόραση στο mega και στη διαφήμιση του σήριαλ Πολυκατοικία την οποία καλύπτει ένα τραγούδι,από αυτό , στο σημείο όπου λέει ΄΄ένα ζευγάρι γκέι΄΄ έχουν απαλείψει την λέξη γκέι, την επίμαχη λέξη, με έναν ήχο καμπάνας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ένας straight άντρας θα την πέσει σε όποια γυναίκα βρει μπροστά του; I don't think so. Το ίδιο συμβαίνει και με τους ομοφυλόφιλους.

Βάσια, μου θύμησες κάτι με αυτή σου την κουβέντα. Πριν μερικά χρόνια, είχε συμμετάσχει μια φίλη σ' ένα πρόγραμμα ανταλλαγής μαθητών κι έπρεπε να φιλοξενήσει μια κοπέλα από τη Γαλλία. Η κοπέλα αυτή ήταν ομοφυλόφιλη (και είχε και σχέση). Οι φίλες της φίλης μου χαζογελούσαν όλη την ώρα και προσπαθούσαν να την προειδοποιήσουν να φυλάγεται μήπως η κοπέλα της την πέσει. Ήταν απλά αηδιαστικό αυτό που έκαναν. Η φιλοξενούμενη κοιμόταν στον καναπέ και έλεγαν στη φίλη μου να προσέξει μην της κάνει κάτι περίεργο το βράδυ. Τα συμπεράσματα δικά σας.
σόρρυ αν είμαι λίγο οφφ τόπικ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Κανένα πρόβλημα.Κάποτε είχα ένα γνωστό που μάλλον ήταν προς αυτή την κατεύθυνση.Δεν του έκανα ποτέ κουβέντα.Κάναμε που και που παρέα.Μάλιστα μαζί του έκανα καλύτερη παρέα από κάτι βαρύμαγκες που κοίταζαν όλη την ώρα να δειχθούν και τον ειρωνεύονταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Μια καλή μου φίλη είναι bisexual. Από την στιγμή που δεν με έχει φέρει σε δύσκολη θέση και δεν με έχει κάνει να αισθανθώ άσχημα, δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Βέβαια έχω ακούσει ένα σωρό βλακείες από άλλες φίλες μου, του στυλ "πρόσεχε μην σου την πέσει". Και όμως, η κοπέλα αυτή φέρεται πολύ πιο σωστά από τις άλλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Αυτό το πράγμα με το "πρόσεχε μην σου την πέσει ή όσο δεν μου την πέφτει" είναι από τα πιο βλακώδη πράγματα έχω ακούσει.
Δηλαδή, ακόμα και στις "straight" αλληλεπιδράσεις, ένα κορίτσι πρέπει να είναι επιφυλακτική προς κάθε αγόρι γιατί μπορεί κάποια στιγμή να της την πέσει και να μην τη βλέπει φιλικά όπως νόμιζε.
Αυτά έρχονται και παρέρχονται. Είναι ανθρώπινα συναισθήματα που δεν μπορούν να αποσιωποιηθούν.
Απλά, τα διαχειρίζεσαι ανθρώπινα, εκφράζεις το γεγονός ότι δεν έλκεσαι από το συγκεκριμένο άτομο ερωτικά και εκεί τελειώνει το θέμα.

Δεν είναι θέματα φύλου,θρησκείας, σεξουαλικού προσανατολισμού, αλλά καθαρά ανθρώπινης φύσεως πράγματα τα οποία επηρεάζονται σφόδρα από οποιοδήποτε κοινωνικό κατασκεύασμα (διαφορετικές θρησκείες, διακρίσεις φύλων, στερεότυπα, προκαταλήψεις).

Μην λησμονούμε παιδιά ότι είμαστε άνθρωποι με ότι συνεπάγεται αυτό και όποιος θέλει να λέγεται άνθρωπος πρέπει να συμπεριφέρεται, να εκφράζεται και να σκέφτεται ως τέτοιος. Βέβαια, έτσι όπως μας έχουν εμποτίσει με όλη αυτή τη χλαπάτσα ιδεών και προτύπων, δύσκολα κάποιος διατηρεί την ιδιότητά του ως άνθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 148 μηνύματα.
θα του βγαζα καινουργιο παρατσουκλι :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

legisperitus

Νεοφερμένος

Ο legisperitus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Θα του ελεγα οτι αυτο δεν εχει καμια σημασια για μενα και οτι ειναι ελευθερος στη ζωη του να κανει τις επιλογες του!!..:P
Και φυσικα θα εξακολουθουσα να τον εχω φιλο.!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinkman

Νεοφερμένος

Ο Pinkman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
αν ο φιλος μου ηταν γκει θα το καταλαβαινα πριν γινει φιλος μου και δεν θα τον ειχα για φιλο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
αν ο φιλος μου ηταν γκει θα το καταλαβαινα πριν γινει φιλος μου και δεν θα τον ειχα για φιλο μου

Πίστεψέ με ούτε αυτός θα ήθελε να σε έχει :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokara4ever

Νεοφερμένος

Ο paokara4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Τυχερό (Έβρος). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Θα του υπενθύμιζα ότι σκοπός του κάθε είδους αποτελεί η διαιώνισή του, κάτι που επιτυγχάνεται μόνο μέσω της αναπαραγωγής, η οποία , με τη σειρά της, είναι δυνατή μόνο μέσω της συνεύρεσης άνδρων-γυναίκων. Συνεπώς, η προτίμηση του δεν είναι φυσιολογική και θα τον συμβούλευα να επισκεφθεί ψυχολόγο, ώστε να βρεί τη γενεσιουργό αιτία της μη έλξης του για το άλλο φίλο. Προφανώς παρερμηνεύθηκε το Πατρικό πρότυπο κατα την παιδική του ηλικία. Σε κάθε περίπτωση, επειδή ομοφυλοφιλικές τάσεις παρατηρούνται βραχύχρονα και σε άλλα θηλαστικά (π.χ. χιμπατζής) θα του έλεγα ότι τίποτα δεν είναι βέβαιο, ίσως περνάει και αυτός τη "φάση" του και ότι θα παρέμενα φίλος του οποιαδήποτε και αν ήταν τα αποτελέσματα των συνεδριών του.
ΥΓ: Αν δεν πήγαινε σε ψυχολόγο για τόσο σοβαρό ζήτημα, άντε bye!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Θα του υπενθύμιζα ότι σκοπός του κάθε είδους αποτελεί η διαιώνισή του, κάτι που επιτυγχάνεται μόνο μέσω της αναπαραγωγής, η οποία , με τη σειρά της, είναι δυνατή μόνο μέσω της συνεύρεσης άνδρων-γυναίκων. Συνεπώς, η προτίμηση του δεν είναι φυσιολογική και θα τον συμβούλευα να επισκεφθεί ψυχολόγο, ώστε να βρεί τη γενεσιουργό αιτία της μη έλξης του για το άλλο φίλο. Προφανώς παρερμηνεύθηκε το Πατρικό πρότυπο κατα την παιδική του ηλικία. Σε κάθε περίπτωση, επειδή ομοφυλοφιλικές τάσεις παρατηρούνται βραχύχρονα και σε άλλα θηλαστικά (π.χ. χιμπατζής) θα του έλεγα ότι τίποτα δεν είναι βέβαιο, ίσως περνάει και αυτός τη "φάση" του και ότι θα παρέμενα φίλος του οποιαδήποτε και αν ήταν τα αποτελέσματα των συνεδριών του.
ΥΓ: Αν δεν πήγαινε σε ψυχολόγο για τόσο σοβαρό ζήτημα, άντε bye!

Οι ομοφυλόφιλοι αποτελούν ένα εξωγήινο είδος που έχει δημιουργηθεί με αυτοσκοπό την ανατροπή της ανθρώπινης φύσης και την εξαφάνιση του ανθρώπινου είδους. #not #fail

Αυτός που χρειάζεται να πάει σε ψυχολόγο, μάλλον είσαι εσύ.
Η μήπως έχεις και ρόλο επιστήμονα και μπορείς να δώσεις και λογική εξήγηση της ύπαρξης της ομοφυλοφιλίας, που άλλοι δεκαετίες ψάχνουν και βρίσκουν ψύγματα και πιθανά μόνο αίτια.
Άδειασε μας τώρα τη γωνιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top