Αν ο φίλος σας ήταν ομοφυλόφιλος, τι θα κάνατε;

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Συνεννόηση καμία έτσι;
Straight parade γιατί; Για κάποιον κοινωνικό στιγματισμό ή μη ίσα δικαιώματα απέναντι στους στρέιτ;
Αυτές οι αξίες πιστεύω υπήρχαν και πριν τον χριστιανισμό ή αν δεν υπήρχαν θα εμφανιζόντουσαν στην πορεία καθώς εξελισσόταν ο άνθρωπος. Ότι να ναι επιχείρημα δηλαδή.
Δεν είπα να βγαίνουμε γυμνού στους δρόμους και μην αλλάζεις τα λόγια μου, το να υπάρχει μια αξιοπρεπής εικόνα για το γυμνό σώμα κι όχι αυτή που υπάρχει τώρα πιστεύω είναι κάτι το σωστό. Σκέψου πχ κανόνες περί μάκρος φούστας κτλ. που υπάρχουν.
"Η ανδροκρατία δεν παίζει εκτός αν μας γράφεις από τη Μέση Ανατολή αυτήν τη στιγμή" Σαν να μου λες μη σε νοιάζει που είναι εδώ άσχημα τα πράγματα υπάρχουν και χειρότερα.
"και όχι να διεκδικούν τα δικαιώματα τους όπως θα έπρεπε." να φανταστώ είχες ετοιμάσει είδη την απάντηση σου πριν καν ενδιαφερθείς να κατανοήσεις τις απαντήσεις μου. Αλλά τέλος πάντων για πες "πως θα έπρεπε" να διεκδικούν τα δικαιώματα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Δηλαδή δεν θα είχες πρόβλημα να εμφανιζόμαστε γυμνοί στους δρόμους;
Δεν υπάρχει κάτι άσχημο/άσεμνο στο γυμνό σώμα. Απλά η κοινωνία, και συγκεκριμένα τα μέσα μαζικής ενημέρωσης, κτλ, δίνουν σε όλα σεξουαλική διάσταση. Το στήθος της γυναίκας από τη φύση προορίζεται για να τρέφει το μωρό της. Γιατί να είναι ανήθικο να φαίνεται/να γίνεται σεξουαλικό αντικείμενο; Και εδώ περνάμε και στη δεύτερη παρατήρησή σου.

Η ανδροκρατία δεν παίζει εκτός αν μας γράφεις από τη Μέση Ανατολή αυτήν τη στιγμή.
Μάλιστα. Γι'αυτό όταν κάποια γυναίκα αποκτά μια σημαντική θέση στη δουλειά της λένε όλοι ότι την έπεσε στο αφεντικό. Γι'αυτό αν μια γυναίκα πέσει θύμα βιασμού λένε όλοι "ας πρόσεχε την εμφάνισή της". Γι'αυτό περπατάς στο δρομο και ακούς σχόλια/σφυρίγματα. Γι'αυτό είναι αποδεκτό ένας άντρας να κοιμάται κάθε μέρα με άλλη γυναίκα και όταν η γυναίκα το κάνει αυτό είναι τσ..λα. Υπάρχουν πολλές μορφές ανδροκρατούμενης κοινωνίας αλλά θα βγω οφφ-τόπικ, οπότε αν κάποιος θέλει να συνεχίσει αυτή την κουβέντα,ας στείλει πμ :)

Kαι όντως δεν θα υπήρχε νόημα να γίνει straight parade. Για ποιο λόγο; Κατεπιεζόμαστε πολύ,λολ. Οι ομοφυλόφιλοι φοβούνται ακόμα και χέρια να κρατήσουν.
Όπως έχω ξαναγράψει στο θέμα και όπως είπε ο ούλτρα από πάνω, το θέμα είναι οτι οι ελληνες κατακρίνουμε τα πάντα. Από την εμφάνιση του άλλου, ακόμα και το τι κανει στο κρεβάτι του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Συνεννόηση καμία έτσι;
Straight parade γιατί; Για κάποιον κοινωνικό στιγματισμό ή μη ίσα δικαιώματα απέναντι στους στρέιτ;
Αυτές οι αξίες πιστεύω υπήρχαν και πριν τον χριστιανισμό ή αν δεν υπήρχαν θα εμφανιζόντουσαν στην πορεία καθώς εξελισσόταν ο άνθρωπος. Ότι να ναι επιχείρημα δηλαδή.
Δεν είπα να βγαίνουμε γυμνού στους δρόμους και μην αλλάζεις τα λόγια μου, το να υπάρχει μια αξιοπρεπής εικόνα για το γυμνό σώμα κι όχι αυτή που υπάρχει τώρα πιστεύω είναι κάτι το σωστό. Σκέψου πχ κανόνες περί μάκρος φούστας κτλ. που υπάρχουν.
"Η ανδροκρατία δεν παίζει εκτός αν μας γράφεις από τη Μέση Ανατολή αυτήν τη στιγμή" Σαν να μου λες μη σε νοιάζει που είναι εδώ άσχημα τα πράγματα υπάρχουν και χειρότερα.
"και όχι να διεκδικούν τα δικαιώματα τους όπως θα έπρεπε." να φανταστώ είχες ετοιμάσει είδη την απάντηση σου πριν καν ενδιαφερθείς να κατανοήσεις τις απαντήσεις μου. Αλλά τέλος πάντων για πες "πως θα έπρεπε" να διεκδικούν τα δικαιώματα τους.
Straight parades επειδή υπάρχουν και gay parades, πολύ απλά. Αν με τη λέξη "θρησκεία" σκαμπάζεις μόνο Χριστιανισμό τότε σου έχω άσχημα νέα. Σορρυ αλλά δεν έχω ακούσει ποτέ για κανόνες περί μάκρος φούστας, εγώ πάντα φορούσα τα ρούχα που ήθελα και δεν θυμάμαι ποτέ να προκαλούσα με αυτά. Σε παρακαλώ μη βάζεις λόγια στο στόμα μου, δεν λέω ότι δεν δίνω δεκάρα για το τι συμβαίνει αλλού απλά αναφέρθηκες σε ανδροκρατία εκεί που δεν υφίσταται, 2014 έχουμε, οι γυναίκες μπορούν να κάνουν ότι τους καπνίσει εδώ και δεκαετίες.
Και τώρα επιστρέφουμε στο θέμα των gay parades πάλι, λοιπόν σκέψου δυνατά λιγάκι και πες, "αυτοί που πάνε στα gay parades παίρνουν στα σοβαρά αυτό που κάνουν"; Η μήπως θέλουν προσοχή; Γιατί αυτά είναι δυο πολύ διαφορετικά πράγματα. Και πριν τρέξεις να με πεις "ομοφοβικό αλλά όχι θρησκευόμενο" σου λέω ότι το ίδιο ακριβώς θα με εκνεύριζε αν κάτι καμένοι έβγαιναν στο Σύνταγμα ντυμένοι power rangers και απαιτούσαν "να ξαναβάλουν το σοου στο star τα Σ/Κ". Εσύ θα τους έπαιρνες στα σοβαρά ή θα πίστευες ότι και εκείνοι ψάχνουν προσοχή;
Όσο για τους τρόπους διεκδίκησης των δικαιωμάτων που με υποχρεώνεις να προτείνω δεν μπορώ να σου δώσω απάντηση διότι πολύ απλά δεν είμαι ομοφυλόφιλος, αλλά σίγουρα πιστεύω ότι υπάρχουν καλύτεροι τρόποι. Εσύ δεν πιστεύεις ότι υπάρχουν καλύτεροι τρόποι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
I give up
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Λολ, παιδιά ότι μορφή λογικής έμαθα μετά από τόσα χρόνια καψίματος με τα μαθηματικά την ξέχασα σε δυο μέρες με αυτό το θέμα. Για το δικό μου καλό και το καλό του συνόλου δεν ξαναπιάνω αυτό το θέμα.
Peace out.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
https://www.e-steki.gr/showthread.php?p=4103784#post4103784
Για να εξηγηθώ λίγο παραπάνω για να μην παρεξηγούμαι, έχω ήδη αποδείξει τη θέση μου σε θέματα τέτοιου τύπου και πιστεύω είναι μια θέση που η συντριπτική πλειοψηφία μας (εδώ στο e-steki) συμμερίζεται. Εγώ απλά απάντησα στον τίτλο του θέματος και είπα ότι κάτι τέτοιο θα με έφερνε σε lose-lose situation (Ή την πίτα ολόκληρη ή το σκύλο χορτάτο, πώς αλλιώς να το εξηγήσω; Πρέπει να γράψω και άλλα μηνύματα; ). Αυτό ήταν όλο, nothing more, nothing less.

ρε φίλε σταμάτα να απολογείσαι, άποψή σου είναι. αποδεκτή ή μη από τους άλλους, τι σε νοιάζει? ωστόσο, δεν μπορείς τη μια να είσαι έτσι και την άλλη γιουβέτσι. μην σκέφτεσαι το πως οι άλλοι θα αντιμετώπιζαν την κατάσταση, σκέψου πως ΕΣΥ θα αντιμετώπιζες την κατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merden

Νεοφερμένος

Ο merden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Αν το ανακάλυπτα θα ετρωγε το μεγαλύτερο δούλεμα στην παρέα.Δεν είμαστε γκομενοπαρέα να κοροιδευόμαστε μεταξύ μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Θα του απάνταγα κάπως έτσι:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Θα τον έπαιρνα μια αγκαλιά και θα του έλεγα : "Ευχαριστώ που μου το εμπιστεύτηκες, θα είμαι δίπλα σου σε ότι και αν χρειαστείς, θα σε στηρίζω και να το ξέρεις ότι δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα...είσαι ο ίδιος άνθρωπος στα μάτια μου".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Θα τον έπαιρνα μια αγκαλιά και θα του έλεγα : "Ευχαριστώ που μου το εμπιστεύτηκες, θα είμαι δίπλα σου σε ότι και αν χρειαστείς, θα σε στηρίζω και να το ξέρεις ότι δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα...είσαι ο ίδιος άνθρωπος στα μάτια μου".
Candy-ass
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Θα τον εκοβα απο φιλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
@aladdin: Σοβαρά τώρα, θα ήθελα να ακούσω επιχειρήματα επί αυτού
Γιατί;

Για γκέι λέμε όχι για βιαστές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnpa

Νεοφερμένος

Ο johnpa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Απόσπασμα από το βιβλίο:
Ο ΠΑΤΗΡ ΠΑΪΣΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ
Αθανασίου Ρακοβαλή

— Γέροντα, τι συμβαίνει με τους ομοφυλόφιλους; Μερικοί γιατροί λένε ότι γεννιούνται έτσι, ότι είναι δηλαδή θέμα χρωμοσωμάτων, θέμα της φύσης, άρα είναι αδύνατο αυτοί οι άνθρωποι να αλλάξουν και επομένως άδικα τους ταλαιπωρούν, και ότι δεν έχουν ευθύνη αυτοί.
— Πα! Πα! Όχι, βρε παιδί μου, δεν είναι έτσι. Είναι ένα πάθος και αυτό όπως και τα άλλα πάθη.
— Δηλαδή, μπορεί να διορθωθεί ένας τέτοιος άνθρωπος;
— Πως δεν μπορεί! Μπορεί!… Αν θέλει και προσπαθήσει μπορεί να κόψει την κακιά συνήθεια… Πολύ βοηθάει να έχει κανείς έναν πραγματικό και καλό φίλο.
— Πως γίνεται κανείς ομοφυλόφιλος; Φταίει η οικογένεια;
— Αν είναι μικρό παιδάκι πιο αδύνατο, πιο συνεσταλμένο και δεν προσέξουν τις παρέες του, τότε κανένας αλήτης μπορεί να το στριμώξει με το ζόρι… έλκεται και αυτό μετά από την ηδονή και σιγά-σιγά συνηθίζει.

Από το istologio.org

"Κλείνοντας με αγάπη αυτό το άρθρο θα θέλαμε να μεταφέρουμε το διάλογο του αγίου Γέροντα Παΐσιου (1924-1994) με ένα νεαρό ομοφυλόφιλο, που αγωνιζόταν ενάντια στην ομοφυλοφιλία αλλά ένιωθε αδύναμος γι’ αυτό τον αγώνα (φυσικά ένας άθεος θα θεωρήσει πως ένας τέτοιος αγώνας ισοδυναμεί με ακρωτηριασμό του εαυτού μας, αλλά τώρα δεν απευθυνόμαστε σε άθεους, αλλά σε ορθόδοξους χριστιανούς αδελφούς μας). Ο νέος είπε στο Γέροντα ότι δε μπορούσε να σταματήσει να ζει ως ομοφυλόφιλος. Και ο Γέροντας, αφού του είπε να εξομολογηθεί, τον ρώτησε:
«Μπορείς να διαβάζεις ένα κεφάλαιο από την Αγ. Γραφή;».
«Μπορώ».
«Μπορείς να πηγαίνεις κάθε Κυριακή στήν Εκκλησία;».«
Μπορώ».
«Μπορείς να νηστεύεις Τετάρτη και Παρασκευή;».
«Μπορώ».
«Μπορείς ένα μικρό ποσό να το δίνεις ελεημοσύνη;».
«Μπορώ».
«Μπορείς…».
«Μπορώ…» (πολλά ακόμα).
Στο τέλος του λέει: «Βλέπεις ότι μπορείς να κάνεις χίλια πράγματα και δε μπορείς ένα. Κάνε εσύ τα χίλια και άφησε στο Θεό το ένα!!!».
Με εκτίμηση και θερμές προσευχές για κάθε «συναθλητή» αγωνιζόμενο χριστιανό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Απόσπασμα από το βιβλίο:
Ο ΠΑΤΗΡ ΠΑΪΣΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ
Αθανασίου Ρακοβαλή

— Γέροντα, τι συμβαίνει με τους ομοφυλόφιλους; Μερικοί γιατροί λένε ότι γεννιούνται έτσι, ότι είναι δηλαδή θέμα χρωμοσωμάτων, θέμα της φύσης, άρα είναι αδύνατο αυτοί οι άνθρωποι να αλλάξουν και επομένως άδικα τους ταλαιπωρούν, και ότι δεν έχουν ευθύνη αυτοί.
— Πα! Πα! Όχι, βρε παιδί μου, δεν είναι έτσι. Είναι ένα πάθος και αυτό όπως και τα άλλα πάθη.
— Δηλαδή, μπορεί να διορθωθεί ένας τέτοιος άνθρωπος;
— Πως δεν μπορεί! Μπορεί!… Αν θέλει και προσπαθήσει μπορεί να κόψει την κακιά συνήθεια… Πολύ βοηθάει να έχει κανείς έναν πραγματικό και καλό φίλο.
— Πως γίνεται κανείς ομοφυλόφιλος; Φταίει η οικογένεια;
— Αν είναι μικρό παιδάκι πιο αδύνατο, πιο συνεσταλμένο και δεν προσέξουν τις παρέες του, τότε κανένας αλήτης μπορεί να το στριμώξει με το ζόρι… έλκεται και αυτό μετά από την ηδονή και σιγά-σιγά συνηθίζει.

Ναι, βοηθάει πολύ να έχεις έναν πραγματικό φίλο και να αλληλοπαίρνεστε τα βράδια, όταν κάνει κρύο και τα χετε τσούξει παραπάνω...:redface: :D Έτσι είμαι και εγώ με την νέα μου σχέση: πιστός Χριστιανός και πραγματικός φίλος στη ζωή και στο κρεβάτι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
@aladdin: Σοβαρά τώρα, θα ήθελα να ακούσω επιχειρήματα επί αυτού
Γιατί;

Για γκέι λέμε όχι για βιαστές...

Aπλο ειναι, εφοσον θα ταν γκευ σημαινει οτι θα με εβλεπε ερωτικα, θα υπηρχε το στοιχειο της ελξης πλεον-με το δικιο του βεβαια γτ ειμαι κ ενα κουκλακι ζωγραφιστο, μελαχρινο αγορι ψηλος γυμνασμενος με γενια λιγων ημερων κλπ-με αποτελεσμα να μη μπορουμε να κανουμε παρεα εφοσον εγω ειμαι στρειτ. Ειναι σαν να λεμε αν υπαρχει φιλια αναμεσα σε αντρα κ ωραια γυναικα. Το προβλημα ειναι οτι οι γκευ σε πιεζουνε χωρις να λαμβανουν υποψη τι εισαι εσυ. Δε γινεται δουλεια ετσι. Μου την εχουν πεσει πολλες φορες γκευ κ ειναι ενοχλητικο κ μαλιστα κ απο ατομα που δε το περιμενεις. Αν το ελεγα ανοιχτα, αν κινιομουν σ αυτους τους κυκλους, τα στεκια κλπ ή αν εκανα εγω το βημα ενταξει, αλλα αφου σε αντιμετωπιω τελειως τυπικα γτ επιμενεις? Αυτο ειναι το προβλημα με τους γκευ, οτι δεν παιρνουνε χαμπαρι.
Οπως λοιπον δεν ξερω αντρα κ ωραια γυναικα να εχουνε συστηματικο νταραβερι χωρις να αναπτυχθει ερωτικο, ετσι και γι αυτον θα ταν δυσκολο, ειναι σαν να σαι συ με μια κουκλαρα που σ εχει στο φρεντ ζοοουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Aπλο ειναι, εφοσον θα ταν γκευ σημαινει οτι θα με εβλεπε ερωτικα-με το δικιο του γτ ειμαι κ ενα κουκλακι ζωγραφιστο, μελαχρινο αγορι γυμνασμενος κλπ-με αποτελεσμα να μη μπορουμε να κανουμε παρεα εφοσον εγω ειμαι στρειτ. Ειναι σαν να λεμε αν υπαρχει φιλια αναμεσα σε αντρα κ γυναικα. Το προβλημα ειναι οτι οι γκευ σε πιεζουνε χωρις να λαμβανουν υποψη τι εισαι εσυ. Δε γινεται δουλεια ετσι. Εγω δεν ξερω αντρα κ γυναικα να εχουνε συστηματικο νταραβερι χωρις να αναπτυχθει ερωτικο, εκτος αν ειναι ασχημοι. Και γι αυτον θα ταν δυσκολο, ειναι σαν να σαι συ με μια κουκλαρα που σ εχει στο φρεντ ζοοουν.
Λες βλακείες. Το γεγονος οτι θα'ναι γκει δε παει να πει οτι θα σε γουσταρει κιολας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Εσυ δηλ αμα εκανες παρεα με τη τζουλια νοβα θα την εβλεπες μονο φιλικα? Θα ειχες συστηματικο σουρτα φερτα μαζι της κ δε νιωθες τιποτα? Μη μας τρελενεις μεσημεριατικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Εσυ δηλ αμα εκανες παρεα με τη τζουλια νοβα θα την εβλεπες μονο φιλικα? Θα ειχες συστηματικο σουρτα φερτα κ δε νιωθες τιποτα? Μη μας τρελενεις μεσημεριατικα.
Δεν ειναι η τζουλια νοβα και η καθε τζουλια νοβα το θέμα μας. Αν καταλαβα καλά με τα προηγουμενα λεγομενα σου εννοουσες οτι δεν υφισταται φιλια αναμεσα σε γυναικα και ανδρα. Επίσης βλακεία θεωρώ. Η φιλία δεν είναι κάτι που κοιτά τα φύλα. Ναι νταξ δεν λεω σε μερικες περιπτωσεις θα υποβοσκει και κατι ερωτικό. Τέσπα δεν λεω άλλα θα βγω off.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εσυ δηλ αμα εκανες παρεα με τη τζουλια νοβα θα την εβλεπες μονο φιλικα? Θα ειχες συστηματικο σουρτα φερτα μαζι της κ δε νιωθες τιποτα? Μη μας τρελενεις μεσημεριατικα.
Δεν την ξερω την κοπελια αλλα υποθέτω ότι είναι κάποια κούκλα,για να το λες έτσι. Εννοείς ότι είσαι και εσύ τόσο κούκλος που δεν σου αντιστέκεται καμια και... κανένας; :whistle:
Ένας straight άντρας θα την πέσει σε όποια γυναίκα βρει μπροστά του; I don't think so. Το ίδιο συμβαίνει και με τους ομοφυλόφιλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Ουλτρα ειπα οτι δεν υπαρχει φιλια αναμεσα σε αντρα κ ωραια γυναικα, οχι σε αντρα κ γυναικα γενικως.
Δεν την ξερω την κοπελια αλλα υποθέτω ότι είναι κάποια κούκλα,για να το λες έτσι. Εννοείς ότι είσαι και εσύ τόσο κούκλος που δεν σου αντιστέκεται καμια και... κανένας; :whistle:
Ένας straight άντρας θα την πέσει σε όποια γυναίκα βρει μπροστά του; I don't think so. Το ίδιο συμβαίνει και με τους ομοφυλόφιλους.

Βασια μου δεν αναφερομαι στο αν τελικα στην πραξη θα την πεσει ή οχι, αλλα στον αν μεσα του θα νιωσει ερωτικα ή οχι. Εσυ εχεις αντρες φιλους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top