Αν ο φίλος σας ήταν ομοφυλόφιλος, τι θα κάνατε;

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
εγω θα του λεγα,''γιατι ρε μαλακα?'' και μετα θα ειχα την ιδια συμπεριφορα απεναντι του οπως με ολους.

Με την ίδια λογική, θα σε ρωτήσει "γιατί ρε μαλάκα" εφόσον είσαι straight. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis18

Νεοφερμένος

Ο antonis18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
πιστευω ο καθενας μπορει να εκφρασει την αποψη του, ευτυχως ως χωρα δεν εχουμε πεσει τοσο κατω ωστε να μην εχουμε ελευθερια της εκφρασης. χαιρομαι που διαβασα σχολια τα οποια ειναι ανθρωπινα, ειναι cool ατομα, χωρις καποια ρατσιστικη συμπεριφορα. διαβασα και μερικες αποψεις οι οποιες τις θεωρω συντηριτικες και τις δεχομαι. η ερωτηση μου απλα για ατομα που ειπαν οτι δεν θα το δεχοντουσαν ειναι γιατι; πιστευω πρεπει να δεχομαστε τον φιλο μας ανεξαρτητα απο το με ποιον θελει να πηγαινει ερωτικα. για μενα καθενας ειναι ελευθερος να πηγαινει με οποιον θελει και αισθανεται ισοροποιημενος με αυτο. ακουσα οτι δεν θα μπορουσαν να συζητησουν για γκομενικα θεματα . για μενα πρωτα το ειπα στον ξαδερφο μου οχι για να του την πεσω αλλα γιατι ηθελα καποιος να ξερει για μενα και να μπορω να ειμαι ο ευατος μου μπροστα του. θεωρω συμαντικο οι φιλοι να μπορουν να εκφραστουν ανετα μεταξυ τους. πλεον οσοι ξερουν για μενα και ειναι αγορια και αυτοι μου λενε για τις γκομενες που θελουν και εγω για το αγορι μου. εχουμε μια χαρα φιλικες επαφες. χαιρομαι που μπορω να μιλαω με καποια ατομα χωρις να πρεπει να κρυβομαι. ο καθενας ειναι ελευθερος να χορευει, να ντυνεται να συμπεριφερεται με τον δικο του τροπο εκφρασης. δεν ντρεπομαι για οτι κανω στην ζωη μου γιατι μου αρεσει. προσωπικα μου αρεσει να κανω παρεα με straight γιατι το θεωρω πολυ συμαντικο να σε καταλαβαινει καποιος που δεν ομοιος με σενα στο ερωτικο. και αγαπαω φιλικα καθε ατομο που με αποδεχτηκε. υπαρχουν και gay φυσικα που ειναι κλειστομυαλοι και μαλιστα παρατηρω οτι ειναι αρκετοι. απλα ηθελα να εκφρασω και απο την δικη μου πλευρα οπως το βλεπω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Σε μια κοινωνία δίχως προκαταλήψεις και ταμπού,όπου οι άνθρωποι θα είχαν ουσιαστική μόρφωση και παιδεία και θα ανατρέφονταν με ανθρώπινες αξίες και σωστή διαπαιδαγώγιση,η οποιαδήποτε σεξουαλική συμπεριφορά θα ήταν το ίδιο αποδεκτή και φυσιολογική κατά τη γνώμη μου.Πιστεύω πως οι σημερινές νόρμες είναι κατάλοιπα της περιόδου παρακμής του ανθρώπινου πνεύματος (του μεσαίωνα).Όπως και να χει,f*ck that,I can do anything.
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agria Indiana

Νεοφερμένος

Η Agria Indiana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Άνθρωπος είναι δέν γίνεται να τον βγάλεις απ' έξω! απλά το αποδέχεσαι!! Πάρα πολύ απλο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα πηγαίναμε μαζί για ψώνια! :D :P

Εννοώ χωρίς γκρίνιες κτλ. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 512 μηνύματα.

InSheerPleasure

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Μια πολύ καλή μου φίλη είναι λεσβία! :D Της ενέπνεσα εμπιστοσύνη και μου το είπε από την πρώτη στιγμή. Προσωπικά, μου περνάει αδιάφορος ο σεξουαλικός προσανατολισμός κάποιου. Το έχουμε κάνει τόσο μεγάλο θέμα χωρίς να υπάρχει πραγματικός λόγος. Ωραία είναι λεσβία? Και? Θα αφανιστεί το ανθρώπινο είδος λόγω έλλειψης της αναπαραγωγής? Άν υπήρχε τέτοια περίπτωση, θα είχε γίνει ήδη μιας και η ομοφυλοφιλία υπάρχει σε όλο το ζωικό βασίλειο από τις αρχές της ανθρώπινης ύπαρξης. Όσο για τους κοινωνικούς ρόλους, ασχολίαστο... Εάν οι κοινωνικοί ρόλοι έχουν τόση μεγάλη σημασία και βαρύτητα, τότε η γυναίκα (κακώς) θα ήταν ακόμη στην κουζίνα και θα αντιμετωπίζονταν ως αντικείμενο.
Έχω βαρεθεί να ακούω για την ομοφυλοφιλία λες και είναι το τέλος κάποιου κόσμου ή λες και βλάπτει κανέναν...:hmm:

Θα πηγαίναμε μαζί για ψώνια! :D :P

Εννοώ χωρίς γκρίνιες κτλ. :redface:

Γιατί ως γνωστόν οι ομοφυλόφιλοι συμπεριφέρονται στερεοτυπικά σαν γυναίκες και είναι ωραίο να έχεις έναν για παιχνίδι :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sein1

Νεοφερμένος

Ο sein1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
η φραση "σε γ@μησα παλι" οταν θα παιζουμε pro σιγουρα θα εχει αλλη βαρυτητα πλεον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bkar1997

Νεοφερμένος

Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Δεν ξέρω, μάλλον έχω άγνοια επί του θέματος των ορμονών κλπ αλλά μου την σπάνε οι ομοφυλόφιλοι που συμπεριφέρονται σαν γυναίκες.Έχω δει και γνωρίζει γκει άτομα που δεν μπορείς να τους ξεχωρίσεις, είναι σοβαροί κλπ και τους εκτιμώ απεριόριστα. Αλλά όταν βλέπω "κραγμένες" (συγγνώμη για την έκφραση) εκνευρίζομαι.Πραγματικά δεν ξέρω αν το κάνουν επιτήδες ή απλώς έχουν αυξημένες γυναικείες ορμόνες (αν κάποιος ξέρει ας μου λύσει και την απορία!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Ε τον σουτάρω... Δυστυχώς έτσι είναι η πραγματικότητα, όπως μου υπαγορεύεται από τη θρησκεία, το ήθος, τη λογική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Ε τον σουτάρω... Δυστυχώς έτσι είναι η πραγματικότητα, όπως μου υπαγορεύεται από τη θρησκεία, το ήθος, τη λογική...

Αίσχος :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 148 μηνύματα.
και εγω με τους ομοφυλοφιλους δεν εχω θεμα, με τις κραγμενες ομως οπως ειπε ο φιλος πιο πανω εχω μεγαλο... τις περισσοτερες φορες μαλιστα η συμπεριφορα τους πηγαζει απο ψυχολογικα προβληματα αλλιως δεν εξηγειται η επιθετικη σταση τους σε καθε τι φυσιολογικο.(για τις π.ρες μιλαμε παντα οχι για τους ομοφυλοφιλους, μεγλαη διαφορα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Θα πηγαίναμε μαζί για ψώνια! :D :P

Εννοώ χωρίς γκρίνιες κτλ. :redface:

το ξερω οτι το εγραψες για πλακα αλλα πρεπει να πω οτι τετοιες αποψεις δεν βοηθανε σε κατι.
σαφως υπαρχουν γκει αγορια που τους αρεσουν τα ψωνια, οπως υπαρχουν στρειτ κοριτσια που τα σιχαινονται (ειμαι κι εγω τετοια) και φυσικα υπαρχουν και στρειτ αγορια που τα λατρευουν.
δεν ειναι ωραιο να χρησιμοποιουμε στερεοτυπα για τις γυναικες και τους αντρες γενικα και φυσικα ειναι ασχημο να περιγραφουμε τα γκει αγορια με παραδοσιακα γυναικεια στερεοτυπα. τα γκει αγορια ειναι αγορια που τους αρεσουν αγορια και οχι κοριτσια.

στο θεμα τωρα, οι σεξουαλικες προτιμησεις δεν ειναι κριτηριο στις φιλικες μου σχεσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Ε τον σουτάρω... Δυστυχώς έτσι είναι η πραγματικότητα, όπως μου υπαγορεύεται από τη θρησκεία, το ήθος, τη λογική...

τη λογική του βαθιά θρησκευόμενου που πιστεύει ότι ο Χριστός ήθελε να ρίξει τους ομοφυλόφιλους στη πυρά;


Anyway.Εγώ που έχω κάνει εδώ και κανα χρόνο come out σε 2 πολύ κοντινές μου φίλες δεν αντέδρασαν κάπως διότι δεν τους φάνηκε παράξενο και δεθήκαμε ακόμα περισσότερο.Είναι στον άνθρωπο πιστεύω.Με τι αντιλήψεις έχει μεγαλώσει και πόσο στενόμυαλος ή ανοιχτόμυαλος είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
τη λογική του βαθιά θρησκευόμενου που πιστεύει ότι ο Χριστός ήθελε να ρίξει τους ομοφυλόφιλους στη πυρά;
Ψάχνεις καθόλου τα όσα λές ή κάθεσαι και μεταδίδεις ψευδείς πληροφορίες;
Γίνεται να μου παραθέσεις μέρος της Κ.Δ. που να παρακινεί τους πιστούς να πιστεύουν κάτι τέτοιο;
Μη λέμε ό,τι θέλουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Ψάχνεις καθόλου τα όσα λές ή κάθεσαι και μεταδίδεις ψευδείς πληροφορίες;
Γίνεται να μου παραθέσεις μέρος της Κ.Δ. που να παρακινεί τους πιστούς να πιστεύουν κάτι τέτοιο;
Μη λέμε ό,τι θέλουμε.

Keyword: Πιστεύει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
τη λογική του βαθιά θρησκευόμενου που πιστεύει ότι ο Χριστός ήθελε να ρίξει τους ομοφυλόφιλους στη πυρά;


Anyway.Εγώ που έχω κάνει εδώ και κανα χρόνο come out σε 2 πολύ κοντινές μου φίλες δεν αντέδρασαν κάπως διότι δεν τους φάνηκε παράξενο και δεθήκαμε ακόμα περισσότερο.Είναι στον άνθρωπο πιστεύω.Με τι αντιλήψεις έχει μεγαλώσει και πόσο στενόμυαλος ή ανοιχτόμυαλος είναι.

Μην του δίνεις σημασία, επίτηδες τα λέει κάτι τέτοια
Ε, δεν νομίζω να άλλαζε κάτι για εμένα, φυσικά και δεν θα χαλούσε η φιλία μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Ε τον σουτάρω... Δυστυχώς έτσι είναι η πραγματικότητα, όπως μου υπαγορεύεται από τη θρησκεία, το ήθος, τη λογική...
Και κάποιος άλλος μπορεί να σουτάρει εσένα.Παρέα με ψυχοπαθείς θρησκόληπτους δεν κάνει κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ε τον σουτάρω... Δυστυχώς έτσι είναι η πραγματικότητα, όπως μου υπαγορεύεται από τη θρησκεία, το ήθος, τη λογική...
Εμείς στο χωρίο μου το λέμε ρατσισμό.
I'm sorry.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
On-topic: Προσωπικά δεν μου έχει τύχει ανάλογο περιστατικό και είμαι αρκετά σκεπτικός ως προς το πώς θα αντιδρούσα. Θεωρώ ότι είναι πάρα πολύ εύκολο να λέει κανείς "Εγώ θα τον σούταρα τον π*ύστη." ή "Για εμένα μετράει μόνο ο εσωτερικός κόσμος.". Όμοια, όμως, είναι πάρα πολύ εύκολο να αλλάξει έπειτα κάποιος γνώμη, όταν τελικά θα βιώσει παρόμοιο περιστατικό.
Πόσο εύκολα διακόπτεις σχέσεις με κάποιον που γνωρίζεις 5-10-15 χρόνια? Κάποιον που έχετε βιώσει τόσες εμπειρίες μαζί? Που γνωρίζεστε από τα παιδικά σας χρόνια?
Ή πόσο εύκολο θεωρείς ότι είναι να γνωρίζεις ότι ενέχει ο κίνδυνος να ελκύεις σεξουαλικά τον κολλητό σου? Καλά και άγια να σου λέει "δεν είσαι το τύπος μου", αλλά, όταν ξαφνικά μαθαίνεις ότι ο επι 15 χρόνια φίλος σου έχει διαφορετικές σεξουαλικές προτιμήσεις, αναθεωρείται ολόκληρη η μεταξύ σας σχέση.

Θέλω να πιστεύω ότι είμαι από τα άτομα που δεν θα είχαν πρόβλημα να διατηρήσουν φιλικές σχέσεις με ομοφυλόφιλους. Ωστόσο, είναι κάτι που απεύχομαι να μου συμβεί...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top