Αν ο φίλος σας ήταν ομοφυλόφιλος, τι θα κάνατε;

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Τιποτα απολυτως,σεβασμος πανω απ ολα.
Κανεις δεν γεννιεται ομοφοβικος,θα σεβομουν την αποφαση του και θα τον συμβουλευα να κανει οτι τον ευχαριστει.Και το λεω με καθε ειληκρινεια.Αν με ρωταγατε πριν 2 χρονια θα λεγα οτι το χειροτερο που μπορει να συμβει σε εναν πατερα ειναι να βγει το παιδι του gay.
Eχω μετανιωσει για τις μαλακιες(σορρυ) που ελεγα και για ατομα που χλευασα
επισης ακουστε το τραγουδι αυτο,πολυ σχετικο ..πραγματικα τελειο
https://www.youtube.com/watch?v=hlVBg7_08n0
Νο freedom 'till we are equal.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Προς thimiosrg και cha0s :

Δεν είναι προτίμηση ούτε προσωπική επιλογή.
Όσο επέλεξαν οι straight να είναι straight άλλο τόσο οι gay επέλεξαν να είναι gay.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,842 μηνύματα.
Βέβαια υπάρχουν πολλοί straight που επέλεξαν να είναι gay..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Και για πες μου..γιατί να επιλέξεις κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gth

Νεοφερμένος

Ο gth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Βέβαια υπάρχουν πολλοί straight που επέλεξαν να είναι gay..

Και για πες μου..γιατί να επιλέξεις κάτι τέτοιο;

Γιατί έγινε μόδα?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Γιατί έγινε μόδα?:whistle:

Α. Δηλαδή, άμα κάποιου του σηκώνεται το πέος, με το να βλέπει άντρες και όχι γυναίκες, είναι μόδα τότε.

Οκ, μπορώ να πάω να κοιμηθώ ήσυχος τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ο συνειδητοποιημένος γκέι θα κάνει coming out από νεαρότερη ηλικία. Δεν θα κάτσει να κρυφτεί παραπάνω, όπως κάνουν οι κρυφογκέι, που προβάλλονται ως στρέιτ. Αυτοί είναι με τα ψυχολογικά τους και δεν έχουν αποδεχτεί τον σεξουαλικό τους προσανατολισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Ο συνειδητοποιημένος γκέι θα κάνει coming out από νεαρότερη ηλικία. Δεν θα κάτσει να κρυφτεί παραπάνω, όπως κάνουν οι κρυφογκέι, που προβάλλονται ως στρέιτ. Αυτοί είναι με τα ψυχολογικά τους και δεν έχουν αποδεχτεί τον σεξουαλικό τους προσανατολισμό.

Σωστα ..μια χαρα σε βρίσκω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Ο συνειδητοποιημένος γκέι θα κάνει coming out από νεαρότερη ηλικία. Δεν θα κάτσει να κρυφτεί παραπάνω, όπως κάνουν οι κρυφογκέι, που προβάλλονται ως στρέιτ. Αυτοί είναι με τα ψυχολογικά τους και δεν έχουν αποδεχτεί τον σεξουαλικό τους προσανατολισμό.

Εδώ κανεις λάθος. Δε ξέρεις τι πιέσεις εχει δεχτεί ο άλλος για να κρύβει κάτι που αισθάνεται.. Απλα μιλάς εκ του ασφαλούς απο τη στιγμή που εσύ έχεις απαλλαχτεί απο τη θέση αυτή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Εδώ κανεις λάθος. Δε ξέρεις τι πιέσεις εχει δεχτεί ο άλλος για να κρύβει κάτι που αισθάνεται.. Απλα μιλάς εκ του ασφαλούς απο τη στιγμή που εσύ έχεις απαλλαχτεί απο τη θέση αυτή..

Έφαγα και γω απειλές από το σπίτι μου και απ' τους πιο στενούς μου φίλους, αν θες να πεις αυτό. Μη νομίζεις ότι μια μέρα ξύπνησα και είπα ''α, ωραία! Καιρός να το αποκαλύψω''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Έφαγα και γω απειλές από το σπίτι μου και απ' τους πιο στενούς μου φίλους, αν θες να πεις αυτό. Μη νομίζεις ότι μια μέρα ξύπνησα και είπα ''α, ωραία! Καιρός να το αποκαλύψω''.

Στην ελλδα πρπει να ειναι πολυ δύσκολη απόφαση ! Πρπει να είσαι όντως πολυ άντρας για μα το παραδεχτεις !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Στην ελλδα πρπει να ειναι πολυ δύσκολη απόφαση ! Πρπει να είσαι όντως πολυ άντρας για μα το παραδεχτεις !
Ο χριστιανισμός και ο συντηρητισμός μας έχουν φάει, ως λαό. Πάντα 30 χρόνια πίσω απ' τους Ευρωπαίους θα' μαστε, κι ας θέλουμε να λεγόμαστε λαός που σέβεται τον συνανθρωπό του.

Ο λόγος που το αποκάλυψα είναι επειδή κουράστηκα να κοιτάζω τους άλλους στα μάτια και να βλέπουν κάτι το ψεύτικο. Δεν έχω θέμα να τσαλακωθώ, διότι έτσι θα μάθω να εκτιμώ καλύτερα την ζωή μου και την προσωπικότητα μου. Με το να φοράω προσωπεία σε κάθε περίσταση δεν κερδίζω κάτι, αλλά πλησιάζω πιο κοντά στο να ξεχάσω ποιος είμαι και τι ζητάω από αυτή τη ζωή. Η ζωή είναι δικιά μου και καμία θρησκεία/κοινωνία/πολιτική παράταξη δεν θα μου την στερήσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Ο χριστιανισμός και ο συντηρητισμός μας έχουν φάει, ως λαό. Πάντα 30 χρόνια πίσω απ' τους Ευρωπαίους θα' μαστε, κι ας θέλουμε να λεγόμαστε λαός που σέβεται τον συνανθρωπό του.

Ο λόγος που το αποκάλυψα είναι επειδή κουράστηκα να κοιτάζω τους άλλους στα μάτια και να βλέπουν κάτι το ψεύτικο. Δεν έχω θέμα να τσαλακωθώ, διότι έτσι θα μάθω να εκτιμώ καλύτερα την ζωή μου και την προσωπικότητα μου. Με το να φοράω προσωπεία σε κάθε περίσταση δεν κερδίζω κάτι, αλλά πλησιάζω πιο κοντά στο να ξεχάσω ποιος είμαι και τι ζητάω από αυτή τη ζωή. Η ζωή είναι δικιά μου και καμία θρησκεία/κοινωνία/πολιτική παράταξη δεν θα μου την στερήσει!

Μακάρι να ειχαν ολοι την ιδια αντίληψη με σένα . Μπράβο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Ο συνειδητοποιημένος γκέι θα κάνει coming out από νεαρότερη ηλικία. Δεν θα κάτσει να κρυφτεί παραπάνω, όπως κάνουν οι κρυφογκέι, που προβάλλονται ως στρέιτ. Αυτοί είναι με τα ψυχολογικά τους και δεν έχουν αποδεχτεί τον σεξουαλικό τους προσανατολισμό.

Ακόμα και αν αυτό δεν είναι καθολικό.

Apropos, πάρτε και ένα βιντεάκι από μία καινούρια καμπάνια:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niki d

Νεοφερμένος

Η Niki d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εδώ κανεις λάθος. Δε ξέρεις τι πιέσεις εχει δεχτεί ο άλλος για να κρύβει κάτι που αισθάνεται.. Απλα μιλάς εκ του ασφαλούς απο τη στιγμή που εσύ έχεις απαλλαχτεί απο τη θέση αυτή..

Ο,τι πίεση κι αν δεχτείς πρέπει να υποστηρίξεις αυτό που είσαι!!! Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος πρέπει να αισθάνεται άσχημα ή πρέπει να κρύβεται επειδή οι προτιμήσεις του είναι διαφορετικές! Αν κάποιος σ αγαπάει θα σε αποδεχτεί γι αυτό που είσαι! Κι αν προσπαθεί να σε προστετεψει με το να σε εμποδίσει να εκφράσεις και να απελευθερώσεις αυτό που είσαι τότε κάνει το μεγαλύτερο λάθος της ζωής του! Δεν υπάρχει τίποτα ομορφότερο στη ζωή απο το να ζεις ελεύθερος και αυθόρμητος! Και πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει ο άλλος να σε κρίνει απο τις σεξουαλικές σου προτιμήσεις! Στο κρεβάτι σου κιομάται? όχι! Αρα δεν τον αφορά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Ακόμα και αν αυτό δεν είναι καθολικό.

Apropos, πάρτε και ένα βιντεάκι από μία καινούρια καμπάνια:


Για την Ελλάδα δεν υπάρχει κανένα στοιχείο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πόπη Μ

Νεοφερμένος

Η Πόπη Μ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.

bkar1997

Νεοφερμένος

Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Θα του εξεφραζα την γνωμη μου για την ομοφυλοφιλια αλλα απο κει και περα δεν νομιζω οτι θα "ξεκοβα", ισα ισα πιστευω θα ενισχυοταν η φιλια, αν ειναι πραγματικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lexritis

Νεοφερμένος

Ο lexritis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
εγω θα του λεγα,''γιατι ρε μαλακα?'' και μετα θα ειχα την ιδια συμπεριφορα απεναντι του οπως με ολους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top