Αν ο φίλος σας ήταν ομοφυλόφιλος, τι θα κάνατε;

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Παίρνω το μήνυμα σαν αφορμή και λέω:
Τι ακριβώς θα σας πείραζε;
1. Θα πιστεύατε πως αποτύχατε σαν γονείς;
2. Θα σας πείραζε πως το παιδί σας είναι διαφορετικό;

Που ακριβώς είναι το πρόβλημα;

Οτι η ανθρωπιστική μόρφωση στην Ελλάδα λείπει !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Κριμα που στην Ελλάδα ακόμα τα στερεότυπα αυτα στεριωνουν στα μυαλά των νέων . Και έλεγα πρόπερσι . Πως γινεται ρε μαλακα ενετη 2012 να βγάλαμε πρώτο κόμμα ΝΔ ; Να πως γινεται ! Παλιό ζουλού ολοι !
Εγώ αυτο που παρατηρώ είναι οτι παρα πολλοι θελουν να το παιξουν προχωρημένοι ενω στην πραγματικότητα δεν είναι. Μπορεί να μην τους πείραζε που ο φίλος τους είναι γκευ, αλλά πόσοι δεν θα είχαν ΚΑΝΕΝΑ προβλημα και θα ταν ανετοι αν ο αδερφός τους πχ τους έλεγε οτι γουστάρει και τα εχει φτιάξει με ενα παιδι απο το σχολειο τους η τη σχολη του ή ο πατερας ανακοίνωνε πχ οτι θα χωρίσει με τη μανα τους και θα τα φτιάξει με το Βρασίδα το Νταλικερη?? :P Πιστεύω ουτε το 5% δεν θα ταν αυτοι που θα το έπαιρναν χαλαρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Εγώ αυτο που παρατηρώ είναι οτι παρα πολλοι θελουν να το παιξουν προχωρημένοι ενω στην πραγματικότητα δεν είναι. Μπορεί να μην τους πείραζε που ο φίλος τους είναι γκευ, αλλά πόσοι δεν θα είχαν ΚΑΝΕΝΑ προβλημα και θα ταν ανετοι αν ο αδερφός τους πχ τους έλεγε οτι γουστάρει και τα εχει φτιάξει με ενα παιδι απο το σχολειο τους η τη σχολη του ή ο πατερας ανακοίνωνε πχ οτι θα χωρίσει με τη μανα τους και θα τα φτιάξει με το Βρασίδα το Νταλικερη?? :P Πιστεύω ουτε το 5% δεν θα ταν αυτοι που θα το έπαιρναν χαλαρα..

Εγώ στην πρώτη περίπτωση πολυ χαλαρά . Η δεύτερη δεν στέκει σαν περίπτωση μιας και μέχρι τα 21 άντε μέχρι 23 σε οδικές περιπτώσεις ανακαλύπτεις τις σεξουαλικές σου επιθυμίες . Αλλα οπως και να έχει για μένα δεν υπάρχει πρόβλημα γενικώς . Εχει στο μυαλο σου οτι ίσως να μην το παίζουν αυτοί προχωρημένη απλα εσυ να είσαι κλειστομυαλος;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_98

Νεοφερμένος

Ο Nikos_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
αν μου έλεγε πως την κουνάει την αχλαδιά με σκοπό εμένα.... Αντε γέια...
αλλά γενικά αν δεν άλλαζε η συμπεριφορά του και ήταν έτσι όπως τον είχα γνωρίσει και περιοριζόταν στην παρέα και ΜΟΝΟ... :Ρ
οκ τοτε κανένα πρόβλημα :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Παίρνω το μήνυμα σαν αφορμή και λέω:
Τι ακριβώς θα σας πείραζε;
1. Θα πιστεύατε πως αποτύχατε σαν γονείς;
2. Θα σας πείραζε πως το παιδί σας είναι διαφορετικό;

Που ακριβώς είναι το πρόβλημα;
Το πρόβλημα είναι ότι δεν δέχεστε τις απόψεις του άλλου.
Αν εσάς το παιδί σας βγει ή γίνει στην πορεία γκέυ δεν με ενδιαφέρει αλλά στην οικογένεια μου μ'ενδιαφέρει αρκετά.
Βλέπεις δεν έχουμε όλοι τις ίδιες αντιλήψεις.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
-Αν ο φιλος σας ηταν ομοφυλοφιλος, τι θα κανατε??
-Θα τον γαμουσα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Το πρόβλημα είναι ότι δεν δέχεστε τις απόψεις του άλλου.
Αν εσάς το παιδί σας βγει ή γίνει στην πορεία γκέυ δεν με ενδιαφέρει αλλά στην οικογένεια μου μ'ενδιαφέρει αρκετά.
Βλέπεις δεν έχουμε όλοι τις ίδιες αντιλήψεις.;)

Δεν έχω πρόβλημα με την αποψή σου. Την δέχομαι. Αλλά θέλω να καταλάβω, γιατί τον δέχεσαι στο κοινωνικό σου περίγυρο και όχι στην οικογένειά σου. Που έγκειται η διαφορά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Δεν έχω πρόβλημα με την αποψή σου. Την δέχομαι. Αλλά θέλω να καταλάβω, γιατί τον δέχεσαι στο κοινωνικό σου περίγυρο και όχι στην οικογένειά σου. Που έγκειται η διαφορά;
Επειδή άλλο οικογένεια κι άλλο "κάποιος φίλος".
Επίσης είπα πως αν ένας φίλος μου προκαλούσε θα έφευγε με συνοπτικές διαδικασίες. το παιδί μου όμως δεν θα ήξερα πως θα συμπεριφερόταν.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Επειδή άλλο οικογένεια κι άλλο "κάποιος φίλος".
Επίσης είπα πως αν ένας φίλος μου προκαλούσε θα έφευγε με συνοπτικές διαδικασίες. το παιδί μου όμως δεν θα ήξερα πως θα συμπεριφερόταν.:)

Πολλοί λένε ότι οι παρέα μας και οι φίλοι μας είναι η δεύτερή μας οικογένεια. Αλλά οκ δεκτών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Πολλοί λένε ότι οι παρέα μας και οι φίλοι μας είναι η δεύτερή μας οικογένεια. Αλλά οκ δεκτών.
Άλλο παρέα άλλο φίλοι. Αυτό θα το καταλάβεις σε 1-2 χρόνια από τώρα.
Πάντως συμφωνώ ότι οι φίλοι μας είναι η δεύτερη μας οικογένεια μιας και με τους φίλους κάνεις πράγματα που δεν θα έκανες με την οικογένεια και το αντίθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
- είμαι ομοφυλόφιλος
- και τι μου το λες, να μου την πέσεις θες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Εμενα αν μου ελεγε ατομο απο την παρεα μου οτι ειτε αγορι ειτε κοριτσι οτι ειναι ομοφυλοφιλος θα απομακρυνομουν γιατι δεν ειμαι υπερ της ομοφυλοφιλιας και ισως καποια στιγμη λογω αυτης την διαφορετικοτητας να τον/την πληγωνα. Αλλα στο κατω κατω αν δεν σε επηρεαζει αυτη του η επιλογη δεν σου πεφτει και λογος.
Παντως στην περιπτωση που το παιδι μου θα μου ελεγε κατι τετοιο δεν θα το αντεχα και το παραδεχομαι,γιατι δεν θεωρω την ομοφυλοφιλια ως κατι φυσιολογικο.
Και,επισης,πολλοι προοδευτικοι υπαρχουν που θεωρητικα το παιζουν cool και δεν εχουν προβλημα,αλλα πιστευω αν συμβει κατι τετοιο στα παιδια τους θα αναθεωρησουν σιγουρα. Γιατι οπως και να το κανουμε δεν ειναι και το πιο φυσιολογικο πραγμα στον κοσμο και επιπλεον,οπως ανεφερε πριν και ο nPb εξω απο τον χορο...Το θεμα ομως ειναι πως θα αντιδρασεις αν σου συμβει και οχι σαν απλος παρατηρητης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Δεν θεωρείς την ομοφυλοφιλία κάτι το φυσιολογικό ε ; Τότε γιατι ο άντρας εχει ' οργασμικα κύτταρα ' μέχρι και 16 εκατοστά στον πρωκτο του ; Αν δεν ειναι φυσιολογικό τότε γιατι απο την δημιουργία του κόσμου οι άντρες αλλα και οι γυναίκες ειχαν και ομοφιλοφιλικές ' περιπέτειες ' . Γιατι λοιπον η φύση δημιουργεί τους ανθρώπους με bi σεξουαλικα ένστικτα . Το ξέρεις οτι όταν γεννιέσαι νιώθεις ερωτική έλξη απέναντι στους γονείς σου και συνήθως με ένας απο τους δυο περισσότερο ; Αν όταν ήσουν 1 χρονού ήσουν συνέχεια στην αγκαλια του πατέρα σου ειναι επειδη ήσουν ' ερωτευμένος ' μαζι του . Αλλα όταν ο άλλος ειναι αγράμματος πως περιμένεις μετα να αναγνωρίζει τι ειναι φυσιολογικό και τι οχι :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolakis1995

Νεοφερμένος

Ο manolakis1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Αν το κράταγε για εκείνον δεν θα είχα κανένα πρόβλημα. Έχω επίσης φίλη που είναι λεσβία. Αν όμως έκανε αδερφίστικα πράγματα όταν βγαίναμε. Π.χ. να χορεύει διαφορετικά, να μαζεύει άλλους 3-4 του είδους του, που φαίνονται τελειωμένες, και όλα αυτά γίνονται μέσα σε club ή σε οτιδήποτε υπάρχει αρκετός κόσμος, τότε θα τον έκανα πέρα και θα κρατούσα τυπικές σχέσεις, όσα χρόνια και να γνωριζόμασταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris Black

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris Black αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Είναι τόσο κρίμα να βλέπεις νέους ανθρώπους να έχουν τόσο οπισθοδρομικές και ομοφοβικές απόψεις. Πραγματικά κρίμα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Δεν έχω πρόβλημα με την αποψή σου. Την δέχομαι. Αλλά θέλω να καταλάβω, γιατί τον δέχεσαι στο κοινωνικό σου περίγυρο και όχι στην οικογένειά σου. Που έγκειται η διαφορά;

Εγω δεν δέχομαι καμια άποψη που πηγάζει απο απαρχαιωμένα στερεότυπα και προκαταλήψεις . Δεν δέχομαι καμια άποψη που υποβαθμίζει τα ανθρώπινα δικαιωματα . Δεν δέχομαι καμια άποψη που περιθωριοποιεί μια όμαδα ανθρώπων με αποτέλεσμα να βιώνουν ρατσιστικές συνπεριφορες και να μην μπορούν να δείξουν ελεύθερα τον έρωτα τους για έναν άνθρωπο . Δεν δέχομαι καμια άποψη που παραπέμπει σε φασιστικα ή θρησκευτικά πρότυπα .

Μπορει οι περισσότεροι απο εμάς να είμαστε στρειτ οπως και εγω , ομως για μένα το μη φυσιολογικο ειναι να ήμαστε τόση κενοί ανθρωπιστικά . Αυτο με ενοχλει γιατι δείχνει οτι σαν χώρα δεν υπάρχει πρόοδος !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Δεν θεωρείς την ομοφυλοφιλία κάτι το φυσιολογικό ε ; Τότε γιατι ο άντρας εχει ' οργασμικα κύτταρα ' μέχρι και 16 εκατοστά στον πρωκτο του ; Αν δεν ειναι φυσιολογικό τότε γιατι απο την δημιουργία του κόσμου οι άντρες αλλα και οι γυναίκες ειχαν και ομοφιλοφιλικές ' περιπέτειες ' . Γιατι λοιπον η φύση δημιουργεί τους ανθρώπους με bi σεξουαλικα ένστικτα . Το ξέρεις οτι όταν γεννιέσαι νιώθεις ερωτική έλξη απέναντι στους γονείς σου και συνήθως με ένας απο τους δυο περισσότερο ; Αν όταν ήσουν 1 χρονού ήσουν συνέχεια στην αγκαλια του πατέρα σου ειναι επειδη ήσουν ' ερωτευμένος ' μαζι του . Αλλα όταν ο άλλος ειναι αγράμματος πως περιμένεις μετα να αναγνωρίζει τι ειναι φυσιολογικό και τι οχι :/
Δεν μπορεις παντως σιγουρα να κρινεις τις γνωσεις που εχει ο αλλος και το ποσο αγραμματος ειναι απο την αποψη του πανω σε ενα τετοιο θεμα. Εγω προσωπικα δεχομαι την αποψη του καθενος,εφοσον την αιτιολογει,γιατι δεν ειναι ομορφο να μενουμε απολυτοι και καθετοι στις δικες μας αποψεις.
Επισης,θα ηθελα να σημειωσω,οσον αφορα το φυσιολογικο ή μη της υποθεσης,οτι και απο την θρησκευτικη αποψη να το παρεις δεν θεωρειται φυσιολογικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Δεν μπορεις παντως σιγουρα να κρινεις τις γνωσεις που εχει ο αλλος και το ποσο αγραμματος ειναι απο την αποψη του πανω σε ενα τετοιο θεμα. Εγω προσωπικα δεχομαι την αποψη του καθενος,εφοσον την αιτιολογει,γιατι δεν ειναι ομορφο να μενουμε απολυτοι και καθετοι στις δικες μας αποψεις.
Επισης,θα ηθελα να σημειωσω,οσον αφορα το φυσιολογικο ή μη της υποθεσης,οτι και απο την θρησκευτικη αποψη να το παρεις δεν θεωρειται φυσιολογικο.

Είδες ; Για αυτο αυτο σου λέω οτι είσαι αγράμματος . Ειναι 2013 και για να αιτιολογίσεις μια άποψη επικαλείσαι θεούς ! Είπες ΚΑΙ απο θρησκευτικής άποψης . Εγω σου αιτιολογησα γιατι η ομοφιλοφιλια ειναι εξίσου φυσιολογική με την ετεροφιλοφιλια απο ' φυσικής ' άποψης . Άρα τι μένει ; Οτι η ομοφυλόφιλοι κατακρηνονται ΜΟΝΟ απο την θρησκεία . Άρα για μένα απο πουθενα ! Σαφώς και μπορω να κρίνω . Μιλάω για ανθρωπιστική μόρφωση . Απο την στιγμή που δεν αποδέχεσαι μιας μεγάλη ομαδα ανθρώπων ως φυσιολογικούς με αποτέλεσμα οπως είπες να τους απόφευγεις υποβάλλοντας τους σε ρατσιστικές συνπεριφορες προφανώς και στερείς απο ανθρωπισμό . Ειναι σαν να μου λες οτι στο τρόλεϊ εχει μια μονο κενή θέση δίπλα απο έναν πακιστανο και εσυ θα προτιμήσεις να κάτσεις όρθιος επειδη δεν θες μα είσαι δίπλα στον συνάνθρωπο σου λόγο της καταγωγής του !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Είδες ; Για αυτο αυτο σου λέω οτι είσαι αγράμματος . Ειναι 2013 και για να αιτιολογίσεις μια άποψη επικαλείσαι θεούς ! Είπες ΚΑΙ απο θρησκευτικής άποψης . Εγω σου αιτιολογησα γιατι η ομοφιλοφιλια ειναι εξίσου φυσιολογική με την ετεροφιλοφιλια απο ' φυσικής ' άποψης . Άρα τι μένει ; Οτι η ομοφυλόφιλοι κατακρηνονται ΜΟΝΟ απο την θρησκεία . Άρα για μένα απο πουθενα ! Σαφώς και μπορω να κρίνω . Μιλάω για ανθρωπιστική μόρφωση . Απο την στιγμή που δεν αποδέχεσαι μιας μεγάλη ομαδα ανθρώπων ως φυσιολογικούς με αποτέλεσμα οπως είπες να τους απόφευγεις υποβάλλοντας τους σε ρατσιστικές συνπεριφορες προφανώς και στερείς απο ανθρωπισμό . Ειναι σαν να μου λες οτι στο τρόλεϊ εχει μια μονο κενή θέση δίπλα απο έναν πακιστανο και εσυ θα προτιμήσεις να κάτσεις όρθιος επειδη δεν θες μα είσαι δίπλα στον συνάνθρωπο σου λόγο της καταγωγής του !
Γιατι στηριζεσαι σε αλλα επιχειρηματα περι καταγωγης κλπ. Φυσικα και θα καθομουν διπλα σε πακιστανο και σε οτιδηποτε αλλο. Και επισης,δικαιωμα μου ειναι να επικαλουμαι την θρησκεα ως επιχειρημα εφοσον υπαρχει. Επειτα, εγω δεχομαι την απψη σου,και δεν κατηγορω κανεναν καταμουτρα ειτε ειναι ομοφυλοφιλος ειτε οχι. Απο εκει και περα,ο καθενας ας νομιζει οτι θελει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Επισης,θα ηθελα να σημειωσω,οσον αφορα το φυσιολογικο ή μη της υποθεσης,οτι και απο την θρησκευτικη αποψη να το παρεις δεν θεωρειται φυσιολογικο.

Να σου υπενθυμίσω ότι στην παλαιά διαθήκη αναφέρονται ιστορίες περι αιμομιξίας ως φυσιολογικές.
Εσύ το θεωρείς φυσιολογικό αυτό; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top