Αν ο φίλος σας ήταν ομοφυλόφιλος, τι θα κάνατε;

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Σε ποσοστό πάνω από 99% το γονιδίωμα είναι ίδιο στους ανθρώπους.
Και σε ποσοστό πάνω απο 98% έχουμε το ίδιο DNA με τους πιθήκους.
So?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
προς ev@ki:
πλακα κανω...:)
τωρα σε αυτο που ρωτησες :στο να τον αποδεχτει δεν νομιζω οτι υπαρχει κανενα προβλημα:hmm:....το θεμα ειναι οτι και να του δειξει πως νιωθει αυτη γι αυτον δεν νομιζω να αλλαξει και να την δει ερωτικα ... το να προσπαθησει ομως δεν χανει τιποτα...
ουπς..μάλλον παρεξηγήθηκαν τα λεγόμενα μου...όταν είπα ότι τον αγαπάει δεν εννοούσα οτι τον βλέπει ερωτικα (εξάλλου εδώ λέμε ότι είοναι γκέι τι ερωτικά να τον δει:P) εννοώ ότι τον αγαπάει σαν φίλο της (ειναι κολλητοί από παιδάκια) και ότι τον νοιάζεται και θέλει να τον βοηθήσει...πάντως έχετε δίκιο όσοι είπατε να μην του το πει (όχι ευθέως τουλάχιστον)...εξάλλου κάποια στιγμή θα μπορέσω να της το πει ο ίδιος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
τι ακριβως θα επρεπε να κανω δηλαδη? αρρωστος ειναι? ομοφυλοφιλος ειναι!!!! δε νομιζω οτι εχεις να κανεις κατι διαφορετικο απ'οτι κανεις με τους στρειτ φιλους! κ γι αυτους που λενε οτι θα τους απεφευγαν επειδη φοβουνται πως μπορει να τους βλεπουν ερωτικα ειναι απλα ανοητοι, το γεγονος οτι ειναι gay δε σημαινει οτι γουσταρουν ολους τους αντρες του κοσμου( αντιστοιχα για τις γυναικες). οι στρειτ δηλαδη γουσταρουν ολους τους ανθρωπους του αντιθετου φυλου? δε νομιζω.. get a life επιτελους και ξεκολληστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Θα στήριζα και θα αποδεχόμουν την επιλογή του. Έτσι και αλλιώς, ο καθένας ότι θέλει κάνει στο κρεβάτι του.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata_re

Νεοφερμένος

Η taratata_re αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Θα του λεγα οκ αγορι μου, εσυ να σαι καλα και οτι σε κανει χαρουμενο εσενα..
(χωρις να σημαινει πως με χαροποιει η επιλογη του αλλα εφοσον το θελει και το επιλεγει δεκτο.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
Γιατί διαπιστώνω ότι περισσότερο οι σημερινές κοπέλες δεν έχουν κανένα πρόβλημα (αλλά εμμέσως παροτρύνουν) με τους ομοφυλόφιλους; Μετά όμως βγαίνουν οι γνωστές ατάκες γενίκευσης: «άντρες δεν υπάρχουν πια και τους πάτησε το τρένο». :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Τους πάω πολύ τους gay. Τουλάχιστον δεν είναι κομπλέξες. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Αν ο φίλος σας ήταν ομοφυλόφιλος, τι θα κάνατε;

Θα ήταν φίλος/η μου και θα τον/την έκανα παρέα. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν θα είχα κανένα...μα κανένα πρόβλημα!
Αντιθέτως, θα προσπαθούσα όσο μπορώ να τον/την βοηθήσω γιατί δεν είναι και εύκολο να είσαι ομοφυλόφιλος/η σε αυτή τη κοινωνία που ζούμε και πόσο μάλλον να το αποδέχεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Δεν έχω κανένα πρόβλημα,ο καθένας στο κρεβάτι του κάνει ότι του αρέσει.Άλλωστε πρέπει να αποδεχόμαστε όλους τους ανθρώπους με τις ιδιαιτερότητες τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Δεν έχω κανένα πρόβλημα,ο καθένας στο κρεβάτι του κάνει ότι του αρέσει.Άλλωστε πρέπει να αποδεχόμαστε όλους τους ανθρώπους με τις ιδιαιτερότητες τους.

Και γιατι πρεπει ντε και καλα,η ομοφυλοφιλια να εκλαμβανεται σαν " ιδιαιτερότητα " ?
Ειναι σαν να λες ότι ειναι ιδιαιτερότητα κάποιος να ειναι αριστεροχειρας,αντί για δεξιοχειρας.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Γιατί διαπιστώνω ότι περισσότερο οι σημερινές κοπέλες δεν έχουν κανένα πρόβλημα (αλλά εμμέσως παροτρύνουν) με τους ομοφυλόφιλους; Μετά όμως βγαίνουν οι γνωστές ατάκες γενίκευσης: «άντρες δεν υπάρχουν πια και τους πάτησε το τρένο». :worry:

Δεν κατάλαβα την λογική συνάφεια των 2 προτάσεων για να είμαι ειλικρινής.
Δηλαδή άμα στηρίζω τον άλλο στην επιλογή του να είναι ομοφυλόφιλος μετά πρέπει να γενικεύσω και να πω ότι στρέιτ άντρας δεν υπάρχει? Τι σόι λογική είναι αυτή?:worry:
Από την άλλη, αν ένα σεβαστό ποσοστό αντρών με τους οποίους συναναστρέφεσαι είναι gay, δεν θα το δεις λίγο πιο σφαιρικά/γενικευμένα για το σύνολο?

Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα, ας κάνει ότι θέλει για να είναι ευτυχισμένος. Δεν την εκλαμβάνω καν σαν ιδιαιτερότητα την ομοφυλοφιλία για να το αναλύσω/επεξεργαστώ περαιτέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Δεν έχω κανένα πρόβλημα,ο καθένας στο κρεβάτι του κάνει ότι του αρέσει.Άλλωστε πρέπει να αποδεχόμαστε όλους τους ανθρώπους με τις ιδιαιτερότητες τους.
δε θα λεγα πως ειναι ιδιαιτεροτητα η ομοφυλοφιλια ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
δε θα λεγα πως ειναι ιδιαιτεροτητα η ομοφυλοφιλια ...

Κατά τη γνώμη μου πάντα,εφόσον οι ομοφυλόφιλοι είναι μειονότητα,τους θεωρώ και ιδιαίτερους ανθρώπους,χωρίς φυσικά να έχω κάποιο πρόβλημα μαζί τους.Έχει τύχει να είμαι σε κοινή παρέα με κάποιον ομοφυλόφιλο (ήξερα ήδη πως είναι) και έχω γελάσει απίστευτα με τα αστεία του.Είναι πολύ χαρούμενοι άνθρωποι,αυθόρμητοι και ακομπλεξάριστοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Πιθανή συζήτηση:
Αυτός: Ξέρεις είμαι γκέυ!
Εγώ: Και εγώ είναι straight!
Αυτός: Ωραία, και...
Εγώ: Hi, five!

Ελάτε ρε παιδιά τώρα. Δηλαδή μου λέτε ότι ένα άτομο που είναι φίλος σας εσείς δεν θα το είχατε καταλάβει χωρίς να σας το πεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Το ότι κάποιος είναι γκέι δεν είναι απαραίτητα τσαρλατάνος όπως οι τύποι που βλέπεις στην τηλεόραση.Απλά έχει διαφορετικά γούστα από σένα.Αν σε ρωτήσουμε για τους φίλους σου,θα ξέρεις σε ποιον αρέσει η σπανακόπιτα και σε ποιον η τυρόπιτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata_re

Νεοφερμένος

Η taratata_re αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Και γιατι πρεπει ντε και καλα,η ομοφυλοφιλια να εκλαμβανεται σαν " ιδιαιτερότητα " ?
Ειναι σαν να λες ότι ειναι ιδιαιτερότητα κάποιος να ειναι αριστεροχειρας,αντί για δεξιοχειρας.:hmm:

Kαλα ιδιαιτεροτητα ειναι και μαλιστα επιλεγμενη κιολας

Αλλα αυτο δεν εχει να λεει, δεν μπορεις ουτε να επιβληθεις στο τι θελει ο αλλος να κανει ή στο τι θα επιλεξει ή να τον ξεκοψεις γιαυτες τους τις επιλογες ειναι τελειως χαζο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tróndur í Gøtu

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Θα είχα κάποιο να συζητώ για άντρες :P -έχω ήδη 2 ομοφυλόφιλους φίλους-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
δεν ξερω τι θα εκανα αν ο φιλος μου ηταν ομοφυλοφιλος...αλλα προσφατα εμαθα οτι το πρωτο αγορι που ειχα ερωτευτει ειναι ομοφυλοφιλος..πωωω ξενερωσα τρελα...και μπηκα στην διαδικασια να αρχισω να το ψαχνω το θεμα...με στεναχωρησε πολυ ολο αυτο....:( :( :( ;(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
Γιατί σε ξενέρωσε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top