Αν ο φίλος σας ήταν ομοφυλόφιλος, τι θα κάνατε;

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Θα του γνώριζα ένα καλό παιδί... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Ελπίζω να μη μου τύχει ποτέ, γιατί μετά θα είμαι επιφυλακτικός:O
Αν μου συνέβαινε κάτι τέτοιο, δεν ξέρω πώς θα αντιδρούσα. Πάντως θα ξενέρωνα.
Επιφυλακτικός ως προς τι; Ο γκέι φίλος σου ήταν και πριν γκέι, τι θα μπορούσε να αλλάξει πέραν του ότι σου το έχει πει;

^Ειλικρινής ερώτηση. Θέλω να μάθω τι αλλάζει στη ψυχολογία σας σε μια τέτοια περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
εγώ είπα στη φίλη μου ότι είμαι bi και όλα μια χαρά :)

Σε φιλη σου το ειπες.Αν το ελεγες σε φιλο σου και αυτος σε γουσταρε,τι θα γινοταν; :p

Επιφυλακτικός ως προς τι; Ο γκέι φίλος σου ήταν και πριν γκέι, τι θα μπορούσε να αλλάξει πέραν του ότι σου το έχει πει;

^Ειλικρινής ερώτηση. Θέλω να μάθω τι αλλάζει στη ψυχολογία σας σε μια τέτοια περίπτωση.

Μπορω να πω αντιδρασεις str8 φιλων μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Μπορω να πω αντιδρασεις str8 φιλων μου;
Δεν το απαγορεύει κανείς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Δεν το απαγορεύει κανείς :P

Σε οσους εχω πει οτι ειμαι ομοφυλοφιλος,κανενος η ψυχολογια δεν εχει αλλαξει (με βαση τα οσα βλεπω).Οπως μου συμπεριφεροντουσαν παλια,μου συμπεριφερονται και τωρα.
-----------------------------------------
Θα του γνώριζα ένα καλό παιδί... :D

Α τσα η τσατσα στο παιχνιδι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
γαμω τη κοινωνια με το ρατσισμο της πια!:mad:

λοιπον εγω ξερω καποια παιδια που τους αρεσουν ατομα του ιδιου...οταν μου το ειπαν συνεχισα να τους κανω παρεα γιατι απλα ειδα οτι δεν εχουν κατι διαφορετικο απ τους αλλους...
παιδια ειμαστε ολοι ισοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Θα απομακρυνόμουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Θα απομακρυνόμουν...

Aπομακρυνσου απο τωρα καλυτερα,μπες και σε ενα ομοφοβικο συλλογο και οταν βλεπεις γκει να τον κραζεις,οκ; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Aπομακρυνσου απο τωρα καλυτερα,μπες και σε ενα ομοφοβικο συλλογο και οταν βλεπεις γκει να τον κραζεις,οκ; :D
Έλεος....:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Aπομακρυνσου απο τωρα καλυτερα,μπες και σε ενα ομοφοβικο συλλογο και οταν βλεπεις γκει να τον κραζεις,οκ; :D
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos

Νεοφερμένος

Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Η αλήθεια ειναι οτι παρατηρώ στον εαυτό μου καποιες bi προτιμήσεις, με μεγαλυτερη στις γυναικες, αλλα δεν νομίζω οτι τους ενδιαφερη τους φιλους μου ή σε κανεναν εκτος απο τους sex partners που θα επελεγα... ειναι πραγματικά μια προτιμηση δεν θελω να με χαρακτηρίζει ως ατομο, ελπιζω να εχω αλλα να επιδειξω ως ατομο... Μπορεί να ειναι και η εφηβία ωστόσο!

Αν μου το ελεγε καποιος και συμπεριφεροταν οπως πριν ναι, αλλα οχι απο εκει που ειναι αντρας πολλα βαρυς να αρχισει να παιδι πριγκιπισσα... για τις γυναικες τωρα np... :P αρκει να μην υπαρχει και εκει τεραστια αλλαγη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Σε οσους εχω πει οτι ειμαι ομοφυλοφιλος,κανενος η ψυχολογια δεν εχει αλλαξει (με βαση τα οσα βλεπω).Οπως μου συμπεριφεροντουσαν παλια,μου συμπεριφερονται και τωρα.
Same here τότε. Αν και ακόμη δεν ξέρουν κάτι οι ομάδες υψηλού κινδύνου.

Silent_Killer, μήπως θέλεις/μπορείς εσύ να απαντήσεις στην ερώτηση που έκανα πιο πριν; Γιατί θα απομακρυνόσουν από κάποιον φίλο που σου αποκάλυψε ότι ήταν και είναι γκέι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos

Νεοφερμένος

Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Μα δεν καταλαβαινω τι το παραξενω ειναι, υπάρχουν ομορφα ατομα και απο τα δυο φυλλα... μια ανταλαγη υγρων ειναι και η μια και η αλλη... Απλα οταν εισαι gay/bi ειναι απαραδεκτο να το κανεις δημοσια, οχι επειδη ειναι κατι κακο αλλα επειδη θα βγεις ο χαμενος, ειδικα στην ελληνικη κοινωνια. Επισης δεν μπορω να πιστεψω οτι Β' Λυκειου και εχετε καταλαβει οτι ειστε gay, εδω εχω ψαχνομαι αν ειμαι bi. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Επισης δεν μπορω να πιστεψω οτι Β' Λυκειου και εχετε καταλαβει οτι ειστε gay, εδω εχω ψαχνομαι αν ειμαι bi. :P
Άκου αυτό τότε. Ήξερα ότι μου αρέσουν τα αγοράκια από όταν ήμουν δέκα (10) ετών. Απλά τότε δεν ήξερα πώς λεγόταν αυτή η «περίεργη» κατάσταση.
Πέρασα, βέβαια, τέσσερα (4) χρόνια στην άρνηση και άλλα δυόμιση (2,5) in the closet. Δεν είναι Δανία του νότου εδώ βλέπεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Άκου αυτό τότε. Ήξερα ότι μου αρέσουν τα αγοράκια από όταν ήμουν δέκα (10) ετών. Απλά τότε δεν ήξερα πώς λεγόταν αυτή η «περίεργη» κατάσταση.
Πέρασα, βέβαια, τέσσερα (4) χρόνια στην άρνηση και άλλα δυόμιση (2,5) in the closet. Δεν είναι Δανία του νότου εδώ βλέπεις...
δεν ειναι περιεργη κατασταση,ειναι φυσιολογικοτατη...
απλα τα κατεστημενα δεν μας αφηνουν να το καταλαβουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serendipity*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η *Serendipity* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά δεν θα με πείραζε καθόλου...Δεν με αφορά τι κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του και οπωσδήποτε οι σεξουαλικές προτιμήσεις δεν μπορούν να αλλοιώσουν έναν καλό χαρακτήρα,μια ολοκληρωμένη προσωπικότητα,ένα άτομο με αρχές..
Δεν το θεωρώ ούτε μίασμα για την κοινωνία ούτε ασθένεια..
Αντιθέτως,οι ομοφοβικές τάσεις αποτελούν καρκίνωμα για έναν κόσμο που θέλει να αποκαλείται σύγχρονος,μια χιλιετία στην οποία υποτίθεται οτι θα καταριφθεί καθε στερεότυπο και θα εξαλειφθεί κάθε ίχνος ρατσισμού και για τα κράτη που θέλουν να θεωρούνται προοδευτικά...
Πέρυσι στο σχολείο είχα κάνει μάλιστα εργασία με θέμα την ομοφοβία,έμαθα πολλά για το θέμα και ανατρίχιασα με το πως οι ομοφοβικοί εκδήλωναν τον ρατσισμό(-διαστροφή-)τους...
Και στο κάτω κάτω κανένας δεν μπορεί να βάλει όρια στην αγάπη,στον έρωτα και στα συναισθήματα...Αμφιβάλλω αν η καρδιά αναγνωρίζει φύλα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Επιφυλακτικός ως προς τι; Ο γκέι φίλος σου ήταν και πριν γκέι, τι θα μπορούσε να αλλάξει πέραν του ότι σου το έχει πει;

^Ειλικρινής ερώτηση. Θέλω να μάθω τι αλλάζει στη ψυχολογία σας σε μια τέτοια περίπτωση.

Αν όντως αυτό που νιώθει για μένα και όλο αυτό που μου έδειχνε ήταν φιλία και όχι τίποτα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Μα δεν καταλαβαινω τι το παραξενω ειναι, υπάρχουν ομορφα ατομα και απο τα δυο φυλλα... μια ανταλαγη υγρων ειναι και η μια και η αλλη... Απλα οταν εισαι gay/bi ειναι απαραδεκτο να το κανεις δημοσια, οχι επειδη ειναι κατι κακο αλλα επειδη θα βγεις ο χαμενος, ειδικα στην ελληνικη κοινωνια. Επισης δεν μπορω να πιστεψω οτι Β' Λυκειου και εχετε καταλαβει οτι ειστε gay, εδω εχω ψαχνομαι αν ειμαι bi. :P

Οταν λες να το κανεις δημοσια,τι εννοεις;

Αμα το μυαλο καποιου εχει ωριμασει,μπορει να κατανοησει πολλα πραγματα :)

Άκου αυτό τότε. Ήξερα ότι μου αρέσουν τα αγοράκια από όταν ήμουν δέκα (10) ετών. Απλά τότε δεν ήξερα πώς λεγόταν αυτή η «περίεργη» κατάσταση.
Πέρασα, βέβαια, τέσσερα (4) χρόνια στην άρνηση και άλλα δυόμιση (2,5) in the closet. Δεν είναι Δανία του νότου εδώ βλέπεις...

Αρα,και εσυ ομοφυλοφιλος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
δεν ειναι περιεργη κατασταση,ειναι φυσιολογικοτατη...
απλα τα κατεστημενα δεν μας αφηνουν να το καταλαβουμε
Γιαυτό και τα εισαγωγικά, φίλτατε. Διότι έτσι προβαλλόταν η ομοφυλοφιλία κι έτσι με έκαναν να νιώθω -στη Κύπρο η ομοφυλοφιλία ήταν παράνομη μέχρι και το '97.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
ok sorry κεκτημενη ταχυτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top