Αν ο φίλος σας ήταν ομοφυλόφιλος, τι θα κάνατε;

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
προτρεπω να εξετασετε καλυτερα το θεμα.βλεπετε μονο την μια πλευρα.δεν μπορω να σας πω περισσοτερα ειναι σε θρησκευτικα πλαισια .αυτο που ισχυριζεστε θα το μετανοιωνετε σε καποια χρονια.σεβομαι τις αποψεις σας δεν με αφορα αν σεβεστε την δικη μου.ευχαριστω για την συζητηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Γιατί θα το μετανιώσουμε, μπορείς να μας πεις τουλάχιστον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
γιατι θα δουμε ολοκληρο τον κοσμο να καταρεει.δεν αξιζει να συζηταμε.δεν θα καταληξουμε πουθενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
ρε άνθρωπε τι λες; Θα καταρεύσει ο κόσμος λόγω της ομοφυλοφιλίας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
η ομοφυλοφιλια ειναι κατι απλο αλλα σημαντικο.δεν θα επεκταθω.αν ενδιαφερεσαι να μαθεις. μπορεις να μαθεις αρκει να ψαξεις.αν αυτα που βρεις δεν σε γεμισουν,να τα ψαξεις καλυτερα.και να εισαι αμεροληπτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Όχι, να επεκταθείς. Γιατί λες δυο παπαριες και μετά λες δεν θα επεκταθώ. Θέλω να μάθω γιατί ισχυρίζεσαι ότι ο κόσμος θα καταρεύσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
αυτος που εχει μυαλο,ας σκεφτει.αυτος που δεν εχει οπως εγω,ας ψαξει.σεβομαι τις αποψεις σου.εκτιμω που εχεις αποψη.σου ευχομαι να ψαξεις.ευχαριστω για την συζητηση.καποτε ειχαμε ιδιες αποψεις.τωρα,οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dandan

Νεοφερμένος

Ο dandan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Τι θα κάναμε;;θα ξημεροβραδιαζομασταν στα πουστράδικα και στα νταρκ ρουμς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Αμ, σε ποιο ποστ αναφέρεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
τι εννοεις? σε μενα αναφερεσαι?
-----------------------------------------
παντως,αμα θες να ψαξεις να στραφεις σε κειμενα της εκκλησιας και μεγαλων ορθοδοξων πατερων.στα σχολικα βιβλια των θρησκευτικων δεν περιεχεται κατι τετοιο.και ειναι λιγο κακογραμμενο
-----------------------------------------
αν ψαξεισ καλη επιτυχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
ε δεν τρεχει και τιποτα απλα οι σεξουαλικες του προτιμησεις θα ηταν διαφορετικες απο τις κανονικες.Αυτο δε σημαινει απαραιτητα οτι θα μου την πεσει κιολας.Ρε παιδια πανω απο ολα καλος ανθρωπος να ειναι .Το τι ψηφιζει το τι φυλο προτιμα κ.α. δεν εχουν τοσο μεγαλη σημασια οταν εισαι φιλος με καποιον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
τι εννοεις? σε μενα αναφερεσαι?
-----------------------------------------
παντως,αμα θες να ψαξεις να στραφεις σε κειμενα της εκκλησιας και μεγαλων ορθοδοξων πατερων.στα σχολικα βιβλια των θρησκευτικων δεν περιεχεται κατι τετοιο.και ειναι λιγο κακογραμμενο
-----------------------------------------
αν ψαξεισ καλη επιτυχια

KΑΛΑ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ;;; Η θρησκεία και η εκκλησία σε έχει επηρεάσει έτσι;;;
Γι' αυτό δεν τεκμηριώνεις τις απαντήσεις σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jewish Boy

Νεοφερμένος

Ο Ανθρωπος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
ειναι δυνατον εν ετοι 2009(5770 για μενα:P) να συζιταμε για το ποιος ειναι gay?Και μαλιστα να σκευτομαστε να αποριψουμε ενα ατομο επειδη ειναι ομοφυλοφιλος?αυτο λεγεται ρατσισμος παιδες:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Τι θα κάναμε;;θα ξημεροβραδιαζομασταν στα πουστράδικα και στα νταρκ ρουμς!

Ή και στο s-cape :lol::lol:

Ε ρε τι ακουω Θεε μου :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
κακες παρεες!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
δεν ειναι παντα εμφυτο.τα μεσα μαζικης ενημερωσεις μασ κανουν πλυσεισ εγκεφαλου καθημερινα σε πολλα θεματα οπως αυτα.το ατομο καταστρεφεται,γιατι θα φτασει σε καποια στιγμη και θα το μετανοιωσει γιατι η συνειδηση ειναι μεγαλη .περα,απο αυτο ειμαι υποχρεωμενος σαν ανθρωπος να πω το σωστο και το ορθο.περα απο αυτο,γιατι πρεπει να αφηνουμε τισ αδυναμιεσ μας να μας κατακλυζουν?πρεπει να τις ξεπερασουμε αν θελουμε να γινουμε αξιοι.αρα,το επιχειρημα σου περι εμφυτου δεν πιανει τοπο.πχ σε ενα εγκληματια του αρεσει να σκοτωνει.θα πρεπει να το κανει επειδη του αρεσει?τελοσ παντων ο καθενασ μπορει να κανει αυτο που θελει

Δηλαδη,θες να πεις οτι πρεπει να μετανοιωσω που γεννηθηκα γκει και πρεπει να το αλλαξω,γιατι θα πεθανω...Αμα καθεσαι και παρακολουθεις καθε μεσημερι Λαμπιρη,λογικο ειναι να πιστευεις οτι το να εισαι γκει ειναι λαθος ;)

Θα τον σουταρα και θα τουλεγα να κανει παρεα με τις φιλεναδες του.
ΤΙ NOOBAS δλδ!!!
βλακας, τι θα κανει χωρις μ**νι?

:lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Θα τον σουταρα και θα τουλεγα να κανει παρεα με τις φιλεναδες του.
ΤΙ NOOBAS δλδ!!!
βλακας, τι θα κανει χωρις μ**νι?

Αχαχα, δεν έχω ξαναδιαβάσει πιο αστείο πράγμα... Για πλάκα το είπες ε???
Ε? Ε?:lol::lol:

δεν το οριζω εγω το σωστο σε καμια περιπτωση.το οριζει ο θεος.και η οικογενεια ειναι σημαντικη.υπαρχει αντρασ και γυναικα .και ο ενασ ζει για τον αλλον.και οπως σου ειπα ο καθενας ασ κανει ο,τι θελει.εγω δεν σουταρω ατομα .αλλα προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος.

Στη Βίβλο δεν αναφέρεται τίποτα απολύτως.. Ο μόνος που κάνει αναφορά ήταν ο Απ. Παύλος σε επιστολή του ,που μιλά κάνει λόγο για "μαλακούς και αρσενοκοίτες"...
Εγώ δε βλέπω πουθενά το λαθος, οφείλεται και στα γονίδια... Ο άνθρωπος δε φταεί και ούτε είναι ένα λάθος η επιλογή του αυτη.

Μπορεί και ένας άντρας να ζει για έναν άλλον άντρα ή μια γυναίκα για μια γυναίκα... Κι εγώ πιστέυω στο Θεό, αλλά νομίζω ότι η έννοια της αγάπης δεν πρέπει να περιορίζεται στα δυο αντίθετα φύλα, αν κάποιος έχει πρόβλημα με αυτό... Γνωρίζω πως ο Θεός όρισε την οικογένεια ανάμεσα στον άντρα και τη γυναίκα, και αυτό λέει η θρησκεία μου, αν και όχι άμεσα, αλλά μέσα από ανακρίβειες βασικά, οπότε δεν ξέρουμε αν μπορουμε να είμαστε ακριβείς στις διαπιστώσεις μας, όταν το πιο χειροπιαστό είναι οι επιστολές του Παύλου... Θέλω όμως να σέβομαι τους πάντες, και αν μπορώ να υποστηρίζω αυτό που με εκφράζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
δεν το οριζω εγω το σωστο σε καμια περιπτωση.το οριζει ο θεος.και η οικογενεια ειναι σημαντικη.υπαρχει αντρασ και γυναικα .και ο ενασ ζει για τον αλλον.και οπως σου ειπα ο καθενας ασ κανει ο,τι θελει.εγω δεν σουταρω ατομα .αλλα προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος.

Γιατί; Για να τεκνοποιήσουν; Ξέρεις, ότι πλέον (τουλάχιστον σε γυναικεία ομόφυλα ζευγάρια) είναι εφικτή η τεκνοποίηση; Και μάλιστα χωρίς το κακόοοο σεκς. Μπορούν δηλαδή να κάνουν παιδιά... παρθένες... Δε θ'άρεσε πολύ αυτό στο θεό;; :P:bye: (βλ. βίρτζιν μαίρη)


Τελοσπαντων γενικότερα στο θέμα της θρησκείας, πολύ λίγοι -ευτυχώς- νέοι βλέπουν το θέμα θρησκευτικά όταν ένας φίλος τους τους εξομολογηθεί κάτι τέτοιο. Και φυσικά οι γκέι προσέχουν με ποιον θα μοιραστούν τη χαρά τους. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korineto

Νεοφερμένος

Η Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Δε θα είχα κανένα απολύτως πρόβλημα. Σε μία φιλία δεν μετράνε οι σεξουαλικές προτιμήσεις του καθενός, αλλά κάποια άλλα πράγματα π.χ: το πόσο ειλικρινής θα είναι ο φίλος μου, το πόσο έμπιστος και γενικώς αν είναι πραγματικό φίλος γιατί να έχω πρόβλημα; Δε καταλαβαίνω. Επιλογή του είναι, δε θα το κατακρίνω ούτε θα του αλλάξω γνώμη. Όπως έχω ένα φίλο ετερόφυλλο έτσι έχω και έναν ομοφιλλόφυλο, ακριβώς ίδια τους αντιμετοπίζω, τους φέρομαι και τους εκτιμάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kokkinoskrofitsa

Νεοφερμένος

Ο kokkinoskrofitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Θα εχει πλακα να εχεις φιλο gay γιατι πλεον ειναι κ πολυ IN να εχεις στην παρεα εναν gay...
Ασε που οι gay κανουν παρεα μ κοπελες.. Τουμπανα... :D
Οποτε ΝΑΙ θα εκανα παρεα μ τον gay φιλο μου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top