Αντοχή στο διάβασμα

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Οποιαδηποτε, εξαρταται απο το ποσο εχω κοιμηθει :p
Το μεσημερι ειμαι μια χαρα, αλλα και το βραδυ(οχι μεχρι πολυ αργα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Εγω βγαινω εξω στο κηπο στο γκαζον σε μια καρεκλα και καθομαι και διαβαζω(τα θεωρητικα) μιλαμε για πληρης συγκεντρωση!! :-))))))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Εγω βγαινω εξω στο κηπο στο γκαζον σε μια καρεκλα και καθομαι και διαβαζω(τα θεωρητικα) μιλαμε για πληρης συγκεντρωση!! :-))))))

Εγώ το μεσημέρι αν δεν κοιμηθώ συνήθως σέρνομαι. Αυτό βέβαια συμβαίνει επειδή κάθομαι τα βράδια μέχρι τις 1 συνήθως για διάβασμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Εγώ το μεσημέρι αν δεν κοιμηθώ συνήθως σέρνομαι. Αυτό βέβαια συμβαίνει επειδή κάθομαι τα βράδια μέχρι τις 1 συνήθως για διάβασμα...
εγώ πάλι πχ τώρα είναι 2 και 44 , αύριο στο σχολείο θα κάνω τα περισσότερα μαθήματα, θα έρθω σπίτι θα κοιμηθώ και θα πάω φροντιστήριο
μετά θα έρθω και θα διαβάσω ...χαχα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
δεν αντέχω παιδιά θέλω να τα παρατήσω , βαρέθηκα , κάθε μέρα στεναχωριέμαι που με βλέπω πίσω στην ύλη.Δεν έχω εμπιστοσύνη στον εαυτό μου πια , δεν μπορώ να με βοηθήσω. Δεν αντέχω πια κουράστηκα. 17 χρονών είμαι ...Έχω χάσει την μισή μου ζωή με το άγχος μου !!!!... Τι κάνω ρε παιδιά !!!!!???????????:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mika kokoy

Νεοφερμένος

Η mika kokoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
πιες coca cola και γενικότερα ότι έχει μέσα καφείνη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεν αντέχω παιδιά θέλω να τα παρατήσω , βαρέθηκα , κάθε μέρα στεναχωριέμαι που με βλέπω πίσω στην ύλη.Δεν έχω εμπιστοσύνη στον εαυτό μου πια , δεν μπορώ να με βοηθήσω. Δεν αντέχω πια κουράστηκα. 17 χρονών είμαι ...Έχω χάσει την μισή μου ζωή με το άγχος μου !!!!... Τι κάνω ρε παιδιά !!!!!???????????:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'( :'(

Να παρατήσεις τι?Τον αγώνας σου?
Λες ότι έχεις χάσει την μισή σου ζωή με το άγχος και τώρα που έφτασες κοντά στο τέλος θες να τα παρατήσεις?Μην είσαι χαζός.
Τι έμειναν ρε?5 μήνες είναι.Τόσα χρόνια στα θρανία είσαι,5 μήνες ακόμα δεν μπορείς να αντέξεις?
Δεν είσαι ο μόνος που κουράστηκε.Να το ξέρεις αυτό.
Μόνο κουράγιο μπορώ να σου πω να κάνεις.Απο κει και πέρα πρέπει να δουλέψεις μόνος σου με το άγχος,την κούραση,τα συναισθήματα σου κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
δεν αντέχω παιδιά θέλω να τα παρατήσω , βαρέθηκα , κάθε μέρα στεναχωριέμαι που με βλέπω πίσω στην ύλη.Δεν έχω εμπιστοσύνη στον εαυτό μου πια , δεν μπορώ να με βοηθήσω. Δεν αντέχω πια κουράστηκα. 17 χρονών είμαι ...Έχω χάσει την μισή μου ζωή με το άγχος μου !!!!... Τι κάνω ρε παιδιά !!!!!???????????:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'( :'(

Μεσα στις πανελληνιες ειναι και η αντοχη του ανταγωνισμου. Δεν τα καταφερνεις; Τι να κανουμε. One competitor less.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelvasil92

Νεοφερμένος

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Μεσα στις πανελληνιες ειναι και η αντοχη του ανταγωνισμου. Δεν τα καταφερνεις; Τι να κανουμε. One competitor less.

κακια.................................... :P:P:P(πλακα κανω)
-----------------------------------------
Μαγκες και μαγκισσες, να το ξεκαθαρισουμε...

Οι πανελληνιες δεν ειναι αγωνας αντοχης... ειναι σπριντ αντοχης... Μπορεις να τερματισεις σε οποιο ρυθμο και αν τρεχεις... Αλλα αν θες να εισαι στην τριαδα, πρεπει να σπρινταρεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
δεν αντέχω παιδιά θέλω να τα παρατήσω , βαρέθηκα , κάθε μέρα στεναχωριέμαι που με βλέπω πίσω στην ύλη.Δεν έχω εμπιστοσύνη στον εαυτό μου πια , δεν μπορώ να με βοηθήσω. Δεν αντέχω πια κουράστηκα. 17 χρονών είμαι ...Έχω χάσει την μισή μου ζωή με το άγχος μου !!!!... Τι κάνω ρε παιδιά !!!!!???????????:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'( :'(

μην κανεις το λαθος και τα παρατησεις!!! προσπαθησε και αν κουραστηκες τοσο χαλαρωσε απλα τους ρυθμους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
κατσε κοιμησου το μεσημερακι κ το βραδυ θα εισαι μια χαρα.... κ παλι μη το παρακανεις, οταν δεις οτι δε παει αλλο κοιμησου.. :stop: αυριο παλι.....!

:iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
μην κανεις το λαθος και τα παρατησεις!!! προσπαθησε και αν κουραστηκες τοσο χαλαρωσε απλα τους ρυθμους!

παιδιά το άγχος που με κυριαρχεί είναι ένα απερίγραπτο συναίσθημα που όλοι το ξέρουμε ! Δεν έχω καταναλώσει ποτέ στην ζωή μου πάνω από 2 ώρες διάβασμα και φέτος τα βρίσκω σκούρα , πολύ σκούρα θα έλεγα. Και φέτος είναι η ευκαιρία μου γιατί φέτος έχω το 4% για την σχολή αστυφυλάκων και αν δεν περάσω φέτος το έχασα γιατί ο αδερφός μου γίνεται 26 χρονών και αγχώνομαι ακόμα πιο πολύ . δεν ξέρω ρε γαμώτο δεν ξέρω !!!φφφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Καλα,μην κανεις και ετσι.Σαν διαγωνισμα του σχολειου δες το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Καλα,μην κανεις και ετσι.Σαν διαγωνισμα του σχολειου δες το.

δεν έχω άγχος για τότε , έχω άγχος για το πώς θα μάθω όλα αυτά τα μαθήματα !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Eτι πως θα τα μαθεις.Τοσα παιδια τα εμαθαν πριν απο σενα.Αυτοι πως μπορεσαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Eτι πως θα τα μαθεις.Τοσα παιδια τα εμαθαν πριν απο σενα.Αυτοι πως μπορεσαν?

πιστεύω ο καθένας μας διαφέρει ...σόρυ αν κάνω λάθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Κατι τετοια πριμ ειναι που αγχωνουν πιο πολυ τους υποψηφιους.
Ναι διαφερει ο καθενας, ουτε εγω ειχα συνηθισει να διαβαζω 2 ωρες καθημερινα. Ουτε ειχα συνηθισει να παπαγαλιζω. Ομως εκατσα τον κ**** μου και πλεον μπορω να παπαγαλισω μια σελιδα μεσα σε μιση ωρα αψογα, να διαβασω 4 ωρες(με 5λεπτα διαλειμματα βεβαια) χωρις να νιωσω ιδιαιτερα κουρασμενη και αλλα τετοια.
Και αυτο γιατι δεν ειμαι αγχωμενη, και ξερω οτι ΘΕΛΩ να μπω στη σχολη που εχω θεσει ως στοχο. Αυτο αρκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Σημαντικότατο για να διατηρήσεις το κουράγιο σου και την επιμονή είναι το να αντιμετωπίζεις τα μαθήματα ως μια "ενδιαφέρουσα ασχολία" και όχι ως αγγαρεία, όσο και αν αυτό φαντάζει δύσκολο... Πρέπει να προσπαθήσεις να κάνεις τη ζωή σου μουντή και μονόχνωτη για ένα χρόνο έτσι ώστε να μην έχεις άλλα ενδιαφέροντα και αναγκαστικά να στραφείς στο διάβασμα οικειοθελώς και όχι σαν κάτι το επιβεβλημένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Σημαντικότατο για να διατηρήσεις το κουράγιο σου και την επιμονή είναι το να αντιμετωπίζεις τα μαθήματα ως μια "ενδιαφέρουσα ασχολία" και όχι ως αγγαρεία, όσο και αν αυτό φαντάζει δύσκολο... Πρέπει να προσπαθήσεις να κάνεις τη ζωή σου μουντή και μονόχνωτη για ένα χρόνο έτσι ώστε να μην έχεις άλλα ενδιαφέροντα και αναγκαστικά να στραφείς στο διάβασμα οικειοθελώς και όχι σαν κάτι το επιβεβλημένο.

σίγουρα, μα ξέρεις τί είναι το θέμα ρε συ Ορέστη ? Μαρέσει το διάβασμα δεν το κάνω απο αγγαρεία , απλά με αγχώνει που δεν μπορώ να τα καταλάβω και χρείαζομαι αρκετές ώρες με αποτέλεσμα μένω πίσω στην ύλη. Δεν το κάνω επειδή πρέπει το κάνω επειδή το γουστάρω και θέλω να πάω μπροστά . Γιατί θέλεις δεν θέλεις με αυτά θα πάς μπροστά . !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Κατι τετοια πριμ ειναι που αγχωνουν πιο πολυ τους υποψηφιους.
Ναι διαφερει ο καθενας, ουτε εγω ειχα συνηθισει να διαβαζω 2 ωρες καθημερινα. Ουτε ειχα συνηθισει να παπαγαλιζω. Ομως εκατσα τον κ**** μου και πλεον μπορω να παπαγαλισω μια σελιδα μεσα σε μιση ωρα αψογα, να διαβασω 4 ωρες(με 5λεπτα διαλειμματα βεβαια) χωρις να νιωσω ιδιαιτερα κουρασμενη και αλλα τετοια.
Και αυτο γιατι δεν ειμαι αγχωμενη, και ξερω οτι ΘΕΛΩ να μπω στη σχολη που εχω θεσει ως στοχο. Αυτο αρκει.


Τι σχολή θες??

Επιπλέον,Κυριάκο δεν νομίζω ότι στην κατά τα άλλα αξιοκρατική χώρα στην οποία ζούμε το διάβασμα από μόνο του να μας πάει μπροστά..Το μέσο σίγουρα ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top