Αντοχή στο διάβασμα

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Απλά, σε ένα πρόγραμμα τόσο απαιτητικό όπως της τρίτης λυκείου, με αρκετές ώρες φροντιστήριο και σχολείο, το βρίσκω, προσωπικά, ανώφελο να σπαταλάει κάποιος τις δυνάμεις του μέσα στη 'βδομάδα ξενυχτώντας για να διαβάσει. Ό,τι προλαβαίνει. Το σαββατοκύριακο, σίγουρα, προσφέρεται για περισσότερο διάβασμα. Αυτό. Προσωπικά, ήμουν αυτής της λογικής. Ποτέ δεν άφηνα πράματα για άλλη μέρα. Απλά, κρατούσα τις δυνάμεις μου για όταν έπρεπε.
σωστα τα λες.απλα εγω αν καποια μερα βαριεμαι πολυ και μπορω να το κανω αυριο,θα το κανω.
αλλα σε γενικες γραμμες αυτο κανω(και θα κανω,του χρονου στη γ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia Tsa

Νεοφερμένος

Η Sofia Tsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Είναι δυνατόν να είναι ακόμα Σεπτέμβριος κ εγώ να έχω κουραστεί τόσο πολύ;; Είλικρινά,νιώθω ότι τα διαβάσματα και οι υποχρεώσεις γενικώς με έχουν καταστρέψει τελείως.Έχω γίνει άλλος άνθρωπος!Είμαι συνεχώς μέσα στο άγχος και την πίεση,έχω απίστευτα νέυρα,τα παίρνω με το παραμικρό που θα μου πούν...γενικώς δεν είμαι για πολλά πολλά...δεν μ αρέσει να είμαι έτσί...τα πάντα έχουν γίνει μάυρα και άραχνα συν του ότι συχνά ξεσπάω σε κλάματα...:( Υπάρχουν στιγμές που θέλω να ουρλιάξω..Απλώς αρνούμαι να πάω σχολείο,αρνούμαι να κάτσω ατελείωτες ώρες στο φροντιστήριο,αρνούμαι να διαβάσω και άλλο!Δεν το σηκώνει ο οργανισμός μου πλέον.Κ είμαστε ακόμα στην αρχή.Εν τω μεταξύ βλέπω ότι άλλα άτομα της ηλικίας μου είναι συνεχώς ευδιάθετα,μες την τρελή χαρά,βγαίνουν έξω,καλοπερνάνε και τα πάνε και καλά στο σχολείο!Μα πώς όλοι οι άλλοι το αντιμετωπίζουν φυσιολογικά;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Είναι δυνατόν να είναι ακόμα Σεπτέμβριος κ εγώ να έχω κουραστεί τόσο πολύ;; Είλικρινά,νιώθω ότι τα διαβάσματα και οι υποχρεώσεις γενικώς με έχουν καταστρέψει τελείως.Έχω γίνει άλλος άνθρωπος!Είμαι συνεχώς μέσα στο άγχος και την πίεση,έχω απίστευτα νέυρα,τα παίρνω με το παραμικρό που θα μου πούν...γενικώς δεν είμαι για πολλά πολλά...δεν μ αρέσει να είμαι έτσί...τα πάντα έχουν γίνει μάυρα και άραχνα συν του ότι συχνά ξεσπάω σε κλάματα...:( Υπάρχουν στιγμές που θέλω να ουρλιάξω..Απλώς αρνούμαι να πάω σχολείο,αρνούμαι να κάτσω ατελείωτες ώρες στο φροντιστήριο,αρνούμαι να διαβάσω και άλλο!Δεν το σηκώνει ο οργανισμός μου πλέον.Κ είμαστε ακόμα στην αρχή.Εν τω μεταξύ βλέπω ότι άλλα άτομα της ηλικίας μου είναι συνεχώς ευδιάθετα,μες την τρελή χαρά,βγαίνουν έξω,καλοπερνάνε και τα πάνε και καλά στο σχολείο!Μα πώς όλοι οι άλλοι το αντιμετωπίζουν φυσιολογικά;;
Σε νιωθω ...καπως ετσι ημουν στην αρχη....χρειαζεται απλα πολυ μεθοδικοτητα η γ λυκειου και οχι πανικο.Οταν παντως δεν μπορεις να διαβασεις κατσε να χαλαρωσεις ακουγοντας μουσικη η ενα υπνακο. Αλλα το αγχος καταπολεμειται μονο με το διαβασμα.Ξεπερασε το!!Και ενα Σαββατο βγες να ξεδωσεις να μην σκεφτεσαι τα μαθηματα και να μην συζητας συχεχεια για αυτα!!Δε θα πεθανεις για τις πανελληνιες.Ειναι πολυ πιεστικα σχολειο και μετα φροντιστηριο καθε μερα....αλλα πρεπει να βρεις ενα τροπο να χαλαρωνεις.....ακομα και στα διαλειμματα στο σχολειο η στα μαθηματα γενικης.Ετσι ενιωθα και γω σαν εσενα....αποτελεσμα εβγαλα 19025 μορια!!!:jumpy::jumpy: το τονιζω πρεπει να βρεις τροπους να χαλαρωνεις και να αποβαλλεις το αγχος!!!να ξεδινεις καποιες στιγμες μεσα στην μερα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Είναι δυνατόν να είναι ακόμα Σεπτέμβριος κ εγώ να έχω κουραστεί τόσο πολύ;; Είλικρινά,νιώθω ότι τα διαβάσματα και οι υποχρεώσεις γενικώς με έχουν καταστρέψει τελείως.Έχω γίνει άλλος άνθρωπος!Είμαι συνεχώς μέσα στο άγχος και την πίεση,έχω απίστευτα νέυρα,τα παίρνω με το παραμικρό που θα μου πούν...γενικώς δεν είμαι για πολλά πολλά...δεν μ αρέσει να είμαι έτσί...τα πάντα έχουν γίνει μάυρα και άραχνα συν του ότι συχνά ξεσπάω σε κλάματα...:( Υπάρχουν στιγμές που θέλω να ουρλιάξω..Απλώς αρνούμαι να πάω σχολείο,αρνούμαι να κάτσω ατελείωτες ώρες στο φροντιστήριο,αρνούμαι να διαβάσω και άλλο!Δεν το σηκώνει ο οργανισμός μου πλέον.Κ είμαστε ακόμα στην αρχή.Εν τω μεταξύ βλέπω ότι άλλα άτομα της ηλικίας μου είναι συνεχώς ευδιάθετα,μες την τρελή χαρά,βγαίνουν έξω,καλοπερνάνε και τα πάνε και καλά στο σχολείο!Μα πώς όλοι οι άλλοι το αντιμετωπίζουν φυσιολογικά;;

Ειναι αρχη ακομα...Δηλαδη απο το Μαρτιο και μετα τι θα κανεις? Μη διαβαζεις συνεχεια. Ακου λιγη μουσικη, βγες για ψωνια η για καφε...
Τα αλλα ατομα της ηλικιας σου προφανως ειναι ευδιαθετα οχι γιατι δεν τους ενδιαφερει να γραψουν καλα , απλα συνειδητοποιουν οτι εχουν αρκετο δρομο
μπροστα...
Και εμενα με επιαναν τα κλαματα αρκετες φορες...Συμβαινουν και αυτα απο την πιεση και το αγχος...

Μη ξενυχτας για να διαβασεις (οχι τωρα τουλαχιστον). Κατα τις 11 κλεισε τα βιβλια.
Μη ξοδευεις το χρονο σου διαβαζοντας τα μαθηματα γενικης(εγω δε διαβαζα καθολου σχεδον, μονο στα προειδοποιημενα διαγωνισματα) Οι περισσοτεροι θα σας βαζουν ευκολα διαγωνισματα και μεγαλο βαθμο τετραμηνου (αυτο τουλαχιστον ισχυει στο δικο μου σχολειο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Ειναι αρχη ακομα...Δηλαδη απο το Μαρτιο και μετα τι θα κανεις? Μη διαβαζεις συνεχεια. Ακου λιγη μουσικη, βγες για ψωνια η για καφε...
Τα αλλα ατομα της ηλικιας σου προφανως ειναι ευδιαθετα οχι γιατι δεν τους ενδιαφερει να γραψουν καλα , απλα συνειδητοποιουν οτι εχουν αρκετο δρομο
μπροστα...
Και εμενα με επιαναν τα κλαματα αρκετες φορες...Συμβαινουν και αυτα απο την πιεση και το αγχος...

Μη ξενυχτας για να διαβασεις (οχι τωρα τουλαχιστον). Κατα τις 11 κλεισε τα βιβλια.
Μη ξοδευεις το χρονο σου διαβαζοντας τα μαθηματα γενικης(εγω δε διαβαζα καθολου σχεδον, μονο στα προειδοποιημενα διαγωνισματα) Οι περισσοτεροι θα σας βαζουν ευκολα διαγωνισματα και μεγαλο βαθμο τετραμηνου (αυτο τουλαχιστον ισχυει στο δικο μου σχολειο)

Ή εσεις ειστε υπερβολικοι ή εγω ζω στον κοσμο μου ...
Εγω πανω απο 2ωρο στο σπιτι ειχα διαβασει μονο μια φορα ... και εκεινη ελυνα μαθηματικα γιατι μου αρεσαν οι ασκησεις ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
να ξερετε παντως οτι αυτοι οι πανικοι,μονο κακο μπορουν να φερουν ,εχεις δυο επιλογες να προσπαθησεις και να εχεις πολλες πιθανοτητες να τα πας καλα ή να εισαι ψυχολογικα καθε μερα χαλια με αποτελεσμα να μην πρεοτοιμαστεις σωστα,αγχος και βεβαια υπαρχει ,αλλα δεν πρεπει να ειναι υπερβολικο,χαλαρωσε λιγο και μην νιωθεις τοσο πιεσμενη γιατι μονο κακο θα βγει!
αλλωστε μια χρονια ειναι καιδεν σημαινει οτι θα πεθανουμε αν δεν πετυχουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Αλλα το αγχος καταπολεμειται μονο με το διαβασμα.
What?
Ετσι ειναι σαν να ταιζεις το αγχος οταν ο ανθρωπος ειναι ΗΔΗ σε αυτη την κατασταση.


Απλα να ξερεις κοπελια, πως η ζωη σου δεν εξαρταται απο το τι θα γραψεις στης εξετασεις. Ειναι ενα κομματι, αλλα οχι ολοκληρη. Ουτε το ποσο ψηλα θες να περασεις, δεν ειναι αναγκη να σκοτωσεις τον εαυτο σου για να πας ΑΕΙ. Αμα αυτο σε βοηθησει περι του αγχους η εκτος και αν πιστευεις οτι οσο ψηλα γραψεις τοσο ψηλα θα πας μπροστα. Αυτο ειναι απλα λαθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
αυτο το "Αλλα το αγχος καταπολεμειται μονο με το διαβασμα." εμφανιζεται οτι το εχω γραψει εγω... Δε θυμαμαι να εχω γραψει κατι τετοιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
οντως...καλα πως εγινε αυτο το λαθος???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Το λες καπως ειρωνικα? Γιατι πραγματικα δε θυμαμαι να το εγραψα...


συμφωνω καπως με την προταση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
οχι δεν το λεω καθολου ειρωνικα,εψαξα τις δημοσιευσεις στις αλλες σελιδες και δεν το βρηκα....μηπως το ειχες γραψει σε αλλο θεμα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
οχι δεν το λεω καθολου ειρωνικα,εψαξα τις δημοσιευσεις στις αλλες σελιδες και δεν το βρηκα....μηπως το ειχες γραψει σε αλλο θεμα???

Μπορει...αν και δεν ειναι κατι που θα εγραφα τοσο απλα...

εμενα παντως με το διαβασμα μου εφευγε το αγχος γιατι ημουν πιο σιγουρη οτι εχω καταλαβει το μαθημα αρα ημουν ενα βημα πιο κοντα στο να γραψω καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
και μενα επισης!

δυσκολη τελικα η γ!που περασες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
και μενα επισης!

δυσκολη τελικα η γ!που περασες???

Στο οικονομικο νομικης. Εσυ δε χρειαζεται να πεις...το βλεπω στο αβαταρ σου:P:P Σε ποια πολη περασες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
η καλυτερη λυση για αντοχες μεχρι το τελος της χρονιας ειναι να σταματας οταν κουραζεσαι κ να μην ξεπερνας τα ορια σου.....ασε τους καφεδες προς το παρον...αλλιως μεχρι το τελος της χρονιας ουτε 5 καφεδες δε θα σε πιανουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Σεπτέμβριος και υπάρχει τέτοιο άγχος,νεύρα και άλλα "ωραία";Διάβασμα,χωρίς ουσία,μέχρι τις 3 και τις 4 το βράδυ,για μια εξέταση την επόμενη μέρα,χωρίς αντίκρυσμα;Και εγώ Γ'Λυκείου είμαι,αλλά τέτοιο άγχος,όχι ποτέ,να μου λείπει.Σχολείο,φροντιστήριο,κάνω τις ασκήσεις μου που έχω στο σχολείο ενδιάμεσα και μετά τέλος.Αυτό.Ούτε 30 λεπτά δηλαδή.Ήδη γράψαμε ένα test στο "Ανάπτυξη εφαρμογών σε προγραμματιστικό περιβάλλον" και διάβασα 15 λεπτά και φυσιολογικά ήρθε το 20,που βέβαια δεν με απασχολεί και πολύ,αλλά θέλω να πω ότι διάβασα επειδή το ήθελα,διάβασα όση ώρα ήθελα και χρειαζόταν να σπαταλήσω και χωρίς άγχος και νεύρα.Τα κορίτσια διάβαζαν,απ'όσο έμαθα,πάνω απο 2 ώρες,στο πρώτο κεφάλαιο.Έλεος.Τι να διαβάσεις δηλαδή;Τι είναι πρόβλημα ή επεξαργασία δεδομένων;Δηλαδή για όλη την ύλη,πόσες ώρες θα διαβάζουν;Θέλω να πω ότι δεν έχει κανένα νόημα όλη αυτή η διαδικασία και δεν οδηγεί πουθενά.Δεν θα επεκταθώ,γιατί δεν έχει κανένα απολύτως νόημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vagelis13

Νεοφερμένος

Ο vagelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Σεπτέμβριος και υπάρχει τέτοιο άγχος,νεύρα και άλλα "ωραία";Διάβασμα,χωρίς ουσία,μέχρι τις 3 και τις 4 το βράδυ,για μια εξέταση την επόμενη μέρα,χωρίς αντίκρυσμα;Και εγώ Γ'Λυκείου είμαι,αλλά τέτοιο άγχος,όχι ποτέ,να μου λείπει.Σχολείο,φροντιστήριο,κάνω τις ασκήσεις μου που έχω στο σχολείο ενδιάμεσα και μετά τέλος.Αυτό.Ούτε 30 λεπτά δηλαδή.Ήδη γράψαμε ένα test στο "Ανάπτυξη εφαρμογών σε προγραμματιστικό περιβάλλον" και διάβασα 15 λεπτά και φυσιολογικά ήρθε το 20,που βέβαια δεν με απασχολεί και πολύ,αλλά θέλω να πω ότι διάβασα επειδή το ήθελα,διάβασα όση ώρα ήθελα και χρειαζόταν να σπαταλήσω και χωρίς άγχος και νεύρα.Τα κορίτσια διάβαζαν,απ'όσο έμαθα,πάνω απο 2 ώρες,στο πρώτο κεφάλαιο.Έλεος.Τι να διαβάσεις δηλαδή;Τι είναι πρόβλημα ή επεξαργασία δεδομένων;Δηλαδή για όλη την ύλη,πόσες ώρες θα διαβάζουν;Θέλω να πω ότι δεν έχει κανένα νόημα όλη αυτή η διαδικασία και δεν οδηγεί πουθενά.Δεν θα επεκταθώ,γιατί δεν έχει κανένα απολύτως νόημα.
Σωστο σε βρισκω Γιωργο και εγω τα ιδια κανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Σεπτέμβριος και υπάρχει τέτοιο άγχος,νεύρα και άλλα "ωραία";Διάβασμα,χωρίς ουσία,μέχρι τις 3 και τις 4 το βράδυ,για μια εξέταση την επόμενη μέρα,χωρίς αντίκρυσμα;Και εγώ Γ'Λυκείου είμαι,αλλά τέτοιο άγχος,όχι ποτέ,να μου λείπει.Σχολείο,φροντιστήριο,κάνω τις ασκήσεις μου που έχω στο σχολείο ενδιάμεσα και μετά τέλος.Αυτό.Ούτε 30 λεπτά δηλαδή.Ήδη γράψαμε ένα test στο "Ανάπτυξη εφαρμογών σε προγραμματιστικό περιβάλλον" και διάβασα 15 λεπτά και φυσιολογικά ήρθε το 20,που βέβαια δεν με απασχολεί και πολύ,αλλά θέλω να πω ότι διάβασα επειδή το ήθελα,διάβασα όση ώρα ήθελα και χρειαζόταν να σπαταλήσω και χωρίς άγχος και νεύρα.Τα κορίτσια διάβαζαν,απ'όσο έμαθα,πάνω απο 2 ώρες,στο πρώτο κεφάλαιο.Έλεος.Τι να διαβάσεις δηλαδή;Τι είναι πρόβλημα ή επεξαργασία δεδομένων;Δηλαδή για όλη την ύλη,πόσες ώρες θα διαβάζουν;Θέλω να πω ότι δεν έχει κανένα νόημα όλη αυτή η διαδικασία και δεν οδηγεί πουθενά.Δεν θα επεκταθώ,γιατί δεν έχει κανένα απολύτως νόημα.

Μη ξεχνας οτι παιζουν ρολο και οι κατευθυνσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stratos_man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
εγώ tonotil έπαιρνα!

στα φαρμακεια το βρισκω αυτο..?? χωρις συνταγη γιατρου καταλαμβαινες διαφορα..???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Προσωπικα δεν εχω προβλημα με το διαβασμα. Διαβαζω τα βιβλια του σχολειου λες και ειναι βιβλια που απλα διαβαζω. Για να νικησεις τον εχθρο σου τον κανεις φιλος σου οπως ελεγε και ο Λινκολν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top