Αντοχή στο διάβασμα

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Εγώ πάντως ήμουν (και συνεχίζω) σχετικά αναίσθητος. Ακόμα και στην τρίτη λυκείου, ειδικά Μάρτη-Απρίλη μεριά, έφευγα απ' το σχολείο την τελευταία ώρα κάθε Τετάρτης και γύριζα σπίτι για ύπνο. Μετά, φροντιστήριο από τις 6-7 μέχρι 10-11 (4 μέρες τη 'βδομάδα) το βράδυ. Ενδιάμεσα, όσο διάβασμα έβγαινε. Δεν έσκαγα κιόλας. Το περισσότερο διάβασμα το έκανα σαββατοκύριακο που είχα περισσότερο ελεύθερο χρόνο (ποτέ δεν πήγα σε διαγώνισμα φροντιστηρίου κυριακάτικα-εκτός από μαθηματικά κατεύθυνσης).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Εγώ πάντως ήμουν (και συνεχίζω) σχετικά αναίσθητος. Ακόμα και στην τρίτη λυκείου, ειδικά Μάρτη-Απρίλη μεριά, έφευγα απ' το σχολείο την τελευταία ώρα κάθε Τετάρτης και γύριζα σπίτι για ύπνο. Μετά, φροντιστήριο από τις 6-7 μέχρι 10-11 (4 μέρες τη 'βδομάδα) το βράδυ. Ενδιάμεσα, όσο διάβασμα έβγαινε. Δεν έσκαγα κιόλας. Το περισσότερο διάβασμα το έκανα σαββατοκύριακο που είχα περισσότερο ελεύθερο χρόνο (ποτέ δεν πήγα σε διαγώνισμα φροντιστηρίου κυριακάτικα-εκτός από μαθηματικά κατεύθυνσης).

Σωστος ο who!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Στις πανελληνιες σε 2 μαθηματα πηγα άυπνος να γραψω, εχοντας πιει καφε, με αποτελεσμα να ειμαι κοιμισμενος την ωρα της εξετασης και να μη γραψω πραγματα που ηξερα και ειχα γραψει σωστα σε τεστ του φροντιστηριου. Αν θες να καταφερεις κατι, θα τα πας καλυτερα αν διαβαζεις λιγοτερο και κοιμασαι σωστα παρα να ξενυχτας.
Ω ναι, την ιδια μαλακια την εχω κανει κι εγω. Σε δυο μαθηματα την πρωτη χρονια και σε ενα την δευτερη. Εννοειται οτι εγραψα τους χειροτερους βαθμους μου σε αυτα. :P Και δεν ειναι οτι καθομουν ξυπνιος για να διαβασω, απλα απο την υπερενταση στριφογυρναγα στο κρεβατι και δεν μπορουσα να κοιμηθω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

krysta

Νεοφερμένος

Η krysta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Δεν πιστεύω ότι είναι απόλυτο αυτό με τον ύπνο...Εγώ έγραψα καλά σε κάποια μαθήματα κι ας είχα κοιμηθεί πραγματικά ΕΛΑΧΙΣΤΑ το προηγούμενο βράδυ.Μου φαινόταν μάλιστα ότι τα είχα και πιο φρέσκα στο μυαλό μου.Βέβαια οκ ο καθένας λειτουργεί διαφορετικά σε αυτά τα θέματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Εγω παντως επειδη δεν αντεχα, κοιμομουν το μεσημερι απο μιση ωρα εως και μια, μιαμιση αναλογως αν προλαβαινα να διαβασω για το φροντηστηριο και αυτο με εκανε να αντεχω το βραδυ... Αν παλι δεν βοηθαει αυτο πιες νωρις το απογευμα κανεναν καφε! Αλλα μην το παρακανεις με το διαβασμα γιατι αν δεν αντεχεις δεν λειτουργεις κιολασ και δεν εχει νοημα αν καθεσαι μεχρι αργα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Μετά αναρωτιώμαστε γιατί οι μισοί τα φτύνουν μέχρι το Φλεβάρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
μην κανετε τετοια λαθη ρεεεεε,ειναι αμαρτια να μην γραψετε πραγματα που γνωριζετε και εαν εχετ κανει επαναληψη ολη την χρονια καλη και διαβαζετε με συστημα τοτε δεν χρειαζονται πολλα πολλα στο τελος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Εγω σπανια διαβαζα μετα τις 9. Και ποτε μετα τις 10.30.Η μανα μου μου αγοραζε lucozade για να μπορω να διαβαζω υποτιθεται πολλες ωρες.Ποτε δεν το χρειαστηκα. οτιναναι... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Εγώ πάντως ήμουν (και συνεχίζω) σχετικά αναίσθητος. Ακόμα και στην τρίτη λυκείου, ειδικά Μάρτη-Απρίλη μεριά, έφευγα απ' το σχολείο την τελευταία ώρα κάθε Τετάρτης και γύριζα σπίτι για ύπνο. Μετά, φροντιστήριο από τις 6-7 μέχρι 10-11 (4 μέρες τη 'βδομάδα) το βράδυ. Ενδιάμεσα, όσο διάβασμα έβγαινε. Δεν έσκαγα κιόλας. Το περισσότερο διάβασμα το έκανα σαββατοκύριακο που είχα περισσότερο ελεύθερο χρόνο (ποτέ δεν πήγα σε διαγώνισμα φροντιστηρίου κυριακάτικα-εκτός από μαθηματικά κατεύθυνσης).
μαλλον αυτο θα κανω και εγω στην γ.(αφου πετυχε η συνταγη,μαλλον θα ειναι καλη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Ενα ειναι το συστημα!Απλα διαβαζεις καθημερινα αυτα που κανεις στο φροντιστηριο και τπτ αλλο,καθημερινα ομως μη χανεις τπτ,και μια μικρη επαναληψη της εβδομαδας το ΣΚ και εισαι οκ.Δε θελει τπτ παρανοικα πραγματα παιδια ηρεμηστε! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
μαλλον αυτο θα κανω και εγω στην γ.(αφου πετυχε η συνταγη,μαλλον θα ειναι καλη)

Να κάνεις το πρόγραμμα που σ' αρέσει και σε βοηθάει. Αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Να κάνεις το πρόγραμμα που σ' αρέσει και σε βοηθάει. Αυτό.
οχι,θα κανω αυτο που λες γιατι εισαι πανεξυπνος και φοβερος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Αυτό είναι εκ των ων ουκ άνευ, αλλά δεν είμαι πολύ καλό πρότυπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
οχι,θα κανω αυτο που λες γιατι εισαι πανεξυπνος και φοβερος.
και αστειος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ναι, κι αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
και αστειος.
συγγνωμη,το ξεχασα.
Γιαννη το ξερουμε οτι δεν εισαι και το καλυτερο προτυπο αλλα οι χαρακτηρες μας μοιαζουν λιγο.ειδικα στο θεμα του αγχους και της αναβολης.με λιγα λογια,αυριο μωρε δεν εγινε και τιποτα εχω χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
παντως ο καθενας πρεπει να βρει το δικο του προγραμμα!
και οχι πολυ αγχος!πανελληνιες ειναι!δειτε σαν προκληση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Δεν είναι θέμα "ό,τι μπορείς να κάνεις σήμερα, άσ' το γι' αύριο", πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Δεν είναι θέμα "ό,τι μπορείς να κάνεις σήμερα, άσ' το γι' αύριο", πάντως.
αλλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Απλά, σ' ένα πρόγραμμα τόσο απαιτητικό όπως της τρίτης λυκείου, με αρκετές ώρες φροντιστήριο και σχολείο, το βρίσκω, προσωπικά, ανώφελο να σπαταλάει κάποιος τις δυνάμεις του μέσα στη 'βδομάδα ξενυχτώντας για να διαβάσει. Ό,τι προλαβαίνει. Το σαββατοκύριακο, σίγουρα, προσφέρεται για περισσότερο διάβασμα. Αυτό. Προσωπικά, ήμουν (και συνεχίζω να 'μαι) αυτής της λογικής. Ποτέ δεν άφηνα πράματα για άλλη μέρα. Απλά, κρατούσα τις δυνάμεις μου για όταν έπρεπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top