Αντιπροτείνετε βιβλία και συγγραφείς!

garth vader

Νεοφερμένος

Ο garth vader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
δεν ειναι αηδια:mad::mad::mad::mad::nono::nono::nono: ειναι τελειοο!:no1:

Μήν κόπτεσαι...και εμένα μου άρεσε!!!=]
-----------------------------------------
Λοιπόν...
και τώρα Η ΜΠΟΥΡΔΑ!!!

διαβάσατε το
ΓΟΜΜΟΡΑ!

εγώ παιδιά δέν την πάλεψα.......

δηλαδή έέέέέέλεος με τα μπεστ σέλερ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Thomas Savage, για το "Η εξουσία του σκύλου". Ποτέ δε κατάφερα να το τελειώσω. Το παράτησα μετά τις πρώτες 100 σελίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Πόσες είχε;
110 να υποθέσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
300-400. Μπεστ σέλερ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garth vader

Νεοφερμένος

Ο garth vader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ε,είδες;
καταραμένα μπέστ σέλερ...
το ΓΟΜΜΟΡΑ το έχει διαβάσει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Εντάξει, μπορεί να 'τυχε. Του αδερφού μου για παράδειγμα του άρεσε. Εγώ ίσως να 'μαι πολύ βλάκας για να καταλάβω το νόημά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Says who?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Me.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Ο/Η ανώμαλος-ψυχασθενής-διεστραμμένος-σαδίσταρος και μ.λ.κ.ς που έγραψε το σενάριο (?) για την ταινία Grotesque
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Όχι, δεν έχεις δίκιο, εμένα είναι από τους αγαπημένους μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Κι εμένα μου άρεσε πολύ ο Marquez όταν διάβασα το 'ο Έρωτας στα Χρόνια της Χολέρας'.

Μετά πήρα κι άλλα του ίδιου [προσπαθώ να διαβάζω αρκετά βιβλία του ίδιου συγγραφέα πριν τον κρίνω] - το Εκατό Χρόνια Μοναξιάς είχε ωραία σημεία, το Οι θλιμμένες πουτάνες της ζωής μου μου φάνηκε ανιαρό, το Ο στρατηγός μες το λαβύρινθό του ήταν απάλευτο και το Περί έρωτος και άλλων δαιμονίων, υπέροχο.
Σαν σύνολο μου φαίνεται πολύ, πολύ περιγραφικός - αλλά μου φέρνει στο μυαλό παλιές εποχές και έχει ωραίες λέξεις, ωραίες εικόνες. Mόνο που περνάει το μισό βιβλίο μέχρι να τις βρεις. :xixi:

Εγω εχω διαβασει το πρωτο και το τελευταιο απο τα βιβλια που ανεφερες, οπως και καποια αλλα δικα του.
Α, και το οτι ειναι απο τους αγαπημενους μου το ειπα για να τονισω ποσο με εντυπωσιασε το βιβλιο, στην πραγματικοτητα δεν εχω ''αγαπημενους'' συγγραφεις αλλα αγαπημενα βιβλια.
Τι εννοεις με την τελευταια προταση;; Αν καταλαβα καλα, γνωμη μου ειναι οτι ολα τα βιβλια σου αποκαλυπτονται μετα απο καποιες ωρες διαβασματος και οποιο φανερωνει τα μυστικα του απο τις πρωτες κιολας σελιδες δεν ικανοποιει το σκοπο του.. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
δεν πρεπει να γιναιται αυτο. γραφω αρθα στην εφημεριδα της πολης μου και πραγματικα με αυτα που λετε για τους συγγραφεις κανεται μεγαλη δισφημιση και μαλιστα δημοσια. ας σταματισει αυτο εδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garth vader

Νεοφερμένος

Ο garth vader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
σώπα ρε συ....δεν κάνουμε δισφημιση(sic)...την αποψή μας λέμε....!
απλως έτυχε να είναι αρνητική!
χάχάχά...
μα έλεος...να μήν μπορουμε να κράξουμε ποτέ με την ησυχια μας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Καλα ρε παιδια, γιατι τοση μανια με τον "Μικρο πριγκηπα";;Εμενα με συγκινησε πολυ οταν το διαβασα πρωτη φορα και ακομα περισσοτερο οταν εμαθα οτι ο Εξυπερυ ηταν απο τους πρωτοπορους αεροπορους και σκοτωθηκε στη μαχη!

Οσο για τον Παολινι, γινεται μεγαλος θορυβος τελευταια. Πραγματι μοιαζει με του Τολκιν, αλλα και τι εγινε;;Και εγω ειμαι τρελος και παλαβος με τον αρχοντα αλλα παρολαυτα μου αρεσει και το Εραγκον....

Αυτοι που μου τη δινουν πολυ ειναι α)Νταν Μπραουν, β) η Ρουλινγκ, η οποια εχει γραψει ενα αθλιο εργο που ομως κανεις δεν το διαβασε αρκετες φορεςγια να διακρινει την αθλιοτητα του στυλ και τις αντιφασεις., γ)Mark Elias Johnes,που εχει γραψει το "Ο Νικ μαρβελ και ο πολεμος με το Θηριο" το οποιο το μοιραζε η εκκλησια στους αριστουχους. Μεγαλυτερη αηδια δεν εχω διαβασει κι ουτε θα διαβασω!, δ)Ο βικτωρ ουγκω. Οι Αθλιοι ηταν πραγματικα αθλιοι., δ) Ο χιτλερ. " Ο αγων μου" ειναι ενα απο τα πιο κακογραμενα, ασυναρτητα και διεστραμμενα βιβλια που κυκλοφορησαν ποτε. Εκατσα και το διαβασα αρκετες φορες με σκοπο να καταλαβω αυτα τα καθαρματα...Ομολογω οτι αηδιασα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Καλα ρε παιδια, γιατι τοση μανια με τον "Μικρο πριγκηπα";;Εμενα με συγκινησε πολυ οταν το διαβασα πρωτη φορα και ακομα περισσοτερο οταν εμαθα οτι ο Εξυπερυ ηταν απο τους πρωτοπορους αεροπορους και σκοτωθηκε στη μαχη!

Οσο για τον Παολινι, γινεται μεγαλος θορυβος τελευταια. Πραγματι μοιαζει με του Τολκιν, αλλα και τι εγινε;;Και εγω ειμαι τρελος και παλαβος με τον αρχοντα αλλα παρολαυτα μου αρεσει και το Εραγκον....

Αυτοι που μου τη δινουν πολυ ειναι α)Νταν Μπραουν, β) η Ρουλινγκ, η οποια εχει γραψει ενα αθλιο εργο που ομως κανεις δεν το διαβασε αρκετες φορεςγια να διακρινει την αθλιοτητα του στυλ και τις αντιφασεις., γ)Mark Elias Johnes,που εχει γραψει το "Ο Νικ μαρβελ και ο πολεμος με το Θηριο" το οποιο το μοιραζε η εκκλησια στους αριστουχους. Μεγαλυτερη αηδια δεν εχω διαβασει κι ουτε θα διαβασω!, δ)Ο βικτωρ ουγκω. Οι αθλοι ηταν πραγματικα αθλιοι., δ) Ο χιτλερ. " Ο αγων μου" ειναι ενα απο τα πιο κακογραμενα, ασυναρτητα και διεστραμμενα βιβλια που κυκλοφορησαν ποτε. Εκατσα και το διαβασα αρκετες φορες με σκοπο να καταλαβω αυτα τα καθαρματα...Ομολογω οτι αηδιασα!
Ο Χίτλερ δεν ήταν συγγραφέας:P
Νταν Μπράουν και Ρόουλινγκ δεν έχω διαβάσει ποτέ.Πως τα κατάφερα,ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Μπορει, αλλα ξερεις οτι το βιβλιο αυτο διδασκονταν στα σχολεια και καθε φορα που παντρευονταν καποιοι περναν ενα τετοιο βιβλιο δωρο;
Απορω βεβαια πως δεν μπορεσαν να συνειδητοποιησουν τι ασυναρτησιες ηταν!!

Αληθεια δεν εχεις διαβασει καθολου χαρι ποτερ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
σώπα ρε συ....δεν κάνουμε δισφημιση(sic)...την αποψή μας λέμε....!
απλως έτυχε να είναι αρνητική!
χάχάχά...
μα έλεος...να μήν μπορουμε να κράξουμε ποτέ με την ησυχια μας?
οκ εσυ συνεχιζε να κραζεις κοσμο!:bravo::bravo: δεν σκευτεσε ομως οτι ο συγγραφεας δινει ενα μερος της ψυχης του για καθε βιβλιο που γραφει!!!
στο λεω επιδη ειμαι συγγραφεας αρθρων και μπορω να φανταστω πως ειναι να κραζουν την δουλεια σου!!! δεν σου αρεσει ενα βιβλιο; οκ μην το αγοραζεις,μην το διαβαζεις! αλλα μην κραζεις τον δημιουργο του τοσο στεγνα....:iagree:

παντα φιλικα, στο λεω επιδη συγγραφω και ξερω πως ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
οκ εσυ συνεχιζε να κραζεις κοσμο!:bravo::bravo: δεν σκευτεσε ομως οτι ο συγγραφεας δινει ενα μερος της ψυχης του για καθε βιβλιο που γραφει!!!
στο λεω επιδη ειμαι συγγραφεας αρθρων και μπορω να φανταστω πως ειναι να κραζουν την δουλεια σου!!! δεν σου αρεσει ενα βιβλιο; οκ μην το αγοραζεις,μην το διαβαζεις! αλλα μην κραζεις τον δημιουργο του τοσο στεγνα....:iagree:

παντα φιλικα, στο λεω επιδη συγγραφω και ξερω πως ειναι.
Φίλε μου και εγώ έχω ένα blog και γράφω εκεί τον πόνο μου,έχω γράψει διάφορες εργασίες για διάφορα θέματα και έχω γράψει και ένα μικρό βιβλίο.Εννοείται οτι πρέπει να υπάρχει κάποια κριτική,εάν τυχόν έχει κάνει κάποια λάθη ο συγγραφέας,έτσι ώστε να μην τα ξανακάνει.Αλλά μια αντικειμενική κριτική,και φυσικά όχι απλά να βγάζεις το άχτι σου,επειδή δεν συμπαθείς κάποιον.Είναι φυσιολογικό ένα βιβλίο να αρέσει σε κάποιον και σε κάποιον άλλο να μην αρέσει.Αλλά να μην γινόμαστε ακραίοι.
-----------------------------------------
Μπορει, αλλα ξερεις οτι το βιβλιο αυτο διδασκονταν στα σχολεια και καθε φορα που παντρευονταν καποιοι περναν ενα τετοιο βιβλιο δωρο;
Απορω βεβαια πως δεν μπορεσαν να συνειδητοποιησουν τι ασυναρτησιες ηταν!!

Αληθεια δεν εχεις διαβασει καθολου χαρι ποτερ;;
Όχι,δεν έχω διαβάσει καθόλου Χάρι Πότερ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
οκ εσυ συνεχιζε να κραζεις κοσμο!:bravo::bravo: δεν σκευτεσε ομως οτι ο συγγραφεας δινει ενα μερος της ψυχης του για καθε βιβλιο που γραφει!!!
στο λεω επιδη ειμαι συγγραφεας αρθρων και μπορω να φανταστω πως ειναι να κραζουν την δουλεια σου!!! δεν σου αρεσει ενα βιβλιο; οκ μην το αγοραζεις,μην το διαβαζεις! αλλα μην κραζεις τον δημιουργο του τοσο στεγνα....:iagree:

παντα φιλικα, στο λεω επιδη συγγραφω και ξερω πως ειναι.
Ναι, ισως εχεις δικιο.. Γι' αυτο οι περισσοτεροι ανφερουμε το βιβλιο του συγγραφεα που δε μας πολυαρεσε. Το να χαρακτηριζεις ενα συγγραφεα απο ενα μονο βιβλιο του ειναι χαζο.. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top