Αντιπροτείνετε βιβλία και συγγραφείς!

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Τι σημαίνει "Shadowfax";:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ίσκιος, το άλογο του Γκάνταλφ. Πάμε όλοι μαζί στον κουβά τώρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Ευχαριστώ who.
Το "fax";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ίσκιος, το άλογο του Γκάνταλφ.

Ω, ναι! :inlove:

Είναι πολύ ωραίο να χρησιμοποιείς το όνομά του, να διαβάζεις γι' αυτόν και ύστερα να σκέφτεσαι πως δεν υπάρχει και ούτε θα υπάρξει άλογο σαν και τούτο. :P

Πάμε όλοι μαζί στον κουβά τώρα. :P

Όχι εντάξει. Σταματάμε εδώ, άλλωστε κι εγώ συμμετείχα στη συζήτηση. Δεν θα 'ταν δίκαιο. Επαναφέρω το τελευταίο σχετικό μήνυμα και συνεχίζουμε στο θέμα:

Christopher Paolini. Πρώτο βραβείο εμφανούς και μη τυποκλοπίας. Μακάρι να μαζεύονταν όλοι οι αναγνώστες του Tolkien και να του έδιναν ένα καλό μάθημα. Και είναι από τις λίγες φορές που το εύχομαι αυτό για κάποιον άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ο Παολίνι είναι αυτός που έγραψε το "Έραγκον";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ναι, η ''ιδιοφυΐα''.

*χειροκρότημα*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Χμ, έχω ακούσει καλά λόγια παρ' όλα αυτά. Θέλω να ξεκινήσω να το διαβάζω, και μετά θα σου πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Μα ναι, καλά λόγια ακούγονται. Για την ακρίβεια περισσότερα είναι τα καλά από τα κακά. Αλλά εντάξει, καλύτερα δες το και μόνος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Για να είμαι όντοπικ, κι εγώ τον βαριέμαι λίγο τον Κοέλο (ή Κοέλιο, δε ξέρω). Αλλά "Το εγχειρίδιο του πολεμιστή του φωτός" είναι πολύ ωραίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ουμπέρτο Έκο πρώτος απ'όλους ρε παιδιά, θές λεξεικό για να διαβάσεις βιβλίο του, εγώ προσπάθισα μια φορά το Εκκρεμές Του Ρεμπώ και δεν καταλάβαινα τίποτ,α μη κ΄νετε καμιά μαλακία και το αγοράσετε...., επίσις νομίζω πως αναφερθηκε και κριμα αν το ειπε καποις εμενα μαρεσει πολυ η ζωρζ σαρη!!1
Συγνωμη, αλλα απο ολα τα βιβλια του Ουμπερτο Εκο, βρηκες να διαβασεις το εκκρεμες του Φουκω?? Εδω ανθρωποι που εχουν διεισδυσει εδω και χρονια στη φιλοσοφια του πασχιζουν να βγαλουν ακρη!! Το ξερω πως δε μπορεις να απαντησεις, αλλα θα εσκαγα αν δεν το λεγα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Γκρχρχμχ.
Εμένα μου αρέσει ο Kundera - διάβασα αρκετά βιβλία του το τελευταίο διάστημα και ήταν τα μόνα που περιείχαν mind intriguing σκέψεις σε σχέση με όλα τα άλλα βιβλία που διάβασα (τα οποία δεν ήταν παρά μόνο ιστορίες).

Από συγγραφείς που, εχμ, δεν αγαπώ και πολύ:

Paulo Coelho - υπερεπαναλαμβανόμενος, όσο ωραίο κι αν φανεί το πρώτο βιβλίο που θα διαβάσεις.
*κραυγές από το υπερπέραν: "Αμα θες κάτι πάρα πολύ ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΣΥΝΟΜΩΤΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ"*

James Joyce - προσπάθησα πολλές φορές να διαβάσω την περίφημη Οδύσσειά του, αλλά δεν τα κατάφερα ιδιαίτερα.

Rosamunde Pilcher - δακρύβρεχτα βιβλία με ρομαντικά μοτίβα και Monotype Corsiva στο εξώφυλλο, για νοικοκυρές στις διακοπές.

Δημήτριος Μπουραντάς - διάβασα το Όλα σου τα 'μαθα, μα ξέχασα μια λέξη και μου φάνηκε ότι βλέπω σαπουνόπερα. Δεν λέω, καθηγητής Management είναι ο άνθρωπος, όχι συγγραφέας, αλλά μου φάνηκε ιδιαίτερα γλυκανάλατο και επιτηδευμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.

ΙΙΙΙ!
Αγαπώ Pascal Bruckner, είναι από τους αγαπημένους μου συγγραφείς!

Διάβασε το Θείο Βρέφος, ίσως σου φανεί πιο εύκολο.
Νταξ, έχει και δοκίμια όπως Η Μελαγχολική Δημοκρατία και Η Αέναη Ευφορία που θέλουν πολύ αργό διάβασμα προκειμένου να παρακολουθήσεις τις έννοιες και να μην τα διαβάσεις πλαγίως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Aντουαν Ντε Σαιν Εξυπερί.

Ποτέ δεν κατάφερα να διαβάσω αυτή την αηδία που διαβάζουν όλοι και απορώ τι της βρίσκουν. Ναι, για τον μικρο πρίγκηπα μιλω. Όλα τα βιβλία που έχω στη βιβλιοθήκη μου τα έχω διαβάσει, εκτός από αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Aντουαν Ντε Σαιν Εξυπερί.

Ποτέ δεν κατάφερα να διαβάσω αυτή την αηδία που διαβάζουν όλοι και απορώ τι της βρίσκουν. Ναι, για τον μικρο πρίγκηπα μιλω. Όλα τα βιβλία που έχω στη βιβλιοθήκη μου τα έχω διαβάσει, εκτός από αυτό.


:no1:Συμφωνώ απόλυτα.Βέβαια εγώ άντεξα και το διάβασα,αλλά μου φάνηκε τρισάθλιο κι όλος αυτός ο...μύθος γύρω από το βιβλίο τελείως ανεδαφικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Βαριεμαι αφανταστα τα βιβλια της Jane Austen....Το "Περηφανια και προκαταληψη", οπως και το "Λογικη και Ευαισθησια" ειναι τα χειροτερα βιβλια που εχω διαβασει...Η εξελιξη της υποθεσης ηταν αργη και βασανιστικη και η ιδια η υποθεση ξεχειλιζε απο ρομαντισμο και υπερβολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Εγώ δεν το 'χω διαβάσει καν. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Βαριεμαι αφανταστα τα βιβλια της Jane Austen....Το "Περηφανια και προκαταληψη", οπως και το "Λογικη και Ευαισθησια" ειναι τα χειροτερα βιβλια που εχω διαβασει...Η εξελιξη της υποθεσης ηταν αργη και βασανιστικη και η ιδια η υποθεση ξεχειλιζε απο ρομαντισμο και υπερβολη.


Συμφωνώ... Το είπα και σε προηγούμενο ποστ για την Austen στο ίδιο θέμα. Τα βιβλία της, δεν παλεύονται, ο ρομαντισμός τους είναι πολύς για να τον αντέξω. Κουραστικά, δακρύβρεχτα, με υπερβολές όπως είπες. Έχω διαβάσει το "Περηφάνια κ' προκατάληψη", το "Λογική και Ευαισθησία, το "Αββαείο του Νορθάνγκερ" και το "Έμμα"

Στο αββαείο του Νορθάνγκερ, πχ, η κεντρική ηρωίδα, έχει φαγωθεί να μάθει αν αυτή που είδε δίπλα στον αγαπημένο της είναι αδερφη του ή όχι και πολλά άλλα τετοια...

Όσοι βαριούνται και θέλουν να ασχοληθούν με τη λογοτεχνία, μακριά από την Austen, βλάπτει σοβαρα την υγεία...

Ουμπέρτο Έκο πρώτος απ'όλους ρε παιδιά, θές λεξεικό για να διαβάσεις βιβλίο του, εγώ προσπάθισα μια φορά το Εκκρεμές Του Ρεμπώ και δεν καταλάβαινα τίποτ,α μη κ΄νετε καμιά μαλακία και το αγοράσετε...., επίσις νομίζω πως αναφερθηκε και κριμα αν το ειπε καποις εμενα μαρεσει πολυ η ζωρζ σαρη!!1

Η Ζωρζ Σαρή είναι καταπληκτική! Μ'αρέσει πολύ ο τρόπος που συνδέει τα βιβλία της μεταξύ τους, και το ότι αποπνέουν μια ωριμότητα, παρόλο που σχετίζονται με παιδιά.

(δν ξέρω γιατί γράφω πλάγια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garth vader

Νεοφερμένος

Ο garth vader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εγώ είμαι κατά...εντελώς όμως!!Δεν σ'αρέσει δεν το διαβάζεις!!Εσύ μπορεί να πιστεύεις σε άλλα πράγματα αλλά αυτό δε σημαίνει πως είναι για ξύλο!!Από την μεριά του μπορεί εσύ να είσαι για ξύλο!!Διαφωνώ με όλους!

ρε φίλε δίκιο έχεις...αλλα εξ αρχής ξέραμε οτι δέν είναι και το πιό δημοκρατικό θέμα αυτο!:jumpy:

πάντως ΟΥΑΟΥ!
δέν ήξερα οτι θα έχει τόσο feedback το θέμα!
-----------------------------------------
garth vader, βλέπω το πες και το κανες:D

Να πω και γω με τη σειρά μου λοιπόν...

-Νταν Μπράουν...τοπ στη λίστα νομίζω
-Τζον Σταινμπεκ
-Ντενι Γκετζ
-Παολο Κοελο
-ε και Ουμπερτο Εκο

και όλοι εκείνοι που νομίζουν ότι γράφοντας ένα αστυνομικό μυθιστόρημα θεωρούνται αυτόματα συγγραφείς.
Ήμαρτον!

Οι περισσότεροι απο δαύτους είναι βαρετοί,αργοί,σχολαστικοί,ατάλαντοι, με κριτήριο πάντα τις προσδοκίες που είχα καθώς τους διάβαζα.

Ο Μπράουν προηγείται βλέπω και καλά κάνει.
Αλλά να ρωτήσω γιατί ο Κούντερα τέτοια μπίχλα;


Silent, ε καλά νομίζεις ότι θα επηρεάσουμε κανένα δηλαδή;
Απλά να εκφράσουμε το μίσος μας στη συγγραφική κοινότητα και μεις οι αθώοι αναγνώστες βρε αδερφέ

ΌΌΌΌΌΧΙ που θα μου ξέφευγε
χάχάχά!

ρε συ...ο Έκο είναι πολύ καλός..γιατί το λές αυτο;
-----------------------------------------
Παιδιά, εγώ βρίσκω τον Ουμπέρτο Έκο και τον Κούντερα αρκετά ενδιαφέροντες συγγραφείς! Ο Κούντερα ομολογώ αν δεν τον έχεις ξαναδιαβάσει είναι λίγο....στρυφνός..Αν όμως καταλάβεις πώς γράφει τότε γίνεται ενδιαφέρων...Ο Έκο στο "Όνομα Του Ρόδου" μου άρεσε υπερβολικά! Δεν ξέρω τωρα γιατι θέλετε να τον δείρετε....:(

Υ.Γ.Δαρείε η Άννα είμαι!

Άννα μου δέν πάς καλά(μα καλα..όλη η Καλαμάτα εδώ μαζευτήκαμε;)
Ο Κούντερα είναι ΑΠΑΙΙΙΙΙΣΙΟΣ
:jumpy:
είναι της φιλοσοφίας
"Σ'αγαπάω...βέβαια θα...γκούχου γκούχου όλη την υπόλοιπη πόλη αλλα θα συνεχίζω να σ'αγαπάω..."
ΕΛΕΟΟΟΟΣ
-----------------------------------------
Εμένα ο Νταν Μπραουν, πολύ μ'αρεσε. :who:
Ο Κοέλιο έχει λίγο δύσκολη "γραφή" αλλά νταξ τρώγεται. :p



Και εδώ διαφωνώ. :who:


Λοιπόν και εντός του θέματος λοιπόν :P
Ένας τυπάς εν ονόματι Μαρει Μπέιλ ( ή κάπως έτσι ) πρέπει να του απαγορεύσουν να ξαναγράψει. :P Α και επίσης βρίσκω απίστευτα κουραστικό τον Γουάιλντ. :)

ε όοοοοοχι και δύσκολη γραφή ο κοέλιο...:jumpy:

ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!

μα καλα....κουραστικός ο Ουάιλντ;
ο τύπος είναι θεούλης!

(χίχί...γι'αυτό μου αρέσουν αυτά τα θέματα...έχεις αντίλογο βρε αδερφάκι μου=] ):up:
-----------------------------------------
Έχοντας δει τον τίτλο και μόνο, μπήκα για να αναφέρω τον Paulo Coelho.

Φαστ-φουντ φιλοσοφία; Στοχασμός για ηλίθιους; Διανόηση για τις μάζες;

Τι; Τι;! ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ ΜΟΛΙΣ; ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΚΥΡΙΕ.

Kudos στους αρκετούς που τον ανέφεραν ήδη.

Τεράστιο βλέμμα απορίας σε κάποιον που έγραψε ότι έχει "δύσκολη γραφή". Wat.

Οκ!
προσκυνώ!:thanks:
-----------------------------------------
σε σχεση με τον Gaarder, ειναι:P

ε, καλά....ο κόσμος της Σοφίας(έχχει γράψει άλλο;:P)μια απλή καταγραφή είναι...τίποτα ιδιαίτερο!
-----------------------------------------
O Κοέλο για τα μπαζα; Τι λετε ρε; Εχω διαβασει το εγχειρίδιο του πολεμιστή του φωτός τουλαχιστον 5 φορές και είναι υπέροχο.
Όντως...και ο αδερφός μου λέει οτι είναι καλό και δέν έχει σχεση με τις άλλες Μ****ΙΕΣ του....λές να το αρχίσω;
-----------------------------------------
Τα σταφύλια της οργής. Μου το έκαναν δώρο, λέγοντας πως είναι φοβερό βιβλίο... Bah... :sick:

Σοβαρά;
και εμένα μου έιπαν οτι είναι τέλειο βιβλίο...
-----------------------------------------
Το συγκεκριμένο μου άρεσε πάρα πολύ... Ωραία περιπέτεια, και μου άρεσε το ότι τόνιζε ιδιαίτερα αυτόν τον αγώνα για την πατρίδα του Hannay... ( το διάβασα στην αγγλική έκδοση)


Μια συγγραφέας που δε συμπαθώ καθόλου είναι η Jane Austen... Τα βιβλία της ξεχειλίζουν από το ρομαντισμό κάτι που τα καθιστά πολύ βαρετά... Εντάξει, η καημενούλα καταπιεζόταν, αλλά αυτό το πράγμα στα βιβλία της δε λεει να σταματήσει... Ειδικά το "Αββαείο του Νορθάνγκερ" ήταν ο ορισμός της βαρεμάρας, παρά το ρεαλισμό του.

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΚΑΜΑΡΙ ΜΟΥ!:bravo::up::bravo:
ΜΠΡΑΒΟ!:bravo::up::bravo::up:

ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ!
:'(:'(
μα είίίίίίιναι πράγματα αυτα;:down::down:
η γυναίκα ήθελε ψυχιατρείο κατευθείαν!:s:s:s:s
-----------------------------------------
Christopher Paolini. Πρώτο βραβείο εμφανούς και μη τυποκλοπίας. Μακάρι να μαζεύονταν όλοι οι αναγνώστες του Tolkien και να του έδιναν ένα καλό μάθημα. Και είναι από τις λίγες φορές που το εύχομαι αυτό για κάποιον άλλο.
χάχάχάχάχάχά!
έέέεέέτσι...βγάλτε το τέρας που κρύβετε μέσα σας!:bye::lol::lol:
:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:χάχάχά
-----------------------------------------
Ευχαριστώ who.
Το "fax";
είναι επειδή το άλογο του γκάνταλγ είναι πιό γρήγορο και απο fax!
χάχάχά...είμαι πανίβλακας τελικα!λόλ:jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Βρε συ...
ο Έκο δεν αντέχεται...προσπαθώ ένα μήνα να τα βγάλω πέρα με το όνομα του ρόδου.
Όπως είπε και ο Παναγιας θες λεξικό για να διαβάσεις βιβλίο του και οι πληροφορίες/λεπτομέρειες στις οποίες εστιάζει δε με συγκινούν ούτε στο ελάχιστο.
Αν ήθελα άνοιγα και μια εγκυκλοπαίδεια, δε θέλω όμως...

Ο Κούντερα;;Ο Κούντερα...και μόνο που προσεγγίζει το θέμα του έρωτα καταρρίπτοντας επιτέλους τα κλισέ μονοπάτια, δε σε αγγίζει;

Διαχωρίζει αριστοτεχνικά σάρκα-πνεύμα και τις αδυναμίες της κάθε πλευράς.
Και δεν είναι ''γκουχου γκουχου'' με όλη την πόλη, είναι μια αδυναμία που δεν υπερνικά ο ήρωας... μη μου το χαλάς φτηνιάρικα:D


Ε εντάξει για τη δύσκολη γραφή του Κοέλιο... τα λόγια είναι περιττά.
Ας κάνουμε τις πάπιες όλοι

(fasdag, :lol: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top