Ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη (ειδικά για κοπέλες)

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Είναι σαν αυτό που εχει απαγορευθεί να πωλούνται τσιγαρα σε ανήλικους. Οσοι καπνιζαν καπνιζουν. ΠΟυ τα βρηκαν τα τσιγαρα. Ο μπαμπας τα αγορασε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Είναι σαν αυτό που εχει απαγορευθεί να πωλούνται τσιγαρα σε ανήλικους. Οσοι καπνιζαν καπνιζουν. ΠΟυ τα βρηκαν τα τσιγαρα. Ο μπαμπας τα αγορασε....

καλα καμια σχεση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
καλα if you insist
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indrilgon

Νεοφερμένος

Η indrilgon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Εδω και 5 μήνες διαβάζω για όλες τις δυνατές προφυλάξεις που ένα ζευγάρι μπορεί να πάρει για να προστατευτεί από ανεπιθύμητες εγκυμοσύνες η αφροδισιακά νοσήματα κατά τη διάρκεια της σεξουαλικής πράξης… όταν όμως γνωρίζεις ένα άτομο πολύ καιρό και δεν φοβάσαι για τίποτα άλλο εκτός από μια απρόοπτη εγκυμοσύνη και δεν έχεις καθόλου πείρα στο τομέα αυτό… τρομοκράτησε μονό με την ιδέα! Το προφυλακτικό είναι αρκετό??? Έμπειρες και έμπειροι μιλήστε!!!
Κοιτά το προφυλακτικό είναι μέθοδος αντισύλληψης αλλά τίποτα δεν είναι 100% αποτελεσματικό. Ο γιατρός μου μου είχε πει ότι η πιο σίγουρη μέθοδος είναι η αποχή, μην τρελαθούμε τώρα! Διαβάζουμε τις οδηγίες, είμαστε χαλαροί (το άγχος δεν έχει θέση σε τέτοιες στιγμές) και στην τελική αν κολαει κάνεις κάπου ακόμα και με ο προφυλακτικό να μην ολοκληρώσει μέσα το αγόρι και όλα καλά…;););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ο καλύτερος τρόπος να μην έχεις ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη, είναι να την επιθυμήσεις. Χο, χιούμορ.
Πέρα απο την πλάκα, ο,τι είπαν οι απο πάνω. Μάλλον μακράν ο πιο ασφαλής τρόπος (μετά την αποχή προφανώς, δεν το θεωρώ λύση αυτό :P) είναι τα αντισυλληπτικά, εφ'όσον τα παίρνεις σωστά. Βέβαια δεν προστατεύουν καθόλου απο αρρώστειες. Αν συνδυάσεις αντισυλληπτικά με προφυλακτικό πρέπει να είσαι πραγματικά πολύ γκαντέμω για να σου τύχει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Κοιτά το προφυλακτικό είναι μέθοδος αντισύλληψης αλλά τίποτα δεν είναι 100% αποτελεσματικό. Ο γιατρός μου μου είχε πει ότι η πιο σίγουρη μέθοδος είναι η αποχή, μην τρελαθούμε τώρα! Διαβάζουμε τις οδηγίες, είμαστε χαλαροί (το άγχος δεν έχει θέση σε τέτοιες στιγμές) και στην τελική αν κολαει κάνεις κάπου ακόμα και με ο προφυλακτικό να μην ολοκληρώσει μέσα το αγόρι και όλα καλά…;););)

Έχω ακούσει ότι και τα υγρά πριν την εκσπερμάτωση περιέχουν ένα μικρό ποσοστό σπέρματος, αληθεύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ναι, μπορούν να περιέχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
ναι αλλα μαλλον ειναι πολυ μικρο για να γινει οτιδηποτε και δεν εχουν κ την καταλληλη ταχυτητα :P παντα υπαρχουν πιθανοτητες ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indrilgon

Νεοφερμένος

Η indrilgon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Ο καλύτερος τρόπος να μην έχεις ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη, είναι να την επιθυμήσεις. Χο, χιούμορ.
Πέρα απο την πλάκα, ο,τι είπαν οι απο πάνω. Μάλλον μακράν ο πιο ασφαλής τρόπος (μετά την αποχή προφανώς, δεν το θεωρώ λύση αυτό :P) είναι τα αντισυλληπτικά, εφ'όσον τα παίρνεις σωστά. Βέβαια δεν προστατεύουν καθόλου απο αρρώστειες. Αν συνδυάσεις αντισυλληπτικά με προφυλακτικό πρέπει να είσαι πραγματικά πολύ γκαντέμω για να σου τύχει κάτι.
Εγώ από τα αντισιλιπτικα δεν είμαι ικανοποιημένη, Έπαιρνα πριν από τρία χρόνια και με τσάκισαν μόνο να κοιμάμαι και να τρώω ήθελα, τραγικό. Βεβαία από γυναίκα σε γυναίκα αλλάζουν οι αντιδράσεις πως και από χάπι σε χάπι. Για να βρεις το κατάλληλο πρέπει να πειραματιστής με τον γιατρό σου σε 3-4 διαφορετικές εταιρίες. ;)
-----------------------------------------
ναι αλλα μαλλον ειναι πολυ μικρο για να γινει οτιδηποτε και δεν εχουν κ την καταλληλη ταχυτητα :P παντα υπαρχουν πιθανοτητες ομως.
Καμένη…:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
...μόνο να κοιμάμαι και να τρώω ήθελα, τραγικό.
Μόνο μόνο; Τζάμπα τα έπαιρνες δηλαδή :P
Απο παρενέργειες δεν ξέρω, για αντισύλληψη μίλησα μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indrilgon

Νεοφερμένος

Η indrilgon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Μόνο μόνο; Τζάμπα τα έπαιρνες δηλαδή :P
Απο παρενέργειες δεν ξέρω, για αντισύλληψη μίλησα μόνο.
Πραγματικά τζάμπα! Ρίχνουν τελείως την όρεξη για την όλη διαδικασία. Προτιμούσα να βλέπω κινούμενα. Δράμα…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εμενα παλι με εχουν βοηθησει πολυ τα αντισυλληπτικα και στους πονους της περιοδου. Δεν πινω ουτε ενα παυσιπονο πλεον. Οι παρενεργειες μηνα με το μηνα φευγουν, πλεον μονο μια μου χει μεινει, μια αισθηση αηδιας που νιωθω για 2-3 μερες τη δευτερη βδομαδα, ειναι πολυ ενοχλητικο αλλα το υπομενω γιατι τα οφελη ειναι περισσοτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αντισυλληπτικά=χάπι της επόμενης μέρας?
Oχι.Το αντισηλυπτικο προλαμβανει τη συλληψη.Το χαπι της επομενης μερας νομιζω την "ακυρωνει'' αφοτου εχει γινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toxotis1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
Εγω τα προφιλακτικα μετα απο μια μαλακια που σκιστικε και ευτιχος δεν ειχαμε απροοπτα δεν τα κσαναεμπιστευομαι με τπτ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Oχι.Το αντισηλυπτικο προλαμβανει τη συλληψη.Το χαπι της επομενης μερας νομιζω την "ακυρωνει'' αφοτου εχει γινει.

οχι οχι οχι οχι
και το χαπι της επομενης μερας προληψη ειναι, αν εχει γινει το κακο πριν το παρεις δε κανει τιποτα. Εκτος αν δεν εχει φτασει ακομα στη μητρα, δηλαδη το χαπι κανει ο,τι και τα αντισυλληπτικα, απλα πιο γρηγορα. Κανει τη μητρα ακαταλληλη για να συγκρατησει γονιμοποιημενο ωαριο και σταματαει τις ωοθηκες απο το να παραγουν ωαρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Η επεξηγηση στον τιτλο με σκοτωνει.:PΕιδικα για τα κοριτσια.Και τα αγορια που μενουν εγγυοι;Που θα πουν τον πονο τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inferno29278

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Inferno29278 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Ένας τρόπος για να προστατευτείς 100% δεν υπάρχει. Κατά τη γνώμη μου τι καλύτερο είναι το προφυλακτικό, όχι αυτό από το περίπτερο με το 1, 2?, αλλά από φαρμακείο. Θα σου συνιστούσα να μην πάρεις χάπια. Καλό είναι να τα αποφεύγουμε, ακόμη και τα αναβράζον. Βέβαια δεν είμαι εγώ ο ειδικός. Απλά τη γνώμη μου λέω. Υπάρχουν και μερικοί ακόμη τρόποι για να μειώσεις τις πιθανότητες. Πχ αν ο σύντροφός σου πριν την πράξη κάνει ένα ζεστό μπάνιο, μειώνει την πιθανότητα, αφού το σπέρμα χρειάζεται χαμηλές θερμοκρασίες για να λειτουργήσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
μηπως να κανει και κανα κρυο μπανιο να του φυγει και το.....ωστε να μην υπαρχει κινδυνος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Η επεξηγηση στον τιτλο με σκοτωνει.:PΕιδικα για τα κοριτσια.Και τα αγορια που μενουν εγγυοι;Που θα πουν τον πονο τους;

αστειατορας :lol::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top