Αναγνώριση των ιδιωτικών κολεγίων στην Ελλάδα

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Είναι πλεόν γεγονός αυτό που αναμενόταν απο καιρό,με κοινοτική οδηγία υποχρεώθηκε πλέον η Ελλάδα να αναγνωρίσει πλήρως ως ισότιμα δλδ τα πτυχία που δίνονται απο ξένα κολέγια που λειτουργούν παραρτήματα στη χώρα μας με το σύστημα franchise, με τα αντίστοιχα των ελληνικών πανεπιστημίων.Ποια η γνώμη σας;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Χωρίς ΔΙΚΑΤΣΑ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ντροπή :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Κι εγώ είμαι αρκετά αρνητικός, κυρίως για το γεγονός οτι η ελληνική αγορά εργασίας δέν είναι έτοιμη να δεχτεί κάτι τέτοιο, να σταματήσει δηλαδή να βασίζεται στην ύπαρξη πτυχίου. Και γενικά η ελληνική αγορά που είναι συχνά λιγότερο πιστή στην αξιοκρατία θα υποφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Χωρίς ΔΙΚΑΤΣΑ?

Ποιο ΔΗΚΑΤΣΑ;;; Πάει αυτό, μας σχόλασε προ πολλού.. Τώρα έχουμε ΔΟΑΤΑΠ από τη ΝΔ, ζήτω η διαβλητότητα και η διαφθορά! :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρη για το θέμα του ΔΙΚΑΤΣΑ.Αυτό που ξέρω είναι (γιατί το είχα ψάξει όταν σκεφτόμουν να γραφτώ σε ένα ανάλογο) ότι το ΔΙΚΑΤΣΑ δεν αναγνωρίζει πτυχία των οποίων μέρος της φοίτησης ή ολόκληρη η φοίτηση έγινε στην Ελλάδα.Εμένα το θέμα με εξοργίζει κι ίσως φανεί άσχημο αυτό που θα γράψω για κάποιον που έχει τελειώσει ένα αντίστοιχο κολέγιο όμως (τουλάχιστον απο προσωπική εμπειρία) γνωρίζω τα εξής: Επειδή όταν τελείωσα το λύκειο γράφτηκα αρχικά σε ιδιωτικό ΙΕΚ στο οποίου τον όμιλο λειτουργούσε κολέγιο η διαδικασία σύστασης τους είναι: πηγαίνω εγώ ο τάδε επιχειρηματίας και συναπτω συμφωνία με το ξένο πανεπιστημίο,εκείνοι ελέγχουν τις εγκαταστάσεις που διαθέτω,στη συνέχεια μου δίνουν το πρόγραμμα σπουδών(το οποίο είναι όντως ίδιο με του πανεπιστημίου καθώς και τα βιβλία) κι ύστερα εγώ ιδρύω το παράρτημα το οποίο υποθετικά ελέγχεται απο το παν/μιο.Υποθετικά γιατί την όλη λειτουργία την φροντίζω εγώ ο επιχειρηματίας,οι καθηγητές που προσλαμβάνω είναι απλώς απόφοιτοι ΑΕΙ χωρίς διδακτορικό (καμμιά φορά και χωρίς πτυχίο) εγώ διενεργώ τις εξετάσεις κι απλώς στέλνω τα αποτελέσματα στο εξωτερικό έτσι ώστε να έρθουν τα πτυχία.Σημειωτέον τα κολέγια στην Ελλάδα δεν εντάσσονται στο Υπ.Παιδείας αλλά ελέγχονται απο το Υπ.Εμπορίου(πρώην νυν Υπ.Ανάπτυξης).Υδρύονται και λειτουργούν με μέθοδο franchise (σαν να ανοίγεις ένα everest).Φυσικά εγώ προτίμησα να μην χαλάσω τα δύο εκ. που περίπου χρειάζονταν για να φοιτήσω υπό αμφίβολες συνθήκες(σε κάποια η φόιτηση μπορεί να είναι και διετής) και μπήκα στον κόπο να ξαναδώσω εξετάσεις.Δεν ξέρω αν είμαι υπερβολική ή αν νοιώθω αδικημένη σίγουρα όμως είμαι κατά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
@emufear: επειδή κρανιοταράζομαι, έχεις αποδείξεις διαβλητότητας και διαφθορας? ή τουλάχιστον υπάρχουν γενικότερα τέτοιες αποδείξεις?

Και με το ΔΙΚΑΤΣΑ "άκουσα" ότι γινόντουσαν ατασθαλίες, όπως επίσης γραφτηκαν και καταγγέλθηκαν επισήμως κάποιες απο αυτές, και υπήρχαν και οι ανάλογες τιμωρίες.

Το αγγλικό μάστερ το πήγα στο ΔΙΚΑΤΣΑ, και δεν είχα κανένα μα κανένα προβλημα.

@kleftra: αυτό που έχει σημασία είναι "ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (σε όλες του τις μορφές) ΤΙ?". Ο καθένας με τις δυνάμεις του, θα παλέψει για να καταφέρει να φτιάξει τη ζωή του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Το αγγλικό μάστερ το πήγα στο ΔΙΚΑΤΣΑ, και δεν είχα κανένα μα κανένα προβλημα.

Για να μην ξεφύγουμε απο το θέμα και να μην υπάρξει άσκοπη παρεξήγηση δεν αναφέρομαι σε παιδιά τα οποία σπούδασαν στο εξωτερικό αλλά στα πτυχία (τα οποία μέχρι πρότινος δεν αναγνωρίζονταν) όσων σπούδασαν στην Ελλάδα σε "ιδρύματα"που λειτουργούν όπως παραπάνω.Το ποστ δεν έχει σαν θέμα να εξετάσει αν κάνει καλά ή όχι την δουλειά του το ΔΙΚΑΤΣΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αυτό που προσπαθώ να σου πω είναι να μην ανησυχείς... ο εργοδότης ξέρει καλά τον φοιτητή από το ΕΜΠ, τον φοιτητή απο το εξωτερικό, τον φοιτητή από τα ΤΕΙ, τον φοιτητή από τα ΙΕΚ, κλπκλπ.... Τα κριτήρια του για να πάρει κάποιον πολλές φορές δεν είναι το πτυχίο...οπότε, ποιος ο λόγος να αγχωνόμαστε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Αυτό που προσπαθώ να σου πω είναι να μην ανησυχείς... ο εργοδότης ξέρει καλά τον φοιτητή από το ΕΜΠ, τον φοιτητή απο το εξωτερικό, τον φοιτητή από τα ΤΕΙ, τον φοιτητή από τα ΙΕΚ, κλπκλπ.... Τα κριτήρια του για να πάρει κάποιον πολλές φορές δεν είναι το πτυχίο...οπότε, ποιος ο λόγος να αγχωνόμαστε?

Φυσικά και συμφωνώ ότι ένα πτυχίο δεν αρκεί απο μόνο του,εγώ είμαι τρανό παράδειγμα των όσων γράφεις,πρώτα δούλεψα και ύστερα σπούδασα στο αντικείμενο μου.Είμαι της άποψης ότι όποιος αξίζει δεν χάνεται και φυσικά υπάρχουν κι αξιόλογα άτομα που φοιτούν ή φοίτησαν σε τέτοιου είδους κολέγια.Όμως πέρα απο την αγορά εργασίας υπάρχουν και τα επαγγελματικά δικαιώματα.Σε αρκετούς κλάδους το είδος πτυχίου διαβαθμίζεται στην άδεια άσκησης επαγγέλματος.Πχ.στο δικό μου απόφοιτος οικονομικού ΑΕΙ αποκτα άδεια οικονομολόγου με την αποφοίτηση και άδεια λογιστή μετά 7 έτη,απόφοιτος ΤΕΙ δεν δικαιούται άδεια οικονομολόγου και αποκτά άδεια λογιστή μετά 13 έτη.Με τα νέα δεδομένα απόφοιτος κολεγίου (πολλές φορές διετούς φοίτησης) εξισώνεται με τον πχ. πτυχιούχο ΑΣΟΕ που πέρασε ένα σωρό παλούκια 4 (στην καλύτερη περίπτωση) χρόνια και ξεπερνά τον απόφοιτο Τει που πέρασε μια απο τα ίδια.Φαντάζομαι ότι παρόμοια κριτήρια για άδειες ισχύουν και σε άλλα επαγγέλματα και δη τα πολυτεχνικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
@emufear: επειδή κρανιοταράζομαι, έχεις αποδείξεις διαβλητότητας και διαφθορας? ή τουλάχιστον υπάρχουν γενικότερα τέτοιες αποδείξεις?

Και με το ΔΙΚΑΤΣΑ "άκουσα" ότι γινόντουσαν ατασθαλίες, όπως επίσης γραφτηκαν και καταγγέλθηκαν επισήμως κάποιες απο αυτές, και υπήρχαν και οι ανάλογες τιμωρίες.

Το αγγλικό μάστερ το πήγα στο ΔΙΚΑΤΣΑ, και δεν είχα κανένα μα κανένα προβλημα.

Αυτό ακριβώς λέω, ότι αν το ΔΙΚΑΤΣΑ (ή ΔΗΚΑΤΣΑ είναι τελικά; :P) είναι μια φορά διαβλητό...

Η όλη φάση με την παιδεία είναι αρκετά περίεργη και κάνει μπαμ:
ΔΟΑΤΑΠ, ιδιωτικά κολλέγια, εκκλησιαστικά πανεπιστήμια, κατάργηση των δωρεάν συγγραμμάτων, κτλ...

Όσο για το να μην ανησυχούμε, ας δεχτώ τα λεγόμενά σου για τον ιδιωτικό τομέα... Για το δημόσιο όμως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μετά από πολλούς αγώνες καταφέραμε το πενταετού φοίτησης πτυχίο μας να θεωρείται μάστερ. Έτσι αποκτήσαμε "προβάδισμα" σε σχέση με τους φοιτητές τετραετούς φοίτησης στο ίδιο αντικείμενο στο εξωτερικό.
Μετά επίσης από πολλούς αγώνες καταφέραμε να βαζουμε "υπογραφή" για περιβαλλοντολογικές μελέτες, ένα θέμα που από όλες τις πολυτεχνικές σχολές, η δική μας ήταν πιο κοντά στο συγκεκριμένο αντικείμενο.

Σωστός ο συλλογισμός σου, αλλα δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να μας πνίγει το γαμώτο...Αν δηλ, τώρα αποφάσιζαν 4ετή φοίτηση στη σχολή ή το Deree να βγάζει χημικούς μηχανικούς, εγώ τι πρέπει να κάνω? Να κατεβω σε απεργία?

Για μένα, δεν πανε να κάνουνε ότι θέλουν... έτσι είναι έξω, έτσι θα γίνει και εδώ, αφου εξευρωπαϊζόμαστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Στην Ελλάδα βασιλεύει η αναξιοκρατία όμως.. Στα ξένα ιδιωτικά πανεπιστήμια αν δεν αξίζεις θα πάρεις πόδι no matter πόσα λεφτά τους σκας, αντιθέτως στη χώρα μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
μετά από πολλούς αγώνες καταφέραμε το πενταετού φοίτησης πτυχίο μας να θεωρείται μάστερ. Έτσι αποκτήσαμε "προβάδισμα" σε σχέση με τους φοιτητές τετραετούς φοίτησης στο ίδιο αντικείμενο στο εξωτερικό.
Μετά επίσης από πολλούς αγώνες καταφέραμε να βαζουμε "υπογραφή" για περιβαλλοντολογικές μελέτες, ένα θέμα που από όλες τις πολυτεχνικές σχολές, η δική μας ήταν πιο κοντά στο συγκεκριμένο αντικείμενο.

Σωστός ο συλλογισμός σου, αλλα δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να μας πνίγει το γαμώτο...Αν δηλ, τώρα αποφάσιζαν 4ετή φοίτηση στη σχολή ή το Deree να βγάζει χημικούς μηχανικούς, εγώ τι πρέπει να κάνω? Να κατεβω σε απεργία?

Για μένα, δεν πανε να κάνουνε ότι θέλουν... έτσι είναι έξω, έτσι θα γίνει και εδώ, αφου εξευρωπαϊζόμαστε...
Εμένα πάλι με πνίγει το γαμώτο,μάταια θα μου πεις αφού βρισκόμαστε προ τετελεσμένου.Όμως δεν είναι δυνατόν να ισοτιμούνται πτυχία που αποκτήθηκαν με άλλα μέτρα κι άλλα σταθμά.Κι αν το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να εκφράζω την αγανάκτηση μου και να βολιδοσκοπώ και τις αποψεις άλλων περί του θέματος θα το κάνω.Τουλάχιστον θα μοιραστώ με κάποιους το θυμό μου,είναι κι αυτό μια κάποια λύση........;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
...
Όσο για το να μην ανησυχούμε, ας δεχτώ τα λεγόμενά σου για τον ιδιωτικό τομέα... Για το δημόσιο όμως;

Για το δημόσιο να ανησυχείτε:P

αν καταφέρει όμως κάποιος να μπει στο δημόσιο σήμερα, δεν είναι επειδή έχει πτυχίο από κάποιο francise-πανεπιστήμιο. Θα τον περάσει σίγουρα κάποιος που έχει το ίδιο πτυχίο αλλά και 10 χρόνια προϋπηρεσία...Άνισος αγώνας κατά τη γνώμη μου (αν βέβαια υλοποιήσουν αυτό που λένε για τις εξετάσεις, τότε κάπου έρχονται στα ίσα τους τα πράγματα. Αν βεβαια, υλοποιήσουν παράλληλα και την προσωπική συνεντευξη ως κριτήριο ένταξης στο δημόσιο, τότε ξαναμπερδεύονται τα πράγματα. Με λίγα λόγια, χ3σ3 μέσα πολυχρόνη....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Ειμαι ενάντια στην ισότιμη αναγνώριση των πτυχίων καποιων ιδιωτικών πανεπιστημίων στην Ελλάδα. Μια γνωστή μου που σπούδαζε σε ένα από αυτά, μια φορά μου έιχε πει με απόλυτη φυσικότητα, ότι τα θέματα των τελικών εξετάσεων τουσ τα είχαν δώσει μια μέρα πριν τις εξετάσεις!!!! :confused: Ασε που βλέπω πολλούς παλιουσ μου συμμαθητές που δεν σκαμπάζαν τίποτα να παιρνουν πτυχία αβέρτα, και να σχολιάζουν ότι είναι τα ίδια με τα δημόσια πανεπιστήμια.

Με την αναγνώριση ανοίγει και ο δρόμος προς το δημόσιο για όλους αυτούς τους αποφοίτους....

Εφαγα τα νιατα μου (λέμε τώρα:P ) πάνω από τα βιβλία για να μπω στην σχολή που ήθελα. Δεν μπρώ ούτε να το διανοηθώ ότι σε λίγο καιρό μπορεί να ανοίξουν πανεπιστήμια ιδιωτικά που θα δίνουν πτυχία ισότιμα με ΑΕΙ. Και που σταματάει αυτό? Αν κάποιος ανοιξει ιδιωτικό πανεπιστήμιο ιατρικής και πας σε νοσοκομεία και σε κουράρουν??? Δε θέλω ούτε να το σκεφτώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,814 μηνύματα.
Emufear με όση φιλική διάθεση εχω θα σε παρακαλούσα να σταματήσεις να μπαίνεις εμβόλιμα σε κάθε θέμα που θα είχε εστω και 1% πιθανότητα να πάρει πολιτικές προεκτάσεις μόνο και μόνο για να δείχνεις το μένος σου κατα της ΝΔ.

Και στο κάτω κάτω ναι δε μας συμφέρει να αναγνωριστούν τα ιδιωτικά κολέγια. Δε θέλω όταν πάρω το πτυχίο μου απ το ΑΕΙ μου, να έρχεται ο απόφοιτος του ΧΧΧ κολεγίου και να μου κουνιέται επειδή απλά ο μπαμπάς του είχε λεφτά και του αγόρασε ενα πανέμορφο πτυχίο.:mad: Γιατί να μου πάρει τη θέση;:( Γιατί πασχίζω εγω να περνάω τα μαθήματά μου τίμια και σε 4 χρόνια στην καλύτερη;:( Αμα ήταν έτσι να πηγαίναμε όλοι στο ΧΧΧ κολέγιο.:mad:

Και να είσαι βέβαιος οτι αν υπάρχει κάποιο λάθος σε πολιτικούς χειρισμούς, γι αυτό υπάρχει ο θεσμός των εκλογών. Ως τότε, κάποιοι κυβερνούν και κάποιοι αντιπολιτεύονται. Δέξου το!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Παιδιά σας παρακαλώ, σταματήστε με τα κόμματα... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Παιδιά σας παρακαλώ, σταματήστε με τα κόμματα... :(
Όντως κάπου καταντά και βλακεία..
Δεν χρειάζεται να συνδιάζουμε τα πάντα με αυτα..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,814 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Παιδιά σας παρακαλώ, σταματήστε με τα κόμματα... :(


Εγω απλή παρατήρηση έκανα για να διευκολυνθούν οι αναγνώστες του θέματος. Απ που κι ως που μπαίνω μαζί με τον έναν που ανέφερε για κόμμα; Εντάξει είναι Super Mod....και αζεφούλης αλλά μη το παραχ***με στην ανοχή :P Επρεπε εγω να κάνω παρατήρηση για να πέσει η παράκληση; :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top