Αναγνώριση πιστοποιητικών Αγγλικών για Ελλάδα και εξωτερικό

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Καλησπέρα !
Ποιος πονηρεμενος είπε ότι είναι δύσκολο το Michigan?
Καθόλου δεν είναι.
Τα άλλα που λες δεν τα έχω δοκιμάσει (για την ακρίβεια δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν ) αλλά σε σχέση με το Cambridge μου φάνηκε πολύ πιο εύκολο.
ΑΦΟΥ ΟΛΟ ΤΟ GVRL είναι MULTIPLE CHOICE
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,850 μηνύματα.
Κι εγώ σαν έφηβος το φοβόμουν το Michigan, όμως στα 31 μου έδωσα ECCE (Michigan Lower) και μου φάνηκε πολύ εύκολο. Απλά διαλέγεις μια από τις τέσσερις έτοιμες απαντήσεις στα γραπτά, ενώ στα προφορικά είναι πολύ ελαστικοί. Επίσης τα γνωστά βιβλία προετοιμασίας για ECCE έχουν θέματα και λεξιλόγιο που θεωρείται πιο δύσκολο σε σχέση με αυτά που τελικά βάζουν, άρα προετοιμάζεσαι καλά/ και για κάτι παραπάνω.

Σε 1.5 χρόνο από τώρα θα δώσω για ECPE.
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα,
Θα δώσω τον Μάιο το lower...θέλω το Michigan, γιατί θεωρώ ότι είναι πιο αναγνωρισμένο σε αντίθεση με LRN, MSU, TOEIK, Κρατικό...Εσείς τί μου προτείνετε; Δεν το θέλω αποκλειστικά για τον ΑΣΕΠ και το Δημόσιο!
Δώσε του κέιμπριτζ, αναγνωρίζεται και εντός ευρώπης. Το μισιγκαν οχι απο οσο ξερω. Εχω και τα δυο σε γ2 επιπεδο και μπορω να διαβεβαιωσω πως το μισιγκαν ειναι πολυ ευκολο και ουτε που διαβαζα κατι.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δώσε του κέιμπριτζ, αναγνωρίζεται και εντός ευρώπης. Το μισιγκαν οχι απο οσο ξερω. Εχω και τα δυο σε γ2 επιπεδο και μπορω να διαβεβαιωσω πως το μισιγκαν ειναι πολυ ευκολο και ουτε που διαβαζα κατι.
Όχι κ το Michigan αναγνωρίζεται.
 

!georgitsa!

Νεοφερμένος

Η !georgitsa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα,
άκυρο το Michigan...μου είπαν από το φροντιστήριο ότι δεν προλαβαίνουμε για προετοιμασία...με προτρέπουν να δώσω LRN ή TOEIC... γι' αυτά τα πτυχία τι γνωρίζετε και ποιο από τα δύο να επιλέξω;
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,898 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα,
άκυρο το Michigan...μου είπαν από το φροντιστήριο ότι δεν προλαβαίνουμε για προετοιμασία...με προτρέπουν να δώσω LRN ή TOEIC... γι' αυτά τα πτυχία τι γνωρίζετε και ποιο από τα δύο να επιλέξω;
Στο lrn το listening είναι απλό και τα θέματα των προφορικών δίνονται 2 εβδομάδες πριν τις εξετάσεις ώστε να μπορείς να προετοιμαστείς. Και βασικά στο lrn απ' όσο ξέρω αν αποτύχεις μπορείς να ξανά δώσεις τζάμπα...

Στο toeic έχει μόνο ερωτήσεις πολλαπλών επιλογών χωρίς προφορικά και έκθεση!

Οπότε εγώ θα σου πρότεινα να δώσεις το toeic γιατί είναι πολύ πιο εύκολο... Αλλά αυτό είναι στην κρίση σου, οι καθηγητές σου τι σου λένε?
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα,
άκυρο το Michigan...μου είπαν από το φροντιστήριο ότι δεν προλαβαίνουμε για προετοιμασία...με προτρέπουν να δώσω LRN ή TOEIC... γι' αυτά τα πτυχία τι γνωρίζετε και ποιο από τα δύο να επιλέξω;
Σιγα την προετοιμασια που χρειαζεται το μισιγκαν, και να κολλησεις με σελοτειπ εναν στυλο στο κεφαλι σου και να γραψεις στο χαρτι ετσι κατι θα πιασεις...
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.
Σιγα την προετοιμασια που χρειαζεται το μισιγκαν, και να κολλησεις με σελοτειπ εναν στυλο στο κεφαλι σου και να γραψεις στο χαρτι ετσι κατι θα πιασεις...
Και μένα αρκετά εύκολο μου φάνηκε, αλλα τώρα θεωρώ ότι το παρακάνεις λίγο.

Αθελα σου, θέλω να πιστεύω, υποτιμάς όλους αυτούς που τελικά δεν το παίρνουν ή που λόγω δυνατοτήτων δεν επιλέγουν καν να το δώσουν. Είναι αρκετοί και ανάμεσα τους υπάρχουν επιμελεις και αξιόλογοι μαθητές(ως επί το πλείστον στην πρώτη κατηγορία που ανέφερα).
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Και μένα αρκετά εύκολο μου φάνηκε, αλλα τώρα θεωρώ ότι το παρακάνεις λίγο.

Αθελα σου, θέλω να πιστεύω, υποτιμάς όλους αυτούς που τελικά δεν το παίρνουν ή που λόγω δυνατοτήτων δεν επιλέγουν καν να το δώσουν. Είναι αρκετοί και ανάμεσα τους υπάρχουν επιμελεις και αξιόλογοι μαθητές(ως επί το πλείστον στην πρώτη κατηγορία που ανέφερα).
Δεν υποτιμάω κανέναν, ήταν μια πλάκα για να δείξω πόσο εύκολο είναι. Συγχωρέστε με 😁
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Εγω να ρωτήσω κάτι;

Θέλεις απλά να έχεις μια πιστοποιήση γνώσης σαν χαρτι κι ετσι ή να έχεις και όντως καλές γνώσεις αγγλικών;

Γιατι οκ πολλες πιστοποιησεις υπάρχουν αλλα μονο λιγες αξίζουν για να έχεις όντως ενα καλο επίπεδο αγγλικών διότι κάνεις ανάλογη προετοιμασια.
 

!georgitsa!

Νεοφερμένος

Η !georgitsa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Εγω να ρωτήσω κάτι;

Θέλεις απλά να έχεις μια πιστοποιήση γνώσης σαν χαρτι κι ετσι ή να έχεις και όντως καλές γνώσεις αγγλικών;

Γιατι οκ πολλες πιστοποιησεις υπάρχουν αλλα μονο λιγες αξίζουν για να έχεις όντως ενα καλο επίπεδο αγγλικών διότι κάνεις ανάλογη προετοιμασια.
Θέλω να έχω ένα πτυχίο αγγλικών, αλλά με ενδιαφέρει να γνωρίσω και τη γλώσσα!
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top