Αναγνώριση πιστοποιητικών Αγγλικών για Ελλάδα και εξωτερικό

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Καταλαβαινουμε την ασχημη εμπειρια σου.
Απλα εξηγησε και λιγο τους λογους που σε απωθούν απο αυτό!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
city and guilds θα δώσω παιδιά.έχει δώσει κανείς το c2 να με πληροφορήσει σχετικά????

Μην το κανεις...Θα ειναι μεγαλο λαθος:nono:
Ενας φιλος μ το εδωσε και τον κοψανε κατατυχη οπως ολους μας στο φροντηστηριο στο listening....Ενω σε ολα τα αλλα περασε με αξιοπρεπεις βαθμους οπως και εγω.Που ειναι ο συμψηφισμος π λενε.Οι γυφτοι.
Αν θες ακουσε με και μην το δωσεις,δωσε κατι σαν το esb η με καλη προετοιμασια michigan
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ουτε ESB να δωσει.
Επισης σκετη απάτη.
ECPE να δωσει και θα ναι μια χαρα καλλυμένη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
γιατι τεο ειναι σκετη απατη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Γιατι πολυ απλα δεν σου λενε καθολου μα καθολου που κοπηκες.
Απλα σου τραβαει εκει ενα FAIL και αντε μετα εσυ να καταλαβεις.
Στο edexcel πχ αν κοπεις σου δινει ενα ποσοστο στα 125.
πχ.45/125 και FAIL και αναλυτικα ολες τις βαθμολογιες σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
κανεις λαθος. Βγαινει αναλυτικη βαθμολογια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aggeliki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
εμαθα προσφατα απο μια γνωστη μου οτι ο αδερφος της (που ειχε παρει το ecce- αμερικη δηλαδη) πηγε να σπουδασει στην αγγλια και δεν του το αναγνωρισαν, επειδη δεν ειχε παρει το fce (το αγγλικο) αυτο αληθευει; αν αληθευει, ισχυει το ιδιο και για το proficency; πρεπει να δηλαδη να εχεις παρει το αντιστοιχο πτυχιο της χωρας στην οποια θες να σπουδασεις ή αναγνωριζονται το ιδιο και τα δυο; ευχαριστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanna ?

Νεοφερμένος

Η Dunno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
δεν ξερω αν αληθευει παντως ο πιθανοτερος λογος που δεν δεχτηκανε το ecce ειναι οτι ειναι χαμηλου επιπεδου διπλωμα..δεν αρκει για σπουδες σε καμια περιπτωση..
Οι "Αγγλοι" οντως καποιες φορες δεν αναγνωριζουν τα αμερικανικα διπλωματα,αποτι εχω ακουσει..
Το αντιθετο ομως δεν ισχυει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aggeliki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
αυτο ξερεις αν ισχυει και για το ecpe; γιατι νομιζω οτι οποιο απο τα δυο (αγγλικο- αμερικανικο) να εχεις παρει, αναγνωριζεται το ιδιο με το αλλο και στις δυο χωρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
για να μπεις σε ενα πανεπιστημιο υπαρχουν ειδικα requirements. αμα το ECCE δν ηταν μεσα, καταλαβαινεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gestalt 2

Νεοφερμένος

Η Gestalt 2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ρε παιδιά ποια ECCE και κολοκύθια τούμπανά? Έχω βαρεθεί να ακούω κόσμο να νομίζει οτι τα προφισιενσι που εχουν θα τους τα αναγνωριζουν παντου. Ειδικα το μισιγκαν με την καμμια και πουθενα! Ακομα και στην πανεπ του μισιγκαν να πας ζητανε toefl! Τσεκάρετε ενα οποιοδηποτε πανεπιστημιο του εξωτερικου και το language requirement που ζητανε ειναι οι βαθμοι στο toefl. Σε μερικα στην ευρωπη ζητανε cambridge και ιδιαιτερα στη αγγλια αλλα και παλι εαν εχεις toefl σε παιρνουν παντου!ΕΔΩ εγω τελειωνω αγγλικη φιλολογια και θελω να φυγω γερμανια έχω ολα τα προφισιενσυ (σαν ηλιθια τα εδωσα γιατι αυτο προωθουν στη χωρα μας) και ισως χρειαστει να δωσω και toefl μαζι με ολα αυτα!Δηλαδη κοιταξτε να παρετε το τοφλ να εχετε το κεφαλι σας ησυχο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ρε παιδιά ποια ECCE και κολοκύθια τούμπανά? Έχω βαρεθεί να ακούω κόσμο να νομίζει οτι τα προφισιενσι που εχουν θα τους τα αναγνωριζουν παντου. Ειδικα το μισιγκαν με την καμμια και πουθενα! Ακομα και στην πανεπ του μισιγκαν να πας ζητανε toefl! Τσεκάρετε ενα οποιοδηποτε πανεπιστημιο του εξωτερικου και το language requirement που ζητανε ειναι οι βαθμοι στο toefl. Σε μερικα στην ευρωπη ζητανε cambridge και ιδιαιτερα στη αγγλια αλλα και παλι εαν εχεις toefl σε παιρνουν παντου!ΕΔΩ εγω τελειωνω αγγλικη φιλολογια και θελω να φυγω γερμανια έχω ολα τα προφισιενσυ (σαν ηλιθια τα εδωσα γιατι αυτο προωθουν στη χωρα μας) και ισως χρειαστει να δωσω και toefl μαζι με ολα αυτα!Δηλαδη κοιταξτε να παρετε το τοφλ να εχετε το κεφαλι σας ησυχο!

Nαι συμφωνω σε αυτα που λες αλλα προσεξε.
Εκτος απο το TOEFL ειναι ΚΑΙ το IELTS.
Μην ξεχνας και αυτο πιστοποιητικό.
Και με το TOEFL στο ΑΣΕΠ δεν σε προσλαμβανουν αλλα με το IELTS ναι.
Και επισης ξεχνας πως τα IELTS και TOEFL εχουν μεγιστη διαρκεια ζωης τα 2 χρόνια.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gestalt 2

Νεοφερμένος

Η Gestalt 2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ναι εννοειται σχεδον οπου ζητανε TOEFL ζητάνε και IELTS ή το ενα ή το αλλο! Πάντως αμα πας για ΤΟΕFL το δίνεις πριν αρχίσεις τις αιτήσεις στο εξωτερικό για να μπορεις να το εχεις ετοιμο. εξαρταται βεβαια το πανεπιστημιο. Οσα εχω δει προσωπικα το TOEFL ζητουσανε τουλαχιστον για τον τομεα που ενδιαφερομαι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαι το IELTS ειναι εξισου καλο.
Εγω επειδη εχω δει τα φορματ και απο τα 2 πιστοποιητικα προσωπικα μου αρεσε πιο πολυ το IELTS.
Το ΤOEFL το βρισκω λιγο πιο περίπλοκο.Το IELTS πιο ξεκαθαρο.Οσον αφορα δηλ.την βαθμολογια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
με μια γρηγορη ερευνα που εκανα εδω καταλαβα οτι langashire,cambridge,michigan,edexcel,esb,ΚΠγ εινια ολα αναγνωρισμενα απο τον ασεπ!:)τωρα οσον αφορα τον ιδιωτικο εξαρταται απο τον εργοδοτη!:hmm: το μονο σιγουρο εινια οτι για μεταπτυχιακο δεν κανει κανενα τους εκτος απο το cambridge και αυτο εξαρταται απο το πανεπιστημιο!το οτι στηριζονται απο τον ασεπ το καταλαβαμε...το θεμα ειναι αν παιρνουν ολα τα ιδια μορια και αν παιρνεις επαρκεια διδασκαλιας....αν και το αποκλειω να σε παρουν σε φροντιστηριο αγγλικων με το proficiency τουlangashire και του edexcel!:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fan(aticos) fan

Νεοφερμένος

Ο fan(aticos) fan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
επάρκεια μόνο με cambridge, michigan
στον ασεπ όλα τα πτυχία του ίδιου επιπέδου Α1,Α2,Β1,Β2,C1,C2 παίρνουν τα ίδια μόρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
επάρκεια μόνο με Cambridge, UCLan (Lancashire), Michigan!
Το ΑΣΕΠ δεν δέχεται το Lancashire, μόνο το ESB....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
:bye::bye::bye:τωρα μπερδευτηκα για τα καλα!λοιπον θα παρω τηλ τον ασεπ ή το υπουργειο παιδειας τεσπα ή θα στειλω κανα μειλ και οταν μου πουνε θα σας πω!παντως δεν λεει να παρεις επαρκεια με το λανγκασαιρ και μετα ο ασεπ να σου κανει κονξες!αντε να δουμε τι θα μου πουν εκει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
αν και το αποκλειω να σε παρουν σε φροντιστηριο αγγλικων με το proficiency τουlangashire και του edexcel!
του edexcel ΦΥΣΙΚΑ και οχι. εννοουνται αυτα τα πραγματα... το lancashire δινει επαρκεια. οπως και το cambridge και το michigan...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aς μην συγχέουμε τα πράγματα.Όλα τα πιστοποιητικά που αναγνωρίζει το ΑΣΕΠ ειναι διαθεσιμα και μεσω των προκυρήξεων του.Το ΑΣΕΠ ομως δεν δεσμευει τις επιλογες των ιδιωτων.Επισης δεν σου κατωχυρώνει και την απαλλαγη απο καποιο συντομο διαγνωστικο τεστ κατα την προσληψη σου.
Μια πιστοποιηση που παιρνεις μπορει να ισχυει για παντα θεωρητικα αλλα το επιπεδο δεν παραμενει σταθερό.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top