Αναγνώριση πιστοποιητικών Αγγλικών για Ελλάδα και εξωτερικό

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
τα πιστοποιητικα ηρθαν και το παρελαβα το edexcel level 3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
το esb ,uclan το ίδιο δεν είναι ?Εμένα πάνω στο πτυχίο μου, μου γράφει και τα δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
το esb ,uclan το ίδιο δεν είναι ?Εμένα πάνω στο πτυχίο μου, μου γράφει και τα δύο.
κοιτα αποτι ακουσα το langashire ειναι υποτην αιγιδα του europalso. αμα πας στην επισημη ιστοσελιδα του europalso θα δεις οτι αλλο portal υπαρχει για το esb και αλλο για το uclan!πρακτικα εγω που ειδα τα past papers ιδια ειναι!τεσπα!μπραβο σου που τοπηρες!:D:D:D:D

τα πιστοποιητικα ηρθαν και το παρελαβα το edexcel level 3
ποιο επιπεδο ειναι αυτο?τεσπα!
congradulations!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
το esb ,uclan το ίδιο δεν είναι ?Εμένα πάνω στο πτυχίο μου, μου γράφει και τα δύο.

Εαν το πιστοποιητικό σου λέει UCLan in association with ESB ή το αντίστροφο τότε το πιστοποιητικό σου δεν αναγνωρίζεται ούτε από το ΑΣΕΠ ούτε δίνει επάρκεια από το ΥΠΕΠΘ εαν είναι Proficiency. Μπορείς όμως να μιλήσεις με το UCLan και να στο επανεκδόσουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Εαν το πιστοποιητικό σου λέει UCLan in association with ESB ή το αντίστροφο τότε το πιστοποιητικό σου δεν αναγνωρίζεται ούτε από το ΑΣΕΠ ούτε δίνει επάρκεια από το ΥΠΕΠΘ εαν είναι Proficiency. Μπορείς όμως να μιλήσεις με το UCLan και να στο επανεκδόσουν!
ωχ παραλιγο με τρομαξες!τι επρεπε να λεει?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Εαν το πιστοποιητικό σου λέει UCLan in association with ESB ή το αντίστροφο τότε το πιστοποιητικό σου δεν αναγνωρίζεται ούτε από το ΑΣΕΠ ούτε δίνει επάρκεια από το ΥΠΕΠΘ εαν είναι Proficiency. Μπορείς όμως να μιλήσεις με το UCLan και να στο επανεκδόσουν!

1)δεν είναι proficiency , β2 είναι
2)γράφει english speaking board(international) ltd with the university of central lancashire.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αν αναγραφει ESB τοτε δεν εχεις κανενα πρόβλημα με το ΑΣΕΠ!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
επειδη ο επιμενων νικα το ξαναεψαξα το θεμα για 100 τοστη φορα και βουαλα:https://webcache.googleusercontent.c...p/site/home/LC+Menu/FORIS/Ipodigmata/prok.csp
αυτη ειναι η σελιδα απο τον ιδιο τον ΑΣΕΠ....καπου πηρε το ματι μου εκει το ESB....αλλα οχι το uclan....ξερω γω μπορει ναναι και το ιδιο αυτα τα δυο!ας δωσουμε λοιπον το esb για να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο!ετσι κιαλλιως τα ιδια past papers εχουνε στο ονομα θα κολλησουμε?λυση μυστηριου!
οποιος μπερδευτει απο την σελιδα του ασεπ ας παει https://aglikapastras.com/χρήσιμα/ασεπ/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
να μαι παλι
!παιδια ευρηκα για οσους εχουν μπερδευτει! ESB=UCLAN
παλια το ελεγαν langashire αλλα τωρα esb!για του λογου το αληθες ριξτε μια ματια:https://aglikapastras.com/%CE%B5%CE%B...%8C/esb-exams/

"Η εξέταση ESB (English Speaking Board) έχει την ίδια μορφή που είχε παλαιότερα η εξέταση UCLAN (the University of Central LANcashire ). Η εξέταση αυτή είναι αναγνωρισμένη απο το ΑΣΕΠ.........ESB (English Speaking Board) (πρώην UCLAN -Lancashire) για τα επίπεδα Β1 και Β2."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μα ειναι το ίδιο ακριβως πράγμα ως προς το περιεχόμενο απλά με άλλο "περιτύλιγμα":)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Μα ειναι το ίδιο ακριβως πράγμα ως προς το περιεχόμενο απλά με άλλο "περιτύλιγμα":)
πολυ σωστα!εγω δεν καταλαβαινω γιατι πανω στις εξετασεις λεει university of central langashire και δεν τον εχουν ηδη αλλαξει αφου καταργηθηκε η παλια ονοομασια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
παντως σε πανεπιστημια στην αγγλια και με το city and guilds πας!επισης,ο ασεπ αναγνωριζει και αλλα περα απο αυτα που ειπατε οπως το tie ,city and guilds toeic και πολλα ακομα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
να μαι παλι
!παιδια ευρηκα για οσους εχουν μπερδευτει! ESB=UCLAN
παλια το ελεγαν langashire αλλα τωρα esb!για του λογου το αληθες ριξτε μια ματια:https://aglikapastras.com/%CE%B5%CE%B...%8C/esb-exams/

"Η εξέταση ESB (English Speaking Board) έχει την ίδια μορφή που είχε παλαιότερα η εξέταση UCLAN (the University of Central LANcashire ). Η εξέταση αυτή είναι αναγνωρισμένη απο το ΑΣΕΠ.........ESB (English Speaking Board) (πρώην UCLAN -Lancashire) για τα επίπεδα Β1 και Β2."

ακυρο παιδια...ηρθα παλι για να το διορθωσω για να μην παρω κανεναν στον λαιμο μου!η αληθεια ειναι οτι αυτα τα 2 μοιαζουν σαν 2 σταγονες νερο αλλα δεν εχουν την ιδια ισχυ!:(:(αυτο ειναι το μειλ που μου εστειλε το europalso:Sent: Wednesday, September 29, 2010 10:05 AM
To: 'Europalso'
Subject: RE: [Website Feedback] esb,uclan

Το πτυχίο C2 ESB είναι αναγνωρισμένο από ΑΣΕΠ, δεν δίνει επάρκεια.
Το πτυχίο C2 UCLAN δίνει επάρκεια αλλά δεν είναι αναγνωρισμένο από ΑΣΕΠ.

Ευχαριστούμε
Τμήμα Εξετάσεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
ακυρο παιδια...ηρθα παλι για να το διορθωσω για να μην παρω κανεναν στον λαιμο μου!η αληθεια ειναι οτι αυτα τα 2 μοιαζουν σαν 2 σταγονες νερο αλλα δεν εχουν την ιδια ισχυ!:(:(αυτο ειναι το μειλ που μου εστειλε το europalso:Sent: Wednesday, September 29, 2010 10:05 AM
To: 'Europalso'
Subject: RE: [Website Feedback] esb,uclan

Το πτυχίο C2 ESB είναι αναγνωρισμένο από ΑΣΕΠ, δεν δίνει επάρκεια.
Το πτυχίο C2 UCLAN δίνει επάρκεια αλλά δεν είναι αναγνωρισμένο από ΑΣΕΠ.

Ευχαριστούμε
Τμήμα Εξετάσεων
δηλαδή εμένα που γράφει και τα δύο τα πτυχίο,τι είναι?δίνει επάρκεια και είναι αναγνωρισμένο?ή τίποτα?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Επικοινωνεις με το EUROPALSO για να δεις πως θα σου εκδοσουν νεο διοτι αυτο που εχεις ούτε επαρκεια δινει ουτε αναγνωριζεται απο το ΑΣΕΠ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
δηλαδή εμένα που γράφει και τα δύο τα πτυχίο,τι είναι?δίνει επάρκεια και είναι αναγνωρισμένο?ή τίποτα?:hmm:

εσυ οταν πηγες να δωσεις σου ειπαν στο φροντιστηριο οτι θα πηγαινες να δωσεις το ESB ή το UClan?
κοιτα να ειναι και τα 2 ταυτοχρονα δεν νομιζω αλλα δεν ειμαι σιγουρη γιατι εξαρταται και απο το ποτε εδωσες...το 2008 ας πουμε το UClan έδινε και επάρκεια και αναγνώριση από τον ΑΣΕΠ!τεσπα!καλυτερα να στειλεις και εσυ ένα μέιλ στο europalso για να είσαι απολυτα βεβαιος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Mιλαμε για τα σημερινα δεδομενα.Το 2008 εδινες UCLAN και έπαιρνες και UCLAN και ESB.Τωρα όμως εχουν ξεκαθαρίσει τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!georgitsa!

Νεοφερμένος

Η !georgitsa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα,
Θα δώσω τον Μάιο το lower...θέλω το Michigan, γιατί θεωρώ ότι είναι πιο αναγνωρισμένο σε αντίθεση με LRN, MSU, TOEIK, Κρατικό...Εσείς τί μου προτείνετε; Δεν το θέλω αποκλειστικά για τον ΑΣΕΠ και το Δημόσιο!
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το ερώτημα σου.
Δηλώνεις ξεκάθαρα οτι θα δώσεις το Μαϊο το Michigan και στη συνέχεια εκθέτεις την αιτιολογία.

Εμείς τι θέλεις να σου πούμε, εφόσον θα δώσεις το Μίσιγκαν και οχι σκέφτεσαι να δώσεις το Μίσιγκαν;
Εννοείς να σου προτείνουμε, άλλο ένα; :hmm:

Υ. Γ Βασικά ξαναδιάβασα το μήνυμα σου και έκανα λάθος, με μπέρδεψε η διατύπωση και συγκεκριμένα το άρθρο το.
Θα δώσω τον Μάιο το lower...θέλω το Michigan,
 

!georgitsa!

Νεοφερμένος

Η !georgitsa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Θέλω το Michigan αλλά έχω ακούσει ότι είναι πιο δύσκολο...τα άλλα πιστοποιητικά γλωσσομάθειας έχουν την ίδια αναγνωρισιμότητα με αυτή του Michigan;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top