Αλ τσαντίρι νιούζ: η γνώμη σας

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
απλα λεω τη γνωμη μου οσον αφορα το λαζοπουλο και παρομοιους ανθρωπους της τηλεορασης

οτι ειναι γκει, επομενως ειναι επικυνδινος για την κοινωνια και ,ως αποτελεσμα, η σατυρα του ειναι προπαγανδα και δε πρεπει να τον βλεπουμε; *παιρνει μια μεγαλη αναπνοη*


λογικα αλματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
3 φορες προσπαθησα να δω αυτη την εκπομπή αλλα δεν τα καταφερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
3 φορες προσπαθησα να δω αυτη την εκπομπή αλλα δεν τα καταφερα...

Είχε πολύ πολιτικό περιεχόμενο που δεν το κατάλαβες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
οτι ειναι γκει, επομενως ειναι επικυνδινος για την κοινωνια και ,ως αποτελεσμα, η σατυρα του ειναι προπαγανδα και δε πρεπει να τον βλεπουμε; *παιρνει μια μεγαλη αναπνοη*


λογικα αλματα

Γκει ? ποιος ειπε οτι ειναι γκει ? ειναι γκει ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

444ever

Νεοφερμένος

Ο 444ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
μονο μια λεξη ,καταπλυκτηκος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
μονο μια λεξη ,καταπλυκτηκος
Μονο μια λεξη ειπες και αυτη λαθος , καταπληκτικος*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
δέν τον βλέπω.κοινός προπαγανδιστής.
και μήν μου πείτε οτι δέν προωθεί φανερα ορισμένα κόματα,
προχθές προσπαθούσε πόση ώρα να μας πείσει να ψηφήσουμε οικολόγους,
ενώ ακόμα και τον αλαβάνο είχε καλέσει κάποτε στην εκπομπή του.
άλλο να κάνεις σάτηρα, και άλλο μέσα απο την σάτυρα να προωθείς τα πολιτικά σου πιστεύω.

ΠΡΟΣΟΧΗ! παρακάτω υπάρχει δείγμα προπαγάνδ.. εεε ''σάτηρας'' του λάκη.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=6VB_YKGiP4Q[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
λάκης:κλείσε την τηλεώραση νεαρέ γιατί αρχίζει η μόλυνση. (δείγμα τραγηκής ειρωνίας)
λάκης: μην νομίζεται οτι δέν έχω καλέσει και άλλους. (προσπάθεια να κουκουλώσει τα ακουκούλωτα)

4:07 λάκης: εδώ περιμένουνε (οι τηλεθεατές) να σας αγαπήσουνε. (?????)

5:46 λάκης: εγώ θα την πώ την αμαρτεία μου, ξερεται δέν είμαι συνασπισμός. (εντωμεταξύ να τον βλέπεις να λιώνει)
5:50 λάκης: εντάξει θα με πείς ο καθένας έχει τα ελλατώματά του, (δηλαδή ρε λάκη, είναι ελλάτωμα να μήν είσαι συριζα?)

δέν χρειάζεται τίποτα άλλο για να πειστούμε οτι λάκης εκμεταλεύεται την τηλεθέαση και την εκπομπή του, για να προωθήσει τα κατα καιρούς πολιτικά του πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
ΔΙΑΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ αλλά δε το λέω!:D

Εγώ θεωρώ ότι είναι ΤΖΑΜΑΤΟΣ! Εϊναι εκπληκτικός και σκίζει. Αλλά ο καθένας με τα πιστεύω του(οι υπόλοιποι που δεν πιστεύουν είναι μαλάκες κατα τον gaspar:P:P:P)
Εντάξει πλακίζω. Εμένα μου αρέσει αλλά μόνο τη γνώμη μου ακούτε. ΤΕΛΕΙΑ!:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.

_marillia1

Νεοφερμένος

Η Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
εμένα μου αρέσει πάρα πολύ!είναι φανταστικός!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Έχω ξαναπεί τη γνώμη μου γι' αυτόν, αλλά χωρίς να είχα παρακολουθήσει την εκπομπή του, παρά μόνο ορισμένα στιγμιότυπα. Τώρα που τον είδα πριν από καμιά βδομάδα και κάτι, έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις:

-Ποτέ δε μου άρεσε η φάτσα του. Δεν είναι βέβαια κριτήριο αυτό για τον κρίνεις, αλλά σε μερικές σκηνές (και το κάνει οπισθοχωρώντας), κάνει μια γκριμάτσα σαν να σιχαίνεται αυτό που κάνει.
-Γιατί έχει τόση επιτυχία; Σάτιρα κ.λπ.; Ό,τι κάνει κι αυτός, μπορεί να το κάνει τουλάχιστον και το 50% των Ελλήνων. Παίρνω κομματάκια από τα δελτία ειδήσεων. Τα προβάλλω. Κάνω παύση στα κομματάκια που επιδέχονται κάποιου είδους σχολιασμό. Και σχολιάζω. Εγώ δε θέλω από κανέναν να μου σχολιάσει το τί βλέπω στην τηλεόραση. Ευχαριστώ πολύ, αλλά μπορώ και μόνος μου.
-Έχει πάρα πολύ κακό γούστο στα ρούχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelitsa

Νεοφερμένος

Η vaggelitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Μάνδρας (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
απεχτος!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Διαφωνω Crookshanks πιστευω πως εχει καποιο καλουτσικο γουστο στον ρουχισμο.
Ο στοχος του λαζοπουλου ητανε εξαρχης να ενσαρκωσει ενα απλο ελληνα με σκοπο να σχολιαζει την καθημερινοτητα , για αυτο και εχει τοση περαση επειδη ακριβως αυτο που κανει μπορει να το κανει ο καθενας (χωρις το ιδιο αποτελεσμα φυσικα), σχολιαζει τα βιντεο κλιπ με καυστικοτητα και ενδιαφερον , ειναι αναμφιβολα ταλαντουχος στην σατυρα.
Εχω ομως προβληματα με την εκμπομπη.
Παρουσιαζει την αγνοια του απλου κοσμου ως αφυπνιση προς την κατάντια του δικομματισμου ,προωθει τον ευκολο μηδενισμο του σημερα και λεει μπραβο στην νεα γενια οταν τον ενστερνιζεται, εξιδανικευει το τι κανουν οι εφηβοι κτλ
Συμπερασμα :
λαζοπουλος = αρκετα αστειος
λαζοπουλισμος = οχι κατι που θελω να αφουγκραστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Έχω ξαναπεί τη γνώμη μου γι' αυτόν, αλλά χωρίς να είχα παρακολουθήσει την εκπομπή του, παρά μόνο ορισμένα στιγμιότυπα. Τώρα που τον είδα πριν από καμιά βδομάδα και κάτι, έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις:

-Ποτέ δε μου άρεσε η φάτσα του. Δεν είναι βέβαια κριτήριο αυτό για τον κρίνεις, αλλά σε μερικές σκηνές (και το κάνει οπισθοχωρώντας), κάνει μια γκριμάτσα σαν να σιχαίνεται αυτό που κάνει.
-Γιατί έχει τόση επιτυχία; Σάτιρα κ.λπ.; Ό,τι κάνει κι αυτός, μπορεί να το κάνει τουλάχιστον και το 50% των Ελλήνων. Παίρνω κομματάκια από τα δελτία ειδήσεων. Τα προβάλλω. Κάνω παύση στα κομματάκια που επιδέχονται κάποιου είδους σχολιασμό. Και σχολιάζω. Εγώ δε θέλω από κανέναν να μου σχολιάσει το τί βλέπω στην τηλεόραση. Ευχαριστώ πολύ, αλλά μπορώ και μόνος μου.
-Έχει πάρα πολύ κακό γούστο στα ρούχα.


Που κολλάνε τα ρούχα; Το concept της εκπομπής είναι ότι είναι γύφτος, γι'αυτό ντύνεται έτσι, γι'αυτό μιλάει έτσι και γι'αυτό έχει αυτό το ντεκόρ στο πλατώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Διαφωνω Crookshanks πιστευω πως εχει καποιο καλουτσικο γουστο στον ρουχισμο.
Ο στοχος του λαζοπουλου ητανε εξαρχης να ενσαρκωσει ενα απλο ελληνα με σκοπο να σχολιαζει την καθημερινοτητα , για αυτο και εχει τοση περαση επειδη ακριβως αυτο που κανει μπορει να το κανει ο καθενας (χωρις το ιδιο αποτελεσμα φυσικα), σχολιαζει τα βιντεο κλιπ με καυστικοτητα και ενδιαφερον , ειναι αναμφιβολα ταλαντουχος στην σατυρα.
Εχω ομως προβληματα με την εκμπομπη.
Παρουσιαζει την αγνοια του απλου κοσμου ως αφυπνιση προς την κατάντια του δικομματισμου ,προωθει τον ευκολο μηδενισμο του σημερα και λεει μπραβο στην νεα γενια οταν τον ενστερνιζεται, εξιδανικευει το τι κανουν οι εφηβοι κτλ
Συμπερασμα :
λαζοπουλος = αρκετα αστειος
λαζοπουλισμος = οχι κατι που θελω να αφουγκραστω

Ε, καλά, το γούστο στα ρούχα είναι υποκειμενικό.
Αφού ενσαρκώνει έναν απλό Έλληνα, γιατί δε βάζουν στην πραγματικότητα κάθε μέρα διαφορετικούς απλούς Έλληνες, να σχολιάζουν την επικαιρότητα; Αυτό θα ήταν πραγματικά ενδιαφέρον. Δε μπορώ να δεχτώ όμως ένα μόνο άτομο που σχολιάζει τα πάντα, με αυτό τον τρόπο του δίνεις υπερβολική αξία και, κυρίως, εξουσία.
Όσον αφορά τα μηνύματα που πάει να περάσει, θα σε γελάσω. Με το λίγο παραπάνω από το μισό επεισόδιο που παρακολούθησα τις προάλλες, μου έδωσε την εντύπωση ότι απλώς προσπαθεί να ενισχύσει ένα γενικό κλίμα απαισιοδοξίας και, όπως είπες κι εσύ, εκεί έρχεται ο μηδενισμός. Δε θεωρώ όμως την άποψή μου αντικειμενική, γιατί δεν έχω δει πολύ. Και ούτε πρόκειται να κάτσω κι άλλο, εκτός κι αν είναι κατά τύχη. Τον θεωρώ αρκετά βαρετό, διότι αυτά που λέει μπορώ και κάλλιστα να τα σκεφτώ και μόνος μου.
Εξάλλου, αν ενσαρκώνει το μέσο Έλληνα πολίτη, γιατί ο μέσος Έλληνας πολίτης να κάτσει να τον δει; Τί ενδιαφέρον έχει, αν ξέρει ήδη τi θα ακούσει; Το μόνο που βλέπω να ενισχύεται με αυτό τον τρόπο, είναι η μαζοποίηση της κοινωνίας.

Που κολλάνε τα ρούχα; Το concept της εκπομπής είναι ότι είναι γύφτος, γι'αυτό ντύνεται έτσι, γι'αυτό μιλάει έτσι και γι'αυτό έχει αυτό το ντεκόρ στο πλατώ.

Ναι, είχα ακούσει κάτι για αυτό. Αλλά αν είναι γύφτος, γιατί φτιάχνει έτσι τα μαλλιά του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ε, καλά, το γούστο στα ρούχα είναι υποκειμενικό.
Αφού ενσαρκώνει έναν απλό Έλληνα, γιατί δε βάζουν στην πραγματικότητα κάθε μέρα διαφορετικούς απλούς Έλληνες, να σχολιάζουν την επικαιρότητα; Αυτό θα ήταν πραγματικά ενδιαφέρον. Δε μπορώ να δεχτώ όμως ένα μόνο άτομο που σχολιάζει τα πάντα, με αυτό τον τρόπο του δίνεις υπερβολική αξία και, κυρίως, εξουσία.
Όσον αφορά τα μηνύματα που πάει να περάσει, θα σε γελάσω. Με το λίγο παραπάνω από το μισό επεισόδιο που παρακολούθησα τις προάλλες, μου έδωσε την εντύπωση ότι απλώς προσπαθεί να ενισχύσει ένα γενικό κλίμα απαισιοδοξίας και, όπως είπες κι εσύ, εκεί έρχεται ο μηδενισμός. Δε θεωρώ όμως την άποψή μου αντικειμενική, γιατί δεν έχω δει πολύ. Και ούτε πρόκειται να κάτσω κι άλλο, εκτός κι αν είναι κατά τύχη. Τον θεωρώ αρκετά βαρετό, διότι αυτά που λέει μπορώ και κάλλιστα να τα σκεφτώ και μόνος μου.
Εξάλλου, αν ενσαρκώνει το μέσο Έλληνα πολίτη, γιατί ο μέσος Έλληνας πολίτης να κάτσει να τον δει; Τί ενδιαφέρον έχει, αν ξέρει ήδη τi θα ακούσει; Το μόνο που βλέπω να ενισχύεται με αυτό τον τρόπο, είναι η μαζοποίηση της κοινωνίας.
Κοιταξε να δεις επειδη εισχωρει στο πετσι καποιου αλλου δεν σημαινει πως αλλαζει ολοκληρωτικα , εχει ακομα την δικη του σατυρικης φυσης φωνη που εσυ απλα δεν την βρισκεις αστεια , εγω αντιθετα γελαω καθε φορα που τα αστεια του δεν κρύβουν καποιον μηδενισμο ή πολιτικο σχολιο απ πισω τους.
Το πειραμα που λες ακουγεται ενδιαφερον αλλα αμφιβάλλω αν θα ητανε , μαλλον θα πλησιαζε το υφος της εκμπομπης της πανιας.
Οσο αναφορα γιατι το ποσο μονοδιαστατο ειναι σε καποιο βαθμο το τσαντιρι σε αυτο δεν φταιει οτι ειναι ενας ανθρωπος αλλα οτι αυτος ο ανθρωπος ειναι ο λαζοπουλος.
Στα βιβλια προβαλεται η σκεψη και τα σχολια για τον ανθρωπο/την κοινωνια κτλ ενος συγγραφέα , σε μια τελεοπτικη σειρα τα αντιστοιχα ισχυουν για εναν σεναριογράφο , κατι τετοιο ειναι και ο λαζοπουλος απλα δεν σου αρεσει ο τροπος που εκφραζεται (ουτε εμενα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lak100

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης (Μητσος) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βίτσι (Καστοριά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
εμενα ο λαζοπουλος μου αρεζε οτν εκανε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ σατηρα με τους 10 Μικρους Μητσους καμια σχεση με τον υπερμετρο λαικισμο που πουλαει τωρα οχι παντα αλλα τις περισσοτερες φορες. Ενα μεγαλο λαθος που κανει ειναι οτι ανακατευει την πολιτικη πλεον στην σατηρα ενοω τις πολιτικες του θεσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Κοιταξε να δεις επειδη εισχωρει στο πετσι καποιου αλλου δεν σημαινει πως αλλαζει ολοκληρωτικα , εχει ακομα την δικη του σατυρικης φυσης φωνη που εσυ απλα δεν την βρισκεις αστεια , εγω αντιθετα γελαω καθε φορα που τα αστεια του δεν κρύβουν καποιον μηδενισμο ή πολιτικο σχολιο απ πισω τους.
Το πειραμα που λες ακουγεται ενδιαφερον αλλα αμφιβάλλω αν θα ητανε , μαλλον θα πλησιαζε το υφος της εκμπομπης της πανιας.
Οσο αναφορα γιατι το ποσο μονοδιαστατο ειναι σε καποιο βαθμο το τσαντιρι σε αυτο δεν φταιει οτι ειναι ενας ανθρωπος αλλα οτι αυτος ο ανθρωπος ειναι ο λαζοπουλος.
Στα βιβλια προβαλεται η σκεψη και τα σχολια για τον ανθρωπο/την κοινωνια κτλ ενος συγγραφέα , σε μια τελεοπτικη σειρα τα αντιστοιχα ισχυουν για εναν σεναριογράφο , κατι τετοιο ειναι και ο λαζοπουλος απλα δεν σου αρεσει ο τροπος που εκφραζεται (ουτε εμενα)

Πάνια;:sick::P Δε μπορώ να τη βλέπω.

Δεν αναφέρομαι σε κάποια εκπομπή όπου θα είναι κάποιος host και οι guests θα μιλάνε για τα "προβλήματα" που έχουν (εξάλλου η Πάνια καταντάει μεξικάνικη σειρά με τα "προβλήματα" με τα οποία ασχολείται). Μιλάω για μια εκπομπή, στην οποία οι άνθρωποι θα έκαναν αυτό που κάνουμε κι εμείς εδώ. Να συζητάμε. Έτσι απλά. Και όχι να έχουν ένας ή δύο ή τρεις δημοσιογράφοι το μονοπώλιο στα τηλεοπτικά παράθυρα (που είναι στις ειδήσεις, αλλά δυστυχώς στα τηλεοπτικά δελτία δε γίνεται σαφής διαχωρισμός είδησης-σχολίου). Πολύ απλό είναι.
Στο τελευταίο που λες δε διαφωνώ. Αλλά υποτίθεται ότι ο Λαζόπουλος ενσαρκώνει έναν κοινό άνθρωπο, όχι ένα συγγραφέα ή σεναριογράφο. Μόνο που αυτό δε γίνεται. Ο οποιοσδήποτε άνθρωπος κάνει ολόδική του εκπομπή, παύει να είναι κοινός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
εμενα αυτο που με "ενοχλει" ειναι οτι καποιοι στο ονομα της σατιρας ξεπερνανε καποια ορια...αυτο,απο κει και περα ουτε ο Λαζοπουλος αγγελουδι δεν ειναι,ουτε η σαρρη που τα θελει...η Θωδη απο ην αλλη με το βγηκε στα καναλια και ειπε οτι μπορει να θεραπευσει τον καρκινο αρχιζω πραγματικα να ανησυχω για την πνευματικη της υγεια...μπορει να την κοροιδευουμε ολοι αλλα ποτε δεν ξερεις ο αλλος τι κρυβει απο πισω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top