Αλ τσαντίρι νιούζ: η γνώμη σας

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Το λέει και το subject του θέματος:) Ποια είναι η γνώμη σας για το Αλ τσαντίρι νιούζ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Δεν το παω το show αυτο...

Μπορει να κανει ενα ειδος κριτικης,αλλα ο τροπος που το δειχνει...δεν με αγγιζει ψυχικα.

Plus,προτιμω να κατσω καποια κωμικη σειρα,παρα αυτον...Με κανει και βαριεμαι,οπως ειπε και ο μιχαλακης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πλάκα έχει, αλλά ο Λάκης, πέραν της γνωστής συμπάθειάς του στο κόμμα του Τσίπρα, πολλές φορές καταντάει γραφικός. Όχι ότι λέει κανένα ψέμα, αλλά δεν μπορεί να γίνεται καραγκιόζης ώρες-ώρες. Σατιρική εκπομπή υποτίθεται ότι κάνει. Εγώ προσωπικά δεν τον βλέπω. Μπορώ να πω ότι τον βαριέμαι. Επίσης ας μην προωθεί και τόσο πολύ το trendy και το νεωτερίστικο. Δεν είναι αυτός ο στόχος μιας σατιρικής εκπομπής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Μου αρέσει η εκπομπή του, την παρακολουθώ και συμφωνώ τις περισσότερες φορές με τα όσα λέει. Θα συμφωνήσω όμως με τον Μιβ.. Καταντάει γραφικός. Κι επιπλέον, πολλές φορές λειτουργεί βάσει των συμπαθειών του, δεν είναι αμερόληπτος, ενώ το αντικείμενό του, η σάτιρα, προϋποθέτει αντικειμενικότητα κι αμεροληψία. Ένιγουέι. Δεν ξέρω, αλλά έχω την αντύπωση πως έχει "χαλάσει" κάπως η εκπομπή του.. Το οποίο βέβαια το βρίσκω κι απολύτως λογικό. Οι συνεχείς επαναλήψεις φθείρουν, όπως και να το κάνεις. Ααυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Τον παρακολουθώ ανελλιπώς,είναι σίγουρα η καλύτερη σατιρική εκπομπή τα τελευταία χρόνια και τα νούμερα τα οποία κάνει δεν είναι τυχαία.Αφουγκράζεται τον μέσο Έλληνα και προβάλλει τις σκέψεις και τα παράπονα του.Σίγουρα,έχει κάποιες εμμονές και ίσως σε κάποια θέματα γίνεται γραφικός,αλλά στην πλειοψηφία τους,τα θέματα που θίγονται είναι αυτά που απασχολούν τον μέσο Έλληνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Εχω να τον παρακολουθησω 2 χρονια,τον σιχαθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Εγώ απλά θα μεινω στο να πω ότι πολλές φορές θίγει κάποια ανούσια θέματα αλλά αυτό ίσως το κάνει κ λόγο της μεγάλης διάρκειας της εκπομπής του ή για να προσεγγίσει κ κόσμο που απλά ασχολείται με αυτα΄....Σα σατηρική εκπομπή βέβαια κριτικάρει κάθε βλάκα αν κ αυτό δεν είναι αναγκαίο...Πολλές φορές εκφράζει έστω κ έμμεσα τη συμπάθειά του προς το ΣΥΡΙΖΑ ενώ η αντιπάθειά του για την ηγεσία κ όχι μόνο των δύο μεγάλων κωμμάτων είναι εμφανής...Έχει πολλά όμορφα θέματα όμως όπως π.χ. το θέμα χθες με την κοπέλα την ναρκωμανή κ είναι θετικό το οτι είναι πιο κοντά στους νέους ...Είναι ευφυής άνθρωπος...Εξάλλου τελείωσε κ μια Νομική:PΣε γενικές γραμμές μ αρέσει ο Λάκης κ τον παρακολουθώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
μπορω να πω οτι ειναι απο τα λιγα τηλεοπτικα προγραμματα που θα κατσω να παρακολουθησω...εχει πολυ γελιο ,αναμφισβητητα.βεβαια σε καποια σημεια ,που κυριως αφορουν τα διαφορα σοβαρα κοινωνικα και πολιτικα ζητηματα ,διαφωνω, αλλα γενικα μπορω να πω οτι παρακολουθω αρκετα ευχαριστα τη σατιρα του λαζοπουλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Έκατσα μια φορά να τον δω και βαρέθηκα... Γενικά το όλο στυλ του πανηγυριού δε μου αρέσει... Όταν είναι να πούμε για κάτι σοβαρό, θα μιλήσουμε σοβαρά, και όταν είναι να κάνουμε πλάκα, θα κάνουμε πλάκα και θα κάνουμε και πανηγύρια. Και με συγχωρείτε, αλλά αν η κόντρα του Κούγια με τη γυναίκα του είναι ένα θέμα που αγγίζει το σύγχρονο Έλληνα, τότε μάλλον ούτε σοβαρό είναι το θέμα της εκπομπής του ούτε σχέση έχει με πλάκα...
Καλός σατιρικός είναι αυτός που ξέρει να σατιρίζει τον εαυτό του πάνω απ' όλους, κι αυτό σπανίζει στις μέρες μας... Το να πιάνω ένα-ένα διάφορα δημόσια πρόσωπα και να τα γελοιοποιώ δε μου αρέσει... Ειδικά όταν δεν είναι μπροστά για να υπερασπιστούν τον εαυτό τους. Αυτό δείχνει δειλία.
Τώρα, το αν η εκπομπή του προκαλεί γέλιο είναι άλλο θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Μου αρέσει πολύ η εκπομπή του, και την παρακολουθώ κάθε τρίτη, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ό,τι λέει είναι σωστό και πρέπει να συμφωνώ. Έχω την δική μου γνώμη και ξέρω να κρίνω σε ποια πράγματα είναι σωστός και σε ποια όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SWEET HEART

Νεοφερμένος

Η SWEET HEART αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Μου αρέσει πολύ η εκπομπή του, και την παρακολουθώ κάθε τρίτη, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ό,τι λέει είναι σωστό και πρέπει να συμφωνώ. Έχω την δική μου γνώμη και ξέρω να κρίνω σε ποια πράγματα είναι σωστός και σε ποια όχι.


:no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Έκατσα μια φορά να τον δω και βαρέθηκα... Γενικά το όλο στυλ του πανηγυριού δε μου αρέσει... Όταν είναι να πούμε για κάτι σοβαρό, θα μιλήσουμε σοβαρά, και όταν είναι να κάνουμε πλάκα, θα κάνουμε πλάκα και θα κάνουμε και πανηγύρια. Και με συγχωρείτε, αλλά αν η κόντρα του Κούγια με τη γυναίκα του είναι ένα θέμα που αγγίζει το σύγχρονο Έλληνα, τότε μάλλον ούτε σοβαρό είναι το θέμα της εκπομπής του ούτε σχέση έχει με πλάκα...
Καλός σατιρικός είναι αυτός που ξέρει να σατιρίζει τον εαυτό του πάνω απ' όλους, κι αυτό σπανίζει στις μέρες μας... Το να πιάνω ένα-ένα διάφορα δημόσια πρόσωπα και να τα γελοιοποιώ δε μου αρέσει... Ειδικά όταν δεν είναι μπροστά για να υπερασπιστούν τον εαυτό τους. Αυτό δείχνει δειλία.
Τώρα, το αν η εκπομπή του προκαλεί γέλιο είναι άλλο θέμα...

Ο Λαζοπουλος πάντως έχει σατιρίσει αρκετές φορές τον εαυτό του...Έτσι πληροφοριακά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ένας κομπλεξικός κρυπταδερφή είναι με αηδιάζει η εκπομπή του, δεν την βλέπω ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εχει καποιες στιγμες π μ αρεσει πλ... πολυ λιγες ομως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
ένας κομπλεξικός κρυπταδερφή είναι με αηδιάζει η εκπομπή του, δεν την βλέπω ...

το αν ειναι "αδερφη" ή οχι σε πειραξε εσενα ? πω ρε ανωμαλιες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
ένας κομπλεξικός κρυπταδερφή είναι με αηδιάζει η εκπομπή του, δεν την βλέπω ...

Τραγικά όπως πάντα...Το τί κάνει στην προσωπική του ζωή τί σε νοιάζει ρε΄?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Πάντως αφού οι περισσότεροι σνομπάρετε και λέτε πως δεν τον βλέπετε,πώς άραγε έχει αυτά τα νούμερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Εμένα πάντως δεν μ' αρέσει...
Δεν μ' αρέσει γενικά που βγαίνει και κοροϊδεύει όλο τον κόσμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Όταν ο κόσμος είναι για κορόιδεμα καλά τον κάνει...Εντάξει ρε Valandil απλά τυχαίνει τώρα...Πάντως τα νούμερα δείχνουν πολλά...(Off topic:Valandil δες φώτο στο άβαταρ:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
το αν ειναι "αδερφη" ή οχι σε πειραξε εσενα ? πω ρε ανωμαλιες..

κάνει κακό στη νεολαία, δλδ σε όλους μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top