Αλ τσαντίρι νιούζ: η γνώμη σας

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
εχει χιουμορ δεν λεω, αλλα μου την σπαει απιστευτα οτνα βγαζει τους νεους να μιλανε και να λεει "μπραβο, μπραβο, μπραβο μπραβο....". Ειδικα στη τελευταια του εκπομπη το π@ρ@χ3σε με αφορμη τον θανατο του 15χρονου.... κατανταει κουραστικο να παιζει συνεχεια τις ιδιες και τις ιδιες ανακυκλωμενες ειδησεις (σοβαρες εννοω οπως αυτη, οχι βιντεο με κοτσανες και καλα "επωνυμων") προβαλλοντας και καλα μια πιο πρωχο σκεψη και.... εεε.... ξερετε αυτα που κανει ο Λαζοπουλος.... παντως οτι εχει χιουμορ εχει, αλλα το παρακανει πολλες φορες, και σιχαινομαι να τον ακουω και κλεινω την τηλεοραση....
και οκ ρε παιδια, η αποψη του συμπιπτει με πολλες απο τις αποψεις καποιων, δεν χρειαζεται να βγαινει στην τηλεοραση και να τις λεει, ξεροντας οτι δεν θα γινει τιποτα, και εκτος αυτου, εφοσον οι αποψεις αυτες εχουν διατυπωθει ηδη απο αλλους.... καταντα ΠΟΛΥ κουραστικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
...Μου αρέσει και το βλέπω και γελάω ορισμένες φορές..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Φυσικά και λέει πολλές αλήθειες... Και έχει και χιούμορ. Αλλά δεν μπορώ το δήθεν αντικειμενικό του, συν το ότι έχει 100 μ*****ες από κάτω (σόρρυ, κοινό εννοώ:D) που τους λενε να χειροκροτούν με ότι μ*****ια (σόρρυ, σχόλιο ήθελα να πω:D) πει. Και μετά μιλάει για προπαγάνδα των μέσων κλπ... Χίλιες φορές να δω Θέμο:xixi:

Βασικά, δεν είναι ακριβώς έτσι. Στη ζωντανή επαφή, είναι γεγονός, πως γελάς πολύ πιο εύκολα. Όπως και στο θέατρο το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GATE 7

Νεοφερμένος

Ο GATE 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
ο λακης δεν μασαει τα λογια του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
ο λακης δεν μασαει τα λογια του


Κατσε να μεγαλωσεις λιγο για να μαθεις οτι παει διακοπες με το κοτερο του Κοντομηνα και να μαθεις ποσο παει το επισοδειο στο Αλ Τσαντιρι (200.000 € + ) ....


Με τα λεφτα του Κοντομηνα και γω κανω σατιρα φιλε μου... πανε οι εποχες που ηταν ακομα ασυμβιβαστος το 90-95 με τους 10 Μικρους Μητσους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Η γνώμη μου είναι η καλύτερη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Αδιάφορος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=grexq59xKVc[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Ωραιος ο τυπος , ωραιο χιουμορ και σατιρα αλλα .
Το παιδι του λαου ας γελάσω :lol: .
Κατσε να μεγαλωσεις λιγο για να μαθεις οτι παει διακοπες με το κοτερο του Κοντομηνα και να μαθεις ποσο παει το επισοδειο στο Αλ Τσαντιρι (200.000 ? + ) ....
περυσι τον πετυχαν κατι συγγενεις μου σε ενα νησι στο κοτερο του (βγηκαν και φωτογραφιες μαλιστα) (δεν θυμαμαι που)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Τα μηχανάκια έκαναν νέα… επίδειξη εκτίναξης, στο 59,4% μέσο όρο, που «μεταφράζεται» σε 2.693.000 τηλεθεατές, ενώ στις ηλικίες 15-24, το λεγόμενο νεανικό κοινό, η θεαματικότητα κατέγραψε 71%.

Θεαματικότητα ανά τέταρτο προβολής:
Ωρα Ποσοστό
21.15-21.30 51,6%
21.30-21.45 43,3%
21.45-10.00 56,1%
10.00-10.15 63,9%
10.15-10.30 51,6%
10.30-10.45 55,6%
10.45-11.00 61,2%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toxotis1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
λαζοπουλος the best
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
+1000:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Η ηλιθιότερη εκπομπή,μου τη δίνει στα νεύρα απίστευτα.--Προσωπική μου γνώμη πάντα:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Η ηλιθιότερη εκπομπή,μου τη δίνει στα νεύρα απίστευτα.--Προσωπική μου γνώμη πάντα:iagree:

Μπρος στα σκατά της Ελληνικής τηλεόρασης, όμως, είναι σίγουρα καλύτερη.

Κάνω βουτιές σε βόθρο με εικόνες...
Τζίμης Πανούσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η εκπομπή ως εκπομπή είναι διασκεδαστική.Η σάτιρα του Λαζόπουλο από μόνη της διασκεδαστική.Τον Λαζόπουλο πάλι,δεν τον πάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Βασικά, πιστεύω ότι η υψηλή τηλεθέαση του Λάκη οφείλεται στο ότι στην εποχή μας το χιούμορ φθείνει...Δε συναντάς ανθρώπους εύκολα με αυτή την αίσθηση, σπανίζουν στις μέρες μας. Να μου πείτε, υπάαρχει μια διαφορά μεταξύ σάτιρας και χιούμορ. Θα συμφωνήσω, όμως στο πρόσωπο του Λάκη, εμφανίζεται σε πολλούς ο σάτιρος της σημερινής εποχής, αλλά και κάποιος που σε κάνει να γελάς. Προσωπικά, δεν παρακολουθώ μανιωδώς το τσαντίρι, αλλά αν το δω, θα γελάσω. Από την άλλη, έχω αρατηρήσει μια τεράστια αλλαγή όχι μόνο στο περιεχόμενο της εκπομπής, αλλά και στα ίδια τα λεγόμενα του Λάκη. I mean, παλιά, που δεν ήταν τόσο δημοφιλής η εκπομπή, έλεγε και πιο ουσιώδη και πιο ωραία κατά την άποψή μου πράγματα. Τώρα η εκπομπή του τείνει να αποκτήσει κομματικό χαρακτήρα, κατακρίνοντας όσους μπορεί από θεση ισχύος να κατακρίνει, καταλήγωντας να αναμασάει τις ίδιες πολιτικές απόψεις που ενστερνίζεται ο ίδιος, και κάνοντας εμένα τουλάχιστον, να πιστεύω ότι έχει περάσει μακράν τα "όρια" της σάτιρας. Δηλαδή, όλες αυτές οι γνώμες περί "σωστού ή λάθους" που εκφράζει, κάθε άλλο παρά σάτιρα μπορούν ν'αποτελέσουν. Παρ'όλα αυτά, η εκπομπή του παραμένει μία από τις διασκεδαστικότερες μέσα στα σκ@τά της ελληνικής τηλεόρασης, της οποίας τα καλά προγράμματα, είναι είτε παραμερισμένα, είτε σε κάτι κουφά κανάλια, είτε τελείως ανύπαρκτα.
Γνώμη μου πάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raphael

Νεοφερμένος

Ο Ραφαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Βραχναίικα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
το βλέπω καθε τρίτη.. πολυ γέλιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Βασικά, πιστεύω ότι η υψηλή τηλεθέαση του Λάκη οφείλεται στο ότι στην εποχή μας το χιούμορ φθείνει...Δε συναντάς ανθρώπους εύκολα με αυτή την αίσθηση, σπανίζουν στις μέρες μας. Να μου πείτε, υπάαρχει μια διαφορά μεταξύ σάτιρας και χιούμορ. Θα συμφωνήσω, όμως στο πρόσωπο του Λάκη, εμφανίζεται σε πολλούς ο σάτιρος της σημερινής εποχής, αλλά και κάποιος που σε κάνει να γελάς. Προσωπικά, δεν παρακολουθώ μανιωδώς το τσαντίρι, αλλά αν το δω, θα γελάσω. Από την άλλη, έχω αρατηρήσει μια τεράστια αλλαγή όχι μόνο στο περιεχόμενο της εκπομπής, αλλά και στα ίδια τα λεγόμενα του Λάκη. I mean, παλιά, που δεν ήταν τόσο δημοφιλής η εκπομπή, έλεγε και πιο ουσιώδη και πιο ωραία κατά την άποψή μου πράγματα. Τώρα η εκπομπή του τείνει να αποκτήσει κομματικό χαρακτήρα, κατακρίνοντας όσους μπορεί από θεση ισχύος να κατακρίνει, καταλήγωντας να αναμασάει τις ίδιες πολιτικές απόψεις που ενστερνίζεται ο ίδιος, και κάνοντας εμένα τουλάχιστον, να πιστεύω ότι έχει περάσει μακράν τα "όρια" της σάτιρας. Δηλαδή, όλες αυτές οι γνώμες περί "σωστού ή λάθους" που εκφράζει, κάθε άλλο παρά σάτιρα μπορούν ν'αποτελέσουν. Παρ'όλα αυτά, η εκπομπή του παραμένει μία από τις διασκεδαστικότερες μέσα στα σκ@τά της ελληνικής τηλεόρασης, της οποίας τα καλά προγράμματα, είναι είτε παραμερισμένα, είτε σε κάτι κουφά κανάλια, είτε τελείως ανύπαρκτα.
Γνώμη μου πάντα

Ή δε χρηματοδοτούνται καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Ύπουλος.Πιόνι είναι και αυτός,όπως όλοι μας, άσχετα αν με το συμφωνώ με κάποια πράγματα που λέει..Γνόμη μου.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top