Αλλοδαποί σημαιοφόροι στις παρελάσεις

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Εγω βλέπω οτι τους εχεις καταβρίσει στα 2/3 των ποστ σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrtob

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
για ποιο ακριβως πραγμα δεν ειναι αξιοι οι αλλοδαποι???να σηκωσουν την ελληνικη σημαια???ελεος!
ποτε ενας λαος δεν αποφασιζει ετσι να κανει επεκτατικη πολιτικη γτ δεν εχει να κερδισει τπτ!οι "μεγαλοι" θα κερδίσουν,αυτοι τους στρεφουν προς τον πολεμο,με μονο σκοπο τα κερδη πειθοντας τους οτι ειναι για το καλο του εθνους,του λαου κτλ...υπαρχουν ανθρωποι καλοι και κακοι,οχι λαοι καλοι και κακοι!

edit:θα παρακαλουσα τον qwertyuiop2 να εκφραζεται λιγο πιο ομορφα γιατι με ενοχλει πολυ ο "τροπος" του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
για ποιο ακριβως πραγμα δεν ειναι αξιοι οι αλλοδαποι???να σηκωσουν την ελληνικη σημαια???ελεος!
ποτε ενας λαος δεν αποφασιζει ετσι να κανει επεκτατικη πολιτικη γτ δεν εχει να κερδισει τπτ!οι "μεγαλοι" θα κερδίσουν,αυτοι τους στρεφουν προς τον πολεμο,με μονο σκοπο τα κερδη πειθοντας τους οτι ειναι για το καλο του εθνους,του λαου κτλ...υπαρχουν ανθρωποι καλοι και κακοι,οχι λαοι καλοι και κακοι!

edit:θα παρακαλουσα τον qwertyuiop2 να εκφραζεται λιγο πιο ομορφα γιατι με ενοχλει πολυ ο "τροπος" του

θα συμφωνήσω, δεν μπορούμε να έχουμε μείνει τόσο πίσω!! Δεν καταλαβαίνω γιατί υπάρχει τόσο μεγάλο πρόβλημα με τους αλλοδαπούς!! Όπως λέει και η myrtob δεν υπάρχουν κακοί λαοί, αλλά άνθρωποι και στο κάτω, κάτω νομίζεις ότι εμείς είμαστε καλύτεροι και ότι δεν κάνουμε πράξεις άσχημες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Τη θεση μου για τους αλλοδαπους σημαιοφορους την εχω αναφερει και πριν..εφοσον πρωτευσαν,σεβονται και αγαπανε την ελλαδα ας την κρατησουνε τη σημαια και αλβανοι κ ιταλοι κ κινεζοι.στο κατω κατω ο ελληνας ο πραγματικος στον πολιτισμο φαινεται..εχω δει πολλους ελληναραδες π τρωνε σουβλακια κ βλεπουν Euro και θεωρουν τους εαυτους τους υπερτατους πατριωτες λογω αυτων των στοιχειων(κ την ιδια ωρα δν ξερουν ποτε εγινε η μικρασιατικη).

πριν αναφερθηκε οτι οσοι λεμε οτι δν εχουμε προβλημα για τν σημαιοφορο δν αγαπαμε την πατριδα μας..ελεος..απο ποτε εγινε η θεση σου απεναντι σε πρωτευσαντες συμμαθητες σου μοναδα μετρησης πατριωτισμου...??
βλεπω επισης ενα μενος για τους αλβανους..κουλαρετε ρε παιδια και αυτοι ανθρωποι ειναι(για οσους δν πειθονται ας πανε να κανουν επιστημονικες μελετες τι να πω..).Αυτοι που τοσο αντιτιθενται σε αυτους (βλεπετε λαος,αδωνη κα)ειναι οι μεγαλυτεροι ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ .προφανως τους διαφευγει οτι σε καθε περιοδο της ιστοριας μας,εμεις οι ελληνες ειμασταν φιλοξενος λαος(πχ ξενιος διας)

αα!κ κουερτυ οχι οι αλβανοι δν ειναι κατωτεροι απο μας ,εχουν τις ιδιες σωματικες και πνευματικες δυνατοτητες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Φυσικά συμφωνώ, απλώς διατυπώνω ακόμη μια φορά οτι το κριτήριο του αριστούχου το θεωρώ περιττό. Θα μου αρκούσε κάποιος να πιστεύει στην ιδέα που καλείται Ελληνισμός, Ελλάδα, Έλληνες.
Αυτοι πάντως που αναφέρεις, οι δηθεν πατριώτες, ξεχνάνε επίσης οτι στον πόλεμο κατά του Φασισμού (και όχι των Γερμανοιταλών) το 1940 ήταν αυτοί που έκλεβαν τις καλλιέργεις απο τα χωριά για να τις παραδώσουν στον κατακτητή. Ειναι οι ίδιοι κουκουλοφόροι προδότες των πατριωτών και εραστών της ελευθερίας που πολέμησαν 4 χρονια στα βουνά. Ειναι οι ίδιοι που παρακάθονταν με τους φρούραχους των Ναζί στα λουκούλλεια γεύματα της Κομαντατούρ, όταν ο ελληνικός λαός που αγωνιζόταν, δεν είχε να φάει. Αυτοι, κατ'εμε, θα έπρεπε να κρεμαστούν αμέσως μετά τον πόλεμο, όχι να υπάρχουν ανάμεσά μας 70 χρονια μετά και να το παίζουν εθνοσωτήρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Φυσικά συμφωνώ, απλώς διατυπώνω ακόμη μια φορά οτι το κριτήριο του αριστούχου το θεωρώ περιττό. Θα μου αρκούσε κάποιος να πιστεύει στην ιδέα που καλείται Ελληνισμός, Ελλάδα, Έλληνες.
Αυτοι πάντως που αναφέρεις, οι δηθεν πατριώτες, ξεχνάνε επίσης οτι στον πόλεμο κατά του Φασισμού (και όχι των Γερμανοιταλών) το 1940 ήταν αυτοί που έκλεβαν τις καλλιέργεις απο τα χωριά για να τις παραδώσουν στον κατακτητή. Ειναι οι ίδιοι κουκουλοφόροι προδότες των πατριωτών και εραστών της ελευθερίας που πολέμησαν 4 χρονια στα βουνά. Ειναι οι ίδιοι που παρακάθονταν με τους φρούραχους των Ναζί στα λουκούλλεια γεύματα της Κομαντατούρ, όταν ο ελληνικός λαός που αγωνιζόταν, δεν είχε να φάει. Αυτοι, κατ'εμε, θα έπρεπε να κρεμαστούν αμέσως μετά τον πόλεμο, όχι να υπάρχουν ανάμεσά μας 70 χρονια μετά και να το παίζουν εθνοσωτήρες.

Aυτοί ότι έκαναν, το έκαναν γιατί ξεγελάστηκαν από αυτά που τους έλεγαν οι Γερμανοί. (για διάπλαση νέου κόσμου κτλ.)



offtopic: Κρίσταλ, μη βάζεις όλους όσους ασχολούνται με την εκπαίδευση στο ίδιο τσουβάλι. Μην εξισώνεις αυτόν που πέρασε με 18 σε κάποια αξιόλογη σχολή, με αυτόν που έγραψε 10 και πέρασε γερμανική φιλολογία άνω κωλοπετινίτσας και κάνει το σπουδαίο ενώ είναι ένα βούι και μισό... :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
qwerty σου εξηγώ οτι υπάρχουν αλλοδαποί πολύ ικανότεροι απο σένα...Αυτες οι αντιλήψεις που εκφράζεις σπιλώνοντας προσωπικότητες ειναι απορροια του κομπλεξ που μάλλον εχεις δεν εξηγείται αλλιώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
qwerty σου εξηγώ οτι υπάρχουν αλλοδαποί πολύ ικανότεροι απο σένα...Αυτες οι αντιλήψεις που εκφράζεις σπιλώνοντας προσωπικότητες ειναι απορροια του κομπλεξ που μάλλον εχεις δεν εξηγείται αλλιώς...

Και που ξέρεις πόσο ικανός είμαι εγώ? Επίσης, που ξέρεις πόσο ικανοί είναι αυτοί; Με ποιο κριτήριο κρίνεις το πόσο ικανός είναι κάποιος?

βάζε τόνους


α, μην το ξεχάσω, δεν έχω κανένα κόμπλεξ, απλά δεν τους γουστάρω στη χώρα μου να φωνασκούν στην από δίπλα οικοδομή, χαχανίζοντας σαν τα βλαμμένα και ενοχλώντας με στο διάβασμά μου. Και μετά να μου κρατούνε και τη σημαία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Μα το θέμα είναι ότι αυτοί που φέρονται έτσι ΔΕΝ είναι αυτοί που αριστεύουν, αυτό δεν μπορείς ν καταλάβεις. Δεν μπορεί κάποιος που φέρεται άσχημα να βγει πρώτος μαθητής.
Όσο για το διάβασμά σου, εμένα πιο πολύ με ενοχλούν οι ΕΛΛΗΝΕΣ που βάζουν στη 1 η ώρα τέρμα τα σκυλάδικα, ή αυτοί και πάλι έλληνες που μιλάν στα μπαλκόνια στις 12 και λένε αχχ τι ωραία που περνάμε , και δεν με αφήνουν να κοιμηθώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
1ον τόνους βάζω,2ον για να σηκώνουν τη σημαία σημαίνει οτι έβγαλαν μεγαλύτερο βαθμό απο σένα που σημαίνει οτι ειναι πολυ ικανότεροι απο σένα καθώς ειναι και σε ξένη χώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Aυτοί ότι έκαναν, το έκαναν γιατί ξεγελάστηκαν από αυτά που τους έλεγαν οι Γερμανοί. (για διάπλαση νέου κόσμου κτλ.)



offtopic: Κρίσταλ, μη βάζεις όλους όσους ασχολούνται με την εκπαίδευση στο ίδιο τσουβάλι. Μην εξισώνεις αυτόν που πέρασε με 18 σε κάποια αξιόλογη σχολή, με αυτόν που έγραψε 10 και πέρασε γερμανική φιλολογία άνω κωλοπετινίτσας και κάνει το σπουδαίο ενώ είναι ένα βούι και μισό... :thanks:


Δεν ξεγελάστηκε κανένας απο κανέναν. Απλά ειδαν οτι υποταγμένοι μπορούν να εξασφαλίσουν τα κεκτημένα τους. Άσε την πεπαλαιωμένη αστική Ιστορία κατά μέρος. Δεν υπάρχουν μόνο Έλληνες, υπάρχουν και τάξεις και μάλιστα στο συγκεκριμένο πόλεμο αυτές καθόρισαν τα πάντα. Γι'αυτο και η πραγματική Ιστορια λέει οτι πολέμησε ο λαός τους φασίστες και όχι οι Ελληνες τους Γερμανούς. Αυτα τα ατοπήματα (σκοπιμα ή μη) της αστικής Ιστορίας των κλασικών φιλολογισκων-δημοσιουπαλληλάκων φερουν την κυρια ευθύνη για τον εθνοτικο ρατσισμό που αν μη τι άλλο ανθει στις μέρες μας.

Και που ξέρεις πόσο ικανός είμαι εγώ? Επίσης, που ξέρεις πόσο ικανοί είναι αυτοί; Με ποιο κριτήριο κρίνεις το πόσο ικανός είναι κάποιος?

βάζε τόνους


α, μην το ξεχάσω, δεν έχω κανένα κόμπλεξ, απλά δεν τους γουστάρω στη χώρα μου να φωνασκούν στην από δίπλα οικοδομή, χαχανίζοντας σαν τα βλαμμένα και ενοχλώντας με στο διάβασμά μου. Και μετά να μου κρατούνε και τη σημαία...

Εσύ τους βάζεις να σου χτισουν την οικοδομή. Δεν ηρθαν να στη χτισουν με το έτσι θέλω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Τεσπα,όλες οι απόψεις ειναι δεκτές...qwerty οταν αναφέρεσαι σε μια μεγάλη μερίδα ανθρώπων που μπαίνουν και στο φόρουμ θα προσέχεις τους χαρακτηρισμούς σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Τεσπα,όλες οι απόψεις ειναι δεκτές...qwerty οταν αναφέρεσαι σε μια μεγάλη μερίδα ανθρώπων που μπαίνουν και στο φόρουμ θα προσέχεις τους χαρακτηρισμούς σου.

σόρρυ κιόλας, βρες μου εσύ αλβανό που να έχει υπολογιστή της προκοπής και να μπαίνει σε φόρουμ...

και ίσα ίσα, δεν είμαι ρατσιστής! Οι αλβανοί είναι οι καλύτεροι φίλοι του ανθρώπου :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
qwerty το λέω για δεύτερη φορά...θα σε παρακαλούσα να προσέχεις τους χαρακτηρισμούς σου...Μπορείς να εχεις την άποψη σου αλλα δεν μπορείς να θίγεις άτομα που μπορεί να μπαίνουν στο φόρουμ με αυτον τον τρόπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
σόρρυ κιόλας, βρες μου εσύ αλβανό που να έχει υπολογιστή της προκοπής και να μπαίνει σε φόρουμ...

και ίσα ίσα, δεν είμαι ρατσιστής! Οι αλβανοί είναι οι καλύτεροι φίλοι του ανθρώπου :p
Φτωχαδάκια νομίζεις οτι είναι; Οι άνθρωποι αυτοί είναι εργατικότατοι και έχουν πρκόψει μια χαρά.
Το άλλο δεν το σχολιάζω γιατί θα πρέπει να με κάνω ban.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Φτωχαδάκια νομίζεις οτι είναι; Οι άνθρωποι αυτοί είναι εργατικότατοι και έχουν προκόψει μια χαρά.
Το άλλο δεν το σχολιάζω γιατί θα πρέπει να με κάνω ban.

Οκ, χ#σε το καλό σύστημα. Ξέρεις εσύ αλβανό που να μπαίνει σε φόρουμ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Πές μου εναν λόγο που σε κάνει να πιστεύεις οτι δεν μπαίνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Οκ, χ#σε το καλό σύστημα. Ξέρεις εσύ αλβανό που να μπαίνει σε φόρουμ?

Δεν εχουμε κανει και δημοσκοπηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Στο διπλανό σπίτι μένει ένας που έχει υπολογιστή και ένα router δίπλα, είναι στο ισόγειο και έτυχε να το δω απο το παράθυρο.
Οπότε ναι, ξέρω. Σίγουρα μπάινει στο internet δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Αμφιβάλλω αν έχει τη νοημοσύνη να μπει σε φόρουμ. Μάλλον τσόντες βλέπει και το σάιτ της αλμπάνια πρες. :p

Τέσπα, ψιλοβαρέθηκα την κουβέντα. Πάω ναδιαλύσω τα τελευταία απομπεινάρια του Σκύθικου στρατού με τις σούπερ φάλαγγες μου :)

εις το επανιδείν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top