Αλλαγή συμπεριφοράς φίλης

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ καταλαβαίνω ότι η κοπέλα δεν έκανε απλά ένα γάρο για να ξεκαυλώσει. Εκτός κι αν κάνω λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
1ον, τι είναι το μπάφο;
2ον. Στο θέμα μας. Νομίζω ότι δεν πρέπει να το πείτε στην μαμά της, προς το παρόν τουλάχιστον. Πρέπει να της μιλήσετε, και να προσπαθήσετε με το καλό να την πείσετε. Άμα το μάθει η μάνα της, μπορεί από αντίδραση να κάνει κάτι χειρότερο.
Άμα συνεχίσει, να το πείτε, για τα ναρκωτικά κυρίως, το τσιγάρο και οι κακές παρέες μπορεί να το καταλάβει από μόνη της:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μπάφος=χασίς=μαύρο=πέρσικο τουμπεκάκι=ινδική κάνναβη=τσιγαριλίκι=φτιάχτονε Στράτο φτιάχτονε, βάλτου φωτιά και κάφτονε. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Μπάφος=χασίς=μαύρο=πέρσικο τουμπεκάκι=ινδική κάνναβη=τσιγαριλίκι=φτιάχτονε Στράτο φτιάχτονε, βάλτου φωτιά και κάφτονε. :D
Ενημερωμενο σε βρισκω! Καποια μαλιστα δεν τα ηξερα (βλ. τουμπεκακι) :P

Βαλια don't worry, στα 14 ουτε εγω ηξερα τι ειναι ο μπαφος! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ακούω πολλά ρεμπέτικα, γι'αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Άμα συνεχίσει, να το πείτε, για τα ναρκωτικά κυρίως, το τσιγάρο και οι κακές παρέες μπορεί να το καταλάβει από μόνη της:)

Μπάφος = Ακίνδυνο και πιο ωραίο τσιγάρο, πλην όμως παράνομο :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Καλα ακινδυνο δεν ειναι αλλα πιθανοτατα το κανονικο τσιγαρο ειναι πιο επικινδυνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Μην πω τη γνώμη μου σε ένα θέμα....αμέσως οι "μεγάλοι" και οι παντογνώστες να μου την πούνε....όπου και να απαντήσω θα βρουν την άποψή μου λανθασμένη...έλεος!...τι νομίζετε δηλαδή?...ότι επειδή με περνάτε δύο,τρία+ χρόνια σημαίνει ότι εγώ δε μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη πάνω σε κάποια θέματα???...πάντα εγώ κάνω λάθος???....δεν παίζει μόνο η ηλικία ρόλο για να δημιουργήσει κανείς άποψη...και σε καμία περίπτωση,άσχετα με την ηλικία,δε μπορεί κανείς να εξαλείψει (ή όπως λέγεται τέλος πάντων) τη γνώμη του άλλου....να διαφωνήσει ναι,αλλά όχι να την εκμηδενήσει τελείως επιβάλλοντάς του τη δική του...συγγνώμη για το οφ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Γιατί πιστεύουν ότι παίρνοντας ναρκωτικά ή καπνίζοντας,δείχνουν ότι είναι κάποιοι...
Απ'την άλλη,ίσως να το "επιβάλλει" η παρέα (δεν εννοώ τη Ρίκα ή τη Λένα)...αν όλοι σε μια παρέα καπνίζουν και είναι υπέρ αυτού,φυσικό είναι να σε ωθήσουν κι εσένα στο κάπνισμα με το πρόσχημα "γιατί δεν καπνίζεις?..γίνε in...εκσυγχρονίσου....κοίτα όλοι καπνίζουμε΄πάθαμε κάτι?" ή "αν δεν καπνίσεις ή δεν κάνεις αυτό, θα σε διώξουμε απ'την παρέα" και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο...
Και μια τρίτη περίπτωση είναι ότι, καπνίζοντας (αφήνω τα ναρκωτικά) νιώθουν καλύτερα...ξεσπάνε με το τσιγάρο...τους λύνει και καλά όλα τα προβλήματα...
Αυτό πιστεύω εγώ..
η παρεες της ειχαν χαλασει πολυ τον τελευταιο καιρο!
-----------------------------------------
Εγώ καταλαβαίνω ότι η κοπέλα δεν έκανε απλά ένα γάρο για να ξεκαυλώσει. Εκτός κι αν κάνω λάθος.
φυσικα και δεν εκανε!εδω και πολυ καιρο ειναι κανονικη καπνιστρια και εχει δοκιμασει ελαφρια ναρκωτικα πολλες φορες!αν συνεχισει ετσι δεν θα τις ειναι αρκετα αυτα τα αθωα:P{μπαφο κτλ.}και ο οργανισμος της θα θελει κατι πιο δυνατο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Μπάφος=χασίς=μαύρο=πέρσικο τουμπεκάκι=ινδική κάνναβη=τσιγαριλίκι=φτιάχτονε Στράτο φτιάχτονε, βάλτου φωτιά και κάφτονε. :D



ΦΟΥΝΤΑΑΑΑΑΑΑ:P.

ρε συ θεμη αποκλειεται να μην εχει καμια αρνητικη επιπτωση. εκτος και αν εχεις καποια (σοβαρη) πηγη που να το επιβεβαιωνει. για την ωρα γνωριζω απλως πως αλλα "αθωα" οπως ο καφες, το αλκοολ, το απλο γαρακι δημιουργουν μεγαλυτερα επιπεδα εθισμου απο το μαυρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Είπα ήδη ότι η μακροχρόνια και διαρκής χρήση δημιουργεί πολύ σοβαρά εγκεφαλικά προβλήματα, όμως αυτή είναι 100% επιλογή σου καθ' ότι δεν δημιουργεί εθισμό.

Μην πω τη γνώμη μου σε ένα θέμα....αμέσως οι "μεγάλοι" και οι παντογνώστες να μου την πούνε....όπου και να απαντήσω θα βρουν την άποψή μου λανθασμένη...έλεος!...τι νομίζετε δηλαδή?...ότι επειδή με περνάτε δύο,τρία+ χρόνια σημαίνει ότι εγώ δε μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη πάνω σε κάποια θέματα???...πάντα εγώ κάνω λάθος???....δεν παίζει μόνο η ηλικία ρόλο για να δημιουργήσει κανείς άποψη...και σε καμία περίπτωση,άσχετα με την ηλικία,δε μπορεί κανείς να εξαλείψει (ή όπως λέγεται τέλος πάντων) τη γνώμη του άλλου....να διαφωνήσει ναι,αλλά όχι να την εκμηδενήσει τελείως επιβάλλοντάς του τη δική του...συγγνώμη για το οφ...

Το ότι γράφεις συνέχεια κοινωνικά αποδεκτές βλακείες είναι ανεξάρτητο του ότι είσαι μικρή :iagree:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Γιατί πιστεύουν ότι παίρνοντας ναρκωτικά ή καπνίζοντας,δείχνουν ότι είναι κάποιοι...
Απ'την άλλη,ίσως να το "επιβάλλει" η παρέα (δεν εννοώ τη Ρίκα ή τη Λένα)...αν όλοι σε μια παρέα καπνίζουν και είναι υπέρ αυτού,φυσικό είναι να σε ωθήσουν κι εσένα στο κάπνισμα με το πρόσχημα "γιατί δεν καπνίζεις?..γίνε in...εκσυγχρονίσου....κοίτα όλοι καπνίζουμε΄πάθαμε κάτι?" ή "αν δεν καπνίσεις ή δεν κάνεις αυτό, θα σε διώξουμε απ'την παρέα" και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο...
Και μια τρίτη περίπτωση είναι ότι, καπνίζοντας (αφήνω τα ναρκωτικά) νιώθουν καλύτερα...ξεσπάνε με το τσιγάρο...τους λύνει και καλά όλα τα προβλήματα...
Αυτό πιστεύω εγώ..


Το χειροτερο ειναι οτι ο Μ.Ο χρηστων γενικα στην Ελλαδα πεφτει κατακορυφα καθε 10ετια... Δηλαδη θα φτασουμε σε σημειο που θα προμηθευεται και στα νηπιαγωγεια; Μα ελεος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ανεβαίνει εννοείς, or...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Μπάφος=χασίς=μαύρο=πέρσικο τουμπεκάκι=ινδική κάνναβη=τσιγαριλίκι=φτιάχτονε Στράτο φτιάχτονε, βάλτου φωτιά και κάφτονε. :D

+ ......χορτό, φοσμπά, σατανάς, μαύρο, ντούρου joint, zouk, τρίφυλλο, τετράφυλλο, πεντάφυλλο, επτάφυλλο, μαστουρτζιλίκι, ...:D:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
φυσικα και δεν εκανε!εδω και πολυ καιρο ειναι κανονικη καπνιστρια και εχει δοκιμασει ελαφρια ναρκωτικα πολλες φορες!αν συνεχισει ετσι δεν θα τις ειναι αρκετα αυτα τα αθωα:P{μπαφο κτλ.}και ο οργανισμος της θα θελει κατι πιο δυνατο!

Τι λέτε γιατρέ μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Τι λέτε γιατρέ μου.


Τι ειναι ναρκωτικα ρε; Τσιπουρα ή ουισκι που δοκιμαζεις το πιο δυνατο; Ελεος:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
φοσμπα..:lol::lol::lol:


αβριλενα αυτο που ειπες δεν ισχυει ΕΙΔΙΚΑ για τον μπαφο. αν ισχυε θα επρεπε ενα μεγαλο (εως τεραστιο) ποσοστο των νεων μας να ειναι συστηματικος χρηστης ηρωινης και κοκας. γιατι μεγαλο ειναι το ποσοστο που ειτε εχει δοκιμασει μπαφο ειτε κανει κανα γαρο περιστασιακα. ωστοσο, πολλοι απο αυτους δεν αισθανθηκαν καμια αναγκη για κατι πιο χαι (με την κακη εννοια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Τι ειναι ναρκωτικα ρε; Τσιπουρα ή ουισκι που δοκιμαζεις το πιο δυνατο; Ελεος:jumpy:

.... το αλκοόλ γίνεται πιο ύπουλη εξάρτηση...προς τι ο γέλωτας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
.... το αλκοόλ γίνεται πιο ύπουλη εξάρτηση...προς τι ο γέλωτας?


Δεν ήτο γέλως μηδέ οδυρμός αγαπητη μου, κραυγη ητο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top