Αλλαγή κατεύθυνσης από Θεωρητική σε Θετική και σχόλες με καλή αποκατάσταση

sofia.kp

Νεοφερμένος

Η sofia.kp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Καλησπέρα φρεντς!
Ακολουθεί σεντονακι!
(Δεν ξέρω αν υπάρχει ήδη κάποιο θέμα ανοιχτό σχετικό με αυτό που θα γραψω )

Δώσαμε το 2018 να κ 10% το 2019 να και φέτος... ( Δασοπονία επιασα αλλά κακά τα ψέματα το 2018 δεν πήγα φουλ προετοιμασμένη)τρίχες κατσαρες!! Θεωρητική κατεύθυνση με επιλογή βιολογία γενικής!

Έλα που η φίλη μας η κυρά κεραμεως έβγαλε την βιολογία!!

Και ρωτάω τώρα εγώ: Αν αναγκαστικά πρέπει να πάω θετική έχω ελπίδες σαν γνήσιο παιδί της θεωρητικής;; η είναι κ να το έχεις με αυτά τα μαθήματα;; Έχω παρατήσει φυσικές χημειες κτλ από Α Λυκείου 😐
Επίσης θέλω τα φώτα σας με το τι έχει αποκατασταση γιατί είμαι πολύ μπερδεμένη είτε από 1ο πεδίο είτε από το 3ο
Ευχαριστωω!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Σεμεδάκι θα το έλεγα μάλλον, όχι σεντόνι...

Όλα βγαίνουν αν στρωθείς σοβαρά και δημιουργήσεις καλές συνθήκες.
Πέρα από το απλό "αποκατάσταση" τι σκέφτεσαι για τον εαυτό σου/τι σε ενδιαφέρει. Δώσε καμια ακόμη πληροφορία
Πχ αποκατάσταση έχει και η αστυνομία έχει και το εργοθεραπείας. Άλλη φάση όμως το ένα με το άλλο.
 

sofia.kp

Νεοφερμένος

Η sofia.kp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Σεμεδάκι θα το έλεγα μάλλον, όχι σεντόνι...

Όλα βγαίνουν αν στρωθείς σοβαρά και δημιουργήσεις καλές συνθήκες.
Πέρα από το απλό "αποκατάσταση" τι σκέφτεσαι για τον εαυτό σου/τι σε ενδιαφέρει. Δώσε καμια ακόμη πληροφορία
Πχ αποκατάσταση έχει και η αστυνομία έχει και το εργοθεραπείας. Άλλη φάση όμως το ένα με το άλλο.
Σεμεδακι 😂
Απλώς με αυτά τα μαθήματα δεν είχα ποτέ ιδιαίτερη επαφή κ με δυσκόλευαν γενικα.και φοβάμαι ότι θα είναι πεταμένα λεφτά για τους γονείς μου.
Δεν μπορώ να πω ότι υπάρχει κάτι που με ξετρελαίνει ώστε να το ακολουθήσω παρόλο που έχω ψάξει τις σχολές μια μια...
Πάντα ας πούμε ήμουν πιο καλή στο κομμάτι αθλημάτων κ μου άρεσε η βιολογία περισσότερο.
Ξέρω ότι από θεωρητική θα μου είναι πιο εύκολο σίγουρα να δώσω αλλά τώρα που βγήκε η βιολογία γενικής δεν έχω πολλές επιλογές.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Γεια σου😊
Τι σχολή σε ενδιαφέρει γενικά ;

Προσωπικά θεωρώ οτι αν θες παραιατρικες παντα ψηλά θα ναι οι βάσεις.
Μεσα σε λίγους μήνες κι χωρίς υπόβαθρο δεν θα το πρότεινα .
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
Ετσι οπως ξεκινησες τη δημοσιευση, νομιζα οτι θα διαβασω TYN στο facebook
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Καλησπέρα φρεντς!
Ακολουθεί σεντονακι!
(Δεν ξέρω αν υπάρχει ήδη κάποιο θέμα ανοιχτό σχετικό με αυτό που θα γραψω )

Δώσαμε το 2018 να κ 10% το 2019 να και φέτος... ( Δασοπονία επιασα αλλά κακά τα ψέματα το 2018 δεν πήγα φουλ προετοιμασμένη)τρίχες κατσαρες!! Θεωρητική κατεύθυνση με επιλογή βιολογία γενικής!

Έλα που η φίλη μας η κυρά κεραμεως έβγαλε την βιολογία!!

Και ρωτάω τώρα εγώ: Αν αναγκαστικά πρέπει να πάω θετική έχω ελπίδες σαν γνήσιο παιδί της θεωρητικής;; η είναι κ να το έχεις με αυτά τα μαθήματα;; Έχω παρατήσει φυσικές χημειες κτλ από Α Λυκείου 😐
Επίσης θέλω τα φώτα σας με το τι έχει αποκατασταση γιατί είμαι πολύ μπερδεμένη είτε από 1ο πεδίο είτε από το 3ο
Ευχαριστωω!!
Για την αποκατάσταση δεν θα σου πω. Θα σου πω όμως ότι αν καραξεσκιστεις με ιδιαίτερα και διάβασμα δεν είναι ανέφικτο να περασεις σε κάποια παραϊατρική.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
@sofia.kp
Αναφερεις αθληματα και βιολογια σου αρεσαν, μου ερχεται κατευθειαν τεφαα στο μυαλο! Εχει μαθηματα κ καθαρα αθλητισμου αλλα και φυσιολογιας κι επειτα μπορεις να απασχοληθεις σε γυμναστηρια, περσοναλ τρεινερ...
Δεν ασχολουμαι με το ζητημα αλλα πλεον οι περισσοτεροι ασχολουνται αρκετα με τη φυσικη τους κατασταση.
Προφανως περνας και απο θεωρητικη που εισαι εαν ξαναδωσεις.
Αλλες σχολες της θεωρητικης λογοθεραπεια, κοινωνικης εργασιας (κ προφανως μπατσοσχολες)

Στο κομματι τωρα τω παραιατρικων, εαν πας θετικη θα εχεις προβαδισμα στη βιολογια στα της παπαγαλιας. Εκθεση οκ, φυσικη και χημεια θα ζοριστεις αρκετα σιγουρα κ θα χρειαστει μαθημα, αλλα νομιζω πως μεσα σε ενα χρονο γινεται.
Απο σχολες εργοθεραπεια, φυσικοθεραπεια, ιατρικων εργαστηριων, νοσηλευτικη, μηχανικων βιοιατρικης, οδοντοτεχνικης για απολατασταση.

Καλη επιτυχια σε ο,τι κι αν κανεις θα ειναι μια κουραστικη χρονια αλλα πλεον εισαι πιο ωριμη να το διαχειριστεις😊😊
 

sofia.kp

Νεοφερμένος

Η sofia.kp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Γεια σου😊
Τι σχολή σε ενδιαφέρει γενικά ;

Προσωπικά θεωρώ οτι αν θες παραιατρικες παντα ψηλά θα ναι οι βάσεις.
Μεσα σε λίγους μήνες κι χωρίς υπόβαθρο δεν θα το πρότεινα .
Δεν έχω κατασταλάξει σε κάτι γιατί προσπαθώ να βρω κάτι με αποκατάσταση κ όχι τόσο τι μου αρέσει γιατί μετά θα κάθομαι το πιο πιθανό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για την αποκατάσταση δεν θα σου πω. Θα σου πω όμως ότι αν καραξεσκιστεις με ιδιαίτερα και διάβασμα δεν είναι ανέφικτο να περασεις σε κάποια παραϊατρική.
Αυτό σκέφτομαι κ εγώ 😐
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@sofia.kp
Αναφερεις αθληματα και βιολογια σου αρεσαν, μου ερχεται κατευθειαν τεφαα στο μυαλο! Εχει μαθηματα κ καθαρα αθλητισμου αλλα και φυσιολογιας κι επειτα μπορεις να απασχοληθεις σε γυμναστηρια, περσοναλ τρεινερ...
Δεν ασχολουμαι με το ζητημα αλλα πλεον οι περισσοτεροι ασχολουνται αρκετα με τη φυσικη τους κατασταση.
Προφανως περνας και απο θεωρητικη που εισαι εαν ξαναδωσεις.
Αλλες σχολες της θεωρητικης λογοθεραπεια, κοινωνικης εργασιας (κ προφανως μπατσοσχολες)

Στο κομματι τωρα τω παραιατρικων, εαν πας θετικη θα εχεις προβαδισμα στη βιολογια στα της παπαγαλιας. Εκθεση οκ, φυσικη και χημεια θα ζοριστεις αρκετα σιγουρα κ θα χρειαστει μαθημα, αλλα νομιζω πως μεσα σε ενα χρονο γινεται.
Απο σχολες εργοθεραπεια, φυσικοθεραπεια, ιατρικων εργαστηριων, νοσηλευτικη, μηχανικων βιοιατρικης, οδοντοτεχνικης για απολατασταση.

Καλη επιτυχια σε ο,τι κι αν κανεις θα ειναι μια κουραστικη χρονια αλλα πλεον εισαι πιο ωριμη να το διαχειριστεις😊😊
Το τεφαα μου άρεσε πολύ σαν επιλογή όταν έδινα αλλά κακά τα ψέματα δεν θα βρω δουλειά...οι μπατσοσχολες που λες δεν τις έχω υπολογίσει αλλά σκέφτομαι την πυροσβεστική που έχει αποκατάσταση.Απλα σκέφτομαι ότι δεν μένεις μόνος σου είσαι με άλλα τόσα άτομα δεν έχεις τον χώρο σου κτλ ..
Τώρα για το τρίτο πεδίο θέλει κόπο η αλήθεια είναι 😕

Σε ευχαριστώ πολύ!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Καλησπέρα φρεντς!
Ακολουθεί σεντονακι!
(Δεν ξέρω αν υπάρχει ήδη κάποιο θέμα ανοιχτό σχετικό με αυτό που θα γραψω )

Δώσαμε το 2018 να κ 10% το 2019 να και φέτος... ( Δασοπονία επιασα αλλά κακά τα ψέματα το 2018 δεν πήγα φουλ προετοιμασμένη)τρίχες κατσαρες!! Θεωρητική κατεύθυνση με επιλογή βιολογία γενικής!

Έλα που η φίλη μας η κυρά κεραμεως έβγαλε την βιολογία!!

Και ρωτάω τώρα εγώ: Αν αναγκαστικά πρέπει να πάω θετική έχω ελπίδες σαν γνήσιο παιδί της θεωρητικής;; η είναι κ να το έχεις με αυτά τα μαθήματα;; Έχω παρατήσει φυσικές χημειες κτλ από Α Λυκείου 😐
Επίσης θέλω τα φώτα σας με το τι έχει αποκατασταση γιατί είμαι πολύ μπερδεμένη είτε από 1ο πεδίο είτε από το 3ο
Ευχαριστωω!!
Αμα σε ενδιαφερει να εχεις σιγουρη και αμεση επαγγελματικη αποκατασταση θα σου προτεινα να στραφεις σε σωματα ασφαλειας (αστυνομια, πυροσβεστικη, λιμενικο). Σε ολα τα υπολοιπα πρεπει να προσπαθησεις πολυ μετα το πτυχιο και να σαι και λιγο τυχερη για να αποκατασταθεις. Μετα την αποφοιτηση σου απο αυτα τα σωματα μπορεις να δωσεις κατατακτηριες για οποιαδηποτε πανεπιστημιακη σχολη σε ενδιαφερει και παραλληλα θα δουλευεις με ικανοποιητικο για τα ελληνικα δεδομενα μισθο. Γενικα εχουν αρκετα προνομια οι ενστολοι, σκεψου το σαν επιλογη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
@sofia.kp ψαξε τα σώματα τότε😊

Ειναι η σίγουρη αποκατάσταση , πόσο μαλλον στην Ελλάδα .
 

sofia.kp

Νεοφερμένος

Η sofia.kp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Αμα σε ενδιαφερει να εχεις σιγουρη και αμεση επαγγελματικη αποκατασταση θα σου προτεινα να στραφεις σε σωματα ασφαλειας (αστυνομια, πυροσβεστικη, λιμενικο). Σε ολα τα υπολοιπα πρεπει να προσπαθησεις πολυ μετα το πτυχιο και να σαι και λιγο τυχερη για να αποκατασταθεις. Μετα την αποφοιτηση σου απο αυτα τα σωματα μπορεις να δωσεις κατατακτηριες για οποιαδηποτε πανεπιστημιακη σχολη σε ενδιαφερει και παραλληλα θα δουλευεις με ικανοποιητικο για τα ελληνικα δεδομενα μισθο. Γενικα εχουν αρκετα προνομια οι ενστολοι, σκεψου το σαν επιλογη.
Δεν είχα σκεφτεί το κομμάτι με της κατατακτήριες είναι η αλήθεια...Έδωσες ιδέα!
Ξέρουμε που είναι η αστυνομική σχολή;;
Γιατί πχ η πυροσβεστική λέει Αθήνα αλλά είναι Πτολεμαΐδα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@sofia.kp ψαξε τα σώματα τότε😊

Ειναι η σίγουρη αποκατάσταση , πόσο μαλλον στην Ελλάδα .
Αυτό θα ψάξω αλλά κάπως με κρατάει πίσω το γεγονός ότι θα είμαι σε έναν κοινόχρηστο χώρο με άλλα παιδιά...κ γενικά δεν θα υπάρχει ιδιωτικότητα
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
@sofia.kp Αθλήματα + Βιολογία = Φυσιοθεραπεία. Ωστόσο, δεν είναι και ό,τι πιο εύκολο, για μία χρονιά.

Εφ' όσον δεν έχεις βρει κάτι ενδιαφέρον που να σε τραβάει - άσχετα από τις σχολές που υπάρχουν, ενδεχομένως - μήπως το να μπεις σε μία σχολή θα είναι δώρον-άδωρον γιατί δε θα έχεις όρεξη να ασχοληθείς 4+ χρόνια με τις σχετικές σπουδές;

Αλήθεια, έχει ρίξει μια ματιά στις διάφορες ειδικότητες των ΙΕΚ; Γενικά, δεν έχεις κάποια κλίση ή κάποιο επάγγελμα που να το σκέφτεσαι και, έστω και λίγο, να σε ενθουσιάζει η προοπτική να το εξασκείς;
 

sofia.kp

Νεοφερμένος

Η sofia.kp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
@sofia.kp Αθλήματα + Βιολογία = Φυσιοθεραπεία. Ωστόσο, δεν είναι και ό,τι πιο εύκολο, για μία χρονιά.

Εφ' όσον δεν έχεις βρει κάτι ενδιαφέρον που να σε τραβάει - άσχετα από τις σχολές που υπάρχουν, ενδεχομένως - μήπως το να μπεις σε μία σχολή θα είναι δώρον-άδωρον γιατί δε θα έχεις όρεξη να ασχοληθείς 4+ χρόνια με τις σχετικές σπουδές;

Αλήθεια, έχει ρίξει μια ματιά στις διάφορες ειδικότητες των ΙΕΚ; Γενικά, δεν έχεις κάποια κλίση ή κάποιο επάγγελμα που να το σκέφτεσαι και, έστω και λίγο, να σε ενθουσιάζει η προοπτική να το εξασκείς;
Όταν είδα ότι δεν πέρασα το 2018 από το να κάθομαι ξεκίνησα σε ΙΕΚ νοσηλευτική μιας κ είναι επάγγελμα με προοπτική...ακόμα δηλαδή.Ηθελα να δώσω ξανά τότε αλλά ήταν οι συνθήκες τετοιες που δεν μου το επέτρεπαν.
Υπάρχουν κάποιοι τομείς που με ενδιαφέρουν απλώς δεν έχουν αποκατάσταση κ δεν θέλω να πάμε χαμένα 4 κ 5 χρόνια έτσι.
Είμαι διατεθειμένη και να διαβάσω κ τα πάντα δεν ήμουν ποτέ άλλωστε "κακιά" μαθήτρια .
Απλώς δεν έχω βρει κάτι που να λέω πω ναι με φαντάζομαι έτσι σε σύγκριση με συμμαθητές μου που το είχαν όνειρο ζωής κ πέρασαν φυσικά.
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Όταν είδα ότι δεν πέρασα το 2018 από το να κάθομαι ξεκίνησα σε ΙΕΚ νοσηλευτική μιας κ είναι επάγγελμα με προοπτική...ακόμα δηλαδή.Ηθελα να δώσω ξανά τότε αλλά ήταν οι συνθήκες τετοιες που δεν μου το επέτρεπαν.
Υπάρχουν κάποιοι τομείς που με ενδιαφέρουν απλώς δεν έχουν αποκατάσταση κ δεν θέλω να πάμε χαμένα 4 κ 5 χρόνια έτσι.
Είμαι διατεθειμένη και να διαβάσω κ τα πάντα δεν ήμουν ποτέ άλλωστε "κακιά" μαθήτρια .
Απλώς δεν έχω βρει κάτι που να λέω πω ναι με φαντάζομαι έτσι σε σύγκριση με συμμαθητές μου που το είχαν όνειρο ζωής κ πέρασαν φυσικά.

Το αν έχουν ή όχι αποκατάσταση τώρα δε σημαίνει απαραίτητα ότι δε θα έχουν σε λίγα χρόνια. Όπως επίσης και ότι το ζήτημα είναι κατά πόσο είσαι διατεθειμένη να τα κυνηγήσεις αυτά που θες. Ποια είναι αυτά τα πράγματα που σε ενδιαφέρουν;
 

KaterinaL

Νεοφερμένος

Η KaterinaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Καλησπέρα φρεντς!
Ακολουθεί σεντονακι!
(Δεν ξέρω αν υπάρχει ήδη κάποιο θέμα ανοιχτό σχετικό με αυτό που θα γραψω )

Δώσαμε το 2018 να κ 10% το 2019 να και φέτος... ( Δασοπονία επιασα αλλά κακά τα ψέματα το 2018 δεν πήγα φουλ προετοιμασμένη)τρίχες κατσαρες!! Θεωρητική κατεύθυνση με επιλογή βιολογία γενικής!

Έλα που η φίλη μας η κυρά κεραμεως έβγαλε την βιολογία!!

Και ρωτάω τώρα εγώ: Αν αναγκαστικά πρέπει να πάω θετική έχω ελπίδες σαν γνήσιο παιδί της θεωρητικής;; η είναι κ να το έχεις με αυτά τα μαθήματα;; Έχω παρατήσει φυσικές χημειες κτλ από Α Λυκείου 😐
Επίσης θέλω τα φώτα σας με το τι έχει αποκατασταση γιατί είμαι πολύ μπερδεμένη είτε από 1ο πεδίο είτε από το 3ο
Ευχαριστωω!!
Ένας γνωστός μου έδωσε πρώτη χρονιά Πανελλήνιες από Θεωρητική Κατεύθυνση, δεν πέρασε πουθενά. Άλλαξε κατεύθυνση (Θετική με Βιολογία συγκεκριμένα), διάβασε 2 χρόνια και τώρα σπουδάζει Ιατρική στην Αθήνα. Αν θέλεις κάτι πραγματικά μπορείς να το καταφέρεις
 

sofia.kp

Νεοφερμένος

Η sofia.kp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Το αν έχουν ή όχι αποκατάσταση τώρα δε σημαίνει απαραίτητα ότι δε θα έχουν σε λίγα χρόνια. Όπως επίσης και ότι το ζήτημα είναι κατά πόσο είσαι διατεθειμένη να τα κυνηγήσεις αυτά που θες. Ποια είναι αυτά τα πράγματα που σε ενδιαφέρουν;
Δυστυχώς στην Ελλάδα χειρότερα θα γίνουν τα πράγματα στα επόμενα χρόνια όχι καλύτερα και είναι κρίμα για την γενιά μας.
Δεν έχω κατασταλάξει σε κάτι δεν είχα κάποιο όνειρο ας πούμε. Θα ήθελα να κάνω ένα τεστ επαγγελματικού προσανατολισμού ίσως βοηθήσει. Πάντως προτιμώ λίγο περισσότερο τα πάρα ιατρικά
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,197 μηνύματα.
Καλησπέρα φρεντς!
Ακολουθεί σεντονακι!
(Δεν ξέρω αν υπάρχει ήδη κάποιο θέμα ανοιχτό σχετικό με αυτό που θα γραψω )

Δώσαμε το 2018 να κ 10% το 2019 να και φέτος... ( Δασοπονία επιασα αλλά κακά τα ψέματα το 2018 δεν πήγα φουλ προετοιμασμένη)τρίχες κατσαρες!! Θεωρητική κατεύθυνση με επιλογή βιολογία γενικής!

Έλα που η φίλη μας η κυρά κεραμεως έβγαλε την βιολογία!!

Και ρωτάω τώρα εγώ: Αν αναγκαστικά πρέπει να πάω θετική έχω ελπίδες σαν γνήσιο παιδί της θεωρητικής;; η είναι κ να το έχεις με αυτά τα μαθήματα;; Έχω παρατήσει φυσικές χημειες κτλ από Α Λυκείου 😐
Επίσης θέλω τα φώτα σας με το τι έχει αποκατασταση γιατί είμαι πολύ μπερδεμένη είτε από 1ο πεδίο είτε από το 3ο
Ευχαριστωω!!

Θα δώσω μια πικρή αλλά ρεαλιστική απάντηση. Κατά την γνώμη μου όχι,εκτός εαν θέλεις μαθηματικό στην Σάμο.
 

sofia.kp

Νεοφερμένος

Η sofia.kp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Θα δώσω μια πικρή αλλά ρεαλιστική απάντηση. Κατά την γνώμη μου όχι,εκτός εαν θέλεις μαθηματικό στην Σάμο.
Χαχαχα παιδιά όχι είπαμε αυτό ήταν τραγικό 😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ένας γνωστός μου έδωσε πρώτη χρονιά Πανελλήνιες από Θεωρητική Κατεύθυνση, δεν πέρασε πουθενά. Άλλαξε κατεύθυνση (Θετική με Βιολογία συγκεκριμένα), διάβασε 2 χρόνια και τώρα σπουδάζει Ιατρική στην Αθήνα. Αν θέλεις κάτι πραγματικά μπορείς να το καταφέρεις
Ίσως να είναι κ στον άνθρωπο!Όπως και να έχει με κόπο κ προσπάθεια πολλά μπορούν να επιτευχθούν
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,197 μηνύματα.
Χαχαχα παιδιά όχι είπαμε αυτό ήταν τραγικό 😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ίσως να είναι κ στον άνθρωπο!Όπως και να έχει με κόπο κ προσπάθεια πολλά μπορούν να επιτευχθούν

Η μετάβαση απο την θεωρητική στην θετική είναι πολύ μεγάλο βήμα και ιδιαίτερα δύσκολη υπόθεση.
Εαν θέλεις,θα βοηθούσε πολύ να μας πεις γενικά τα ενδιαφέροντα σου,ώστε να αποφανθούμε κατά πόσο υπάρχει κάποια σχολή που θα σου ταίριαζε.

Όντως με προσπάθεια μπορείς να πετύχεις τα πάντα αλλά παίζει ρόλο και τι κερδίζεις και πόσο το θες. Το να αναγκάζεσαι να βγαίνεις βόλτα στο μπαλκόνι για μήνες,καθώς θα πρέπει να καταβάλλεις πολλαπλές φορές περισσότερη προσπάθεια απο τους άλλους(εφόσον έχεις κενά απο Α λυκείου) και να σπαταλήσεις χρόνο και χρήμα ,χωρίς να είσαι σίγουρη για το τι περιμένεις να κερδίσεις,δεν είναι γενικά πολύ καλή συμφωνία κατά την γνώμη μου. Οπότε προτού φτάσουμε εκεί,ας δούμε τι μπορεί να υπάρχει στην θετική που να σε ενδιαφέρει αρκετά να το κερδίσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Το αν έχουν ή όχι αποκατάσταση τώρα δε σημαίνει απαραίτητα ότι δε θα έχουν σε λίγα χρόνια. Όπως επίσης και ότι το ζήτημα είναι κατά πόσο είσαι διατεθειμένη να τα κυνηγήσεις αυτά που θες. Ποια είναι αυτά τα πράγματα που σε ενδιαφέρουν;
Well, τα ίδια ακούγαμε και 10 χρόνια πριν:P Οι περισσότεροι απόφοιτοι του 1ου πεδίου είναι είτε δάσκαλοι, είτε καθηγητές δευτεροβάθμιας, και τα επαγγέλματά τους έχουν φρακαρει εδώ και καιρό.

Οι περισσότερες συμφοιτήτριές μου έγιναν τελικά νυχουδες, ενώ οι συμφοιτητές μου barmen :P
Τα μαύρα ιδιαίτερα με 5€ δεν είναι λύση...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top