Αλλαγή Κατεύθυνσης

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Να μαι και πάλι επανήλθα δριμύτερος ή Δημήτριος (όπως λέει και ο Φατσέας).... :P

Περιττό να σας πω πως έχω γαμηθεί στο διάβασμα αλλά νιώθω πλέον πως έχω ελπίδες...

Τα πάω καλά στα Θεωρητικά (αυτό έλειπε) έχω ένα θεματάκι στα Μαθηματικά Στατιστικής αλλά ελπίζω να τα καταφέρω και εκεί... :P

Θέλω να πω καλή επιτυχία σε όσα παιδιά θα δώσουν φέτος και σε όσους διάλεξαν τον δύσκολο δρόμο όπως έκανα εγώ... :D

Άντε και με το καλό να μπούμε όπου αγαπούμε... :spasiklas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schrei-boom

Νεοφερμένος

Ο schrei-boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Γεια παιδια ειμαι καινουριος στο FORUM και θελω τη γνωμη σας πανω σε κατι.. Εχω σκοπο να παω για αρχιτεκτονικη (αν ειναι για Ελλαδα ο στοχος μου ειναι το ΕΜΠ) και εχω αρχισει φροντιστηρια κλπ... Μπηκα λοιπον θετικη κατευθηνση επειδη το επιπεδο της ταξης θα ηταν καλυτερο αλλα εντωμεταξυ ενωσανε τεχνολογικη με θετικη.. Εκτος απο αυτο, λογω των φροντιστηριων ,του σχεδιου κλπ εχω μεινει πισω στη χημεια (πολυ πισω ομως, δεν καταλαβαινω τπτ απ τα κενα που εχω..) και μαλλον θα αλλαξω για τεχνολογικη.. Ειναι σωστη η αποφαση μου κατα τη γνωμη σας.. ή αξιζει να χαλασω ενα ΣΚ (που θα μπορουσα να κανω επαναληψεις σε κατι αλλο) για να καλυψω τα κενα μου?

Να προσθεσω, οτι το θεωρω ψιλο-απιθανο να παω για καπου που χρειαζεται θετικη.. Δηλαδη η επομενη επιλογη μου μετα την αρχιτεκτονικη θα ηταν αστροφυσικη, οικονομικα ή κατι τετοιο..
Υπαρχει κανεις που πιστευει οτι η θετικη ειναι πιο ευκολη?

Σημείωση: Τα μηνύματα 12-22 προήλθαν από την ένωση με το θέμα Αλλαγη απο θετικη σε τεχνολογικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Εννοείς να αλλάξεις κατεύθυνση στην Γ';
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schrei-boom

Νεοφερμένος

Ο schrei-boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Δεν ξερω ποια λεγεται β' ποια γ' κλπ.. Αλλα τωρα ειμαι θετικη και σκεφτομαι μηπως παω τεχνολογικη.. Αυτο εννοω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Δεν ξερω ποια λεγεται β' ποια γ' κλπ.. Αλλα τωρα ειμαι θετικη και σκεφτομαι μηπως παω τεχνολογικη.. Αυτο εννοω...

Εννοεί στην τρίτη λυκείου με το Γ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Εχω σκοπο να παω για αρχιτεκτονικη (αν ειναι για Ελλαδα ο στοχος μου ειναι το ΕΜΠ) και εχω αρχισει φροντιστηρια κλπ... Μπηκα λοιπον θετικη κατευθηνση επειδη το επιπεδο της ταξης θα ηταν καλυτερο αλλα εντωμεταξυ ενωσανε τεχνολογικη με θετικη.. Ειναι σωστη η αποφαση μου κατα τη γνωμη σας..

Να προσθεσω, οτι το θεωρω ψιλο-απιθανο να παω για καπου που χρειαζεται θετικη.. Δηλαδη η επομενη επιλογη μου μετα την αρχιτεκτονικη θα ηταν αστροφυσικη, οικονομικα ή κατι τετοιο..
Υπαρχει κανεις που πιστευει οτι η θετικη ειναι πιο ευκολη?

story of my life :P

κι εγώ στην ηλικία σου ήθελα αρχιτεκτονική. Ήμουν θετική στη β' λυκείου επειδή πίστευα πως εκεί θα λύναμε πιο εξεζητημένα θέματα στα μαθηματικά-φυσική αλλά και θα υπήρχε ανταγωνισμός με τα άλλα nerdάκια της θετικής :P . Τελικά δεν είχα άδικο. Όμως πάντα βαριόμουν τη χημεία και την αποστήθιση δε τη γλίτωνα ούτε στη τεχνολογική λόγω αοδε οπότε στη γ' άλλαξα και πήγα τεχνολογική γιατί μου άρεσε πολύ η ΑΕΠΠ όπου ήμουν αρκετά καλή διασφαλίζοντας έτσι σίγουρο βαθμό. Άρα δες που είσαι πιο σίγουρος ο ίδιος, στη χημεία-βιολογία ή αοδε-αεππ.

πιΕς. Αν έχεις σκοπό τα οικονομικά σαν 2η επιλογή τότε σαν μάθημα επιλογής πάρε μαθηματικά γενικής. Γενικά πιστεύω πως και για πολυτεχνικές σχολές τα μαθηματικά γενικής βοηθούν σε αντίθεση με τη βιολογία που όμως λέγεται πως είναι ευκολότερη. Δε ξέρω, προσωπικά εύκολο θεωρώ το πιο ευχάριστο στο διάβασμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Ε τότε να πας τεχνολογική.
Αν προορίζεσαι αποκλειστικά για 2ο ή 4ο πεδίο,θα ζορίζεσαι άδικα με τη Βιολογία + Χημεία.
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
ααα ε εντάξει σιγά το πράγμα!
Δεν έχασες και τίποτα, ούτως ή άλλως η τεχνολογία επικοινωνιών (είναι η μόνη διαφορά μεταξύ θετικής και τεχνολογικής στην Β' Λυκείου) είναι άσχετο με τις πανελλήνιες, παρόλο που είναι μάθημα κατεύθυνσης.
Φαντάσου ότι στο σχολείο μου δεν το διδάσκει καν ο καθηγητής. Απλά στο τέλος της χρονιάς έδωσε τα θέματα που έπεσαν
Και εγώ πέρυσι ήμουν θετική και φέτος άλλαξα.

Αν θες τη γνώμη μου η θετική είναι καλύτερη, με την έννοια ότι η χημεία κατεύθυνσης είναι πιο ενδιαφέρον μάθημα (από τα πιο ωραία στην Β' Λυκείου) σε σχέση με την τεχνολογία επικοινωνιών.

Για φέτος εννοώ βέβαια που είσαι Β Λυκείου.
Αν έχεις σκοπό όμως και για σχολές όπως οικονομία, όπως λες, καλά είναι να πάρεις τεχνολογική στην Γ Λυκείου, γιατί θα πάρεις ένα σίγουρο 18+ στο ΑΟΔΕ. (ειδικά αν μαθήματα όπως χημεία και βιολογία δεν σου αρέσουν, μην σε πάρω και στο λαιμό μου! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
θα πάρεις ένα σίγουρο 18+ στο ΑΟΔΕ

αυτό το σίγουρο 18+ στην αοδε μας έφαγε μερικούς :P

όλοι μας λέγαν πως αν παίρναμε αοδε θα είχαμε σίγουρο βαθμό,
κανείς δε μας είπε πως έπρεπε να τη διαβάσουμε κιόλας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
αυτό το σίγουρο 18+ στην αοδε μας έφαγε μερικούς :P

όλοι μας λέγαν πως αν παίρναμε αοδε θα είχαμε σίγουρο βαθμό,
κανείς δε μας είπε πως έπρεπε να τη διαβάσουμε κιόλας :P

Δεν φαντάζεσαι πόσο σε καταλαβαίνω!
Και εγώ το σιχαίνομαι το μάθημα! Πιστεύω ότι θα πατώσω σε αυτό.
Αυτό το είπα γιατί, σκέφτηκα ότι για να θέλει να δώσει οικονομικό λογικά θα του αρέσουν μαθήματα όπως ΑΟΘ και ΑΟΔΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Δεν φαντάζεσαι πόσο σε καταλαβαίνω!
Και εγώ το σιχαίνομαι το μάθημα! Πιστεύω ότι θα πατώσω σε αυτό.
Αυτό το είπα γιατί, σκέφτηκα ότι για να θέλει να δώσει οικονομικό λογικά θα του αρέσουν μαθήματα όπως ΑΟΘ και ΑΟΔΕ.

γενικά αν διαβάσεις γράφεις βασικά. Απλή αποστήθιση είναι και ίσως το πιο βαρετό μάθημα της τεχνολ έβερ.

Τες gl kids. God bless you all
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schrei-boom

Νεοφερμένος

Ο schrei-boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Δηλαδη να μην εχω τυψεις για την αποφαση μου.. :D Ηπρωτη μου επιλογη παντως ειναι η αρχιτεκτονικη ,οχι τα οικονομικα.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Κάτι ακόμα... Και γώ ήμουν θετική και στη Β και στη Γ λυκείου. Όχι επειδή είχα αυταπάτες ότι θα κάνουμε δυσκολότερα και πιο εξεζητημένα πράγματα, απλά έτσι ήθελα. Και αυτό που λένε πως οι καλοί μαθητές πάνε θετική, δεν ισχύει πάντα... δηλαδή αν κρίνω απο το σχολείο μου, είχαμε ΤΑ ντουγάνια στη θετική, μιλάμε, τους έβλεπα και έλεγα, τρίτη λυκείου είναι αυτοί ή τρίτη γυμνασίου. Τέλως πάντων. Μια διαπίστωση μετά από 1 χρόνο διάβασμα στο λύκειο: Τα μαθηματικά γενικής είναι το ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΟ μάθημα που θα μπορούσες να επιλέξεις για τις πανελλήνιες, μετά πάει ΑΟΘ και μετά Χημεία. ΤΕΛΟΣ. Δηλαδή, εκτός και αν, με το που διαβάσεις μια πρόταση την θυμάσαι για 1 χρόνο, πάρε μαθηματικά γενικής. Εγώ στο μηχανογραφικό έβαλα σχολές 2ου και 4ου πεδίου... το 3ο ούτε καν το άγγιξα. Θέλω να σου πω, οτι δεν είναι υποχρεωτικό να πας για γιατρός αν είσαι θετική. Η συμβουλή μου είναι, κάτσε θετική, τα χριστούγεννα που έρχονται δώσε λίγο παραπάνω χρόνο στη χημεία αν εκει ειναι το πρόβλημά σου, και πάρε μαθηματικά γενικής και αοθ για το 5ο πεδίο (ενδεικτικά να σου πω οτι χημεία διάβαζα μόνος όλη τη χρονιά, με 1 μήνα φροντιστήριο στο τέλος και έγραψα 17,4 ενώ ΑΟΘ δεν διάβαζα καθόλου καθόλη τη διάρκεια του έτους, και εκανα φροντιστήριο τους τελευταίους 2 μήνες και έγραψα 18,6 και τέλος, μαθηματικά γενικής δεν έκανα καθόλου φροντιστήρια και με προσωπικό διάβασμα έγραψα 19,6) Η τελική επιλογή είναι δικιά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Όχι επειδή είχα αυταπάτες ότι θα κάνουμε δυσκολότερα και πιο εξεζητημένα πράγματα, απλά έτσι ήθελα.
Δε νομίζω πως είχα αυταπάτες αλλά αντιθέτως είμαι σίγουρη πως οι μαθητές της θετικής στο σχολείο μου ήταν καλύτεροι, πράγμα που γνωρίζω μιας και τους γνώριζα σχεδόν όλους προσωπικά, συζητούσαμε για βαθμούς-διαβάσματα κλπ και πάνω κάτω έβλεπα τι ασκήσεις λύναμε στη μια κατεύθυνση και τι στην άλλη. Ναι, στη θετική κάναμε πιο δύσκολες ασκήσεις αφού το level ήταν higher. Και ξαναπροφανώς δεν ισχύει σε όλα τα σχολεία αυτό, duh.
Και αυτό που λένε πως οι καλοί μαθητές πάνε θετική, δεν ισχύει πάντα...
Obviously :confused:
Τα μαθηματικά γενικής είναι το ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΟ μάθημα που θα μπορούσες να επιλέξεις για τις πανελλήνιες, μετά πάει ΑΟΘ και μετά Χημεία. ΤΕΛΟΣ.
Ρε παιδί τι απολυτότητα είναι αυτή; Το ευκολότερο είναι αυτό και τέλος; Αν κάποιος δεν έχει κλίση στα μαθηματικά μα είναι πολύ καλός στην αποστήθιση ας πούμε, για ποιο λόγο να πάρει μαθηματικά;

Ο καθένας βλέπει που είναι καλός και ανάλογα με τις δυνατότητες του κρίνει και αποφασίζει. Κάπως έτσι πάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Γιατί έτσι είναι :) Είναι αντικειμενικά τα πράγματα. Δεν χρειάζεται κλίση στα μαθηματικά για να γραψεις στα μαθηματικά γενικής, για την ακρίβεια δεν χρειάζεται καν μεγάλη προσπάθεια. Αλλιώς θα έλεγα ότι το ευκολότερο είναι τα μαθηματικά κατεύθυνσης... Από την άλλη η βιολογία γενικής είναι πολύ πιο δύσκολη. Κοίτα, κρίνω με βάση την άποψή μου και την κατάσταση που επικρατούσε στο σχολείο μου... Αν είμασταν η εξαίρεση... τι να πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Γιατί έτσι είναι :) Είναι αντικειμενικά τα πράγματα. Δεν χρειάζεται κλίση στα μαθηματικά για να γραψεις στα μαθηματικά γενικής, για την ακρίβεια δεν χρειάζεται καν μεγάλη προσπάθεια. Αλλιώς θα έλεγα ότι το ευκολότερο είναι τα μαθηματικά κατεύθυνσης... Από την άλλη η βιολογία γενικής είναι πολύ πιο δύσκολη. Κοίτα, κρίνω με βάση την άποψή μου και την κατάσταση που επικρατούσε στο σχολείο μου... Αν είμασταν η εξαίρεση... τι να πω

έτσι είναι γιατί έτσι πάει; τι επιχείρημα είναι αυτό; :P

τες, είσαι πολύ λάθος. Τα μαθηματικά δε θέλουν προσπάθεια από σένα μπορεί(κι εγώ δε κρύβω πως έγραψα 20 στη χρονιά μου χωρίς ιδιαίτερο κόπο). Δεν ισχύει όμως σε όλες τις περιπτώσεις. Και όχι δεν είσαι ούτε η εξαίρεση ούτε ο κανόνας. Απλά εκεί αποδίδεις πολύ καλύτερα από αλλού και με διάβασμα, καταφέρνεις το άριστα. Ρώτα έναν της θεωρητικής να δεις τι θα σου πει. Μα και της τεχνολογικής όμως υπάρχουν πολλοί που προτιμούν τη βιολογία είτε γιατί είναι πιο εύκολα κατανοητή είτε γιατί εμπιστεύονται τη μνήμη τους περισσότερο από ότι το μυαλό τους(βλέπε πχ πολλές πράξεις).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Αντε καλά, μπορεί και να έχεις δίκιο, αν και θα συνεχίζω να πιστεύω αυτά που ανέφερα πιο πανω :) Καλο απόγευμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crash crash

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
καλα εσυ εισαι και μαθηματικο απο οτι βλεπω :P
αλλα η κοπελια εχει και ενα δικιο!! αν ο αλλος δεν τα παει και δε τα μπορει γτ να παρει μα9ηματικα γενικης?
και γω παντως θεωρω τα γενικης ευκολακιιιιιιι! 20 γραφω.. :P αλλα ο καθενας εχει την δικη του αποψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος Υψηλάντης

Νεοφερμένος

Ο Τάσος Υψηλάντης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Θα ήθελα να πάω από θεωρητική, θετική αλλά δεν μ'αρέσει καθόλου :kill: τη βιολογία και τη φυσική....μετά σκέφτηκα να πάω τεχνολογική αλλά στο κύκλο χημεία-βιοχημεία και ηλεκτρολογία γιατί μ'αρέσει πααααρα πολύ η χημεία :huglove: και τη φυσική θα την πάλευα......όμως το σχολείο μου δεν ''στηρίζει'' αυτό το κύκλο.....άρα μένουμε θεωρητική :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Θα ήθελα να πάω από θεωρητική, θετική αλλά δεν μ'αρέσει καθόλου :kill: τη βιολογία και τη φυσική....μετά σκέφτηκα να πάω τεχνολογική αλλά στο κύκλο χημεία-βιοχημεία και ηλεκτρολογία γιατί μ'αρέσει πααααρα πολύ η χημεία :huglove: και τη φυσική θα την πάλευα......όμως το σχολείο μου δεν ''στηρίζει'' αυτό το κύκλο.....άρα μένουμε θεωρητική :bye:
Τι στόχο έχεις? Κατεύθυνση διαλέγουμε με βάση τη σχολή που θέλουμε να περάσουμε και τις κλίσεις μας. ;)
Αν δεν σου αρέσουν τα μαθήματα μιας κατεύθυνσης και δεν κυνηγάς κάποιον στόχο μ'εσα από αυτήν (λογικά) δεν θα τα πηγαίνεις καλά. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top