Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Πλοίαρχος δε γίνεσε.
Γεννιέσε.

οχι ακριβως ετσι αλλα τεσπα.

γεννιεσαι* ,γινεσαι* :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
οχι ακριβως ετσι αλλα τεσπα.

γεννιεσαι* ,γινεσαι* :redface:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Πως γινετε κανεις πλοιαρχος στα επιβατικα καραβια;:)

Νομίζω πως Εμπορικό ναυτικό ως πλοίαρχος, και μετά απο πολλά χρόνια κάνεις αίτηση για επιβατικά καράβια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Κατ' αρχάς γράφοντας έναν αξιοπρεπή στην έκθεση ... :P

You accidentally the object

οχι ακριβως ετσι αλλα τεσπα.

γεννιεσαι* ,γινεσαι* :redface:

That was the joke...:ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Στο edu4u βλέπω κάτι παιδιά που ρωτάνε απεγνωσμένα για τις ακαδημίες του εμπορικού ναυτικού και λέω :

wtf; Φαντάσου τα παιδιά που έβγαλαν 16.000-17.000 πως θα κλαίγονται... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maggy95

Νεοφερμένος

Η maggy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Βοήθεια!....θέλω να δηλώσω ΑΕΝ αλλα δεν μπορώ να αποφασίσω σε ποιο μέρος . είμαι ανάμεσα σε κριτής και κύμης. Στην κρήτη είναι καλύτερα από πλευράς υποδομών και όχι και τόσο " μοναχικά " όσο στην κύμη p η σχολη έχει 45 εισακτέους κάθε χρονια. επίσης εγώ μένω μυτιλήνη k από κρήτη είναι αρκετά τα έξοδα για να πηγαίνω στους δικούς μου. από την άλλη από κύμη είναι πολύ ποιο οικονομικά και είναι και κοντά στους ποιο πόλους φίλους m στην αθηνα...:redface:

Επισήμανση: To παρόν μήνυμα προήλθε από νήμα με παρόμοιο περιεχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

evangelina96

Νεοφερμένος

Η evangelina96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Παιδια θελω βοηθεια! Ο αδερφος μου πηρε 1276 στις πανελληνιες, απολυτηριο με 17, 2 και proficiency με B. Τι πιθανοτητες εχει να περασει στη σχολη πλοιαρχων; Εχει κανει αιτηση και με τους δυο τροπους (πανελληνιες και απολυτηριο). (ΕΠΑΛ ΟΜΑΔΑ Α)
Ευχαριστω εκ των προτερων.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
νομιζω εχει πιθανοτητες με απολυτηριο αν δεν περασε με πανελλαδικες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangelina96

Νεοφερμένος

Η evangelina96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
νομιζω εχει πιθανοτητες με απολυτηριο αν δεν περασε με πανελλαδικες

Ευχαριστω πολυ! Θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο. Ο αδερφος μου στο μηχανογραφικο εβαλε 21 σχολες εκ των οποιων οι πρωτες 2 ηταν 1)σχολη πλοιαρχων και 2)σχολη μηχανικων. Ομως δεν περασε σε αυτες οριακα :( (σχολη πλοιαρχων : 1293 μορια και σχολη μηχανικων: 1279). Ετσι τωρα στα αποτελεσματα λεει οτι περασε στη σχολη μηχανολογων μηχανικων στη Καβαλα. Και η απορια μου ειναι: ακομα ειναι υποψηφιος για εισαγωγη στις ΑΕΝ μεσω απολυτηριου η εχει αποκλειστει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Κοιτα νομιζω οτι θα βγει προκυρηξη για το Εμπορικο Ναυτικο...Ανεξαρτητα αν δεν περασε με το βαθμο στις πανελληνιες ,η προκυρηξη ειναι εντελως διαφορετικο. Να κανει τα χααρτια του!!! Απλα ρωτησε το γιατι δεν ειμαι σιγουρος. Και αν δεν περασει,μπορει να ξαναδωσει και του χρονου ,οι ευκαιριες δεν χανονται ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ! Θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο. Ο αδερφος μου στο μηχανογραφικο εβαλε 21 σχολες εκ των οποιων οι πρωτες 2 ηταν 1)σχολη πλοιαρχων και 2)σχολη μηχανικων. Ομως δεν περασε σε αυτες οριακα :( (σχολη πλοιαρχων : 1293 μορια και σχολη μηχανικων: 1279). Ετσι τωρα στα αποτελεσματα λεει οτι περασε στη σχολη μηχανολογων μηχανικων στη Καβαλα. Και η απορια μου ειναι: ακομα ειναι υποψηφιος για εισαγωγη στις ΑΕΝ μεσω απολυτηριου η εχει αποκλειστει;
Ειναι δεν εχει καμια σημασια ποιυ περασε μεσω πανελληνιων αλλου.Αν περασει μεσω απολυτηριου στην ΑΕΝ τοτε θα κανει εγγραφη στην ΑΕΝ και οχι στη Καβαλα οποτε δεν εχει κανενα προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ! Θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο. Ο αδερφος μου στο μηχανογραφικο εβαλε 21 σχολες εκ των οποιων οι πρωτες 2 ηταν 1)σχολη πλοιαρχων και 2)σχολη μηχανικων. Ομως δεν περασε σε αυτες οριακα :( (σχολη πλοιαρχων : 1293 μορια και σχολη μηχανικων: 1279). Ετσι τωρα στα αποτελεσματα λεει οτι περασε στη σχολη μηχανολογων μηχανικων στη Καβαλα. Και η απορια μου ειναι: ακομα ειναι υποψηφιος για εισαγωγη στις ΑΕΝ μεσω απολυτηριου η εχει αποκλειστει;

οχι δεν εχει προβλημα γιατι ειναι ανεξαρτητο το ενα απο το αλλο .Αλλα και απο το τμημα που περασε αν αποφοιτηση μπορει να βλαλει ναυτικο φυλλαδιο και να εργαστει σαν μηχανικος στο εμπορικο ναυτικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangelina96

Νεοφερμένος

Η evangelina96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. Ειστε ομως σιγουροι οτι δεν υπαρχει προβλημα; Εχετε αξιοπιστες πληροφοριες;

Οι υποψήφιοι που έχουν καταθέσει αίτηση προκειµένου να συµµετέχουν για την εισαγωγή τους στις ΑΕΝ και µε τις δύο διαδικασίες (µέσω Πανελλαδικών Εξετάσεων και µέσω απολυτηρίου λυκείου), εφόσον επιλέγονται ως επιτυχόντες, σε οποιαδήποτε ειδικότητα, από το υπουργείο Παιδείας με βάση τις επιδόσεις τους στις Πανελλαδικές Εξετάσεις, ΑΠΟΚΛΕΙΟΝΤΑΙ από τη διαδικασία επιλογής τους µέσω των κατηγοριών υποψηφίων µε απολυτήριο Λυκείου.

Θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει τα παραπανω. Ποιοι ακριβως αποκλειονται; Με τη λεξη ειδικοτητα τι εννοει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. Ειστε ομως σιγουροι οτι δεν υπαρχει προβλημα; Εχετε αξιοπιστες πληροφοριες;

Οι υποψήφιοι που έχουν καταθέσει αίτηση προκειµένου να συµµετέχουν για την εισαγωγή τους στις ΑΕΝ και µε τις δύο διαδικασίες (µέσω Πανελλαδικών Εξετάσεων και µέσω απολυτηρίου λυκείου), εφόσον επιλέγονται ως επιτυχόντες, σε οποιαδήποτε ειδικότητα, από το υπουργείο Παιδείας με βάση τις επιδόσεις τους στις Πανελλαδικές Εξετάσεις, ΑΠΟΚΛΕΙΟΝΤΑΙ από τη διαδικασία επιλογής τους µέσω των κατηγοριών υποψηφίων µε απολυτήριο Λυκείου.

Θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει τα παραπανω. Ποιοι ακριβως αποκλειονται; Με τι λεξη ειδικοτητα τι εννοει;

αυτοι που με παννελαδικες μπηκαν στο τμημα πλοιαρχων η μηχανικων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangelina96

Νεοφερμένος

Η evangelina96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
αυτοι που με παννελαδικες μπηκαν στο τμημα πλοιαρχων η μηχανικων

Ευχαριστω πολυ που με βοηθησες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pAnAgi0tIs

Νεοφερμένος

Ο pAnAgi0tIs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας! Σκεφτομαι να κανω αιτηση με απολυτηριο Λυκειου τον επομενο χρονο για την αεν ασπροπυργου. Ο βαθμος απολυτηριου μου ειναι 18,3 και εχω το advanced στα αγγλικα. Συνολο 20.500 μορια δηλαδη. Νομιζω οτι η θεση μου ειναι σχεδον σιγουρη σωστα? Ημουν μαθητης της θεωρητικης και αν τελικα καταφερω να μπω θα μπορεσω να αντεπεξελθω στα μαθηματικα, τη φυσικη κλπ που διδασκονται στις αεν? τι βαθμο δυσκολιας εχουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν οι μαθητές ΕΠΑΛ μπορούν να περάσουν μέσω πανελληνίων ακόμα και αν δεν έχουν ακολουθήσει τον τομέα Μηχανολογίας; Δηλαδή από ΕΠΑΛ τομέα υγείας μπορεί κάποιος να δηλώσει ΑΕΝ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν οι μαθητές ΕΠΑΛ μπορούν να περάσουν μέσω πανελληνίων ακόμα και αν δεν έχουν ακολουθήσει τον τομέα Μηχανολογίας; Δηλαδή από ΕΠΑΛ τομέα υγείας μπορεί κάποιος να δηλώσει ΑΕΝ;

μπορεις να μπεις και με το βαθμο του απολυτηριου σου.Αυτο που ρωτας δεν το ξερω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
μπορεις να μπεις και με το βαθμο του απολυτηριου σου.Αυτο που ρωτας δεν το ξερω.
Nαι με το απολητήριο το ήξερα αλλά έχει αρκετά υψηλή βάση. Για αυτό αναρωτιόμουν για τις πανελληνίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Major Kritikos

Νεοφερμένος

Ο Major Kritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Προς το παρον σπουδαζω στο Πολυτεχνειο Κρητης ως Μηχανικος Περιβαλλοντος.Σκεφτομαι με το 10% να μπω στην Α.Ε.Ν Κρητης.Συμφερει να τελειωσω το Πολυτεχνειο πρωτα;Αυτο με του Μηχανικους το γραφει καπου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top