Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Stelios0007

Νεοφερμένος

Ο Stelios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδια εγω ενδιαφερομαι για κάποια σχολή εμπορικού ναυτικού.......
Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει ποιά θεωρήται γενικά πιο καλή σχολη??:(
Βασικά είμαι απο τη Χιο, αλλά σκεφτομαι για Κρήτη. Εσείς τί λετε? Στις Οινούσες δεν θέλω να πάω γιατί θέλω να ξεφύγω από τη χιο.:D, και να δω λίγο καινούριο κοσμο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
...θέλω να ξεφύγω από τη χιο.:D, και να δω λίγο καινούριο κοσμο!!!
Δεν ξέρω απο σχολές, αλλά αυτό απο μόνο του είναι πολύ σωστή επιλογή :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios0007

Νεοφερμένος

Ο Stelios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Βασικα μου αρεσει ο στρατος υπερβολικα πολυ!!!! αλλα σαν 2η επιλογη μετα τα του στρατου ειναι ΑΕΝ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

killbill

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο killbill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Όποιος δηλώσει σχολές εμπορικού ναυτικού, θα πρέπει επιπλέον να κάνει δήλωση στο Υπουργείο Εμπορικής Ναυτιλίας; πότε γίνεται αυτή η δήλωση; τι γίνεται με τους μαθητές στην επαρχία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
Βασικα μου αρεσει ο στρατος υπερβολικα πολυ!!!! αλλα σαν 2η επιλογη μετα τα του στρατου ειναι ΑΕΝ!
φιλε μου ξερω λιγα πραγματα για ΑΕΝ και θα στα παραθεσω

οι μισθοι ειναι πολυ καλοι αλλα μ βγαζουν το λαδι μετα την σχολη εμποροπλοιαρχων (αν θυμαμαι καλα) βγαινεις καπετανιος Γ (μετα γινεσαι β και μετα Α)περνεις γυρω στα 10 χιλιαρικα το μηνα αλλα σου βγαζουν την ψυχη... δηλαδη τα λεφτα δεν ειναι κινητρο να πας....τα λεφτα τα αξιζουν και με το παραπανω!!!!!!!!!!!!!!!!
συμβουλη αν δεν εχεις κανενα μεσο (για να πας σε ακτογραμμη)
μιν την προτιμησεις γιατι δεν εχει καμια διαφορα (εκτος απο μερικες) ο μουτσος απο καπετανιο... οκ τα λεφτα ειναι παραπανω και εχεις και μια καμπινα// ε και λοιπον? αν δεν εισαι σε ακτογραμμοι και οι 2 κανετε βδομαδες να δειτε στερια και οι 2 στη θαλασσα ειστε και σας κουναει και πραγματικα τα πραγματα ειναι ακραια

ο θειος μου ειχε τελειοσει εκει και ειναι αστα να πανε ακομα και κοψιμο να εχεις που λεει ο λογος δεν σε αφηνουν να ηρεμησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofmad

Νεοφερμένος

Η sofmad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
και εγς ενδιαφερομαι για το εμπορικο ναυτικο θα ηθελα να μου πει καποιος αν ξερει αν θα πρεπει να κανοθμε καποια επιπλεον δηλωση οπως και στον στρατο με την προκυρηξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MrsCullen

Νεοφερμένος

Η Φραντζέσκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Συγνώμη που ξεθάβω το θεμα!!! Αλλά μάθατε τιποτα... Θελω <οπωσδηποτε να περασω ΑΕΝ κ ειμαι ειδικη κατηγορια Τριτεκνων και απο Μηχανολογικο τομεα ΕΠΑΛ? Τι μάθατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mike19930

Νεοφερμένος

Ο mike19930 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
κατι εχω ακουσει οτι μπενεις και χωρις πανελληνιες .. υσχιει κατι τετοιο ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
κατι εχω ακουσει οτι μπενεις και χωρις πανελληνιες .. υσχιει κατι τετοιο ??
Ναι ισχύει.Αλλά πρέπει να έχεις σχετικά καλό βαθμό απολυτηρίου.Ντάξει και η βάση των ΑΕΝ είναι πολύ χαμηλή.Δεν νομίζω κάποιος που θα διαβάσει να μην καταφέρει να περάσει με πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makhsal

Νεοφερμένος

Ο makhsal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια ειμαστε 4 αδερφια η βαση μειωνεται για εμενα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moppf

Νεοφερμένος

Ο moppf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
"Στο σύνολο των σχολών Ε.Ν. εισάγονται συνολικά 1351 σπουδαστές, ενώ ο αριθμός υποψήφιων ανήλθε σε 2657 άτομα έναντι 1750 που είχαν καταθέσει αίτηση την προηγούμενη χρονιά."

ρε γμτ γτ φετος αυξηθηκαν κατα 1000 τα ατομα π θελουν να μπουν; θα παρουν φετος με απολυτηριο η οχι; ξερετε τπτ απο μεσα; οσα τηλεφωνα και να παρεις δεν λενε τπτ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boom100060

Νεοφερμένος

Ο boom100060 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά νομιζω πως αν δηλώσεις στρατιωτική σχολή δεν μπορείς να επιλέξεις καποια άλλη κατηγορια σχολής. (δηλαδή μονο στρατιωτικες). Για να περάσει κανεις ειτε πλοιαρχος ειτε μηχανικος θελει να γραψει κατι λιγοτερο απο 10 στις πανελληνιες. Αμα με το καλο περασει σε σχολη Εμπορικου Ναυτικου ο μαθητης ΔΕΝ επιλεγει εκεινος που θα φοιτησει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pirloandr

Νεοφερμένος

Ο pirloandr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
καλημερα παιδια οποιος γνωριζει παρακαλω θα μπορουσε να μας πει αν χρειαζεται να στειλουμε (για τα παιδια που δινουν πανελληνιες φετος)δικαιολογητικα η αιτησεις για τη σχολη εμπορικου ναυτικου η οτιδηποτε αλλο??ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasia2010

Νεοφερμένος

Η vaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας !ήθελα να ρωτήσω μήπως γνωρίζει κανείς που είναι η Υ.Ε.Α.Ν.Ε.Θ. (Υγειονομική Επιτροπή Απογραφομένων Ναυτικών και Εργατών Θαλάσσης)στην Θεσσαλονίκη ?φέτος δίνω πανελλήνιες αλλά δεν μπορώ να μπω επειδή είμαι σε άλλο πεδίο!γι'αυτό θα κάνω τα χαρτιά μου για να με δεχτούν χωρίς πανελλήνιες !διάβασα παραπάνω ότι κοιτάνε τον βαθμό απολυτηρίου και τον βαθμό σε κάποια συγκεκριμένα μαθήματα !ξέρει κανείς ποια είναι αυτά και πόσο πρέπει να έχεις βγάλει περίπου?
ευχαριστώ για τον χρόνο σας κι ελπίζω να μου απαντήσετε σύντομα!!!
[FONT=&quot]
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glix

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Καλησπερα,
Θελω να μαθω οσο το δυνατον περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με αυτην την σχολη και εχω το εξης προβλημα.
Φετος θα δωσω πανελληνιες.και εδω και καποιες μερες με προβληματιζει αρκετα αυτη η σχολη...
Να πω εδω οτι τον φεβρουαριο στο χαρτι που εκανα για τις εξετασεις δηλωσα μονο να δωσω ΜΟΝΟ ΑΟΘ...Δεν δηλωσα πουθενα
για τα ΑΘΛΗΜΑΤΑ για στρατιωτικες-αστυνομικες σχολες.
θελω να ρωτησω αν μπορω πλεον να την δηλωσω αυτην την σχολη...
Απο το σχολειο τοτε με ειχαν πει πως μπορω και τωρα να επιλεξω να δωσω τα αθληματα οταν βγει μια προκυρηξη η οποια δεν ξερω αν εχει βγει ή οχι...
αν μπορει καποιος ας μου πει αν εχω και την παραμικρη δυνατοτητα να δηλωσω αυτην την σχολη καθως επισης και τι χαρτια πρεπει να κανω(γνωριζω επισης πως θα βγει και η ειδικη προκυρηξη για αυτην την σχολη το καλοκαιρι.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
για αεν δεν δινεις αθληματα.θα εννοεις μαλλον οτι δεν εβαλες το ''χ'' οτι θελεις να εισαι υποψηφιος για τις αεν.γιατι δεν παιρνεις ενα τηλ στην σχολη να ρωτησεις τι γινεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glix

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
για αεν δεν δινεις αθληματα.θα εννοεις μαλλον οτι δεν εβαλες το ''χ'' οτι θελεις να εισαι υποψηφιος για τις αεν.γιατι δεν παιρνεις ενα τηλ στην σχολη να ρωτησεις τι γινεται;
Γιατι ειχε ειδικο Χ για το ΑΕΝ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Γιατι ειχε ειδικο Χ για το ΑΕΝ?
ναι εχει.
λεει θελω να ειμαι υποψηφιος για:
α)στρατιωτικες
β)Αστυνομικες
γ)αεν
δ)τεφαα

και επιλεγεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_13

Νεοφερμένος

Η eleni_13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα....
πάω β' λυκείου και θέλω πληροφορίες για τις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού... Σε ποιά ακαδημία είναι καλύτερο να πάω? Ενδιαφέρομαι για πλοίαρχος... Οι ακαδημίες είναι οι εξής:

Ασπρόπυργος - ΑΕΝ Ασπροπύργου - Πλοιάρχων/Μηχανικών
Νέα Μηχανιώνα - ΑΕΝ Μακεδονίας - Πλοιάρχων/Μηχανικών
Πρέβεζα - ΑΕΝ Ηπείρου - Πλοιάρχων
Κύμη - ΑΕΝ Κύμης - Πλοιάρχων
Αργοστόλι - ΑΕΝ Ιονίων Νήσων - Πλοιάρχων
Χίος - ΑΕΝ Χίου - Μηχανικών
Ύδρα -ΑΕΝ Ύδρας - Πλοιάρχων
Οινούσσες - ΑΕΝ Οινουσσών - Πλοιάρχων
Σύρος - ΑΕΝ Σύρου - Πλοιάρχων
Χανιά - ΑΕΝ Κρήτης - Πλοιάρχων/Μηχανικών

ευχαριστώ προκαταβολικά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

banksy

Νεοφερμένος

Η banksy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
υδρα και χιος παλιες και με φημη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top