Αθλητική κουβεντούλα

Ποια ομάδα υποστηρίζετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 768)
  • Παναθηναϊκός

    Ψήφοι: 214 27.9%
  • Ολυμπιακός

    Ψήφοι: 219 28.5%
  • ΑΕΚ

    Ψήφοι: 95 12.4%
  • Άρης

    Ψήφοι: 40 5.2%
  • Πανιώνιος

    Ψήφοι: 4 0.5%
  • Άλλη (ποια[noparse];)[/noparse]

    Ψήφοι: 35 4.6%
  • ΠΑΟΚ

    Ψήφοι: 73 9.5%
  • Ηρακλής

    Ψήφοι: 17 2.2%
  • Καμία

    Ψήφοι: 71 9.2%

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Μόνο ο Ολυμπιακός παίρνει τέτοια πέναλτυ....

Υπαρχει επαφη...καθαρο πεναλτι....πηγαινε δες κανενα βιντεο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Επαφή υπήρχε παιδιά.

Το θέμα είναι ότι στην κίνηση του σουτ του Σαμαρά, βρίσκει πόδι αντιπάλου "σαν εμπόδιο" και μετά στην κίνηση σκοντάφτει, κλωτσάει έδαφος και πέφτει. Ο αντίπαλος δεν ήθελε λογικά να γίνει αυτό που έγινε, αλλά από την στιγμή που ο Σαμαράς είναι ήδη στην κίνηση του σουτ και το πόδι του αντιπάλου δεν πάει προς την μπάλα αλλά ουσιαστικά πάει μπροστά στην κίνηση του ποδιού του Σαμαρά, δεν διαφέρει από το να του κάνει τρικλοποδιά!

Ενώ το αμφισβήτησα αρχικά στην τηλεόραση, μετά από αυτήν την πολύ καλή εικόνα νομίζω πως είναι κανονικό πέναλτι.

ΥΓ βέβαια υπάρχει το ενδεχόμενο ο Σαμαράς εξ αρχής να μην ήθελε να βαρέσει την μπάλα αλλά να βάλει το πόδι του πίσω από του αντιπάλου, δηλαδή να επιδίωξε το πέναλτι. Οπότε τότε ναι δεν είναι.

Ωστόσο είναι δύσκολη φάση, και ο αγώνας γενικά ήταν εναντίον μας. Οι παίχτες της Ακτής έπρεπε να δούνε παραπάνω κάρτες, ίσως και καμιά κόκκινη, και κάναμε 2 αλλαγές από το 20'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Ηταν πεναλτυ, βρηκε αρχικα το γονατο του αντιπαλου στο ποδι του σαμαρα ενω αυτος σουταρε, για αυτο πιστευω μετα κλωτσησε το εδαφος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
εδω φαινεται οτι το πεναλτυ ειναι καθαρο...
https://www.youtube.com/watch?v=XnxO-rtj25E
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Προθεση να ανακοψει το σουτ του Σαμαρα. Αν δειτε βαζει το ποδι πριν καλα καλα η μπαλα φτασει στον σαμαρα. Η Ανατροπη εκ προθεσεως.

Ο σαμαρας βουτηξε σε μπανιερα. Αν εκανε το λαθος και δεν επαιφτε τοτε δε θα το επαιρνε ακομα και κλεγοταν ο καρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Ανακοίνωσε Παπαγιάννη ο Παναθηναϊκός!

Τη συμφωνία του με τον Γιώργο Παπαγιάννη ανακοίνωσε επίσημα ο Παναθηναϊκός! Διαβάστε τις πρώτες δηλώσεις του νεαρού σέντερ, που θεωρείται από τα μεγαλύτερα ταλέντα παγκοσμίως!

Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος έκανε λόγο για έναν Παναθηναϊκό με ελληνικό κορμό και τα λόγια του υλοποιούνται σε σύντομο χρονικό διάστημα! Λίγες ημέρες πριν οι «πράσινοι» ανακοίνωσαν τη συμφωνία τους με τον Μιχάλη Λούντζη και πλέον τους ανήκει και ο Γιώργος Παπαγιάννης!

Η ανακοίνωση της ΚΑΕ Παναθηναϊκός και οι δηλώσεις του Παπαγιάννη:

H KAE Παναθηναϊκός ανακοινώνει την επίτευξη συμφωνίας με τον αθλητή Γιώργο Παπαγιάννη.

Η συμφωνία με τον Παπαγιάννη, που θεωρείται από τα μεγαλύτερα ταλέντα παγκοσμίως είναι πολυετής.

Ο πρόεδρος της ΚΑΕ Παναθηναϊκός, σεβόμενος την προοπτική του παίκτη να συνδυάσει σπουδές υψηλού επιπέδου και αθλητισμό στις ΗΠΑ, του δίνει το δικαίωμα επιλογής για το καλοκαίρι του 2015.

Ο Γιώργος Παπαγιάννης γεννήθηκε στις 3/7/1997 και έχει ύψος 2,17μ. Έχει αγωνιστεί στην Εθνική Παίδων ενώ είναι στέλεχος της Εθνικής Εφήβων και θα λάβει μέρος στο Ευρωμπάσκετ της Τουρκίας και στο Παγκόσμιο U-17. Ξεκίνησε την καριέρα του από τα Μέγαρα, εν συνεχεία βρέθηκε στις Ακαδημίες του Ολυμπιακού κι ακολούθως στο Περιστέρι.

Στις 5 Ιανουαρίου του 2012 πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στην Α1 όντας μόλις 14ων ετών και 6 μηνών και έγινε ο νεότερος παίκτης που αγωνίστηκε στην πρώτη τη τάξει κατηγορία του ελληνικού μπάσκετ.

Το καλοκαίρι του 2013 «μετακόμισε» στις ΗΠΑ για λογαριασμό του Λυκείου Westtown School της Πενσυλβάνια.

Οι δηλώσεις του Γιώργου Παπαγιάννη

Μετά την επίτευξη της συμφωνίας το νέο μέλος του Παναθηναϊκού, Γιώργος Παπαγιάννης, είπε τα ακόλουθα:

«Θέλω να ευχαριστήσω τον πρόεδρο του Παναθηναϊκού, κύριο Δημήτρη Γιαννακόπουλο, γιατί με πίστεψε και θέλησε να με φέρει στην ομάδα. Τον ευχαριστώ γιατί ήθελα κι εγώ να γίνω μέλος του Παναθηναϊκού.

Επίσης θέλω να ευχαριστήσω τον κύριο Αργύρη Πεδουλάκη που με πίστεψε από τότε που ήμουν 14 ετών και μου είπε ότι ο καλύτερος τρόπος για να προχωρήσω ήταν να υπογράψω στον Παναθηναϊκό. Με βοήθησε πολύ στο να πάρω την απόφασή μου.

Βεβαίως ευχαριστώ την οικογένειά μου, τους γονείς μου, Κανέλλο και Μαρία και τον αδερφό μου, Μηνά, που με στηρίζουν όλα αυτά τα χρόνια και είναι πολύτιμοι για μένα».


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Ανακοίνωσε Παπαγιάννη ο Παναθηναϊκός!

Τη συμφωνία του με τον Γιώργο Παπαγιάννη ανακοίνωσε επίσημα ο Παναθηναϊκός! Διαβάστε τις πρώτες δηλώσεις του νεαρού σέντερ, που θεωρείται από τα μεγαλύτερα ταλέντα παγκοσμίως!

Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος έκανε λόγο για έναν Παναθηναϊκό με ελληνικό κορμό και τα λόγια του υλοποιούνται σε σύντομο χρονικό διάστημα! Λίγες ημέρες πριν οι «πράσινοι» ανακοίνωσαν τη συμφωνία τους με τον Μιχάλη Λούντζη και πλέον τους ανήκει και ο Γιώργος Παπαγιάννης!

Η ανακοίνωση της ΚΑΕ Παναθηναϊκός και οι δηλώσεις του Παπαγιάννη:

H KAE Παναθηναϊκός ανακοινώνει την επίτευξη συμφωνίας με τον αθλητή Γιώργο Παπαγιάννη.

Η συμφωνία με τον Παπαγιάννη, που θεωρείται από τα μεγαλύτερα ταλέντα παγκοσμίως είναι πολυετής.

Ο πρόεδρος της ΚΑΕ Παναθηναϊκός, σεβόμενος την προοπτική του παίκτη να συνδυάσει σπουδές υψηλού επιπέδου και αθλητισμό στις ΗΠΑ, του δίνει το δικαίωμα επιλογής για το καλοκαίρι του 2015.

Ο Γιώργος Παπαγιάννης γεννήθηκε στις 3/7/1997 και έχει ύψος 2,17μ. Έχει αγωνιστεί στην Εθνική Παίδων ενώ είναι στέλεχος της Εθνικής Εφήβων και θα λάβει μέρος στο Ευρωμπάσκετ της Τουρκίας και στο Παγκόσμιο U-17. Ξεκίνησε την καριέρα του από τα Μέγαρα, εν συνεχεία βρέθηκε στις Ακαδημίες του Ολυμπιακού κι ακολούθως στο Περιστέρι.

Στις 5 Ιανουαρίου του 2012 πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στην Α1 όντας μόλις 14ων ετών και 6 μηνών και έγινε ο νεότερος παίκτης που αγωνίστηκε στην πρώτη τη τάξει κατηγορία του ελληνικού μπάσκετ.

Το καλοκαίρι του 2013 «μετακόμισε» στις ΗΠΑ για λογαριασμό του Λυκείου Westtown School της Πενσυλβάνια.

Οι δηλώσεις του Γιώργου Παπαγιάννη

Μετά την επίτευξη της συμφωνίας το νέο μέλος του Παναθηναϊκού, Γιώργος Παπαγιάννης, είπε τα ακόλουθα:

«Θέλω να ευχαριστήσω τον πρόεδρο του Παναθηναϊκού, κύριο Δημήτρη Γιαννακόπουλο, γιατί με πίστεψε και θέλησε να με φέρει στην ομάδα. Τον ευχαριστώ γιατί ήθελα κι εγώ να γίνω μέλος του Παναθηναϊκού.

Επίσης θέλω να ευχαριστήσω τον κύριο Αργύρη Πεδουλάκη που με πίστεψε από τότε που ήμουν 14 ετών και μου είπε ότι ο καλύτερος τρόπος για να προχωρήσω ήταν να υπογράψω στον Παναθηναϊκό. Με βοήθησε πολύ στο να πάρω την απόφασή μου.

Βεβαίως ευχαριστώ την οικογένειά μου, τους γονείς μου, Κανέλλο και Μαρία και τον αδερφό μου, Μηνά, που με στηρίζουν όλα αυτά τα χρόνια και είναι πολύτιμοι για μένα».




ταλεντο, αλλα σε δυο χρονια θα εχει φυγει απο τον παναθηναικο...

πραγματικα εχω δυσαρεστηθει με τον γιαννακοπουλο, γιατι με τις κινησεις δειχνει οτι δε θελει να χτισει εναν ανταγωνιστικο παναθηναικο...
κατι μου λεει οτι η αυτοκρατορια του παναθηναικου φτανει στο τελος της...

δειτε και αυτοοο...
α ρε χελακη μεγαλεε
https://www.youtube.com/watch?v=93mYX4TywaU&feature=youtu.be
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
ταλεντο, αλλα σε δυο χρονια θα εχει φυγει απο τον παναθηναικο...

πραγματικα εχω δυσαρεστηθει με τον γιαννακοπουλο, γιατι με τις κινησεις δειχνει οτι δε θελει να χτισει εναν ανταγωνιστικο παναθηναικο...
κατι μου λεει οτι η αυτοκρατορια του παναθηναικου φτανει στο τελος της...

Κάνε υπομονή μία εβδομάδα ακόμη. Να δούμε τι άλλο ετοιμάζει ο πρόεδρος. Νομίζω (και θέλω να πιστεύω) πως κάτι πολύ καλό πάει να γίνει!

Αυτό για την Αυτοκρατορία μη το ξαναπείς! Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ δεν τελειώνει ποτέ... Πάντα θα είναι εδώ και θα μας γεμίζει με χαρές. Ο Παναθηναϊκός είναι ΙΔΕΑ. Οι ιδέες δεν αλλοιώνονται!

Όσο για τον Παπαγιάννη, πιστεύω ότι θα μείνει. Πρέπει να μείνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.

Κάνε υπομονή μία εβδομάδα ακόμη. Να δούμε τι άλλο ετοιμάζει ο πρόεδρος. Νομίζω (και θέλω να πιστεύω) πως κάτι πολύ καλό πάει να γίνει!

Αυτό για την Αυτοκρατορία μη το ξαναπείς! Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ δεν τελειώνει ποτέ... Πάντα θα είναι εδώ και θα μας γεμίζει με χαρές. Ο Παναθηναϊκός είναι ΙΔΕΑ. Οι ιδέες δεν αλλοιώνονται!

Όσο για τον Παπαγιάννη, πιστεύω ότι θα μείνει. Πρέπει να μείνει.

μακαρι να ειναι ετσιιι...
καπου διαβασα οτι ο καλαθης οδευει προς εφες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
-Μωρό μου πόσο είναι;
-1-1
Αποκλείστηκε η Ελλάδα;
-Μάλλον...
-Αααα ωραία την Κυριακή να πάμε για μπάνιο στην Χαλκιδική!!!!!!
Πέναλτι!! Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολλλ! Όχι καργιοοοοολακι την Κυριακή Έχει Ελλάδα-Κόστα Ρίκα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Όχι καργιοοοοολακι ...

Καλά, έτσι μιλάνε οι ερωτευμένοι;:confused:

Τέλος πάντων, ποια είναι τα ζευγάρια της φάσης των 16, πέρα από το δικό μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φ. Ιατρικής

Νεοφερμένος

Ο φ. Ιατρικής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
τις τελευταίες μέρες μετά την επιτυχία της ομάδας μας κάποιοι κάνανε σελίδα στο facebook με το όνομα όχι ο Κατσουράνης στον αγώνα με την costa rica
και έχει συγκεντρώσει 10.000 Like
όποιος δεν συμφωνει μπορεί να κάνει Like εδώ
Συγγνώμη αλλά δεν θα αποφασίσω εγώ αν θα μπει ο Κατσουράνης ή όχι, στον αγώνα με την Κοστα Ρίκα. Όπως και δεν αποφάσισα εγώ όταν έπαιξε στο Euro2004. Γι' αυτό έχουμε προπονητή. Δεν ήμουν ο Ρεχάγκελ. Δεν είμαι ο Σάντος. Αν αποτύχει θα ασκήσω κριτική... Αλλά ας τον αφήσω να κάνει τη δουλειά του... Στηρίζω τον Σάντος. Στηρίζω την ομάδα. Για όλες τις χαρές που μου έχει δώσει...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Η κινηση της σελιδας στο fb γι αυτον τον λογο ειναι εξυπνη και η κινηση να βγει αλλη μια σελιδα που να αντικρουει την παραπανω ειναι εξυπνοτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Οι διασταυρωσεις πανε ετσι(για τους "16"):

28/6 Βραζιλια – Χιλη
28/6 Κολομβια – Ουορουγουαη
29/6 Ολλανδια – Μεξικο
29/6 Κοστα Ρικα – Ελλαδα
30/6 Γαλλια – Νιγηρια
30/6 Γερμανια – Αλγερια
1/7 Αργεντινη – Ελβετια
1/7 Βελγιο – ΗΠΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
τη μεριδα του λεοντος η Ευρωπη. Για να δουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
πιστευετε στην προκριση της ελλαδας την κυριακη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
τις τελευταίες μέρες μετά την επιτυχία της ομάδας μας κάποιοι κάνανε σελίδα στο facebook με το όνομα όχι ο Κατσουράνης στον αγώνα με την costa rica
και έχει συγκεντρώσει 10.000 Like

Λάθος φίλε. Έχει συγκεντρώσει 92.000 like, όχι μόνο 10.000.

Αν και δεν συμφωνώ με τέτοιες τεχνικές, ο κατσουράνης είναι καλός παίχτης, αλλά έχει προβληματικό χαρακτήρα. Δεν μου κάνει εντύπωση πως παίζαμε με πάθος και συγκέντρωση όσο ήταν εκτός γηπέδου. Αφού μαζί με Κατσούρ δεν δούλεψε, αλλά χωρίς Κατσούρ δούλεψε, εγώ λέω να μείνει ο Σάντος με αυτό που μας έδωσε την πρόκριση.

Αν και στην τελική ο Σάντος ξέρει. Ελπίζω όμως αν τον βάλει, να τον βάλει επειδή έχει συγκεκριμένο πλάνο και όχι λόγω κολλήματος, γιατί ο Σάντος έχει κολλήματα. Θυμηθείτε που έβαζε τον Χαλκιά ενώ όλη η Ελλάδα του έλεγε να μην το κάνει, και αυτός εκεί συνέχιζε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Ααχ φοβερή μέρα η σημερινή. Είναι η μέρα που για 90 λεπτά εργάτες και αφεντικά ξεχνάνε τι τους χωρίζει, πιάνονται αγκαλιά και χωροπηδάνε για την ομαδάρα. Είναι η μέρα που ο καθένας μας ενώνει τη φωνή του με το φασίστα της διπλανής πόρτας βγάζοντας άναρθρες κραυγές. Είναι η μέρα που κάποιοι ΑΕΚτζίδες και κάποιοι κάτοικοι της Νέας Φιλαδέλφειας θα ξεχάσαν ότι πριν από 2 μέρες θα μπορούσε να υπάρχει νεκρός από την επίθεση των πρώτων, και ξελαριγκιάζονται αποθεώνοντας την ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΨΥΧΗ. Είναι η μέρα που θυμόμαστε ότι πάνω απ' όλα είμαστε ΕΛΛΗΝΕΣ και μετά από πολύ καιρό ξανανοιώθουμε περήφανοι γι 'αυτό (σπουδαίο κατόρθωμα... αλλά αν δεν έχεις τίποτα άλλο για να νοιώσεις περήφανος, κάτι πρέπει να επινοήσεις). Είναι η μέρα που μετά από πολύ καιρό θα ξανανοιώσουμε τη ανάγκη να βγούμε στο δρόμο (:worry:). Είναι η μέρα που έχοντας σκάσει απ' τις μπύρες και τις πίτσες (την ίδια ώρα που πάνω από 3000 φυλακισμένοι όλης της χώρας έχουν ξεκινήσει απεργία πείνας) θα πούμε με ρέψιμο τον εθνικό ύμνο και θα κοιμηθούμε σαν πουλάκια. Φοβερή μέρα ξαναλέω, έχω ανατριχιάσει.

Αλλά έρχεται αυτή η άτιμη η επόμενη μέρα. Τότε που θα ξυπνήσουμε έχοντας την συνηθισμένη πρωινή καύλα, αλλά αυτή θα ΄ναι φυσιολογική, σε αντίθεση με την χθεσινοβραδινή απ' την όψη της γαλανόλευκης. Θα πάμε στην τουαλέτα, θα πλύνουμε τη φάτσα μας κι αφού διώξουμε καλά καλά όλες τις τσίμπλες θα κοιταχτούμε στον καθρέφτη. Τότε έρχεται η απότομη προσγείωση, που θα ξαναθυμηθεί ο καθένας τα προβλήματα της ζωής του. Χαρείτε λίγο ακόμα, λίγες ώρες μείναν μέχρι να ξημερώσει. Μην πάει χαμένο και το αίμα των Βραζιλιάνων που χύθηκε για πάρτυ σας.

ΥΓ. Πεναλτάρα, όχι αστεία.

Αναδημοσίευση από τη σελίδα AEK365.com, κομμάτι άρθρου του Κώστα Κετσετζόγλου με το οποίο συμφωνώ:

"Και στο κάτω κάτω καλύτερα να ασχολούμαστε με τον Κατσουράνη και το αν θέλουμε να παίξει ή να μην παίξει παρά να... απολογούμαστε στους δήθεν σκεπτόμενους πολίτες που είναι έξαλλοι που έγινε της... πόρνης μέχρι τα ξημερώματα της Τετάρτης παρότι δεν βγήκαμε από το μνημόνιο, δεν αυξήθηκαν οι συντάξεις, δεν παραιτήθηκε η κυβέρνηση και δεν γυρίσαμε στο... 2004. Πλάκα πλάκα αν το σκεφτείς το μόνο που θυμίζει 2004 στην Ελλάδα του 2014 είναι τα παιδιά μας με το εθνόσημο. Αφήστε μας λοιπόν να το χαρούμε όσο κρατήσει και όπως γουστάρουμε. Ακόμη και με Κατσουρανομαχία. Και που είστε σκεπτόμενοι... Κι ο μικρός Τζέι δεν έγινε καλά από την Σέλτικ και τον Σαμαρά αλλά ζει μια ζωή ονειρική για την παιδική ψυχή του χάρη στην ΜΠΑΛΑ. Μακάρι να γινόταν καλά κι ας μην τον ήξερε ούτε ο Σαμαράς, ούτε οι οπαδοί της Σέλτικ, ούτε η μισή Ελλάδα πλέον. Εχει σημαντικότερα πράγματα σίγουρα να τον απασχολούν αυτόν και τους γονείς του. Αλλά ΧΑΙΡΕΤΑΙ. Που αλλού βρίσκεις αυτά τα συναισθήματα έτσι σε αυτό τον κόσμο που ζούμε; Αν δεν γουστάρετε μην βλέπετε. Μην ασχολείστε. Αλλά είστε πολύ λίγοι για να μπορείτε να σχολιάσετε το ποδόσφαιρο και αυτά που δίνει στον κόσμο. Αυτά τα ομορφότερα πράγματα της ζωής που δεν είναι πράγματα..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top