Αθλήματα Στρατιωτικών Σχολών

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Εχω μια απορια. Ενδιαφερομαι για ναυτικο και χρειαζεται να δωσω και κολυμβηση. Πειραζει αν το μαγιο ειναι μεν αθλητικο αλλα με μπουστακι κ οχι ολοσωμο? Γενικα θελει συγκεκριμενη ενδιαμασια στα αθληματα?

Δεν πειραζει.Αρκει να πιασεις το οριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τραυματίστηκα ενώ έκανα προπόνηση στη σφαίρα για τις στρατιωτικές σχολές και έσπασα το δάχτυλο του ποδιού μου... :/: Και σε ένα μήνα θα είναι εντάξει... :mad: δεν πρέπει να περπατώ, και με δυσκολεύει να διαβάζω ακίνητη(κυρίως βιολογία)... :P :redface:
Προλαβαίνω να προετοιμαστώ για στρατιωτικές ή όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Τραυματίστηκα ενώ έκανα προπόνηση στη σφαίρα για τις στρατιωτικές σχολές και έσπασα το δάχτυλο του ποδιού μου... :/: Και σε ένα μήνα θα είναι εντάξει... :mad: δεν πρέπει να περπατώ, και με δυσκολεύει να διαβάζω ακίνητη(κυρίως βιολογία)... :P :redface:
Προλαβαίνω να προετοιμαστώ για στρατιωτικές ή όχι;

Αναλόγως τη φυσική σου κατάσταση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τραυματίστηκα ενώ έκανα προπόνηση στη σφαίρα για τις στρατιωτικές σχολές και έσπασα το δάχτυλο του ποδιού μου... :/: Και σε ένα μήνα θα είναι εντάξει... :mad: δεν πρέπει να περπατώ, και με δυσκολεύει να διαβάζω ακίνητη(κυρίως βιολογία)... :P :redface:
Προλαβαίνω να προετοιμαστώ για στρατιωτικές ή όχι;

Τι προετοιμασία κάνεις για στρατιωτικές? Και εγώ έχω δηλώσει αλλά δεν κάνω καμία προετοιμασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Τι προετοιμασία κάνεις για στρατιωτικές? Και εγώ έχω δηλώσει αλλά δεν κάνω καμία προετοιμασία.

Απο φίλους που ξέρω, σε στάδια πηγαίνουν για σφαίρα, 1000 μέτρα, 100 μέτρα, και άλμα εις ύψος αν θυμάμαι καλά :)
Για τα ψυχοτεχνικά τεστ κάνετε προετοιμασία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Απο φίλους που ξέρω, σε στάδια πηγαίνουν για σφαίρα, 1000 μέτρα, 100 μέτρα, και άλμα εις ύψος αν θυμάμαι καλά :)
Για τα ψυχοτεχνικά τεστ κάνετε προετοιμασία;
Δεν χρειαζεται να κανεις προπονηση.Αυτα ειναι για τους πολυ αγχωμενους.Εγω χωρις προπονηση.Μονο τρεξιμο καθε μερα.Τα εβγαλα χαλλλλλλλλλλλλλλλλαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Τι προετοιμασία κάνεις για στρατιωτικές? Και εγώ έχω δηλώσει αλλά δεν κάνω καμία προετοιμασία.
Δεν νομίζω πως χρειάζεται κάτι σημαντικό αν έχεις μια μικρή επαφή με αθλητισμό γενικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αναλόγως τη φυσική σου κατάσταση!

Μέτρια.... Στο μήκος τα καταφέρνω πολύ καλά και περνάω 100% το όριο... Η σφαίρα με νευριάζει αλλά θα δυναμώσω τα χέρια μου με βαράκια τώρα που κάθομαι και για το 1000αρι έχω σκοπό να τρέξω πολύ.

Τι προετοιμασία κάνεις για στρατιωτικές? Και εγώ έχω δηλώσει αλλά δεν κάνω καμία προετοιμασία.

100 μέτρα (σε 17'), 1000 μέτρα (4'30"), σφαίρα (4.40), μήκος (3.40), ύψος (1.00)
περισσότερες πληροφορίες: https://edu.klimaka.gr/panelladikes/...tikes-scholes-agwnismata-oria-kathgories.html

Πήγαινα στις διακοπές στο στάδιο και έτρεχα, έτρεχα... Προλαβαίνεις πιστεύω, αν έχεις καλή φυσική κατάσταση. Καλό είναι πάντως, να πας κάποια στιγμή να δοκιμάσεις τις επιδόσεις σου.

Για τα ψυχοτεχνικά τεστ κάνετε προετοιμασία;

Ναι σιγά. Τι προετοιμασία να κάνεις; Πρέπει να τους απαντάς αυτά που θέλουν.

@Nikos Sitys
και στη σφαίρα;;;!! ένας γνωστός μου, αν και σήκωνε βάρη βοηθώντας στη δουλειά του πατέρα του, στην αρχή δυσκολεύτηκε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Μέτρια.... Στο μήκος τα καταφέρνω πολύ καλά και περνάω 100% το όριο...
Η σφαίρα με νευριάζει αλλά θα δυναμώσω τα χέρια μου με βαράκια τώρα που κάθομαι και για το 1000αρι έχω σκοπό να τρέξω πολύ.



100 μέτρα (σε 17'), 1000 μέτρα (4'30"), σφαίρα (4.40), μήκος (3.40), ύψος (1.00)
περισσότερες πληροφορίες: https://edu.klimaka.gr/panelladikes/...tikes-scholes-agwnismata-oria-kathgories.html

Πήγαινα στις διακοπές στο στάδιο και έτρεχα, έτρεχα... Προλαβαίνεις πιστεύω, αν έχεις καλή φυσική κατάσταση. Καλό είναι πάντως, να πας κάποια στιγμή να δοκιμάσεις τις επιδόσεις σου.



Ναι σιγά. Τι προετοιμασία να κάνεις; Πρέπει να τους απαντάς αυτά που θέλουν.

@Nikos Sitys
και στη σφαίρα;;;!! ένας γνωστός μου, αν και σήκωνε βάρη βοηθώντας στη δουλειά του πατέρα του, στην αρχή δυσκολεύτηκε...
Τα παραειπε μαλλον ο γνωστος σου :P 7 κιλα σφαιρα θα σε δυσκολευε εσενα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα παραειπε μαλλον ο γνωστος σου :P 7 κιλα σφαιρα θα σε δυσκολευε εσενα??

δυσκολεύει πάντως αρκετό κόσμο :hmm: φτάνω μόλις τα 4 και 10 :( δεν το βάζω κάτω, κι ας τραυματίστηκα εξαιτίας της!! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
η σφαιρα δεν θελει δυναμη αλλα τεχνικη,εβλεπα κατι κοκαλιαρικα κοριτσια στο γηπεδο που την εριχναν πολυ παραπανω απο κατι γυμνασμενα αγορια..
επισης το μηκος/υψος και το 100σταρι ειναι γελοια,το μονο που ειναι λιγο πιο δυσκολο ειναι το 1000αρι που θελει να τρεχεις σε ενα σταθερο γρηγορο τεμπο γι αυτο θελει αντοχη.
Γενικα παντως στις προκαταρκτικες εξετασεις δεν ξερω αν υπαρχει οδηγια απο ανωτερους κτλ αλλα κοβουν αβερτα κοριτσια,ειτε λογω υψους(για χιλιοστα) ειτε μπορει στις ψυχοτεχνικες εξετασεις να βαλουν καμια ερωτηση παγιδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
η σφαιρα δεν θελει δυναμη αλλα τεχνικη,εβλεπα κατι κοκαλιαρικα κοριτσια στο γηπεδο που την εριχναν πολυ παραπανω απο κατι γυμνασμενα αγορια..
επισης το μηκος/υψος και το 100σταρι ειναι γελοια,το μονο που ειναι λιγο πιο δυσκολο ειναι το 1000αρι που θελει να τρεχεις σε ενα σταθερο γρηγορο τεμπο γι αυτο θελει αντοχη.
Γενικα παντως στις προκαταρκτικες εξετασεις δεν ξερω αν υπαρχει οδηγια απο ανωτερους κτλ αλλα κοβουν αβερτα κοριτσια,ειτε λογω υψους(για χιλιοστα) ειτε μπορει στις ψυχοτεχνικες εξετασεις να βαλουν καμια ερωτηση παγιδα.

Έτσι και κάνουν σε μένα καμιά τέτοια π**&#@ θα τους αρχίσω στα μπινελίκια. Θα με έχουν κόψει, αλλά τουλάχιστον να ξεσπάσω τα νεύρα μου κάπου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Ερώτηση στα ψυχοτεχνικά τεστ που κόπηκε ενα παιδί.

Εξεταστής: Αγαπάς τα ζώα;
Παιδί: Ναι, φυσικά

Του κάνει άλλες 5 ερωτήσεις άσχετες με τα ζώα.

Μετά απο 5 ερωτήσεις.
Εξεταστής: Για κυνήγι πας;
Παιδί: Ναι παω!
.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά!
Επειδή θέλω να δώσω σε στρατιωτική σχολή (είναι αρκετά τα αθλήματα που πρέπει να δώσω), θα ήθελα να μου πείτε εάν έχετε κάποιο γνωστό προπονητή, για να κάνω προπονήσεις σε ατομικό επίπεδο, αρχικά τουλάχιστον.
Επίσης, εάν γνωρίζετε τιμή κλπ.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά!
Επειδή θέλω να δώσω σε στρατιωτική σχολή (είναι αρκετά τα αθλήματα που πρέπει να δώσω), θα ήθελα να μου πείτε εάν έχετε κάποιο γνωστό προπονητή, για να κάνω προπονήσεις σε ατομικό επίπεδο, αρχικά τουλάχιστον.
Επίσης, εάν γνωρίζετε τιμή κλπ.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

Υπάρχουν κάτι σαν φροντιστήρια νομίζω που κάνουν μόνο τα αθλήματα και σε προετοιμάζουν γι αυτα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Υπάρχουν κάτι σαν φροντιστήρια νομίζω που κάνουν μόνο τα αθλήματα και σε προετοιμάζουν γι αυτα.;)
Πού βρίσκονται αυτά?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
στρατιωτική σχολή

Νταξ, το ξέρω ότι έχουμε κρίση και ότι είναι δύσκολο πλέον να βρείς ένα μισθό,
μήπως ομως
να το σκεφτείς λίγο περισσότερο
πρωτού να ξεπέσεις τόσο; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Νταξ, το ξέρω ότι έχουμε κρίση και ότι είναι δύσκολο πλέον να βρείς ένα μισθό,
μήπως ομως
να το σκεφτείς λίγο περισσότερο
πρωτού να ξεπέσεις τόσο; :(
Δεν είναι οικονομικό το θέμα ρεμπεσκέ.:P
Μιλάμε σοβαρά, ξαναμπές στο θέμα σε λίγο.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
με μια αναζητηση στο google βρηκα αυτα:
https://www.diamantisgiannis.gr/frontend/index.php
https://www.tzelettas.gr/
https://www.north-trainers.gr/
ψαξε περισσοτερα εδω
Πολλή Θεσσαλονίκη βρε παιδί μου, κανείς Αθήνα ρε παιδιά?:P
Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top