Αθήνα vs Θεσσαλονίκη

desna

Νεοφερμένος

Η desna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Η @desna είναι Ελληνίδα του εξωτερικού και έχει πει παραπάνω ότι στην Αθήνα θα έχει σίγουρη δουλειά και γνωστούς.
Αντίθετα στη Θεσ/νίκη δεν θα έχει τίποτα από τα παραπάνω και θα το παλέψει άγνωστη μεταξύ αγνώστων, για να βρει δουλειά.
Εγώ δεν θα το σκεφτόμουν καν!
Ασφαλώς και θα πρέπει να προτιμήσει την Αθήνα.

Ελληνίδα εξωτερικού τα τελευταία 2 χρόνια, την έχω ζήσει την Αθήνα όλη μου τη ζωή καλέ μη νομίζεις πως πάω έτσι αχαχαχ, αλλά ρε γαμώτο η Θεσσαλονίκη με ιντριγκάρει τόσο πολύ και βλέπω και όλα αυτά τα όμορφα σχόλια, δε θα έβλαπτε για την εμπειρία. Αλλά ναι μη μείνουμε και άνεργα..
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Ελληνίδα εξωτερικού τα τελευταία 2 χρόνια, την έχω ζήσει την Αθήνα όλη μου τη ζωή καλέ μη νομίζεις πως πάω έτσι αχαχαχ, αλλά ρε γαμώτο η Θεσσαλονίκη με ιντριγκάρει τόσο πολύ και βλέπω και όλα αυτά τα όμορφα σχόλια, δε θα έβλαπτε για την εμπειρία. Αλλά ναι μη μείνουμε και άνεργα..


Γιατι δε πας Αθήνα μετα τις σπουδές; :))

Αμα το θες τοσο πολυ you should probably do it.

φοιτητικές δουλειες ενα σωρό θα βρεις , εγω αναφέρομουν στο μετα .
 

desna

Νεοφερμένος

Η desna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Γιατι δε πας Αθήνα μετα τις σπουδές; :))

Αμα το θες τοσο πολυ you should probably do it.

φοιτητικές δουλειες ενα σωρό θα βρεις , εγω αναφέρομουν στο μετα .

Ειλικρινά το σκέφτομαι πολύ! Μόνο για φοιτητική δουλειά ανησυχώ μη δε βρω ειλικρινά, κατά τ'άλλα μετά τις σπουδές αν κατέληγα Θεσσαλονίκη θα έφευγα για Αθήνα, απλά σαν πόλη σπουδών η Θεσσαλονίκη φαίνεται τόσο όμορφη...
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Ειλικρινά το σκέφτομαι πολύ! Μόνο για φοιτητική δουλειά ανησυχώ μη δε βρω ειλικρινά, κατά τ'άλλα μετά τις σπουδές αν κατέληγα Θεσσαλονίκη θα έφευγα για Αθήνα, απλά σαν πόλη σπουδών η Θεσσαλονίκη φαίνεται τόσο όμορφη...


ΦΟΙΤΗΤΙΚΉ ΔΟΥΛΕΙΆ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΑΜΕΣΩΣ.

Στανταρ πράμα ! εμεις μιλούσαμε για αλλες δουλειες για μετα τις σπουδές οτι δεν αξίζει.

Πήγαινε Θεσσαλονίκη να ζησεις μια νεα πολη και να δημιουργήσεις αναμνήσεις.

Αξίζει φουλ ♥️

μου θύμισες φοιτητική ζωη τωρα :')
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

συμπληρώνω

@desna ειναιι όντως πολυ όμορφηη και πιο μαζεμένη.

και έχει ενα σωρο πράγματα να κάνεις ακομα κι αν εισαι ταπι.

πιστεύω πραγματικά οτι ειναι η νούμερο ενα φοιτητική πόλη.
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Εγώ που είμαι από Αθήνα θα επέλεγα σχολή από Αθήνα λόγω του πλεονεκτήματος των πολλών επιλογών και του νοικοκυριού.
 

Nikoleta_Giann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoleta_Giann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Γιατί αρνητικά δυτική αττική ?από τις καλύτερες περιοχές και πολύ πιο ασφαλείς από βόρεια προάστια
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Γιατί αρνητικά δυτική αττική ?από τις καλύτερες περιοχές και πολύ πιο ασφαλείς από βόρεια προάστια
Ανάλογα . Αν είσαι Ελευσίνα μια χαρά είναι . Αν είσαι Ασπρόπυργο δεν θα το λεγα
Μια χαρά είμαστε πάντως ✌️
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Εγώ που είμαι από Αθήνα θα επέλεγα σχολή από Αθήνα λόγω του πλεονεκτήματος των πολλών επιλογών και του νοικοκυριού.
Νοικοκυριά= σπίτια; Κοίταξα πριν λίγο σπίτια και σε Αθήνα και σε Θεσσαλονίκη 250-300 ευρώ και ήταν μέρα με την νύχτα τα σπίτια. Βέβαια πολλά σπίτια φαντάζομαι δεν αναρτούνται και στις 2-3 γνωστές ιστοσελίδες με σπίτια; Πιστεύω η Θεσσαλονίκη νικάει εκεί με διαφορά.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,407 μηνύματα.
Νοικοκυριά= σπίτια; Κοίταξα πριν λίγο σπίτια και σε Αθήνα και σε Θεσσαλονίκη 250-300 ευρώ και ήταν μέρα με την νύχτα τα σπίτια. Βέβαια πολλά σπίτια φαντάζομαι δεν αναρτούνται και στις 2-3 γνωστές ιστοσελίδες με σπίτια; Πιστεύω η Θεσσαλονίκη νικάει εκεί με διαφορά.
Σε αυτό με τα σπίτια συμφωνω και γω. Σκάλες ανώτερη η Θεσσαλονίκη
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Νοικοκυριά= σπίτια; Κοίταξα πριν λίγο σπίτια και σε Αθήνα και σε Θεσσαλονίκη 250-300 ευρώ και ήταν μέρα με την νύχτα τα σπίτια. Βέβαια πολλά σπίτια φαντάζομαι δεν αναρτούνται και στις 2-3 γνωστές ιστοσελίδες με σπίτια; Πιστεύω η Θεσσαλονίκη νικάει εκεί με διαφορά.
Τι να σου πω δε ξέρω, εγώ εννοούσα ότι μένω Αθήνα άρα θα είμαι με τους συγγενείς μου οπότε θα έχω αυτό το πλεονέκτημα που ταλαιπωρεί τους φοιτητές που σπουδάζουν εκτός της πόλης τους.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top