Αγγλική Φιλολογία

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Rainbowarrior ευχαριστω πολυ..:) εχω παρει και αρκετα λογοτεχνικα βιβλια στα αγγλικα..πιστευω να με βοηθησει και αυτο στην προετοιμασια μου..:hmm:

Θα σε βοηθήσει, αν και δεν είναι απαραίτητο να μπλέξεις με τέτοια φέτος.:P Στον ελεύθερο χρόνο, βέβαια, δεν είναι κακό.
Ρώτα και τα παιδιά που στόχευαν/πέρασαν στην Αγγλική, και θα σε κατατοπίσουν καλύτερα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Γεια σας παιδια..Θα παω φετος 3 λυκειου και θα ηθελα να δηλωσω ως πρωτη σχολη την αγγλικη φιλολογια Θεσ/νικης..το ειδικο μαθημα ειναι πολυ δυσκολο?εχω παρει το proficiency τη χρονια που μας περασε..θελω παρα πολυ να περασω σε αυτη τη σχολη και αγχωνομαι με τα μορια:worry:..και μια ακομα ερωτηση..εχω διαβασει οτι το ειδικο μαθημα εχει συντελεστη το 2.δηλαδη αν για παραδειγμα καποιος γραψει 18 ,ποσα μορια παρνει? ευχαριστω εκ των προτερων..

το οτι εχεις παρει prof ειναι σιγουρα υπερ σου αλλα δεν σημαινει απαραιτητα οτι θα γραψεις και καλα..για παραδειγμα φετος παιδια που ειχαν prof εγραψαν 12 και αλλα που δεν ειχαν εγραψαν 16..βεβαια εγινε και το αντιστροφο..το ειδικο μαθημα στα αγγλικα δεν ειναι ιδιαιτερα δυσκολο αλλα ουτε και ευκολο..καλο θα ηταν να κανεις προετοιμασια πριν πας να δωσεις,αφου σε ενδιαφερει και η σχολη για να γραψεις οσο πιο καλα μπορεις..δηλαδη επαναληψη σε γραμματικη,λεξιλογιο(οσο μπορεις) και προετοιμασια σε past papers και τετοιου τυπου τεστ...ναι οπως αναφερθηκε τα μαθημα εχει συντελεστη 2 δλδ. γραφεις 15x2=3.000 μορια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nolan95j

Νεοφερμένος

Ο nolan95j αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Γειά σας,

Δυστυχώς δέν κατάφερα να διαβάσω όλες τις σελίδες εδώ, οπότε δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά το θέμα. Είμαι μαθητής τώρα Γ λυκείου και θέλω αγγλική φιλολογία. Το επίπεδό μου είναι αρκετά υψηλό και τα αγγλικά είναι ίσως το μεγαλύτερο πάθος μου. Αυτό που θέλω φυσικά ειναι αρχικά με erasmus, ύστερα για μεταπτυχιακό, να βγώ έξω. Βασικά, Ελλάδα δεν κάθομαι να ασχοληθώ με το συγκεκριμένο επάγγελμα. Αυτό που θέλω να μάθω είναι, ΑΠΘ ή Αθήνα ;;;; Γνωρίζω πώς στο Απθ, όλα τα μαθήματα διδάσκονται στα αγγλικά και υπάρχει μεγαλύτερη ποικιλία μαθημάτων (μεγαλο +) αλλά με το erasmus τι γίνεται, ποιο θα με βοηθήσει περισσότερο να φύγω έξω; Επίσης ποιό θα αναγνωριστεί καλύτερα έξω ( αγγλία με ενδιαφέρει). Τέλος,( μένω Αθήνα ) αξίζει να μετακομίσω Θεσσαλονίκη για τα όποια πλεονεκτήματα προσφέρει και πώς είναι η ζωή εκεί;

Σας ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diana♥

Νεοφερμένος

Η Diana♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
το οτι εχεις παρει prof ειναι σιγουρα υπερ σου αλλα δεν σημαινει απαραιτητα οτι θα γραψεις και καλα..για παραδειγμα φετος παιδια που ειχαν prof εγραψαν 12 και αλλα που δεν ειχαν εγραψαν 16..βεβαια εγινε και το αντιστροφο..το ειδικο μαθημα στα αγγλικα δεν ειναι ιδιαιτερα δυσκολο αλλα ουτε και ευκολο..καλο θα ηταν να κανεις προετοιμασια πριν πας να δωσεις,αφου σε ενδιαφερει και η σχολη για να γραψεις οσο πιο καλα μπορεις..δηλαδη επαναληψη σε γραμματικη,λεξιλογιο(οσο μπορεις) και προετοιμασια σε past papers και τετοιου τυπου τεστ...ναι οπως αναφερθηκε τα μαθημα εχει συντελεστη 2 δλδ. γραφεις 15x2=3.000 μορια!

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια..:) εχω κρατησει ολα τα παλια μου βιβλια και θα κανω αρκετες επαναληψεις..το εχω βαλει προσωπικο μου στοχο..μια γνωστη των γονιων μου, μου ειπε οτι το proficiency δινει καποια επιπλεον μορια..μηπως γνωριζει κανεις αν ειναι αληθεια αυτο?:confused: εγω προσωπικα πρωτη φορα το ακουσα..

Θα σε βοηθήσει, αν και δεν είναι απαραίτητο να μπλέξεις με τέτοια φέτος.:P Στον ελεύθερο χρόνο, βέβαια, δεν είναι κακό.
Ρώτα και τα παιδιά που στόχευαν/πέρασαν στην Αγγλική, και θα σε κατατοπίσουν καλύτερα.:)

ναι, για τον ελευθερο μου χρονο τα πηρα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ για την βοηθεια..:) εχω κρατησει ολα τα παλια μου βιβλια και θα κανω αρκετες επαναληψεις..το εχω βαλει προσωπικο μου στοχο..μια γνωστη των γονιων μου, μου ειπε οτι το proficiency δινει καποια επιπλεον μορια..μηπως γνωριζει κανεις αν ειναι αληθεια αυτο?:confused: εγω προσωπικα πρωτη φορα το ακουσα..

no way!! δεν δινει απολυτως κανενα μοριο :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diana♥

Νεοφερμένος

Η Diana♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
no way!! δεν δινει απολυτως κανενα μοριο :worry:

οκ..και μενα πολυ παραξενο μου φανηκε αυτο που μου ειπε..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
οκ..και μενα πολυ παραξενο μου φανηκε αυτο που μου ειπε..:redface:

ναι..το είχα ακούσει και εγώ παλιότερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodwra.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ για την βοηθεια..:) εχω κρατησει ολα τα παλια μου βιβλια και θα κανω αρκετες επαναληψεις..το εχω βαλει προσωπικο μου στοχο..μια γνωστη των γονιων μου, μου ειπε οτι το proficiency δινει καποια επιπλεον μορια..μηπως γνωριζει κανεις αν ειναι αληθεια αυτο?:confused: εγω προσωπικα πρωτη φορα το ακουσα..
Νομίζω πως κάποτε ίσχυε κάτι τέτοιο αλλά τα μόρια ήταν ελάχιστα.τώρα δεν ξέρω αν το καταργήσανε τελείως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
η κατοχή proficiency δεν παίζει πλέον κανένα απολύτως ρόλο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos45

Νεοφερμένος

Ο stefanos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
διαβασα στον οδηγο σπουδων οτι οι 1ετεις παιρνουν καποιο ονομα χρηστη και εναν κωδικο προσβασης, τι ειναι αυτο και ποτε μου το δινουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
διαβασα στον οδηγο σπουδων οτι οι 1ετεις παιρνουν καποιο ονομα χρηστη και εναν κωδικο προσβασης, τι ειναι αυτο και ποτε μου το δινουν?

εγώ δεν ξέρω...σου είπαν κάτι τέτοιο στην εγγραφή??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos45

Νεοφερμένος

Ο stefanos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
εγώ δεν ξέρω...σου είπαν κάτι τέτοιο στην εγγραφή??

οχι, στον οδηγο σπουδων το διαβασα. και μια φιλη μου που σπουδαζει βεβαια σε αλλο πανεπιστημιο και τμημα, της ειχαν δωσει. μηπως εχει καμια σχεση με το πανεπιστημιακο email?? αυτο, παρεπιπτοντως, ποτε το βγαζουμε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
οχι, στον οδηγο σπουδων το διαβασα. και μια φιλη μου που σπουδαζει βεβαια σε αλλο πανεπιστημιο και τμημα, της ειχαν δωσει. μηπως εχει καμια σχεση με το πανεπιστημιακο email?? αυτο, παρεπιπτοντως, ποτε το βγαζουμε??

εγω που πηγα για την εγγραφη δεν μ εδωσαν τιποτα τετοιο...και ουτε σε κανενα αλλο ατομα που γραφοταν τοτε απ οτι ειδα...μηπως το email χρειαζεται για το πασο??? οι κοπελες απο τη γραμματεια ειπαν θα μας πουν αργοτερα για το πασο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos45

Νεοφερμένος

Ο stefanos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
εγω που πηγα για την εγγραφη δεν μ εδωσαν τιποτα τετοιο...και ουτε σε κανενα αλλο ατομα που γραφοταν τοτε απ οτι ειδα...μηπως το email χρειαζεται για το πασο??? οι κοπελες απο τη γραμματεια ειπαν θα μας πουν αργοτερα για το πασο.

ναι το πασο νομιζω βγαινει πιο μετα. με το email νομιζω μπορεις να στειλεις και μηνυματα σε καθηγητες και κατι τετοια.. τελος παντων... τα μαθηματα αρχιζουν 1/10??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicool

Νεοφερμένος

Η nicool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
εχει κανεις μαθημα στο απθ δευτερα 11 με 2 ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steliospap

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Εγώ έχω Δευτέρα 4-6!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steliospap

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Πρόγραμμα μαθημάτων χειμερινού εξαμήνου 2012-2013

https://www.enl.auth.gr/courseHoursPrintout.pdf

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας.

Ο αδελφος μου ειναι στην αγγλικη φιλολογια απθ,αλλα δεν προλαβε να κανει εγγραφη μεσω του ιντερνετ.Απο προχθες στελνουμε e-mail στη γραμματεια να μας γραψει σε καποια μαθηματα μετα την συμφωνη γνωμη των καθηγητων,αλλα δεν εχουν απαντησει.Επισης πηραμε σημερα τηλεφωνο,αλλα και παλι καμια απαντηση.

Θα παει κανεις απο σας αυριο στη γραμματεια,ωστε να ρωτησει επι την ευκαιρια για την περιπτωση μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας.

Ο αδελφος μου ειναι στην αγγλικη φιλολογια απθ,αλλα δεν προλαβε να κανει εγγραφη μεσω του ιντερνετ.Απο προχθες στελνουμε e-mail στη γραμματεια να μας γραψει σε καποια μαθηματα μετα την συμφωνη γνωμη των καθηγητων,αλλα δεν εχουν απαντησει.Επισης πηραμε σημερα τηλεφωνο,αλλα και παλι καμια απαντηση.

Θα παει κανεις απο σας αυριο στη γραμματεια,ωστε να ρωτησει επι την ευκαιρια για την περιπτωση μας;


η γραμματεια του αγγλικου βρισκεται στο κτηριο διοικησης το οποιο εδω και καιρο ειναι υπο καταληψη! δεν προκειται να απαντησει κανεις ουτε σε e-mail ουτε και σε τηλεφωνο...εγρραφες γινονταν μεχρι της 17-10 στη φοιτητικη λεσχη..αλλα απο οσο ξερω ατυπα θα γινονται και μεχρι τη δευτερα!γενικα επικρατει ενα χαος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
η γραμματεια του αγγλικου βρισκεται στο κτηριο διοικησης το οποιο εδω και καιρο ειναι υπο καταληψη! δεν προκειται να απαντησει κανεις ουτε σε e-mail ουτε και σε τηλεφωνο...εγρραφες γινονταν μεχρι της 17-10 στη φοιτητικη λεσχη..αλλα απο οσο ξερω ατυπα θα γινονται και μεχρι τη δευτερα!γενικα επικρατει ενα χαος!
ΤΙ μπάχαλο και αυτό φέτος στο ΑΠΘ:hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top