Όταν ένας/μία καθηγητής/τρια φεύγει...

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Όχι. Σ' αυτή την ηλικία δεν ξέρω και δεν θυμάμαι αν ήμουν ερωτευμένος με την κυριολεκτική έννοια του όρου ή ήμουν ερωτευμένος με το μάθημα ή με αυτήν ως προσωπικότητα, ως άνθρωπο. Ήταν πολύ καλός άνθρωπος και μας κατανοούσε απίστευτα. Βέβαια είχε τις αρχές της στο μάθημα: η ώρα του μαθήματος και η ώρα του χαβαλέ. Γενικά στην εφηβεία, ο έρωτας είναι πολύ ωραίο συναίσθημα διότι λιγάκι εμπεριέχει μια αγνότητα που όσο περνάνε τα χρόνια εκλείπει διότι μπαίνουν άλλα πράγματα στη μέση και φυσικά, η λογική. Πόσοι μαθητές δεν έχουν ερωτευτεί καθηγητές τους; Αν όχι με την κυριολεκτική έννοια τουλάχιστον πλατωνικά. :) Ύστερα από τόσα χρόνια, είναι από τις στιγμές του σχολείου που θέλω να θυμάμαι και να αναπολώ τη ζωή μου.

Υ.Γ. Νομίζω ότι με προσβάλλεις με το επίθετο, ενώ δεν με γνωρίζεις καθόλου ως άνθρωπο. :) Θα σε παρακαλούσα να είσαι λιγάκι πιο προσεχτική στους χαρακτηρισμούς διότι η συζήτηση γίνεται στα πλαίσια χιούμορ και όχι χυδαιότητας.

Για πλακα το ειπα, φυσικα και δεν το εννοουσα, εννοουσα οτι ειναι απλα παραλογο. Σορρυ αν το πηρες σοβαρα η αν σε πρόσβαλλα:redface::redface::redface:

Παντως εχω την εντυπωση πως κι εσυ μας παρεξηγησες λιγο. Και αυτο προσπαθουσα να αποφυγω... :redface: Δεν μιλαμε για ΕΡΩΤΑ κανονικο! Οπως λεμε ''ερωτευτηκα αυτο το μπλουζακι'', η ''ο Χατζηγιαννης είναι ΕΡΩΤΑΣ...''. Ετσι λεμε και ''ερωτευτηκα την φυσικο μου''. Μεταφορικα. :P

αν φυγει ο μαθηματικος :cry_x::cry_x::verymad::'(:ermm:
αν φυγει η χημικος θα :kill::closed:

:yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
:'( :'( :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Δήμητρα Μποχώρη

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα Μποχώρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγω τωρα τελιωσα το γυμνασιο και θα παω λυκειο και ενω ειμαι κοριτσι ειχα μια καθηγητρια η οποια ειναι η καλυτερη του κοσμου γιατι κανει και σωστα τη δουλεια τησ αλλα και δεν μασ μαλωνει αυτο δεν σημαινει ομωσ οτι κανυομε ο,τι θελουμε...τελοσπαντων την πεμπτη φυγαμε για ιταλια με το σχ ολιο 8 ατομα απο ανταλαγεσ (e-twinning) και θα ερχοταν καια υτη την συμπαθω τοσο πολυ και αυτη με συμπαθει αφανταστα και ειμαστε σχεδων φιλεσ αφου απο την τοση συμπαθια καποιεσ φορεσ κατα λαθοσ την μιλουσα στον ενικο και δεν ελεγε τιποτα... αφου εφτασε σε σημειο μπορστα σε ολουσ και να με πει αχ δημητρουλα που θα μου φυγεισ και θα μου λειψεισ ελα να σε φιλησω..... την αγαπω αφανταστα... θα στεναχωρηθω τωρα που δεν θα την εχω και δεν ξερω και αυτη που μπορει να παει.... μακαρι να την ειχατε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δημητρα: Σε καταλαβαινω απολυτα... Εγω φετος ειχα σκοπο να μην γραψω σε αυτο το τοπικ αφου μεχρι προχθες ηταν σιγουρο οτι εφευγαν μονο καθηγητες που αντιπαθουσα.... Αλλα φευγει η φυσικοχημικος η καλυτερη φυσικοχημικος εβερ... Και ειμαι καπως... Παντως χαιρομαι που δεν ειμαι η μονη που εχω καλες σχεσεις με καθηγητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
εγω τωρα τελιωσα το γυμνασιο και θα παω λυκειο και ενω ειμαι κοριτσι ειχα μια καθηγητρια η οποια ειναι η καλυτερη του κοσμου γιατι κανει και σωστα τη δουλεια τησ αλλα και δεν μασ μαλωνει αυτο δεν σημαινει ομωσ οτι κανυομε ο,τι θελουμε...τελοσπαντων την πεμπτη φυγαμε για ιταλια με το σχ ολιο 8 ατομα απο ανταλαγεσ (e-twinning) και θα ερχοταν καια υτη την συμπαθω τοσο πολυ και αυτη με συμπαθει αφανταστα και ειμαστε σχεδων φιλεσ αφου απο την τοση συμπαθια καποιεσ φορεσ κατα λαθοσ την μιλουσα στον ενικο και δεν ελεγε τιποτα... αφου εφτασε σε σημειο μπορστα σε ολουσ και να με πει αχ δημητρουλα που θα μου φυγεισ και θα μου λειψεισ ελα να σε φιλησω..... την αγαπω αφανταστα... θα στεναχωρηθω τωρα που δεν θα την εχω και δεν ξερω και αυτη που μπορει να παει.... μακαρι να την ειχατε...

Και ποσο χρονων εισαι? Στο προφιλ σου γιατι λες 44 χρονων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
χαχα τώρα τελείωσε το γυμνάσιο, στα 47 πανελλήνιες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Σημερα ήταν η τελευταία φορά που είδα την φυσικό μου... :bye::bye::bye:
Τουλάχιστον δεν άφησα εκρεμότητες, την χαιρέτησα με όσους περισσότερους τρόπους μπορουσα, της εστειλα μειλ, την ειδα και σημερα απο κοντα, ειπαμε τα ιδια πραγματα, με αγκαλιασε, με χαιρετησε... :'(:'(:'(
Μαρια θελω υποστηριξη ΤΩΡΑ :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Σημερα ήταν η τελευταία φορά που είδα την φυσικό μου... :bye::bye::bye:
Τουλάχιστον δεν άφησα εκρεμότητες, την χαιρέτησα με όσους περισσότερους τρόπους μπορουσα, της εστειλα μειλ, την ειδα και σημερα απο κοντα, ειπαμε τα ιδια πραγματα, με αγκαλιασε, με χαιρετησε... :'(:'(:'(
Μαρια θελω υποστηριξη ΤΩΡΑ :cry_x:

:kissing: :console::console: σε καταλαβαινω γιατι και εγω μια απο τα ιδια περασα χθες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
δύσκολο πράγμα οι αποχαιρετισμοί.. πολύ δάκρυ έχει πέσει για καθηγητές που είχα, ειδικά για τον μαθηματικό μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
δύσκολο πράγμα οι αποχαιρετισμοί.. πολύ δάκρυ έχει πέσει για καθηγητές που είχα, ειδικά για τον μαθηματικό μου..

Σε νοιωθουμε :|
Και εγω αν εφευγε ο μαθηματικος μου φετος θα ειχα σκοτωσει ολο τον κοσμο:kill::kill::kill: χαιρετησα ομως την φυσικοχημικο μου η οποια τι να πω; ειναι υπεροχος ανθρωπος...
Εχω υποσχεθει οτι αν φυγει η καθ των γερμανικων θα την σκοτωσω:angel::angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Όταν φέυγει ένας καθηγητής..
Οι φυσιολογικοί μαθητές κάνουνε πάρτυ, εμείς τα ανώμαλα κλαίμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mantalo

Νεοφερμένος

Ο τραπεζομάντηλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
εγώ είμαι από αυτούςπου κάνουν πάρτυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Όταν φέυγει ένας καθηγητής..
Οι φυσιολογικοί μαθητές κάνουνε πάρτυ, εμείς τα ανώμαλα κλαίμε.
ποσο σωστη!!
εγώ είμαι από αυτούςπου κάνουν πάρτυ
Εγω απο τα ανωμαλα που κλαινε... Αλλα εκανα παρτι για τους φιλολογους :yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanink

Νεοφερμένος

Η fanink αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ένα αντίστοιχο περιστατικό πέρασα και εγώ. Φέτος είμαι α'λυκείου. Πέρυσι στο γυμνάσιο είχα έναν καταπληκτικό φιλόλογο. Με τον συγκεκριμένο καθηγητή είχα μια ιδιαίτερη σχέση. Με καταλάβαινε απόλυτα και ήταν ο καλύτερος καθηγητής που είχα ως τώρα.
Φέτος που έφυγα από το γυμνάσιο ο καθηγητής μου μου λείπει αλλά προσπαθώ να κρατήσω τις καλύτερες στιγμές και να συνεχίσω.
Θα τον θυμάμαι ως ένα από τους καλύτερους ανθρώπους που έχω γνωρίσει.:):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Όταν φέυγει ένας καθηγητής..
Οι φυσιολογικοί μαθητές κάνουνε πάρτυ, εμείς τα ανώμαλα κλαίμε.

Εξαρτάται αλλά όντως ισχύει!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
:'( ναιν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top