Έχετε facebook και instagram;

Πόσοι έχετε facebook ή/και instagram;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 94)
  • Έχω και facebook και instagram

  • Έχω μόνο facebook

  • Έχω μόνο instagram

  • Δεν έχω τίποτα απ' τα δύο

  • Facebook και instagram ήντανε μωρέ τούτα να;

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
είχα Ιάπωνες Φίλους μετά το βαρέθηκα και το διέγραψα.

Τι μου θυμησες! Τους αγαπημενους Κορεατες :give_rose:
Βεβαια στο fb κανω φίλους μονο οσους ξερω. Δυστυχώς δεν γνωριζω καποιον απο την Κορέα
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
H κοινότητα τον αποκάλεσε Μαλάκα που σημαίνει ο Κορυφαίος.Ελιωσα μιλάμε. :laugh:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τι μου θυμησες! Τους αγαπημενους Κορεατες :give_rose:
Βεβαια στο fb κανω φίλους μονο οσους ξερω. Δυστυχώς δεν γνωριζω καποιον απο την Κορέα

Εγώ έκανα φίλους και άγνωστους (δηλαδή που δεν είχα γνωρίσει δια ζώσης) και είχα γεμίσει πολλούς.Τώρα αν όσοι έχουν 100 και 200 φίλους τους γνωρίζουν όλους κάπως περίεργο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Εγώ έκανα φίλους και άγνωστους (δηλαδή που δεν είχα γνωρίσει δια ζώσης) και είχα γεμίσει πολλούς.Τώρα αν όσοι έχουν 100 και 200 φίλους τους γνωρίζουν όλους κάπως περίεργο.

Συνηθως μεσα σε αυτους τους 100-200 ειναι φιλοι φιλων, γνωστοι, συγγενείς κτλ
Το παραξενο θα ταν να χες 700+ φιλους και να τους ηξερες ολους(μιλαω γενικα)
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Μόλις θυμήθηκα ένα τουιτ του Τραμπ το οποίο κανονικά θα έπρεπε να κάνει όλους του Έλληνες να ανοίξουν Τουίτερ για να το δουν.

View attachment 70398View attachment 70399View attachment 70400

Σημείωση: Μου φαίνεται ότι η τρίτη φωτό είναι σίγουρα επεξεργασμένη, μιας και αποτελεί παρωδία του πρώτου (το οποίο όντως είναι αληθινό) τουιτ. Αλλά πάλι πεθαίνω από τα γέλια όταν βλέπω αυτά τα ποστ

Έχεις λινκ από το πρώτο tweet, να το κάνω κορνίζα;
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Έχω και από τα δύο.Το facebook αν ήμουν τώρα 13-14 ετών δε θα το άνοιγα,καθώς είναι παντελώς άχρηστο.Επειδή όμως ήθελα να είμαι in και cool ούσα γυμνασιόπαιδο και επειδή τότε το φβ ήταν στις ακμές του(ποζεράκια,νικολ νταφακ,φράντζες,αντιανεμικά adidas,καρφάκια,άτομα που δουλεύαν στην durex και δε συμμαζεύεται) αποφάσισα να ανοίξω.Πλέον το χρησιμοποιώ μόνο για να βλέπω ειδήσεις που βγαίνουν στην αρχική ή για να κοινοποιώ shitοποσταρίσματα και memes.Το instagram το χρησιμοποιώ πιο πολύ η αλήθεια είναι κι αυτό είναι κακό επειδή ενδόμυχα σου δημιουργεί ένα αίσθημα άγχους και σου τρώει άπειρο χρόνο.Ανεβάζω φωτογραφίες κτλ αλλά δεν έχω ανοιχτό λογαριασμό,δε με νοιάζουν τα λαικς και όλα τα συναφή.Αυτά.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
.Επειδή όμως ήθελα να είμαι in και cool ούσα γυμνασιόπαιδο και επειδή τότε το φβ ήταν στις ακμές του(ποζεράκια,νικολ νταφακ,φράντζες,αντιανεμικά adidas,καρφάκια,άτομα που δουλεύαν στην durex και δε συμμαζεύεται) αποφάσισα να ανοίξω.

Προλάβαμε Νικόλ νταφακ. Θα σέβεστε!
Εντωμεταξύ μόνο εγώ έχω την περιέργεια να μάθω τι κάνει σήμερα αυτή;
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
τα άτομα που δούλευαν στου Ξαπλώπουλου ή στη Durex τι δουλειά ακριβώς έκαναν;
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Προλάβαμε Νικόλ νταφακ. Θα σέβεστε!
Εντωμεταξύ μόνο εγώ έχω την περιέργεια να μάθω τι κάνει σήμερα αυτή;
όπως όλα τα ποζεράκια εκείνης της εποχής,θα έπιασαν καμιά δουλειά υποθέτω ή θα πέρασαν σε καμιά σχολή :P πάντως κι εγώ είμαι πολύ περίεργη
τα άτομα που δούλευαν στου Ξαπλώπουλου ή στη Durex τι δουλειά ακριβώς έκαναν;
α μη φανταστείς,η δουλειά τους κάθε μέρα ήταν να κάνουν check-in απο 0.facebook για το πόσο αλητεία είναι στο σχολείο.ΑΑΑΧ ΩΡΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ....(τα σκέφτομαι και γελάω και νιώθω και μια νοσταλγία συνάμα)
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
α μη φανταστείς,η δουλειά τους κάθε μέρα ήταν να κάνουν check-in απο 0.facebook για το πόσο αλητεία είναι στο σχολείο.ΑΑΑΧ ΩΡΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ....(τα σκέφτομαι και γελάω και νιώθω και μια νοσταλγία συνάμα)

εποχές προ μνημονίου :kill:
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Προλάβαμε Νικόλ νταφακ. Θα σέβεστε!
Εντωμεταξύ μόνο εγώ έχω την περιέργεια να μάθω τι κάνει σήμερα αυτή;

αυτη ειναι;
Αυτη μ έβγαλε το ινστα.


Nicole despotopoulou

Εν τω μεταξυ μολις την αναφέρατε απλα μου θύμιζε κατι το όνομα.
Μετα την πάτησα και τη θυμήθηκα.

Εννοώ το βίντεο με το χρονικό, δε ξερω αν ειναι αυτή στο ινστα.

Γενικά πάντα μου εκαναν εντύπωση τα άτομα με τοση μνήμη.
Καθε τοσο γινόταν χαμος με κάτι, δε θυμάμαι τίποτα.😅
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Προλάβαμε Νικόλ νταφακ. Θα σέβεστε!
Εντωμεταξύ μόνο εγώ έχω την περιέργεια να μάθω τι κάνει σήμερα αυτή;

Ό,τι οι περισσότεροι εκείνης της εποχής, PR σε μαγαζί της παραλιακής, influencer με προϊόντα herbalife κλπ..

α μη φανταστείς,η δουλειά τους κάθε μέρα ήταν να κάνουν check-in απο 0.facebook για το πόσο αλητεία είναι στο σχολείο.ΑΑΑΧ ΩΡΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ....(τα σκέφτομαι και γελάω και νιώθω και μια νοσταλγία συνάμα)

Μου φαίνεται περίεργο που το 2015 για τα σημερινά παιδιά είναι ό,τι το 2005 για εμάς.
Δεν θα ξεχάσω ποτέ τις εποχές του myspace, hi5, vampirefreaks. Το mIRC και #hellas τα αφήνω για λίγους και ποιοτικούς νοσταλγούς :D
Μιας και ήταν οι πρώτες πλατφόρμες που απευθύνονταν σε τόσο ευρύ κοινό, όλοι είχαν(-με) την περιέργεια να συνδεθούμε να επικοινωνήσουμε... Και το σημαντικότερο, χωρίς τον καρκίνο των σημερινών διαφημίσεων και εμπορευματοποίησης.
Το άλλο καλό, επειδή σου έδιναν τη δυνατότητα να φτιάξεις τη σελίδα σου όπως ήθελες, κέρδιζες και κάποια πράγματα σε γνώσεις coding, html
Αυτά βέβαια έχουν περάσει ανεπιστρεπτί δυστυχώς (ευτυχώς πρόλαβα και αποθήκευσα τις παλιές φωτοζ να τις δείχνω στα εγγόνια μου :hehe: )

Στο θέμα μας, έχω παρατηρήσει πλέον σε άντρες/γυναίκες (κυρίως μικρότερης ηλικίας αλλά και μεγαλύτερης καμιά φορά) παίζει τεράστιο θέμα ο αριθμός των followers. Σε ακραίο βαθμό για τα δικά μου δεδομένα, σε φάση ποιος είμαι εγώ (και ας μην έχει καταφέρει τίποτα ουσιώδες) μην μου μιλάς έξω, δεν σε δέχομαι κλπ...
Μέχρι και η καβλάντα από face2face μετατοπίστηκε σε απαντήσεις σε ιστορίες αλλιώς θεωρείσαι creepουλας.
Αυτό βέβαια θίγει εμάς που ακόμη παίζουμε το παιχνίδι από κοντά.

Γενικά χαίρομαι που γνώρισα τα social media σε μια πιο αθώα και πηγαία εποχή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ό,τι οι περισσότεροι εκείνης της εποχής, PR σε μαγαζί της παραλιακής, influencer με προϊόντα herbalife κλπ..



Μου φαίνεται περίεργο που το 2015 για τα σημερινά παιδιά είναι ό,τι το 2005 για εμάς.
Δεν θα ξεχάσω ποτέ τις εποχές του myspace, hi5, vampirefreaks. Το mIRC και #hellas τα αφήνω για λίγους και ποιοτικούς νοσταλγούς :D
Μιας και ήταν οι πρώτες πλατφόρμες που απευθύνονταν σε τόσο ευρύ κοινό, όλοι είχαν(-με) την περιέργεια να συνδεθούμε να επικοινωνήσουμε... Και το σημαντικότερο, χωρίς τον καρκίνο των σημερινών διαφημίσεων και εμπορευματοποίησης.
Το άλλο καλό, επειδή σου έδιναν τη δυνατότητα να φτιάξεις τη σελίδα σου όπως ήθελες, κέρδιζες και κάποια πράγματα σε γνώσεις coding, html
Αυτά βέβαια έχουν περάσει ανεπιστρεπτί δυστυχώς (ευτυχώς πρόλαβα και αποθήκευσα τις παλιές φωτοζ να τις δείχνω στα εγγόνια μου )
Αχ το Hi5 :P Παλιά καλά χρόνια. Ο λόγος που έμαθα html και βασικό coding :hehe: Αν και γινόταν χαμός και εκει, δεν ξέρω αν ήταν αθώες εποχές γιατί αυτό που ένοιαζε τους περισσότερους ήταν να είναι "φειΜΟυζζ" και με πολλούς φολλουερζ. Διάβασα οτι ο δημιουργος του MySpace πουλησε την πλατφορμα και τωρα γυριζει τον κοσμο. Σοφη επιλογη :P
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
@Ryuzaki και γενικοτερα οποιος ξερει ποια στο καλο ειναι η νικολνταφακ?Τι εκανε αυτη στο fb και εγινε διασημη?Να μαθαινουμε και εμεις οι νεοι απο τους παλιοτερους.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
@J.Cameron
Δεν ξέρεις; Σε ζηλεύω:rant:Μακάρι να μπορούσα να απεμπολώ άχρηστες πληροφορίες κατά το δοκούν :bleh:
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
@J.Cameron

α ρε κερατα τι με βάζεις κ ψάχνω γερο ανθρωπο..

Είχε κάνει ένα πολύ καλό παροντι ο jeremy κααααποτε, αλλά δεν το βρίσκω δυστυχώς..:(
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Τελικα ρε παιδιά είναι αυτη στο ίνστα τώρα;,

Αν ναι μιλάμε για μεγαλο glow up

nicole despotopoulou
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ό,τι οι περισσότεροι εκείνης της εποχής, PR σε μαγαζί της παραλιακής, influencer με προϊόντα herbalife κλπ..



Μου φαίνεται περίεργο που το 2015 για τα σημερινά παιδιά είναι ό,τι το 2005 για εμάς.
Δεν θα ξεχάσω ποτέ τις εποχές του myspace, hi5, vampirefreaks. Το mIRC και #hellas τα αφήνω για λίγους και ποιοτικούς νοσταλγούς :D
Μιας και ήταν οι πρώτες πλατφόρμες που απευθύνονταν σε τόσο ευρύ κοινό, όλοι είχαν(-με) την περιέργεια να συνδεθούμε να επικοινωνήσουμε... Και το σημαντικότερο, χωρίς τον καρκίνο των σημερινών διαφημίσεων και εμπορευματοποίησης.
Το άλλο καλό, επειδή σου έδιναν τη δυνατότητα να φτιάξεις τη σελίδα σου όπως ήθελες, κέρδιζες και κάποια πράγματα σε γνώσεις coding, html
Αυτά βέβαια έχουν περάσει ανεπιστρεπτί δυστυχώς (ευτυχώς πρόλαβα και αποθήκευσα τις παλιές φωτοζ να τις δείχνω στα εγγόνια μου :hehe: )

Στο θέμα μας, έχω παρατηρήσει πλέον σε άντρες/γυναίκες (κυρίως μικρότερης ηλικίας αλλά και μεγαλύτερης καμιά φορά) παίζει τεράστιο θέμα ο αριθμός των followers. Σε ακραίο βαθμό για τα δικά μου δεδομένα, σε φάση ποιος είμαι εγώ (και ας μην έχει καταφέρει τίποτα ουσιώδες) μην μου μιλάς έξω, δεν σε δέχομαι κλπ...
Μέχρι και η καβλάντα από face2face μετατοπίστηκε σε απαντήσεις σε ιστορίες αλλιώς θεωρείσαι creepουλας.
Αυτό βέβαια θίγει εμάς που ακόμη παίζουμε το παιχνίδι από κοντά.

Γενικά χαίρομαι που γνώρισα τα social media σε μια πιο αθώα και πηγαία εποχή.
Δυστυχώς δεν έχεις άδικο.Παίζει ολοένα και περισσότερο ρόλο στις μέρες μας και αυτό είναι τέρμα παράλογο αν το καλοσκεφτείς.Μου έχει τύχει να δω αγόρι κιόλας,influencer,του οποίου αν τολμούσες και του μιλούσες ενώ δεν ήσουν κι εσύ άτομο με 2000+ followers σε κοιτούσε με βλέμμα υποτίμησης,λες και το να έχεις πολλούς να σε "ακολουθούν" σημαίνει ταυτόχρονα "αααα είμαι κάποιος τώρα,πρέπει να έχω τουπέ".Εντάξει,εμείς οι άνθρωποι σίγουρα επιδιώκουμε να είμαστε κοινωνικά αρεστοί και αποδεκτοί αλλά ρε φίλε αυτή τη μάστιγα δε μπορώ να τη καταλάβω :P Παρόμοια πράγματα σκεφτόμουν όταν το να παίρνεις πάνω από 100 λαικ στο φβ σήμαινε ότι ήσουν διάσημος στη περιοχή σου.
Τώρα όσο αναφορά το καβλάντισμα που λες...παιδί που στο σχολείο ούτε καλημέρα δε μου έλεγε αντιδράει πλέον στις ιστορίες μου και κοτσάρει και κανένα κομπλιμέντο που και που.Τον έχω πετύχει πολλάκις έξω και με έχει δει.Όταν με βλέπει ούτε καν με χαιρετάει,απλά τρέπεται σε φυγή.Εντάξει δε με πειράζει αυτό,ούτως ή άλλως δεν έβλεπα κάτι ερωτικό μεταξύ μας ή να "παιζόταν" κάτι αλλά ρε φίλε,αφού έχεις το θάρρος να στείλεις ινστα πες και ένα γεια από κοντά,δε θα σε φάω.Γενικά αυτός ο τρόπος προσέγγισης είναι πολύ ύπουλος.Μπορεί ο άλλος να φαίνεται και γ@μώ τα παιδιά από το ινστα,να ταιριάζετε φουλ και όταν τον βλέπεις από κοντά να είναι πιο ανέκφραστος και από άτομο που έχει κάνει 100 λίφτινγκ και δε μπορεί να σηκώσει ούτε φρύδι.Τουλάχιστον από κοντά,μπορείς κάπως να δεις τις εκφράσεις του άλλου προτού επιλέξεις να βγεις μαζί του.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

αυτη ειναι;
Αυτη μ έβγαλε το ινστα.


Nicole despotopoulou

Εν τω μεταξυ μολις την αναφέρατε απλα μου θύμιζε κατι το όνομα.
Μετα την πάτησα και τη θυμήθηκα.

Εννοώ το βίντεο με το χρονικό, δε ξερω αν ειναι αυτή στο ινστα.

Γενικά πάντα μου εκαναν εντύπωση τα άτομα με τοση μνήμη.
Καθε τοσο γινόταν χαμος με κάτι, δε θυμάμαι τίποτα.😅
Αν θυμάμαι καλά,αυτή ήταν από Νίκαια :P Την είχα πετύχει και Αιγάλεω αν θυμάμαι καλά ούσα μικρούλα.Στο ινστα που έστειλες έχει καμία φωτο απο Νίκαια,Αιγάλεω κτλ;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top