Έρωτας και διάβασμα

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Nα σου πω κάτι και γω 14 είμαι και σε διαβεβαιώ ότι τα κορίτσια νιώθουν τον έρωτα σε αυτήν την ηλικία.Όμως τα αγόρια το μόνο που σκέφτονται σε αύτην την ηλικία είναι το σεξ!!
Γιατι στις υπολοιπες ηλικιες τι σκαφτονται?:PΠολυ απολυτο,δν ειναι ολοι ετσι ας μην τα παραλεμε,ασε που σε αυτη την ηλικια καθονται και ασχολουνται με lineage dota και wow:P καλα οχι πως οταν μεγαλωνουν μερικοι ειναι καλυτεροι...Ειναι στον ανθρωπο,αν ειναι να σκεφτεται μονο το σεξ θα το σκεφτεται και στα 14 και στα 18 και στα 28 και στα 38 κοκ....Αλλα ας μην γενικευουμε..δεν ειναι ολοι ετσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
εγώ δεν είμαι έτσι πάντος............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Eμ δεν φταίμε εμείς άμα δεν κάνετε σωστές επιλογές και διαλέγετε τους μλκες. Μυαλό έχετε, χρησιμοποιήστε το.

Όταν λέω εμπειρικά εννοώ από τους συμμαθητές μου.

Επειδή λοιπόν πάω ακόμα σχολείο και έχω άμεση επαφή, τα αγοράκια στα 13-14 χ*στηκαν για τον έρωτα. Δευτέρα γυμνασίου πάνε, το μόνο που κάνουν είναι να παίζουν, και καλά κάνουν. Ενώ στις περισσότερες των περιπτώσεων τα κορίτσια τα κηνυγάνε. :P
Οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν τον κανόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Nα σου πω κάτι και γω 14 είμαι και σε διαβεβαιώ ότι τα κορίτσια νιώθουν τον έρωτα σε αυτήν την ηλικία.Όμως τα αγόρια το μόνο που σκέφτονται σε αύτην την ηλικία είναι το σεξ!!
Πάντα αυτο σκέφτονται. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Βέβαια, κάποιος πρέπει να ενδιαφερθεί για την αναπαραγωγή, αν ήταν να περιμένουμε από τους ρομαντισμούς σας, το ανθρώπινο είδος θα είχε εξαλειφθεί. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Σαν τα χιονια. Κι έλεγα δεν θα μιλήσει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Δε χάνω τέτοιες ευκαιρίες εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Μαρία μες στο μυαλό μου είσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
εγω βασικα ειμαι ερωτευμενη και αυτος δεν το ξερει...
αλλα μια χαρα διαβαζω κι ας τον αγαπω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

all starina!

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
πολλοι ανθρωποι οταν ειναι ερωτευμενοι γινονται πιο δημιουργικοι και εχουν περισσοτερη ορεξη για διαβασμα οπως εγω...:xixi:τ θεμα ειναι αν θες να παρασυρθεις γιατι υπαρχουν πολλοι τροποι βιντεοπαιχνιδια νετ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
βασικά εγώ πιστεύω πως μια σχέση επιδρά διαφορετικά στην ψυχολογία των ανθρώπων..κάποιοι δεν μπορούν να συγκεντρωθούν στο διάβασμα ενώ κάποιοι άλλοι είναι πιο αποδοτικοί λόγω του ότι έχει αλλάξει η ψυχολογία τους...
πάντως και στις δυο περιπτώσεις θεωρώ πως ένας χωρισμός ή ακόμα και ένας΄καβγάς σε αποτρέπει από το διάβασμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iridoni

Νεοφερμένος

Η Irida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
βασικά εγώ πιστεύω πως μια σχέση επιδρά διαφορετικά στην ψυχολογία των ανθρώπων..κάποιοι δεν μπορούν να συγκεντρωθούν στο διάβασμα ενώ κάποιοι άλλοι είναι πιο αποδοτικοί λόγω του ότι έχει αλλάξει η ψυχολογία τους...
πάντως και στις δυο περιπτώσεις θεωρώ πως ένας χωρισμός ή ακόμα και ένας΄καβγάς σε αποτρέπει από το διάβασμα..



:iagree:μπορει να εχεισ δικιο....δεν μπορεισ να κανεις τπτ για αυτο ομως, ειναι ολα μεσα στη ζωη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Eμ δεν φταίμε εμείς άμα δεν κάνετε σωστές επιλογές και διαλέγετε τους μλκες. Μυαλό έχετε, χρησιμοποιήστε το.

ρε φιλε εμεις κανουμε λαθος επιλογες???εισαι σιγουρος?:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

regginaki

Νεοφερμένος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Γεια σου και σενα πρεπει να σου πω οτι αν θελεις υψηλη σχολη θα πρεπει να κανεις μια παυση στη σχεση σου ειδικα αν συνηθιζεται να εχετε μικροκαβγαδες π ομως επηρεαζουν τη διαθεση σου γτ αυτο μπορει να αποβει μοιραιο...αν οχι παλι μπορεις να την συνεχισεις ομως θα πρεπει να του πεις πως απο καποια στιγμη και μετα θα ειναι σα να μην τα εχετε γτ απλα θα εισαι τελειως δοσμενη στα μαθηματα σου!οσο αφορα τωρα προσωπικη εμπειρια δν εχω γτ εγω επελεξα να ειναι μονη για καλο και για κακο ομως ξερω απο φιλους μου...που για κακη τους τυχη αν και ηταν καλοι μαθητες δν τα πηγαν οπως τα ηθελαν επειδη τα προβληματα στη σχεση ηταν πολλα!βεβαια μη βλεπεις μονο το παρον π ισως ολα να ειναι καλα..ποιος σου εγγυατε οτι δε θα γινει τπτ σε ενα 3μηνο ή και παραπανω..?ειναι δυστυχως ολα αυτα ασταθμητοι παραγοντες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
εγω εδωσα πανελληνις ενω ημουν ερωτευμενη!κ τα πηγα αρκετα καλα..βεβαια το γλυκο μου ελειπε για σπουδες οποτε τον εβλεπα καθε διμηνο περιπου που ερχοταν να με δει!!:inlove:
οταν ερχοταν βεβαια που μυαλο για διαβασμα...:)παντωσ πιστευω οτι ειναι πολυ δυσκολο να διαβαζεις κ να εισαι με καποιον/α γιατι το μυαλο σου ειναι συνεχεια εκει κ πιεζεσαι κ απο δεκα μεριες(διαβασμα,γονεις,σχολειο,φροντιστηριο)κ ξεσπασ πανω του/της...
-----------------------------------------
Γεια σου και σενα πρεπει να σου πω οτι αν θελεις υψηλη σχολη θα πρεπει να κανεις μια παυση στη σχεση σου ειδικα αν συνηθιζεται να εχετε μικροκαβγαδες π ομως επηρεαζουν τη διαθεση σου γτ αυτο μπορει να αποβει μοιραιο...αν οχι παλι μπορεις να την συνεχισεις ομως θα πρεπει να του πεις πως απο καποια στιγμη και μετα θα ειναι σα να μην τα εχετε γτ απλα θα εισαι τελειως δοσμενη στα μαθηματα σου!οσο αφορα τωρα προσωπικη εμπειρια δν εχω γτ εγω επελεξα να ειναι μονη για καλο και για κακο ομως ξερω απο φιλους μου...που για κακη τους τυχη αν και ηταν καλοι μαθητες δν τα πηγαν οπως τα ηθελαν επειδη τα προβληματα στη σχεση ηταν πολλα!βεβαια μη βλεπεις μονο το παρον π ισως ολα να ειναι καλα..ποιος σου εγγυατε οτι δε θα γινει τπτ σε ενα 3μηνο ή και παραπανω..?ειναι δυστυχως ολα αυτα ασταθμητοι παραγοντες
-----------------------------------------
συμφωνω!οταν τσακωνεσαι μετα δεν μπορεις να συγκεντρωθεις!το ιδανικο βεβαια ειναι να σε στηριζει ο/η αλλοσ/η κ να μην γκρινιαζει που δεν σε βλεπει λογω φορτου εργασιασ...αλλα πουντες αυτες οι σχεσεις................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Πιστευω πως ειναι αδικο για τοσους μηνες να μην μπορεις να κανεις σχεση.Ειδικα αν σου τυχει κατι καλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Θεωρω βλακεια να βαζετε προγραμμα στις διαφορετικες φασεις της ζωης σας.
5-6 χρονων: να μαθω ποδηλατο.
8-9 χρονων: να παιξω ποκεμον.
12-14 χρονων: να διαβασω καλα να τα πηγαινω τζιτζι στο γυμνασιο.
17-18 χρονων: να μην ερωτευτω γιατι θα δινω πανελληνιες.

Συγνωμη κοριτσια, αυτο δεν γινεται. :p
Επισης αν εχετε μια καπως σοβαρη σχεση με καποιον, ξερετε οτι εφ'οσον υπαρχει αγαπη και καρδουλες και ροζ σχεδιακια στον αερα, δεν θα σας κανει καμια στραβη ενω ξερει οτι πιεζεστε απο εκατο μεριες, αντιθετως θα ειναι παντα διπλα σας να ενθαρρυνει :)
Νομιζω οτι μια τετοιου ειδους σχεση μονο ευεγερτικα λειτουργει, χωρια που το να κοιμασαι με ενα χαμογελο ειναι μεγαλο πραγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimCoun

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Τις ώριμες, σωστές σχέσεις, όπου υπάρχει πραγματική αγάπη και αφοσίωση, τίποτα δεν είναι ικανό να σπάσει. Χρειάζεται όμως να προσπαθούν και οι δύο, να βρίσκονται μαζί και να περνάνε καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Έρωτας και διάβασμα θεωρώ πως μπορούν εύκολα να συνυπάρχουν. Ακόμα και στην Γ Λυκείου, η πλειοψηφία των μαθητών βγαίνει Παρασκευή-Σάββατο, άντε και Κυριακή. Οπότε εύκολα μπορούν να βγουν δύο "πιτσουνάκια" να περάσουν ένα ρομαντικό βράδυ :jumpy:. Προυπόθεση όμως είναι να είναι ο έρωτας αληθινός. Δηλαδή ο ένας να νοιάζεται τον άλλων, τους στόχους του και προπάντων να υπάρχει κατανόηση. Αν, λοιπόν, κάποιο βράδυ κάποιος από τους δύο θέλει να βγει έξω και ο άλλος πρέπει να διαβάσει, δεν θα πρέπει να υπάρξει καβγάς, αλλά κατανόηση. Στον αληθινό έρωτα και μία φορά το μήνα να βλέπονται δύο άνθρωποι, θα είναι αρκετό για να μην χαλάσει η σχέση τους.

Τώρα αν ο ένας πιέζει τον άλλον να βγουν έξω κυρίως με απειλές και καβγάδες, τότε οκ, κάτι τέτοιο δεν θεωρείται στο κάτω κάτω σχέση. Αλλά είναι απλή αλληλοεκμετάλευση και υπάρχει κυρίως για τα μάτια του κόσμου και το πως το κάθε άτομο θα "επιδείξει" τον σύντροφό του στους φίλους/γνωστούς του. Το να πιέζει κάποιος τον άλλο να αφήσει τις υποχρεώσεις του και το διάβασμα του, για να ικανοποιήσει τον εγωισμό του και να βγουν μια μέρα μαζί στο κλαμπάκι είναι τραγικό. Εδώ προφανώς δεν υπάρχει έρωτας... Αλλά το "κάνω σχέση απλά για να έχω σχέση".

Εγώ ξέρω αρκετά ζευγάρια που ακόμα και μέσα στις Πανελλήνιες δεν χώρισαν. Βέβαια εδώ μιλάμε για σχέσεις 1 χρόνου ++. :xixi:
-----------------------------------------
Υπάρχουν περιπτώσεις όμως που και οι δύο επηρεάζονται και παρατούν το διάβασμα για χάρη του έρωτά τους. Κανείς δεν τους κατηγορεί όμως... αν και πιστεύω πως κάποιος ανάλογα με τους στόχους του πρέπει να είναι εντάξει με τις υποχρεώσεις του - διάβασμα.

Από την άλλη, ο έρωτας χωρίς ανταπόκριση είναι το χειρότερο που μπορεί να συμβεί σε κάποιον. Κυρίως τέτοια άτομα τα παρατούν όλα(π.χ. διάβασμα) και κυνηγούν τον έρωτα, χωρίς να βλέπουν πως αυταπατούνται. Στο τέλος απογοητεύονται παταγωδώς δυστυχώς :'(Αχ ρε παιδιά αφού το βλέπετε.. ο άλλος/άλλη δεν ενδιαφέρεται, γιατί τρέχετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
εγώ πιστεύω ότι δεν γίνεται να κάνεις έρωτα και να διαβάζεις ταυτόχρονα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top