Άποψη για την σχολή σας

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
δηλαδη με youtube την βγαζεις?:P
21 του μηνος εχουμε προοδο....:sick::sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
δηλαδη με youtube την βγαζεις?:P
21 του μηνος εχουμε προοδο....:sick::sick:
ναι χαχαχαχαχαχα

ελπίζω να περάσω τις προόδους γιατί βαριέμαι να δίνω μετά στις εξετάσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
ναι χαχαχαχαχαχα

ελπίζω να περάσω τις προόδους γιατί βαριέμαι να δίνω μετά στις εξετάσεις :P

εγω χλωμο τ βλεπω να περασω γενικως το μαθημα...:P
ανωτερα αυριο θα πας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
εγω χλωμο τ βλεπω να περασω γενικως το μαθημα...:P
ανωτερα αυριο θα πας?

νομίζω ναι, αν και δεν είναι σίγουρο, λογικά έχουμε με τον ... θα δείξει εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
δν βλεπω να ξαναπαταω στ μαθηματ, οταν του ρωτας απορια σου απανταει θα κανετε παραδειγματα την πεμπτη,οποτε ποιος ο λογος να πηγαινω για να απελπιζομαι...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
δν βλεπω να ξαναπαταω στ μαθηματ, οταν του ρωτας απορια σου απανταει θα κανετε παραδειγματα την πεμπτη,οποτε ποιος ο λογος να πηγαινω για να απελπιζομαι...?

χαχαχαχα αφού δε νιώθει το άτομο απορώ πως μπόρεσε να πάρει τόσα πτυχία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
πηρε αραγε η μας δουλευει...ομαδικος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Όσο αφορά την δική μου σχολή ,Χημικό ΕΚΠΑ , την βρίσκω άψογη . Τα εργαστήρια είναι στην πένα και οι καθηγητές φυσιολογικοί !

Εντάξει κανείς δεν είναι όμως τέλειος .
Τα αμφιθέατρα θα μπορούσε να ήταν σε καλύτερη κατάσταση . Το ίδιο ισχύει και για την εξωτερική κατάσταση του χημικού . Τέλος το πρόβλημα του τμήματος δεν είναι η έντονη κομματοποίηση αλλά οι αφίσες που κοσμούν τους τοίχους μας . Φανταστείτε οτι γίνεται ένας άτυπος πόλεμος μεταξύ αυτών που αφισοκολλούν και των καθαριστριών

Αυτά είναι τα προβλήματα . Κατά τα άλλα οι πρώτες εντυπώσεις είναι καλές !
Σόρυ κιόλας έχουν και περάσει και μέρες που το γραψες, στο τμήμα σου δεν ήταν μέχρι πέρυσι στη Φυσική 1, ο "δε σε περνάω γιατί είσαι ακόμα μικρός για να περάσεις αυτό το μάθημα?". Τέεεεελεια:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Well.... η δική μου σχολή....
Δεν έχει αμφιθέατρο. Γενικά δεν έχει και πολύ χώρο. Δεν έχει βιβλιοθήκη ανοιχτή όταν έχουμε διάλειμμα, για τη ακρίβεια η βιβλιοθηκάριος έχει άδεια ασθενείας κάθε Παρασκευή όλη μέρα και μετά τις 14.00 κάθε μέρα. Χμμμ και δωρεάν παιδεία δεν το λες, αν σκεφτείς όλα τα μακετόχαρτα, τα χαρτόνια και όλα τα υλικά που έχουμε να αγοράσουμε, εκτός από μερικά μονωτικά φύλλα που θα τα παίρνουν χονδρικής από οικοδομές...

Βέβαια, μπορώ να πω ότι στο σύνολο έχουμε καλούς καθηγητές. Υπάρχουν 2-3 για διώξιμο, αλλά είναι κι αυτοί που είναι καλοί, κι όταν λέμε καλοί, εννοούμε μαμάτοι.

Κι αν η κατάσταση σας φαίνεται απελπιστική, εγώ έχω παρ' όλα αυτά να προτείνω ως πρώτη επιλογή για αρχιτεκτονική τα Χανιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Al.Nik

Νεοφερμένος

Ο Al.Nik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Σόρυ κιόλας έχουν και περάσει και μέρες που το γραψες, στο τμήμα σου δεν ήταν μέχρι πέρυσι στη Φυσική 1, ο "δε σε περνάω γιατί είσαι ακόμα μικρός για να περάσεις αυτό το μάθημα?". Τέεεεελεια:lol:
Όχι άλλαξε φυσικός , οπότε μια χαρά ! :no1::no1::no1::no1:

Πάντως η φήμη του έχει φτάσει παντού !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Ο οποίος μαθαίνω έχει καταπληκτική προφορά? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ρε σεις το ποτήρι δεν είναι μισοάδειο αλλά μισογεμάτο !

Και οι καθηγητές είναι σωστοί (πλην λίγων εξαιρέσεων) και βιβλιοθήκη (για το ΕΚΠΑ τουλάχιστον) είναι φοβερή ... Επίσης υπάρχει καλή παρέα ... και πολλά άλλα θετικά !
Απο αυτο το ρημαδι το ΕΚΠΑ τα μονα θετικα που εχω βρει ειναι η βιβλιοθηκη της θετικων επιστημων και καποιοι βοηθοι στα εργαστηρια. Και η παρεα βεβαιως-βεβαιως, αλλα δεν εχει να κανει με την εκπαιδευση. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Σκεφτόμουν να ανοίξω θέμα αλλά θυμόμουν ότι κάπου ήταν ξεχασμένο ένα παρόμοιο!

Προσωπικά έχω απογοητευτεί από το περιεχόμενο των μαθημάτων. (ΠΤΔΕ ΑΠΘ)
Κάποια μαθήματα είναι όντως ενδιαφέροντα, πχ σεξισμός, ρατσισμός, ωστόσο πλήττω φοβερά με μαθήματα ιστορίας και ψυχολογίας. Θεωρώ ότι ακόμα και στο πανεπιστήμιο δεν μαθαίνουμε ειδικευμένες γνώσεις για το μελλοντικό μας επάγγελμα αλλά συνεχίζουμε το μοτίβο της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.

Δεν έχουμε μαθηματικά ούτε για δείγμα :(

Φρίκη!
Ουφ, τα είπα κάπου, πάω να συνεχίσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος με τα παντα ολα!

το οτι ειναι παλουκι να βγεις ειναι !το οτι σου βαινει ο πατος με τα μαθηματα ,σου βγαινει!το οτι κανεις εργασιες στο πισι μχρι να παθεις μολυνση στα ματια κανεις!


αλλα ειναι και γαμω!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Έχουμε και λέμε: είμαι πολύ ευχαριστημένος απ' το τμήμα μου! Στα συν το ότι είμαστε πολύ λίγα παιδιά (από 10-30 max σε κάθε μάθημα) και οι παραδόσεις γίνονται σε κανονικές αίθουσες και σε κλίμα τελείως σχολικό - πολλοί καθηγητές μας ξέρουν με τα ονόματά μας, ως και προσωπικές παρατηρήσεις όταν μιλάμε γίνονται :P!
Γενικά οι περισσότεροι καθηγητές είναι και σημαντικά "ονόματα" στο χώρο τους και καλοί στη δουλειά τους , υπάρχουν φυσικά και αρκετές εξαιρέσεις - βλήματα.
Καλά οργανωμένη και πολύ εξυπηρετική βιβλιοθήκη και εννοείται ασ' τα να πάνε γραμματεία.
Τέλος, ο 7ος και ο 9ος όροφος δεν βοηθάνε και πολύ όταν δεν δουλεύουν τα ασανσέρ (δηλαδή most of the time)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
δεν ειναι παντα καλο να ειναι λιγα ατομα/μαθημα ,(δεν μιλαω για 250 ατομα ,αλλα ουτε και για 20 ανα μαθημα)και αυτο διοτι μπορει περα απο συμπαθειες -αντιπαθειες που αναπτυσονται σε προσωπικο επιπεδο (βλεπε λυκειο )οταν βρισκεσαι σε μια ταξη 20 ατομων επαναπαυεσαι περισσοτερο ,διοτι αφενος υπαρχει περισσοτερος χρονος για να καλυφθει ξ υλη οι καθηγητες κανουν πιο πολυ φροντηστηριο παρα διαλεξη.


το βασικο νοημα στις πανεπιστημιακες διαλεξεις ειναι ,κατα την προσωπικη αποψη ,να σου δοθει ενα ερεθισμα και να σου εφιστησουν την προσοχη σε συγκεκριμενες κατευθυνσεις,και μετα μονος σου να συνεχισεις...


βεβαια ολα τα παραπανω απορρεουν απο την δικη μου θεωρηση για το πως πρεπει να δουλευει ενας φοιτητης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billgre14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billgre14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Ολα ΤΕΛΕΙΑ!!!Η σχολη τα σπαει κυριολεκτικα!!!Οσοι θελουν να ασχοληθουν με τα χρηματοοικονομικα και την λογιστικη τους την συνιστω ανεπιφυλακτα!!!Και σιγουρα οι προοπτικες απασχολησης ειναι τεραστιες!!Οσο για το κτηριο,μπορει να μην ειναι και τελειο(βεβαια θεωρειται διατηρητεο αφου ειναι απο το 1920) αλλα το κλιμα απιστευτα τελειο!!!!!!!!!!!!:-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Εγώ έχω παράπονα απ'την γραμματεία του αγγλικού Αθηνών... Εδώ τα λέμε αυτά??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
παιδια περισσοτερες εμπειριες απο φιλολογια αθηνας εχουμε??κυριως σε καθηγητες και γνωστικο επιπεδο!αν μπορει καποιος γιατι ενδιαφερομαι και θα θελα να ξερω καποιες λεπτομερειουλες!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Απόφοιτος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ. Τις εντυπώσεις μου για το τμήμα τις είχα καταγράψει παλαιότερα και ήμουν ιδιαίτερα περιγραφικός. Οι εντυπώσεις μου είναι οι χειρότερες. Μιλάμε για ΜΙΖΕΡΙΑ, ΚΑΤΑΝΤΙΑ, ΑΝΟΡΓΑΝΩΣΙΑ. Οι συνθήκες γενικά ήταν τρισάθλιες. Ας πουν όμως τις εντυπώσεις τους για το τμήμα και οι προπτυχιακοί φοιτητές του τμήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top