Άνοιγμα επαγγέλματος ταξιτζή

Συμφωνείτε με τις απεργιακές κινητοποιήσεις των ταξιτζήδων;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 48)
  • Ναι

    Ψήφοι: 10 20.8%
  • Όχι

    Ψήφοι: 38 79.2%

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Πέτρες & ξύλα εναντίον τουριστικών λεωφορείων

Από το πρωί η ατμόσφαιρα ήταν εκρηκτική και κατέληξε σε εκτεταμένα επεισόδια, όταν την εμφάνισή τους έκαναν τουριστικά λεωφορεία, που επιχείρησαν να προσεγγίσουν το κτίριο του αεροσταθμού για να επιβιβάσουν τουρίστες.

Στη θέα των λεωφορείων οι ταξιτζήδες εξοργίστηκαν και επιτέθηκαν με ξύλα και πέτρες στα πρώτα τουριστικά λεωφορεία που πέρασαν το διαλυμένο μπλόκο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
οι ιδιοι οι ταξιτζήδες λένε ότι δεν εχουν δουλιά και ειναι υπεράριθμοι.....
τότε τι τους νοιάζει να ανοίξει το επάγγελμα ...ποιος θα παει να γινει ταξιτζής??
εγώ ξερω οτι μιλάμε για μια τάξη με χρόνια ανάρμοστη συμπεριφορα....
επιλογές δρομολογ'ιων..... διπλες και τριπλες κουρσες.... τα ξεχνάμε????
άσε που οι περισσοτεροι έχουν καβαλησει το βολάν...που λέμε.....
άσε που ενα μεγάλο ποσοστό ειναι ρουφιάνοι, νταβατζήδες και χαφιέδες της ασφάλειας !!!
ψέματα?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
άσε που ενα μεγάλο ποσοστό ειναι ρουφιάνοι, νταβατζήδες και χαφιέδες της ασφάλειας !!!
ψέματα?????

Ναι,ναι,ναι,επίσης πουλάνε ηρωίνη σε νήπια και συμμετέχουν σε μια παγκόσμια συνωμοσία κατάκτησης του κόσμου με κλωνοποιημένους δεινόσαυρους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris Black

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris Black αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Ναι,ναι,ναι,επίσης πουλάνε ηρωίνη σε νήπια και συμμετέχουν σε μια παγκόσμια συνωμοσία κατάκτησης του κόσμου με κλωνοποιημένους δεινόσαυρους.
Το γελας Mr.Crowley?!!!xaxaxaxa
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Ναι,ναι,ναι,επίσης πουλάνε ηρωίνη σε νήπια και συμμετέχουν σε μια παγκόσμια συνωμοσία κατάκτησης του κόσμου με κλωνοποιημένους δεινόσαυρους.

:P:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Τελικα μου φαινεται οτι οι ταξιτζηδες απεργουν επιλεκτικα. Στην Παρο κ στην Ναξο( Σε Αυτα τα δυο νησια το γνωριζω προσωπικα) εργαζονται κανονικα, ισως κ σε αλλα,αλλα δεν το γνωριζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
να ανοίξει, πολύ ευχαρίστως, αρκεί να επιστραφούν τα εκατομμύρια που δόθηκαν για τις άδειες...
κ εγω αυτης της γνωμης ειμαι,δηλ μαλακες ειναι οι αλλοι που πχ πηρανε δανειο για να παρουν μια γαμωαδεια και να ερθει ο αλλος στο ετσι και να σου λεει φιλε θα ανοιξουμε το επαγγελμα σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Τελικα μου φαινεται οτι οι ταξιτζηδες απεργουν επιλεκτικα. Στην Παρο κ στην Ναξο( Σε Αυτα τα δυο νησια το γνωριζω προσωπικα) εργαζονται κανονικα, ισως κ σε αλλα,αλλα δεν το γνωριζω



ναι ισχυει απολυτως....εγω που ημουν παρο δεν πετυχα ουτε 1 ταξι αν απεργει:eek:

αλλα παλι δεν μπορεις να τους πεις κατι,ειναι κριμα απο το θεο οι οικογενειες τους ζουν κυριως απο τα εσοδα 2-3 μηνών το καλοκαιρι:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Μπορει οι ταξιτζιδες να μην μπορουν να βγαλουν λογο φανφαρονικο οπως οι πολιτικοι με τα ωραια αριστοκρατοντυμενα λογια τους αλλα δεν σημαινει οτι εχουν αδικο οι ανθρωποι. Ερχονται σε πολυ δυσκολη θεση , ξαφνηκα ολοι τα βαλανε με τους ταξιτζιδες, πολυ alter και mega βλεπετε ρε παιδια για χαλαρωστε λιγο. Για να παρουν αδεια ταξι καταχρεωθηκανε και τωρα σου λεει η κυβερνηση "Παρτε παρτε αδειες αβερτα". Ο μονος λογος που το κανει αυτο η κυβερνηση ειναι για να βρει λεφτα , πολλοι θα τρεξουν να βγαλουν αδειες ταξι ειδικα τωρα που δε βρισκει και κανεις δουλεια ευκαιρια ειναι. Μπορει να σχολασε το παρτακι στο συνταγμα αλλα η αγανακτηση υπαρχει και καλλιεργείται συνεχως με τα μετρα που παιρνουν και τωρα βλεπουμε οτι την σκυταλη την πηρε αυτος ο κλαδος εργασιας, στη συνεχεια ισως αντιδρασουν καπιοι αλλοι και ετσι πρεπει να γινεται. Αυτο το ριμαδι το Συνταγμα το ΠΑΣΟΚ του χει βγαλει τα αντερα.

Υ.Γ.: Ειναι μια τσο*λα τωρα στο alter και θελω να μπω στην οθονη να την κανω μαυρη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
ναι ισχυει απολυτως....εγω που ημουν παρο δεν πετυχα ουτε 1 ταξι αν απεργει:eek:

αλλα παλι δεν μπορεις να τους πεις κατι,ειναι κριμα απο το θεο οι οικογενειες τους ζουν κυριως απο τα εσοδα 2-3 μηνών το καλοκαιρι:/:

Μωρε συμφωνω απολυτα ,καλα κανουν οι ανθρωποι κ δουλευουν, απλα το αναφερω για να επισημανω οτι υπαρχουν κ ανθρωποι που εργαζονται αυτες τις δυσκολες μερες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris Black

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris Black αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Αρχισανε τωρα τα υπεροχα δελτια ''ειδησεων'' και προπαγανδας να παρουσιαζουν τους ταξιτζιδες ως τα ανθρωπομορφα κτηνη που εχουν ως μονο σκοπο την καταστροφη του τουρισμου και της οικονομικης ζωης της Ελλαδας,την δυσφημιση στους ανυποψιαστους τουριστες, οι οποιοι πεφτουν απο τα συννεφα που βλεπουν αυτη την χαοτικη κατασταση ενω δεν εχουν ιδεα για το οτι εχουμε χρεωκοπησει και η οικονομια ειναι χαλια και γιατι περιμεναν να βρουν ενα παραδεισο και μπλα μπλα μπλα...
Αυτο που εχω να πω ειναι οτι αυτα τα δελτια προπαγανδας εχουν καταντησει τοσο γραφικα σε βαθμο αηδιας...δε ξερω αν το πιστευω μονο εγω αυτο αλλα εχουν καταντησει, ηθελημενα να στρεφουν τους πολιτες τον ενα εναντιων στον αλλον(πχ ταξιτζιδες vs ανθρωποι του τουρισμου) δρωντας κυριως για τους πολιτικους οι οποιοι ανενοχλητοι μεσα στον πανικο κανουν οτι γουσταρουν με το μελλον μας...και αντι να στρεφομαστε σ'αυτους, μαλωνουμε μεταξυ μας...
Για να ειμαι μεσα στο θεμα πιστευω πως οι ταξιτζιδες εχουν απελπιστει και οι απεργιακες κινητποιησεις τους(παρολο που ειναι λιγο εκβιαστικες)ειναι ο μονος τροπος να ακουστουν τα αιτηματα τους γιατι κακα τα ψεματα, χωρις κανονες στο ανοιγμα του επαγγελματος, οι ανθρωποι καταστρεφονται!
Και για να ειμαστε και λιγο σοβαροι, ο τουρισμος δεν καταστρεφεται απο καμια απεργιακη κινητοποιηση και θα ηταν καλυτερα να εξαγριωνομαστε με κατι ανευθυνες στασεις πολιτικων οπως αυτη του μαλακα του Ραγκουση που δεν συμβιβαζεται με τους ταξιτζιδες και οχι με τους ταξιτζιδες τους ιδιους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Να απεργησουν, να κινητοποιηθουν ,αλλα γιατι πρεπει να εμποδιζουν την προσελευση ή την αποχωρηση ταξιδιωτων απο και σε αεροδρομια,λιμανια ? Ας πανε να αποκλεισουν τους πολιτικους στα φτωχοσπιτα που μενουν κ να τους κρατησουν εκει μεχρι τον Σεπτεμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
έννοια σου και απο βδομάδα τα ΜΑΤ και τα ειδικά οχήματα της Αστυνομίας θα κάνουν την εμφάνισή τους
Ήδη στην Κρήτη ξεκίνησαν με δακργόνα χημικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris Black

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris Black αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Να απεργησουν, να κινητοποιηθουν ,αλλα γιατι πρεπει να εμποδιζουν την προσελευση ή την αποχωρηση ταξιδιωτων απο και σε αεροδρομια,λιμανια ? Ας πανε να αποκλεισουν τους πολιτικους στα φτωχοσπιτα που μενουν κ να τους κρατησουν εκει μεχρι τον Σεπτεμβρη.
Σ' αυτο προσωπικα δε διαφωνω καθολου, ειπαμε στις κινητοποιησεις τους οι ταξιτζιδες δρουν εκβιαστικα πραγμα που ειναι κακο για ολους αλλα δεν περιμενεις λογικη και συνεση και κατανοηση για την αναγκη της αξιοποιησης του τουρισμου, απο ανθρωπους που ειναι απελπισμενοι και τους κατστρεφουν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Να απεργησουν, να κινητοποιηθουν ,αλλα γιατι πρεπει να εμποδιζουν την προσελευση ή την αποχωρηση ταξιδιωτων απο και σε αεροδρομια,λιμανια ? Ας πανε να αποκλεισουν τους πολιτικους στα φτωχοσπιτα που μενουν κ να τους κρατησουν εκει μεχρι τον Σεπτεμβρη.

Η απεργία δεν έχει στόχο να βλάψει τους έχοντες, αυτοί τη γλιτώνουν εύκολα. Έχει ως στόχο να γνωστοποιήσουν το πρόβλημά τους σε όλη την κοινωνία και να τσούξει κάνα κολαράκι μπας και ξυπνήσουμε. Να δημιουργήσει αναστάτωση. Αυτό φοβούνται οι πολιτικοί, τον κοινωνικό αναβρασμό, έτσι υπάρχει πολιτικό κόστος.
Εγώ δεν παίρνω θέση ακόμα τουλάχιστον γιατί δεν έχω ζυγίσει τα υπέρ και τα κατά να βγάλω συμπέρασμα. Αλλά δεν μπορώ να ακούω την καραμέλα "αυτά να πάνε να τα κάνουν στους πολιτικούς εμείς τι φταίμε". Αν όντως έχουν δίκιο πολύ καλά κάνουν και κλείνουν τους δρόμους και αντιδρούν. Έχουμε συνηθίσει όλοι να τα έχουμε όλα έτοιμα. Μην ανησυχείτε θα έρθει και η σειρά μας. Και τότε οι άλλοι θα λένε "εμείς τι φταίμε βγάλτε τα πέρα μόνοι σας".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Η απεργία δεν έχει στόχο να βλάψει τους έχοντες, αυτοί τη γλιτώνουν εύκολα. Έχει ως στόχο να γνωστοποιήσουν το πρόβλημά τους σε όλη την κοινωνία και να τσούξει κάνα κολαράκι μπας και ξυπνήσουμε. Να δημιουργήσει αναστάτωση. Αυτό φοβούνται οι πολιτικοί, τον κοινωνικό αναβρασμό, έτσι υπάρχει πολιτικό κόστος.
Εγώ δεν παίρνω θέση ακόμα τουλάχιστον γιατί δεν έχω ζυγίσει τα υπέρ και τα κατά να βγάλω συμπέρασμα. Αλλά δεν μπορώ να ακούω την καραμέλα "αυτά να πάνε να τα κάνουν στους πολιτικούς εμείς τι φταίμε". Αν όντως έχουν δίκιο πολύ καλά κάνουν και κλείνουν τους δρόμους και αντιδρούν. Έχουμε συνηθίσει όλοι να τα έχουμε όλα έτοιμα. Μην ανησυχείτε θα έρθει και η σειρά μας. Και τότε οι άλλοι θα λένε "εμείς τι φταίμε βγάλτε τα πέρα μόνοι σας".
Τελικα ομως αυτο που καταφεραν μεχρι σημερα ειναι να στρεψουν την κοινη γνωμη εναντιον τους. Αποψη μου βεβαια, διαμορφωμενη απο οτι ακουω απο τους γυρω μου. Ειμαι ατομο που χρησιμοποιω πολυ το ταξι ,ειδικα αυτη τη χρονια λογω των απεργιων στα ΜΜΜ επαιρνα συνεχεια ταξι ,τωρα ειλικρινα θα σκεφθω πολυ σοβαρα σε ποιες περιπτωσεις θα ξαναπαρω, κ παλι υπογραμιζω -αποψη μου-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Τελικα ομως αυτο που καταφεραν μεχρι σημερα ειναι να στρεψουν την κοινη γνωμη εναντιον τους. Αποψη μου βεβαια, διαμορφωμενη απο οτι ακουω απο τους γυρω μου. Ειμαι ατομο που χρησιμοποιω πολυ το ταξι ,ειδικα αυτη τη χρονια λογω των απεργιων στα ΜΜΜ επαιρνα συνεχεια ταξι ,τωρα ειλικρινα θα σκεφθω πολυ σοβαρα σε ποιες περιπτωσεις θα ξαναπαρω, κ παλι υπογραμιζω -αποψη μου-

Η κοινή γνώμη δεν είναι αλάνθαστη, πόσο μάλλον ανεπηρέαστη.

Κάποια στιγμή θα έρθει η σειρά των δασκάλων, και η κοινή γνώμη θα λέει "αφήνουν τα παιδιά μας αμόρφωτα", παλιότερα ήταν οι εργαζόμενοι στα ΜΜΜ και η κοινή γνώμη έλεγε "ταλαιπωρούν τον κόσμο", άλλοτε θα είναι οι δημόσιοι υπάλληλοι και η κοινή γνώμη θα λέει "διαμαρτύρονται κι από πάνω, τόσα χρόνια βολεμένοι", κάποια στιγμή θα είναι οι μηχανικοί και η κοινή γνώμη θα λέει "τα λαμόγια του ΤΕΕ έχουν το θράσος να εμποδίζουν την κυκλοφορία" και κάποια στιγμή θα βγεις κι εσύ για κάποιο λόγο και η κοινή γνώμη μπορεί να σε πολεμά, γιατί έτσι της έχουν πει, ότι βλάπτεις το δημόσιο συμφέρον. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Η κοινή γνώμη δεν είναι αλάνθαστη, πόσο μάλλον ανεπηρέαστη.

Κάποια στιγμή θα έρθει η σειρά των δασκάλων, και η κοινή γνώμη θα λέει "αφήνουν τα παιδιά μας αμόρφωτα", παλιότερα ήταν οι εργαζόμενοι στα ΜΜΜ και η κοινή γνώμη έλεγε "ταλαιπωρούν τον κόσμο", άλλοτε θα είναι οι δημόσιοι υπάλληλοι και η κοινή γνώμη θα λέει "διαμαρτύρονται κι από πάνω, τόσα χρόνια βολεμένοι", κάποια στιγμή θα είναι οι μηχανικοί και η κοινή γνώμη θα λέει "τα λαμόγια του ΤΕΕ έχουν το θράσος να εμποδίζουν την κυκλοφορία" και κάποια στιγμή θα βγεις κι εσύ για κάποιο λόγο και η κοινή γνώμη μπορεί να σε πολεμά, γιατί έτσι της έχουν πει, ότι βλάπτεις το δημόσιο συμφέρον. ;)

Διαβαζοντας αυτο το (τελειο-σκεψη μου) post σκεφτομαι απλα μια λεξη


μπραβο φιλε αυτος είσαι...
Υ.Γ.+ αλλο 1 απο εμενα:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top