ΕΠΑ.Λ.: Απορίες

EirhnhAnselmo

Νεοφερμένος

Η EirhnhAnselmo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Καλησπέρα! :) Εγώ τελικά πήγα στην β τάξη επαλ,τομέα υγείας και πρόνειας αλλά είδα πως στη β τάξη θα κάνουμε μόνο φυσική γενικής παιδείας.Δεν είναι λίγο άδικο για εμάς που θα πάμε β ομάδα να μην διδασκόμαστε και θετικής κατέυθυνσης; Ως γνωστόν,όλα τα μαθήματα έχουν μια σειρά,συνεχίζονται,πώς γίνεται να δώσουμε στην ίδια ύλη με τα παιδιά του γενικού όταν θα έχουμε κενά ενός χρόνου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LeiO.Tec

Νεοφερμένος

Ο LeiO.Tec αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
παιδιά αν δώσω Β ομάδα φέτος , είναι ευκολότερο να περάσω κάπου απο ότι με την Α ομάδα;

Είμαι αρκετά καλός μαθητής 19++ βγάζω , τώρα δεν ξέρω όμως αν πάω Β ομάδα θα είναι εύκολα η θα δώ πράγματα μπροστά μου που δεν θα έχω ξαναδεί;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Καλησπέρα! :) Εγώ τελικά πήγα στην β τάξη επαλ,τομέα υγείας και πρόνειας αλλά είδα πως στη β τάξη θα κάνουμε μόνο φυσική γενικής παιδείας.Δεν είναι λίγο άδικο για εμάς που θα πάμε β ομάδα να μην διδασκόμαστε και θετικής κατέυθυνσης; Ως γνωστόν,όλα τα μαθήματα έχουν μια σειρά,συνεχίζονται,πώς γίνεται να δώσουμε στην ίδια ύλη με τα παιδιά του γενικού όταν θα έχουμε κενά ενός χρόνου;
οχι καθολου αδικο, δεν χρειαζεται καποια γνωση απο την β θετικης, αντιθετα χρειαζεται πολυ καλη γνωση της φυσικης α λυκειου

παιδιά αν δώσω Β ομάδα φέτος , είναι ευκολότερο να περάσω κάπου απο ότι με την Α ομάδα;

Είμαι αρκετά καλός μαθητής 19++ βγάζω , τώρα δεν ξέρω όμως αν πάω Β ομάδα θα είναι εύκολα η θα δώ πράγματα μπροστά μου που δεν θα έχω ξαναδεί;;
θα κανετε πολλα πραγματα που δεν τα εχεις ξαναδει και στις δυο περιπτωσεις, στην δε α ομαδα ομως και εχεις πιο ευκολη και λιγοτερη υλη και πιο ευκολα θεματα πανελλαδικων και περρισοτερες θεσεις αναλογικα με τον αριθμο των υποψηφιων, στην β ομαδα διαγωνιζεσαι μαζι με αλλα 130.000 παιδια για πολυ λιγοτερες αναλογικα θεσεις, θα ηθελες ομως να μας πεις σε τι σχολη θελεις να περασεις και σε τι τομεα εισαι????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LeiO.Tec

Νεοφερμένος

Ο LeiO.Tec αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Είμαι ηλεκτρολόγος Γ' Τάξη και θέλω κάτι με ηλεκτρονική ή μηχατρονική ή αλλιώς τα παριατρικά όλες αυτές οι σχολές είναι που με ενδιαφέρουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EirhnhAnselmo

Νεοφερμένος

Η EirhnhAnselmo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
οχι καθολου αδικο, δεν χρειαζεται καποια γνωση απο την β θετικης, αντιθετα χρειαζεται πολυ καλη γνωση της φυσικης α λυκειου

Α δεν το ήξερα,ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Είμαι ηλεκτρολόγος Γ' Τάξη και θέλω κάτι με ηλεκτρονική ή μηχατρονική ή αλλιώς τα παριατρικά όλες αυτές οι σχολές είναι που με ενδιαφέρουν

οταν λες παραιατρικα τι εννοεις???

εισαι α ομαδα???εδω μπορεις να δεις τι σχολες μπορεις να δηλωσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aina

Νεοφερμένος

Η aina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Έχω τελειώσει το "ΕΠΑ.Λ." βοηθών Νοσηλευτών. Πού μπορώ να κάνω την πρακτική μου εκτος νοσοκομείου και ψυχιατρείου;;; Γνωρίζει κανείς;

Γνωρίζω ότι απο πάντα οι πρακτικές γίνοταν σε δημόσια νοσοκομεία, κανονικά οι βάρδιες κτλ . Σε αυτά τωρα περιλαμβάνονται και κάποια ιδιωτικού δικαίου νοσοκομεία όπως το Παπαγεωργίου στη Θεσσαλονίκη και το Ερρίκος Ντυνάν στην Αθήνα .Αδεια απόκτησης εξάσκησης επαγγέλματος β. νοσηλευτή θα πάρεις μόνο εαν κάνεις πρακτικη σε δημόσια νοσοκομεία ή και σε αυτά που προανέφερα. Στον ιδιωτικό τομέα εαν κάνεις πρακτική δεν θα στο αναγνωρίσουν. Με το πτυχίο σου στο χέρι πριν πας σε κάποιο νοσοκομείο ρώτα την διεύθυνση υγιεινής, εκει όπου και βγαίνουν οι άδειες ασκήσεως επαγγέλματος, που μπορείς να πας για πρακτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exxxdy

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Καλησπερα! Εχω την ιδια απορια εδω και κατι μερες. Φετος στην Γ λυκειου αλλαξα απο ημερησιο επα.λ σε εσπερινο.. ειδα οτι ειναι μονο 2 μαθηματα γενικης για της πανελληνιες, αλλα το γεγονος οτι παιρνουν μονο ενα μικρο ποσοστο στα ΤΕΙ με προβληματισε! Ειδα κατι για 1% μονο..δεν ξερω αμα ισχυει παντως διαβασα οτι καθε χρονο οριζεται αλλο ποσοστο απο τον αρμοδιο υπουργο. Μπορει κανενας να με διαφωτισει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
το ποσοστο δεν ειναι 1% ουτε κατα διανοια....
τι ειδικοτητα εισαι????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exxxdy

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Τωρα στο εσπερινο ειμαι βοηθων ιατρικων και βιολογικων εργαστηριων.. Αλλα για νοσηλευτικη ενδιαφερομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
ωραια... τζαμι θα σου ρθει, εαν διαβαζεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exxxdy

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Εννοεις οτι αμα πιασω την βαση στις πανελληνιες θα μπορεσω να μπω στη σχολη που θελω? η θα με παιδεψουν με τα ποσοστα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
αν πιασεις την βαση μπαινεις, δεν τιθεται θεμα ποσοστων

μην αφηνεις τα διαφορα που ακους να σε μπερδευουν, προσηλωσου στο στοχο σου και θα πετυχεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exxxdy

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Μακαρι να ειναι ετσι! Ευχαριστω παντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exxxdy

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Τελικα κατεβασα ενα αρχειο με τον αριθμο των εισακτεων ανα σχολη... και διαβασα οτι φετος δοθηκε ποσοστο 1% των θεσεων στους αποφοιτους εσπερινων επα.λ ομαδα Α για ΤΕΙ...
τελικα καλα ειχα δει :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
τσαμπα ανησυχεις, δες ποσο ειναι το ποσοστο και ο αριθμος των υποψηφιων και μετα δες τους αριθμους των εισακτεων....
Αν μελετησεις τιποτα δεν θα παει χαμενο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exxxdy

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
2 εισακτεοι απο εσπερινα επα.λ ομαδας Α πανελλαδικως :/:
Εχω απελπιστει... και δεν παιζει να με δεχτουν παλι στο ημερησιο επα.λ που ειμουνα ειναι αρκετα αργα.
Μαλλον την εκανα την βλακεια και μια χρονια θα παει τελειως ασκοπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
τοσο μςγαλος ειναι ο αριθμοε των νοσηλευτων απο εσπερινο επαλ που δινουν πανελληνιες????
2 εισακτεοι σε καθε νοσηλευτικη,(που σε ολη την ελλαδα ειναι 7 νομιζω)
μην γινεσαι τραγικος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exxxdy

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Δεν ξερω ποσοι δηλωσαν την νοσηλευτικη στις πανελληνιες απο εσπερινα επαλ ομαδα α...
αλλα μου φαινεται οτι ειναι υπερβολικα μικρος αριθμος αυτος των εισακτεων! Απλα φοβαμαι οτι αμα πιασω την βαση υπαρχουν αρκετες πιθανοτητες να μην μπω... και μετα να περιμενω να ξαναδωσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Αν δε μπεις,δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις πιάσει τη βάση,μην ανησυχείς:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top