formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
https://panelladikes24.blogspot.gr/2015/10/2016_17.html?m=1

Σύντομα θα ξέρουμε, την ψυχή μας έβγαλαν... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

greenlander

Νεοφερμένος

Ο greenlander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Άλλοτε μπορεί να είναι υψηλότερες, άλλοτε μπορεί να είναι χαμηλότερες. Πχ οι βάσεις του 10% για τους απόφοιτους του '13 φέτος ήταν χαμηλότερες από τις βάσεις του '13. Όμως, οι βάσεις του 10% για τους απόφοιτους του '14 ήταν υψηλότερες από τις βάσεις του 2014. Δεν ξέρω βέβαια αν πάει με αυτή τη λογική η μοριοδότηση αλλά, αν ισχύει, τότε το 10% για τους απόφοιτους του '15 θα έχει χαμηλότερες βάσεις από φετος
Ναι απο οτι εχω καταλαβει για αυτους που εχουν αποφοιτησει πριν δυο χρονια ειναι χαμηλοτερες ενω γιαυτους που αποφοιτησαν την προηγουμενη χρονια ειναι πολυ υψηλοτερες.κοινως τον ηπιαμε :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαριλένα1997

Νεοφερμένος

Η Μαριλένα1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Ρε παιδια τι γινεται τελικα με την αποφαση του υπουργειου;τελικα υπαεχει δυνατοτητα επιλογης συστηματος;ή ολοι οι αποφοιτοι με το παλιο..;οποιος γνωριζει κτ νεοτερο ας στειλει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Καλύτερα να διαβάσεις σαν να είναι να δώσεις με το παλιό για να είσαι σίγουρη και για να μην χάσεις άλλο χρόνο. Ποιος ξέρει πότε θα βγει η ανακοίνωση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
λαθος κανεις δεν ειναι πολυ ψηλοτερες αλλα ιδιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greenlander

Νεοφερμένος

Ο greenlander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
λαθος κανεις δεν ειναι πολυ ψηλοτερες αλλα ιδιες
Στις σχολες με πανω απο 15-16000 μορια συνηθως ειναι ιδιες.Αλλα στις πιο χαμηλοβαθμες που με ενδιαφερουν κιολας μπορει να δεις και 1000-2000 μορια ανοδο.Αυτο εχω προσεξει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
επειδη και μενα με ενδιαφερουν σε λεω η ανοδος ειναι σχετικηη..ασ πουμε εγω που θελω τεφαα δεν εχει καθολου ανοδο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greenlander

Νεοφερμένος

Ο greenlander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
επειδη και μενα με ενδιαφερουν σε λεω η ανοδος ειναι σχετικηη..ασ πουμε εγω που θελω τεφαα δεν εχει καθολου ανοδο

Στο πολιτικων μηχανικων ομως π.χ στο τει πατρας η βαση 2014 ηταν 8889 και η βαση 10% του 15 ηταν 10703.2000 μορια διαφορα σχεδον.οποτε δεν ειναι τιποτα δεδομενο.ενας θεος ξερει με ποια λογικη διαμορφωνουν τις βασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophie226

Νεοφερμένος

Η sophie226 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greenlander

Νεοφερμένος

Ο greenlander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.

Μαριλένα1997

Νεοφερμένος

Η Μαριλένα1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Εστειλα μηνυμα στο υπουργειο και μου απαντησαν δινοντας μου καποια τηλεφωνα επικοινωνιας με το αρμοδιο τμημα του υπουργειο..θα τηλεφωνησω αυριο πρωι πρωι..δεν θα τους αφησω ετσι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Εστειλα μηνυμα στο υπουργειο και μου απαντησαν δινοντας μου καποια τηλεφωνα επικοινωνιας με το αρμοδιο τμημα του υπουργειο..θα τηλεφωνησω αυριο πρωι πρωι..δεν θα τους αφησω ετσι :)

κράτησε μας ενημερους Μαριλένα. Μακάρι να έχεις καλά νέα:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophie226

Νεοφερμένος

Η sophie226 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Αν μπορεις πες μας τι σου ειπαν.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Ο κ.Κουτρούμπελης πάντως γράφει στο site του edu 4 u ότι την άλλη εβδομάδα το αργότερο θα ξέρουμε και δεν υπάρχει, κατά τη γνώμη του, πιθανότητα να αφαιρεθεί η διαβεβαίωση της προηγούμενης κυβέρνησης για το δικαίωμα επιλογής. Υπομονή παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαριλένα1997

Νεοφερμένος

Η Μαριλένα1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Καλημερα..σημερα πριν απο λιγο τηλεφωνησα στο υπουργειο παιδεια στο τμημα των πανελλαδικων εξετασεων..ο κυριος που μου μιλησε ηταν η προσωποποιηση της αγενειας..τελοσπαντων..μου ειπε πως σε δυο εβδομαδες θα εχουν μια ξεκαθαρη εικονα..και οταν του ειπα πως εχει αρχισει η προετοιμασια των εξετασεων και οτι εμεις δςν ξερουμε που να κινηθουμε τοτε μου απαντησε προς το παρον οι τελειοφοιτοι δινουν με το παλιο συστημα..!αναμενουμε ανακοινωση ελπιζοντας (προσωπικα) οτι θα υπαρχει το δικαιωμα επιλογης..finger crossed!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Παιδια τηλεφωνησα η ιδια το μεσημερι στο υπουργειο! Μια πλ συνεργασιμη κ συζητησιμη κυρια ?????? μου εξηγησε οτι εχει "παγωσει" η ρυθμιση γι τυς αποφοιτους κ μεχρι αυτη τη τιγμη ολοι οι αποφοιτοι πανε με το παλιο!!! Μεχρι τελος του μηνα ή και σε πολυ λιγοτερο θα εχουμε την τελικηβαποφαση του υπουργειου κ την αντιστοιχη υπογραφη απο τον υπουργο. Τι να πω...Δν αντεχω στην ιδεα οτι ξεκινησα σοβαρο, σχεδον εντατικο διαβασμα για το νεο συστημα κ θα ερθουν ολα τουμπα. Προσωπικα με το παλιο συστημα θεωρω τελειως ανελπιδο να διεκδικησω το 5%-6% των θεσεων. Θελουν να ξετιναξουν την Παιδεια τελειως σε αυτη τη χωρα-μπ...λο!!! Απλα ζηταμε το δικαιωμα για ανωτατη εκπαιδευση στη σχολη που ονειρευτηκαμε μεσα απο αδιαβλητες εξετασεις κ διαβασμα!! Τουλαχιστον ας μην ειχαν κανει εξαγγελιες που δν εφαρμοζονται κ απογοητευουν χιλιαδες παιδια??????????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαριλένα1997

Νεοφερμένος

Η Μαριλένα1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Παιδια τηλεφωνησα η ιδια το μεσημερι στο υπουργειο! Μια πλ συνεργασιμη κ συζητησιμη κυρια ������ μου εξηγησε οτι εχει "παγωσει" η ρυθμιση γι τυς αποφοιτους κ μεχρι αυτη τη τιγμη ολοι οι αποφοιτοι πανε με το παλιο!!! Μεχρι τελος του μηνα ή και σε πολυ λιγοτερο θα εχουμε την τελικηβαποφαση του υπουργειου κ την αντιστοιχη υπογραφη απο τον υπουργο. Τι να πω...Δν αντεχω στην ιδεα οτι ξεκινησα σοβαρο, σχεδον εντατικο διαβασμα για το νεο συστημα κ θα ερθουν ολα τουμπα. Προσωπικα με το παλιο συστημα θεωρω τελειως ανελπιδο να διεκδικησω το 5%-6% των θεσεων. Θελουν να ξετιναξουν την Παιδεια τελειως σε αυτη τη χωρα-μπ...λο!!! Απλα ζηταμε το δικαιωμα για ανωτατη εκπαιδευση στη σχολη που ονειρευτηκαμε μεσα απο αδιαβλητες εξετασεις κ διαβασμα!! Τουλαχιστον ας μην ειχαν κανει εξαγγελιες που δν εφαρμοζονται κ απογοητευουν χιλιαδες παιδια������������������
Δεν σε γνωριζω προσωπικα ωστοσο σε καταλαβαινω απολυτα γιατι βρισκομαστε στην ιδια θεση..αν ανακοινωθει πως δεν υπαρχει δικαιωμα επιλογης τοτε το πραγμα γινεται δυσκολοτερο..η διεκδικηση μιας θεσης του ποσοστου 5% ειναι σχεδον αστεια..ας ελπισουμε οτι ολα θα πανε καλα..για ενα ονειρο ζουμε..και θα το παλεψουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia lena

Νεοφερμένος

Η Alexia lena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα.. Θέλω να ξαναδωσω πανελλήνιες 8 χρόνια μετά.. Το νέο σύστημα με έχει μπερδέψει τελειως.. Θέλω να δώσω με το καινούργιο σύστημα αλλά διάβασα πρόσφατα ότι έπρεπε να κάνω κάποιου είδους αίτηση στο Λυκειο μέχρι τις 20 Σεπτεμβριου.. Γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει;

Επίσης λόγο το οτι μετα από τόσα χρόνια έχω άπειρα κενά (δεν θυμάμαι τίποτα) μπορείτε να μου πείτε τι να διαβάσω σε φυσική κ χημεία για να τα κατανόησω καλυτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lazos95

Νεοφερμένος

Ο lazos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Τελικά τι θα γίνει με εμάς που δίνουμε ξανά πανελλήνιες; (αποφάσισα να ξαναδώσω και εγώ)
Είχα την επιλογή του ΙΕΚ, αλλά είναι πολλά τα 4.000 χιλιάρικα τον χρόνο. (ποια είναι η δική σας γνώμη για τα ΙΕΚ?)


Παιδιά καλησπέρα.. Θέλω να ξαναδωσω πανελλήνιες 8 χρόνια μετά.. Το νέο σύστημα με έχει μπερδέψει τελειως.. Θέλω να δώσω με το καινούργιο σύστημα αλλά διάβασα πρόσφατα ότι έπρεπε να κάνω κάποιου είδους αίτηση στο Λυκειο μέχρι τις 20 Σεπτεμβριου.. Γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει;

Επίσης λόγο το οτι μετα από τόσα χρόνια έχω άπειρα κενά (δεν θυμάμαι τίποτα) μπορείτε να μου πείτε τι να διαβάσω σε φυσική κ χημεία για να τα κατανόησω καλυτερα..

Μετά από 8 χρόνια? Χαρά στο κουράγιο σου! Εγώ προσωπικά θα άρχιζα φροντιστήριο και εντατικό διάβασμα! Καλή σου τύχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greenlander

Νεοφερμένος

Ο greenlander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Τελικά τι θα γίνει με εμάς που δίνουμε ξανά πανελλήνιες; (αποφάσισα να ξαναδώσω και εγώ)
Είχα την επιλογή του ΙΕΚ, αλλά είναι πολλά τα 4.000 χιλιάρικα τον χρόνο. (ποια είναι η δική σας γνώμη για τα ΙΕΚ?)

Υπαρχουν και τα δημοσια ιεκ,δεν εχουν διαφορα νομιζω απο τα ιδιωτικα απλα τα ιδιωτικα εχουν το ονομα και καλα λογω των διαφημισεων κλπ..κι εγω το σκεφτηκα να παω σε ιεκ για τεχνικος ηχου επειδη μ αρεσει και δεν εβρισκα κατι αντιστοιχο σε σχολη αλλα δεν προλαβα τις αιτησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top