Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,737 εγγεγραμμένα μέλη και 2,437,943 μηνύματα σε 76,554 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 358 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πανελλήνιες ξανά

formio4

Δραστήριο Μέλος

H formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 298 μηνύματα.

H formio4 έγραψε: στις 20:55, 16-10-15:

Αρχική Δημοσίευση από valantis21
Παιδια εχω μια απορια..οι περισσοτεροι που δινουν ξανα λενε θα δωσουν με το νεο συστημα..ελα ομως που θα ειναι δυσκολοτερο..ειναι 4 μαθηματα..αν δεν πας καλα σε ενα χαιρετα μας..οποτε με το παλιο πιστευω ειναι καλυτερα..εγω που θελω τεφαα..αν βγαλω 13.700 μαζι με τα αθληματα περναω ??
Για όλους ο ίδιος κίνδυνος υπάρχει με τα 4 μαθήματα, αλλά και πάλι αυτός που θα γράψει καλύτερα περνά.
Εξαρτάται από το τι μσθήματα δίνεις με κάθε σύστημα και πόσο σίγουρα είναι για εσένα.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

valantis21

Φοιτητής

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 344 μηνύματα.

O valantis21 έγραψε: στις 21:30, 16-10-15:

κομοτηνη θελω φιλε
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

formio4

Δραστήριο Μέλος

H formio4 έγραψε: στις 21:27, 17-10-15:

http://panelladikes24.blogspot.gr/20...16_17.html?m=1

Σύντομα θα ξέρουμε, την ψυχή μας έβγαλαν...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη formio4 : 17-10-15 στις 21:27. Αιτία: AutoMerge
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

greenlander

Νεοφερμένος

Ο greenlander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 57 μηνύματα.

O greenlander έγραψε: στις 21:55, 17-10-15:

Αρχική Δημοσίευση από manpap97
Άλλοτε μπορεί να είναι υψηλότερες, άλλοτε μπορεί να είναι χαμηλότερες. Πχ οι βάσεις του 10% για τους απόφοιτους του '13 φέτος ήταν χαμηλότερες από τις βάσεις του '13. Όμως, οι βάσεις του 10% για τους απόφοιτους του '14 ήταν υψηλότερες από τις βάσεις του 2014. Δεν ξέρω βέβαια αν πάει με αυτή τη λογική η μοριοδότηση αλλά, αν ισχύει, τότε το 10% για τους απόφοιτους του '15 θα έχει χαμηλότερες βάσεις από φετος
Ναι απο οτι εχω καταλαβει για αυτους που εχουν αποφοιτησει πριν δυο χρονια ειναι χαμηλοτερες ενω γιαυτους που αποφοιτησαν την προηγουμενη χρονια ειναι πολυ υψηλοτερες.κοινως τον ηπιαμε
Παράθεση

Μαριλένα1997

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Μαριλένα1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H Μαριλένα1997 έγραψε: στις 22:10, 17-10-15:

Ρε παιδια τι γινεται τελικα με την αποφαση του υπουργειου;τελικα υπαεχει δυνατοτητα επιλογης συστηματος;ή ολοι οι αποφοιτοι με το παλιο..;οποιος γνωριζει κτ νεοτερο ας στειλει
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε: στις 12:53, 18-10-15:

Καλύτερα να διαβάσεις σαν να είναι να δώσεις με το παλιό για να είσαι σίγουρη και για να μην χάσεις άλλο χρόνο. Ποιος ξέρει πότε θα βγει η ανακοίνωση..
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

valantis21

Φοιτητής

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 344 μηνύματα.

O valantis21 έγραψε: στις 15:19, 18-10-15:

λαθος κανεις δεν ειναι πολυ ψηλοτερες αλλα ιδιες
Παράθεση

greenlander

Νεοφερμένος

Ο greenlander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 57 μηνύματα.

O greenlander έγραψε: στις 19:09, 18-10-15:

λαθος κανεις δεν ειναι πολυ ψηλοτερες αλλα ιδιες
Στις σχολες με πανω απο 15-16000 μορια συνηθως ειναι ιδιες.Αλλα στις πιο χαμηλοβαθμες που με ενδιαφερουν κιολας μπορει να δεις και 1000-2000 μορια ανοδο.Αυτο εχω προσεξει
Παράθεση

valantis21

Φοιτητής

O valantis21 έγραψε: στις 20:31, 18-10-15:

επειδη και μενα με ενδιαφερουν σε λεω η ανοδος ειναι σχετικηη..ασ πουμε εγω που θελω τεφαα δεν εχει καθολου ανοδο
Παράθεση

greenlander

Νεοφερμένος

O greenlander έγραψε: στις 21:08, 18-10-15:

επειδη και μενα με ενδιαφερουν σε λεω η ανοδος ειναι σχετικηη..ασ πουμε εγω που θελω τεφαα δεν εχει καθολου ανοδο
Στο πολιτικων μηχανικων ομως π.χ στο τει πατρας η βαση 2014 ηταν 8889 και η βαση 10% του 15 ηταν 10703.2000 μορια διαφορα σχεδον.οποτε δεν ειναι τιποτα δεδομενο.ενας θεος ξερει με ποια λογικη διαμορφωνουν τις βασεις
Παράθεση

sophie226

Νεοφερμένος

H sophie226 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H sophie226 έγραψε: στις 00:23, 19-10-15:

http://www.opengov.gr/ypepth/?p=2392
Παράθεση

greenlander

Νεοφερμένος

O greenlander έγραψε: στις 01:23, 19-10-15:

Αυτο νομιζω ειναι σχεδιο νομου.δεν εχει ψηφιστει
Παράθεση

Μαριλένα1997

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Μαριλένα1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H Μαριλένα1997 έγραψε: στις 19:02, 19-10-15:

Εστειλα μηνυμα στο υπουργειο και μου απαντησαν δινοντας μου καποια τηλεφωνα επικοινωνιας με το αρμοδιο τμημα του υπουργειο..θα τηλεφωνησω αυριο πρωι πρωι..δεν θα τους αφησω ετσι
Παράθεση

tweetyslvstr (Αγγελος)

Φοιτητής

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 528 μηνύματα.

O tweetyslvstr έγραψε: στις 19:30, 19-10-15:

Αρχική Δημοσίευση από Μαριλένα1997
Εστειλα μηνυμα στο υπουργειο και μου απαντησαν δινοντας μου καποια τηλεφωνα επικοινωνιας με το αρμοδιο τμημα του υπουργειο..θα τηλεφωνησω αυριο πρωι πρωι..δεν θα τους αφησω ετσι
κράτησε μας ενημερους Μαριλένα. Μακάρι να έχεις καλά νέα
Παράθεση

sophie226

Νεοφερμένος

H sophie226 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H sophie226 έγραψε: στις 22:18, 19-10-15:

Αν μπορεις πες μας τι σου ειπαν.
Παράθεση

formio4

Δραστήριο Μέλος

H formio4 έγραψε: στις 00:10, 20-10-15:

Ο κ.Κουτρούμπελης πάντως γράφει στο site του edu 4 u ότι την άλλη εβδομάδα το αργότερο θα ξέρουμε και δεν υπάρχει, κατά τη γνώμη του, πιθανότητα να αφαιρεθεί η διαβεβαίωση της προηγούμενης κυβέρνησης για το δικαίωμα επιλογής. Υπομονή παιδιά!
Παράθεση

Μαριλένα1997

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Μαριλένα1997 έγραψε: στις 12:01, 20-10-15:

Καλημερα..σημερα πριν απο λιγο τηλεφωνησα στο υπουργειο παιδεια στο τμημα των πανελλαδικων εξετασεων..ο κυριος που μου μιλησε ηταν η προσωποποιηση της αγενειας..τελοσπαντων..μου ειπε πως σε δυο εβδομαδες θα εχουν μια ξεκαθαρη εικονα..και οταν του ειπα πως εχει αρχισει η προετοιμασια των εξετασεων και οτι εμεις δςν ξερουμε που να κινηθουμε τοτε μου απαντησε προς το παρον οι τελειοφοιτοι δινουν με το παλιο συστημα..!αναμενουμε ανακοινωση ελπιζοντας (προσωπικα) οτι θα υπαρχει το δικαιωμα επιλογης..finger crossed!
Παράθεση

Ctavrouliniii

Φοιτητής

H Ctavrouliniii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.

H Ctavrouliniii έγραψε: στις 21:21, 20-10-15:

Παιδια τηλεφωνησα η ιδια το μεσημερι στο υπουργειο! Μια πλ συνεργασιμη κ συζητησιμη κυρια μου εξηγησε οτι εχει "παγωσει" η ρυθμιση γι τυς αποφοιτους κ μεχρι αυτη τη τιγμη ολοι οι αποφοιτοι πανε με το παλιο!!! Μεχρι τελος του μηνα ή και σε πολυ λιγοτερο θα εχουμε την τελικηβαποφαση του υπουργειου κ την αντιστοιχη υπογραφη απο τον υπουργο. Τι να πω...Δν αντεχω στην ιδεα οτι ξεκινησα σοβαρο, σχεδον εντατικο διαβασμα για το νεο συστημα κ θα ερθουν ολα τουμπα. Προσωπικα με το παλιο συστημα θεωρω τελειως ανελπιδο να διεκδικησω το 5%-6% των θεσεων. Θελουν να ξετιναξουν την Παιδεια τελειως σε αυτη τη χωρα-μπ...λο!!! Απλα ζηταμε το δικαιωμα για ανωτατη εκπαιδευση στη σχολη που ονειρευτηκαμε μεσα απο αδιαβλητες εξετασεις κ διαβασμα!! Τουλαχιστον ας μην ειχαν κανει εξαγγελιες που δν εφαρμοζονται κ απογοητευουν χιλιαδες παιδια
Παράθεση

Μαριλένα1997

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Μαριλένα1997 έγραψε: στις 22:36, 20-10-15:

Αρχική Δημοσίευση από Ctavrouliniii
Παιδια τηλεφωνησα η ιδια το μεσημερι στο υπουργειο! Μια πλ συνεργασιμη κ συζητησιμη κυρια ������ μου εξηγησε οτι εχει "παγωσει" η ρυθμιση γι τυς αποφοιτους κ μεχρι αυτη τη τιγμη ολοι οι αποφοιτοι πανε με το παλιο!!! Μεχρι τελος του μηνα ή και σε πολυ λιγοτερο θα εχουμε την τελικηβαποφαση του υπουργειου κ την αντιστοιχη υπογραφη απο τον υπουργο. Τι να πω...Δν αντεχω στην ιδεα οτι ξεκινησα σοβαρο, σχεδον εντατικο διαβασμα για το νεο συστημα κ θα ερθουν ολα τουμπα. Προσωπικα με το παλιο συστημα θεωρω τελειως ανελπιδο να διεκδικησω το 5%-6% των θεσεων. Θελουν να ξετιναξουν την Παιδεια τελειως σε αυτη τη χωρα-μπ...λο!!! Απλα ζηταμε το δικαιωμα για ανωτατη εκπαιδευση στη σχολη που ονειρευτηκαμε μεσα απο αδιαβλητες εξετασεις κ διαβασμα!! Τουλαχιστον ας μην ειχαν κανει εξαγγελιες που δν εφαρμοζονται κ απογοητευουν χιλιαδες παιδια������������������
Δεν σε γνωριζω προσωπικα ωστοσο σε καταλαβαινω απολυτα γιατι βρισκομαστε στην ιδια θεση..αν ανακοινωθει πως δεν υπαρχει δικαιωμα επιλογης τοτε το πραγμα γινεται δυσκολοτερο..η διεκδικηση μιας θεσης του ποσοστου 5% ειναι σχεδον αστεια..ας ελπισουμε οτι ολα θα πανε καλα..για ενα ονειρο ζουμε..και θα το παλεψουμε
Παράθεση

Alexia lena

Νεοφερμένος

H Alexia lena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Alexia lena έγραψε: στις 09:47, 21-10-15:

Παιδιά καλησπέρα.. Θέλω να ξαναδωσω πανελλήνιες 8 χρόνια μετά.. Το νέο σύστημα με έχει μπερδέψει τελειως.. Θέλω να δώσω με το καινούργιο σύστημα αλλά διάβασα πρόσφατα ότι έπρεπε να κάνω κάποιου είδους αίτηση στο Λυκειο μέχρι τις 20 Σεπτεμβριου.. Γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει;

Επίσης λόγο το οτι μετα από τόσα χρόνια έχω άπειρα κενά (δεν θυμάμαι τίποτα) μπορείτε να μου πείτε τι να διαβάσω σε φυσική κ χημεία για να τα κατανόησω καλυτερα..
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Alexia lena : 21-10-15 στις 09:47. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • [ΕΠΑ.Λ] Πανελλήνιες ξανά - Από Mr.$h@rk
      Το θέμα έχει λάβει 19 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΕΠΑ.Λ..
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-10-16 στις 17:26.
    • Πανελλήνιες ξανά ή 10%; - Από Stoyo
      Το θέμα έχει λάβει 223 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σχολές-Τμήματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-12-14 στις 04:30.
    • [ΕΠΑ.Λ] Πανελλήνιες ξανά - Από LeiO
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΕΠΑ.Λ..
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-02-13 στις 13:22.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα