Ποια είναι η καλύτερη Ιατρική της Ελλάδας;

Ποιά κατά την γνώμη σας είναι η καλύτερη Ιατρική της Ελλάδας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 305)
  • Ιατρική Αθηνών

    Ψήφοι: 93 30.5%
  • Ιατρική Θεσσαλονίκης

    Ψήφοι: 43 14.1%
  • Ιατρική Πάτρας

    Ψήφοι: 30 9.8%
  • Ιατρική Θεσσαλίας

    Ψήφοι: 16 5.2%
  • Ιατρική Ιωαννίνων

    Ψήφοι: 31 10.2%
  • Ιατρική Κρήτης

    Ψήφοι: 53 17.4%
  • Ιατρική Αλεξανδρούπολης

    Ψήφοι: 28 9.2%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 11 3.6%

ktar

Νεοφερμένος

Ο ktar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
τελικά φίλε μου θα αποφασίσεις για τι θα μιλάς? Για το ποιά είναι γενικά η καλύτερη ή σε άποψη περιστατικών? Για να καταλάβω και εγώ!

Α, επίσης και μια διόρθωση, η Αθήνα δεν έχει τα μεγαλύτερα ελληνικά νοσοκομεία! Το μεγαλύτερο ελληνικό νοσοκομείο είναι το Πανεπιστημιακό της Αλεξανδρούπολης, το οποίο τυγχάνει και το μεγαλύτερο των Βαλκανίων!!!:)

μεγαλο σε μεγεθος μορει να ειναι....ασθενεις ομως εχει?


και οπως ειπα αναφερομαι σε κλινικη καταρτιση
ενα πραγμα εχω να πω και εκει ληγει η κουβεντα...ο καθενας ευλογει τα γενια του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
μεγαλο σε μεγεθος μορει να ειναι....ασθενεις ομως εχει?


και οπως ειπα αναφερομαι σε κλινικη καταρτιση
ενα πραγμα εχω να πω και εκει ληγει η κουβεντα...ο καθενας ευλογει τα γενια του
θελω να σε δω του χρονου αν δε πιανεις μια κεντρικη πολη με την αρρωστη νοοτροπια που εχεις τι θα κανεις?θα ξαναδωσεις παλι?λυπαμαι φιλε μου αλλα στην ελλαδα απο οτι φαινεται πρεπει να αποδεικνυουμε και τα αυτονοητα σε πληροφορω οι γιατροι της αθηνας πανε στο εξωτερικο για ειδικοτητα και δε ξερουν ουτε τα αυτονοητα οπως και στις υπολοιπες ιατρικες βεβαια οπως ειπε ενα παιδι στην ειδικοτητα θα δεις τα σοβαρα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
μεγαλο σε μεγεθος μορει να ειναι....ασθενεις ομως εχει?
Λες να έφτειαξαν νοσοκομείο γιά να μαζεύονται να παίζουν ..μπιρίμπα στις αίθουσές του?
Γιατί να μην έχει ασθενείς όταν καλύπτει όλη τη Θράκη και μέρος της Μακεδονίας?

Να σου πω κάτι?Δεν μπορείτε μερικοί να χωνέψετε ότι πάει πιά το μονοπώλιο της Αθήνας στα γράμματα και στας τέχνας!Και ότι υπάρχουν εκπαιδευτικά ιδρύματα στην περιφέρεια τα οποία έχουν ξεπεράσει κατά πολύ αρκετά του κέντρου.Κυρίως στο τομέα της έρευνας?Αλλά νομίζω ότι ελάχιστοι από σας εδώ μιλάνε γιά πραγματική επιστήμη δηλαδή γιά έρευνα.
Είναι δυνατόν έστω να υστερτεί του Ηρακλείου(εγώ δεν λέω ότι υπερτερεί γιατί δεν γνωρίζω επ΄ακριβώς) όταν είναι εδώ η Ιατρική, δίπλα το Πανεπιστημιακό νοσοκομείο και παραδίπλα το ΙΤΕ? Και ξέρω ότι όλο αυτό το πλέγμα δουλεύει πολύ καλά με κορυφαίους επιστήμονες που κατέφθασαν εδώ έπειτα από το "αγροτικό" τους στα μεγαλύτερα πανεπιστήμια τοης Αγγλίας και της Αμερικής με αναγνωρισμένο επιστημονικό έργο.
Πάντα είχα την απορία γιατί στα παράθυρα των ειδήσεων των Αθηναϊκών καναλιών όποτε είναι κάποιο Ιατρικό θέμα (όπως της πανδημίας τώρα κ.λ.π) καλεσμένο έχουν και κάποιο καθηγητή της Ιατρικής Κρήτης.Πραγματικά μου φαίνειται περίεργο.Δεν είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ktar

Νεοφερμένος

Ο ktar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
μεγαλο σε μεγεθος μορει να ειναι....ασθενεις ομως εχει?


και οπως ειπα αναφερομαι σε κλινικη καταρτιση
ενα πραγμα εχω να πω και εκει ληγει η κουβεντα...ο καθενας ευλογει τα γενια του
Ε δε νομίζω να έφτιαξαν το μεγαλύτερο νοσοκομείο των Βαλκανίων για να το έχουν για μπιμπελό!
Σε παρακαλώ ξεκόλλα από την άρρωστη νοοτροπία όλων των Αθηναίων! Δεν είναι μόνο η Αθήνα πόλη με ανάπτυξη! :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
ουτε μενω στην αθηνα ουτε σκοπευω να περασω εκει.την αποψη μου λεω.
και νομιζω οτι(νομιζω,δεν ξερω) το μεγαλυτερο νοσοκομειο των βαλκανιων ειναι το διαβαλκανικο κεντρο που βρισκεται στη θεσσαλονικη.
-----------------------------------------
θελω να σε δω του χρονου αν δε πιανεις μια κεντρικη πολη με την αρρωστη νοοτροπια που εχεις τι θα κανεις?θα ξαναδωσεις παλι?λυπαμαι φιλε μου αλλα στην ελλαδα απο οτι φαινεται πρεπει να αποδεικνυουμε και τα αυτονοητα σε πληροφορω οι γιατροι της αθηνας πανε στο εξωτερικο για ειδικοτητα και δε ξερουν ουτε τα αυτονοητα οπως και στις υπολοιπες ιατρικες βεβαια οπως ειπε ενα παιδι στην ειδικοτητα θα δεις τα σοβαρα πραγματα

να μιλας για τον εαυτο σου.αμα εσυ δε θα ξερεις τα αυτονοητα δε φταινε οι υπολοιποι φοιτητες που εχουν σκιστει να μαθουν τα βασικα πραγματα της ειδικοτητας που θελουν να ακολουθησουν.βγες εσυ εξω απο τη σχολη χωρις καθολου γνωσεις και αρχισε να μακελευεις κοσμο.τι να σου πω....και κατι ακομα,ειπα οτι δεν ενδιαφερομαι να περασω αθηνα,αλλα οτι ειναι καλυτερη μπορω να το αναγνωρισω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ktar

Νεοφερμένος

Ο ktar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
ουτε μενω στην αθηνα ουτε σκοπευω να περασω εκει.την αποψη μου λεω.
και νομιζω οτι(νομιζω,δεν ξερω) το μεγαλυτερο νοσοκομειο των βαλκανιων ειναι το διαβαλκανικο κεντρο που βρισκεται στη θεσσαλονικη.
-----------------------------------------
οκ. Εμένα δεν είναι σκοπός μου να σου αλλάξω γνώμη.
Πάντως, το μεγαλύτερο νοσοκομείο των Βαλκανίων είναι το Πανεπιστημιακό της Αλεξανδρούπολης. Πίστεψέ με, είναι διπλάσιο από το διαβαλκανικό!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Έλεος ρε σεις. Όχι άλλο κάρβουνο. Ποιά είναι η καλύτερη ιατρική,που έχει περισσότερα περιστατικά,ποιό νοσοκομείο είναι μεγαλύτερο... Ποιός ο λόγος για όλα αυτά; Απ'όλες τις ιατρικές βγαίνουν γιατροί. Η κάθε ιατρική έχει τα θετικά και τα αρνητικά της, όμως δεν είναι για τον καθένα τα κριτήρια αυτά κοινά. Δηλαδή δεν φτάνει πχ που θα περάσετε ιατρική θέλετε να διδαχτείτε στο καλύτερο νοσοκομείο από τους καλύτερους γιατρούς με τον καλύτερο δυνατό εξοπλισμό; Και οπως έλεγε και η γιαγιά μου: Εμ θέλετε κοκό το θέλετε και ξυρισμένο; Ε μα πια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
να μιλας για τον εαυτο σου.αμα εσυ δε θα ξερεις τα αυτονοητα δε φταινε οι υπολοιποι φοιτητες που εχουν σκιστει να μαθουν τα βασικα πραγματα της ειδικοτητας που θελουν να ακολουθησουν.βγες εσυ εξω απο τη σχολη χωρις καθολου γνωσεις και αρχισε να μακελευεις κοσμο.τι να σου πω....και κατι ακομα,ειπα οτι δεν ενδιαφερομαι να περασω αθηνα,αλλα οτι ειναι καλυτερη μπορω να το αναγνωρισω

Χμμ, εδω εχεις αρχισει να ξεφεύγεις... Οχι, δεν ειναι η Αθηνα ΤΟΣΟ πολυ καλυτερη. Εχει προφανως περισσοτερα περιστατικα, αλλα δεν ειναι οτι και οι υπολοιπες πια ειναι τοσο ανεπαρκεις.
Και εισαι πολυ γελασμενος αν πιστευεις οτι οι φοιτητες βγαινουν ικανοι ολοι για την ειδικότητά τους. Απο οποιαδηποτε σχολη. Η θεωρια απεχει πολλα χιλιομετρα απο την πραξη. Και οι φοιτητες μενουν για πολυ καιρο στην θεωρια, δεν κανουν και σοβαρη κλινικη εξασκηση, στην ειδικοτητα γινεται η δουλεια.
Και αναμφισβητητα η Αθηνα ειναι η πιο ευκολη και μπαχαλο ιατρικη της Ελλαδας. Αν εχεις αμφιβολιες περνα απο το greekmeds και θα φυγουν αμεσως. Πιο πιθανον επομενως ειναι να βγεις αστοιχειωτος απο την Αθηνα πχ παρα απο την περιφερεια. Ακομη και συμφωνα με τα επισημα στοιχεια, η Αθηνα και η Θεσσ ερχονται τελευταιες. Δεν λεω, δεν ειναι ο κανονας, διοτι οι φοιτητες εκει απο μονοι τους εχουν πολλες δυνατοτητες, αλλα σιγουρα επειδη εχουν περισσοτερα περιστατικα σε Αθηνα και Θεσσ, δεν σημαινει οτι ειναι και οι καλυτερες σχολες, διοτι και αυτη η ρημαδα η κλινικη εκπαιδευση χρειαζεται καποιον καθηγητη. Εχεις δλδ τη δυνατοτητα να δεις περιστατικα, ελα ομως που κανεις δεν ασχολειται μαζι σου... Και ειπαμε, στην Ελλαδα ειμαστε αυτοδιδακτοι στη θεωρια, αμα παμε αυτοδιδακτοι και στην πραξη, ζητω που καηκαμε!

Εισαι μαθητης λυκειου, δεν μπορει να εισαι απολυτος απο τη στιγμη που ακους πληροφοριες μονο απο τους γυρω σου. Οταν μπεις με το καλο στη σχολη, τοτε θα καταλαβεις περισσότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Έλεος ρε σεις. Όχι άλλο κάρβουνο. Ποιά είναι η καλύτερη ιατρική,που έχει περισσότερα περιστατικά,ποιό νοσοκομείο είναι μεγαλύτερο... Ποιός ο λόγος για όλα αυτά; Απ'όλες τις ιατρικές βγαίνουν γιατροί. Η κάθε ιατρική έχει τα θετικά και τα αρνητικά της, όμως δεν είναι για τον καθένα τα κριτήρια αυτά κοινά. Δηλαδή δεν φτάνει πχ που θα περάσετε ιατρική θέλετε να διδαχτείτε στο καλύτερο νοσοκομείο από τους καλύτερους γιατρούς με τον καλύτερο δυνατό εξοπλισμό; Και οπως έλεγε και η γιαγιά μου: Εμ θέλετε κοκό το θέλετε και ξυρισμένο; Ε μα πια!
Yπάρχουν κάποιοι που ενδιαφέρονται για το επίπεδο σπουδών και θελουν να ενημερωθούν.Και τι θα πει ''δεν φτάνει πχ που θα περάσατε ιατρική'';Φτάνει πια η αγιοποίησή της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Χμμ, εδω εχεις αρχισει να ξεφεύγεις... Οχι, δεν ειναι η Αθηνα ΤΟΣΟ πολυ καλυτερη. Εχει προφανως περισσοτερα περιστατικα, αλλα δεν ειναι οτι και οι υπολοιπες πια ειναι τοσο ανεπαρκεις.
Και εισαι πολυ γελασμενος αν πιστευεις οτι οι φοιτητες βγαινουν ικανοι ολοι για την ειδικότητά τους. Απο οποιαδηποτε σχολη. Η θεωρια απεχει πολλα χιλιομετρα απο την πραξη. Και οι φοιτητες μενουν για πολυ καιρο στην θεωρια, δεν κανουν και σοβαρη κλινικη εξασκηση, στην ειδικοτητα γινεται η δουλεια.
Και αναμφισβητητα η Αθηνα ειναι η πιο ευκολη και μπαχαλο ιατρικη της Ελλαδας. Αν εχεις αμφιβολιες περνα απο το greekmeds και θα φυγουν αμεσως. Πιο πιθανον επομενως ειναι να βγεις αστοιχειωτος απο την Αθηνα πχ παρα απο την περιφερεια. Ακομη και συμφωνα με τα επισημα στοιχεια, η Αθηνα και η Θεσσ ερχονται τελευταιες. Δεν λεω, δεν ειναι ο κανονας, διοτι οι φοιτητες εκει απο μονοι τους εχουν πολλες δυνατοτητες, αλλα σιγουρα επειδη εχουν περισσοτερα περιστατικα σε Αθηνα και Θεσσ, δεν σημαινει οτι ειναι και οι καλυτερες σχολες, διοτι και αυτη η ρημαδα η κλινικη εκπαιδευση χρειαζεται καποιον καθηγητη. Εχεις δλδ τη δυνατοτητα να δεις περιστατικα, ελα ομως που κανεις δεν ασχολειται μαζι σου... Και ειπαμε, στην Ελλαδα ειμαστε αυτοδιδακτοι στη θεωρια, αμα παμε αυτοδιδακτοι και στην πραξη, ζητω που καηκαμε!

Εισαι μαθητης λυκειου, δεν μπορει να εισαι απολυτος απο τη στιγμη που ακους πληροφοριες μονο απο τους γυρω σου. Οταν μπεις με το καλο στη σχολη, τοτε θα καταλαβεις περισσότερα.

για τον συγκεκριμενο μιλουσα.δεν αναφερομουν σεολους γιατι λεει ολη τν ωρα μπουρδες.παντως αναγνωριζεις οτι εστω και ελαχιστο η αθηνα ειναι καλυτερη απο τις αλλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
Παιδιά πιστεύω ότι ένα Πανεπιστημιακό Τμήμα είναι αξιόλογο αν είναι μικρό και ευέλικτο. Οι υδροκεφαλίες πολών Ελληνικών Πανεπιστημίων (ιδίως πρωτεύουσας και συμπρωτεύουσας) σε αριθμούς φοιτητών και καθηγητών είναι η αιτία της χαμηλής ποιότητας σπουδών. Δείτε αντίστοιχα κορυφαία Τμήμα Ιατρικής της Ε.Ε. ή των ΗΠΑ πόσο ευέλικτα και λειτουργικά είναι. Νομίζω ότι τα Ελληνικά Πανεπιστήμια της περιφέρειας προσπαθούν να πετύχουν υψηλό επίπεδο σπουδών (ευελιξία, μικρά και λειτουργικά Τμήματα) αλλά με αγώνες δρόμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
οπως ειπα και πιο πριν,η κουβεντα αυτη δεν αξιζει για ενα λογο¨.ο καθενας ευλογει τα γενια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
Δεν ευλογώ τα γένια μου (τα έχω ξυρισμένα) :P :D

Μια ελεύθερη άποψη εξέφρασα, με βάση από αυτά που έχω διαβάσει σε εφημερίδες (ελληνόγλωσσες και μη) και έχω ακούσει από γνωστούς μου.

(δεν σπουδάζω Ιατρική)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Εγώ ένα θα πω. Όποιος αγαπάει κάτι, θέλει να ενημερωθεί και να μάθει, σε οποιαδήποτε Ιατρική και αν είναι, θα ΜΑΘΕΙ και θα προοδεύσει. ΤΕΛΟΣ. Τώρα καλύτερη Ιατρική έχει το Harvard. Όποιος θέλει περνάει και από κει μια βόλτα :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
Εγώ ένα θα πω. Όποιος αγαπάει κάτι, θέλει να ενημερωθεί και να μάθει, σε οποιαδήποτε Ιατρική και αν είναι, θα ΜΑΘΕΙ και θα προοδεύσει.

Πέστα Zodόστομε!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pascalb2

Νεοφερμένος

Ο pascalb2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αυτο που ξερω ως 6ετης πλεον φοιτητης ιατρικης στην Αλεξ/πολη ειναι οτι ο μεσος χρονος αποφοιτησης ειναι 6.5 χρονια, ενω σε ιατρικες οπως του Ηρακλειου φτανει ακομα και τα 7.5!

Το νοσοκομειο μας εχει πολλα περιστατικα (και αρκετα ειναι σπανια), δεν υπολειπεται σε τιποτα των αλλων, ειναι τεραστιο και εχει εξοπλισμο που νοσοκομεια σε Αθηνα και Θεσ/νικη δεν εχουν καν. Οι καθηγητες ειδικα στα μεγαλυτερα ετη ειναι πολυ κοντα στους φοιτητες, αρκετα επιεικεις και δεν υπαρχει ο κομπλεξισμος της Αθηνας και της Θεσ/νικης οπου σε κοβουν για την πλακα τους.

Αν θελεις μια ιατρικη με σωστους καθηγητες, πολλα περιστατικα, συγχρονο εξοπλισμο και μικρο χρονο αποφοιτησης προτεινω ανεπιφυλακτα Αλεξ/πολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Αυτο που ξερω ως 6ετης πλεον φοιτητης ιατρικης στην Αλεξ/πολη ειναι οτι ο μεσος χρονος αποφοιτησης ειναι 6.5 χρονια, ενω σε ιατρικες οπως του Ηρακλειου φτανει ακομα και τα 7.5!

Το νοσοκομειο μας εχει πολλα περιστατικα (και αρκετα ειναι σπανια), δεν υπολειπεται σε τιποτα των αλλων, ειναι τεραστιο και εχει εξοπλισμο που νοσοκομεια σε Αθηνα και Θεσ/νικη δεν εχουν καν. Οι καθηγητες ειδικα στα μεγαλυτερα ετη ειναι πολυ κοντα στους φοιτητες, αρκετα επιεικεις και δεν υπαρχει ο κομπλεξισμος της Αθηνας και της Θεσ/νικης οπου σε κοβουν για την πλακα τους.

Αν θελεις μια ιατρικη με σωστους καθηγητες, πολλα περιστατικα, συγχρονο εξοπλισμο και μικρο χρονο αποφοιτησης προτεινω ανεπιφυλακτα Αλεξ/πολη!
Να τα ακουει αυτα ο μπλακσιπ που λεει για ιατρικη μονο στην αθηνα και θεσσαλονικη:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
εγω αμα εχω κομπλεξ και θελω να περασω μονο αθηνα και θεσσαλονικη εσυ τι ζοριζεσαι?
εγω δε θα βγαλω το βαθμο για να περασω?απο κει και περα δικαιουμαι να χω οποιαδηποτε αποψη για τις ιατρικες σχολες.
-----------------------------------------
Αυτο που ξερω ως 6ετης πλεον φοιτητης ιατρικης στην Αλεξ/πολη ειναι οτι ο μεσος χρονος αποφοιτησης ειναι 6.5 χρονια, ενω σε ιατρικες οπως του Ηρακλειου φτανει ακομα και τα 7.5!

Το νοσοκομειο μας εχει πολλα περιστατικα (και αρκετα ειναι σπανια), δεν υπολειπεται σε τιποτα των αλλων, ειναι τεραστιο και εχει εξοπλισμο που νοσοκομεια σε Αθηνα και Θεσ/νικη δεν εχουν καν. Οι καθηγητες ειδικα στα μεγαλυτερα ετη ειναι πολυ κοντα στους φοιτητες, αρκετα επιεικεις και δεν υπαρχει ο κομπλεξισμος της Αθηνας και της Θεσ/νικης οπου σε κοβουν για την πλακα τους.

Αν θελεις μια ιατρικη με σωστους καθηγητες, πολλα περιστατικα, συγχρονο εξοπλισμο και μικρο χρονο αποφοιτησης προτεινω ανεπιφυλακτα Αλεξ/πολη!

καλα,νταξει.σιγουρα ναι.:xixi::xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Ιατρική θα μάθεις στην ειδικότητα. Ξεκολλήστε ποια είναι η καλύτερη και ποια όχι. Όποιος είναι από Αλεξανδρούπολη, θα σου πει καλύτερη είναι η Ιατρική της Αλεξανδρούπολης. Όποιος είναι από Θεσσαλονίκη, θα σου πει καλύτερη είναι η Ιατρική της Θεσσαλονίκης. Όποιος είναι Γιάννενα, θα σου πει πως καλύτερη είναι στα Γιάννενα.

Από απάντηση που έλαβα από ένα παιδί από Greekmeds.gr, σας παραθέτω:

Οι ελληνικές Ιατρικές με μία ΑΚΡΩΣ αντικειμενική κατάταξη με standardized κριτήρια και λαμβάνοντας υπ' όψιν το RAE 2008 έχει ως εξής:
1. Κρήτη
12. Πάτρα
12. Γιάννενα
13. Λάρισα
14. Αλεξανδρούπολη
15. Θεσσαλονίκη
16. Αθήνα

η φοιτητική έχει άλλη κατάταξη (ανάλογα με τις ώρες τάβλι/φοιτητή, τις μονάδες αλκοολ/εβδομάδα κλπ)
1. Θεσσαλονίκη
2. Πάτρα
3. Γιάννενα (?)
4. Αθήνα*
5. Κρήτη**
6. Αλεξανδρούπολη
7. Λάρισα

** Αν είσαι Κρητικός προφανώς δεν υπάρχει τίποτα που να πλησιάζει την Κρήτη οπότε κ γίνεται πρώτη.
* Αν είσαι αθηναίος με αρκετά λεφτά ώστε να έχεις τον δικό σου χώρο/σπίτι σε prestigious προάστιο επίσης γίνεται πρώτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top